2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhaba kulube yeni uye oldum cuma gunu dondurulmus embriyo transferi yapildi 6.gun embtiyosu dayanamiyip bugun kan tahlili yaptim2.70 cikti cok uzuldum normalde tahlil gunum cumartesi acaba ilaclarimi biraksammi yukselme ihtimali varmidir

Merhaba kulube yeni uye oldum cuma gunu dondurulmus embriyo transferi yapildi 6.gun embtiyosu dayanamiyip bugun kan tahlili yaptim2.70 cikti cok uzuldum normalde tahlil gunum cumartesi acaba ilaclarimi biraksammi yukselme ihtimali varmidir
Sakın ilaçlarını bırakma tabiki. Cumartesi bidaha Test yap. Çok acele etmişsin arkadasım

Kesinlikle ilaclarini birakma niye bu kadar erken tahlil yaptin bak gereksiz stres yapiyosun. Lutfen herseyi unut ve gunun geldiginde kan tahlili ver. Ayrica kizlar nereye kan verecegimizi sasirdik ama guvenilir bi yerde ver

Bugünlerde öyle duygusallaştim ki ortada hicbirsey yokken sürekli aglayasim geliyor dışarıdan caktirmiyorum ama içime bişey oturmuş sanki :KK51: dün yağmur fırtına baya soğuk vardı. Evsizler , sobası olmayanlar ne yapacak diye dusundum aglayasim geldi. Sonra sabahın köründe ise güce gidenler ne yapacaklar diye düşündüm uyuyamadım .. hiç bu kadar hassas olmamistim bütün duygularım çökmüş gibi garip birşey kızlar..

İlaçlarını bırakma arkadaşım , keşke erken davranmasaydin neyse olan olmuş içini ferah tut test gününü bekle. İnşallah hayırlısıyla yükselir değerin. Allah tüm isteyenlere nasip etsin en kısa zamanda

Bugünlerde öyle duygusallaştim ki ortada hicbirsey yokken sürekli aglayasim geliyor dışarıdan caktirmiyorum ama içime bişey oturmuş sanki :KK51: dün yağmur fırtına baya soğuk vardı. Evsizler , sobası olmayanlar ne yapacak diye dusundum aglayasim geldi. Sonra sabahın köründe ise güce gidenler ne yapacaklar diye düşündüm uyuyamadım .. hiç bu kadar hassas olmamistim bütün duygularım çökmüş gibi garip birşey kızlar..
Hamilelik kafası diyorlar buna canım hepimize oluyor. Her şeye ağlayabilir hale gelirsin, gözünde birkaç damla yaş hep duruyor. Annelik iç güdüsü erken başlıyor korumacı, şefkatli, sevecen öyle şeyler işte...

kızlar sımdı hastaneden geldim endonrolojiden ilk defa öğrendim birine faydası olur diye paylaşmak istedim. benim her zaman t3, t4 ve tsh ım normal değerlerde çıkıyordu. adetlerim düzenli ve kilo problemim hiç olmadı. fakat endokrolojiye gıttım yınede sureklı kanamam olunca doktor bana artı olarak anti tpo ve anti tg diye bişeye baktı 125 lerde çıktı sınır 5 yazıyor referansta suan 1000 lerde olmadıgı ve eutrhrox troıt ılacı kullandıgım ıcın (transferden önce düşükte olsa vermişlerdi çünkü tsh 2,5) çıkmıstı. bebeğe çok etki yapmamıstır dedi ama haşimato da düşük riski artıyormus. ılacımn dozunu yukselttık suan tsh 1.76 doktor iyi dedi ama iki ayda bir kontrol edilecek. bilginiz olsun. bazen gercekten bız okumadıkca sormadıkca pesıne düşmedikçe bazı seyler gozden kaçabiliyor.

Son düzenleme:
Benim de kızım olacak, ben de öyle canım, önce sağlıklı olsun erkek kız fark etmez tabi, ama ben de ilk tercihim kızdı vallahi. :KK200:
Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin canım minnoş nazlı kızını:anne:
Bize ilk önce 2 defa doktor erkek dedi daha sonra kız olarak değişince bi afalladım :))
Değişikliği algılayınca yerimde duramadım sevinçten :KK200:

Sakın ilaçlarını bırakma canım
Kendimden örnek vereyim merkez transfer sonrası 5.gün progestan ve e2 tahlili istedi
Onların yanında betayada baktırmıştım 0.49 diye bir değer çıktı
Ben tabi ümitsiz bir şekilde bu seferde olmadı dedim 12.gün testini bile umutsuz bir şekilde yapmıştım çok şükür Rabbime nasip etti 270 çıktı değerim şok oldum
Şuanda kızıma hamileyim,inşallah seninde sonucun güzel olur benim gibi

Slm kizlar bizim bugün dr kontrolumuz vardı kızım büyüyor çok şükür bebisle ilgili herşey yolunda. Bi aksilik olmazsa subatın ilk haftası doğum olacak. Daha sonra genel cerrahi ye yönlendirdi dr um hemoroid den dolayı çıktım Afedersiniz içeriye itti :oha: canım çok yandı. :KK43: proctolog diye bir merhem ve daflon diye bi antibiyotik verdi 3 gun kullan dedi. Allah kimsenin başına vermesin çok zor çok da utandım bugün :KK42:doğumdan sonra Geçmezse ameliyat dedi inşallah gerek kalmaz çok korkuyorum o_ORabbim hepimizin yardımcısı olsun. Dermansiz dert vermesin inşallah. Uzun oldu hakkınızı helal edin. Bizden haberler böyle. İnşallah sizlerde iyisiniz. Sağlıkla kavusalim yavrularimiza. :KK19:

Slm kizlar bizim bugün dr kontrolumuz vardı kızım büyüyor çok şükür bebisle ilgili herşey yolunda. Bi aksilik olmazsa subatın ilk haftası doğum olacak. Daha sonra genel cerrahi ye yönlendirdi dr um hemoroid den dolayı çıktım Afedersiniz içeriye itti :oha: canım çok yandı. :KK43: proctolog diye bir merhem ve daflon diye bi antibiyotik verdi 3 gun kullan dedi. Allah kimsenin başına vermesin çok zor çok da utandım bugün :KK42:doğumdan sonra Geçmezse ameliyat dedi inşallah gerek kalmaz çok korkuyorum o_ORabbim hepimizin yardımcısı olsun. Dermansiz dert vermesin inşallah. Uzun oldu hakkınızı helal edin. Bizden haberler böyle. İnşallah sizlerde iyisiniz. Sağlıkla kavusalim yavrularimiza. :KK19:

Maşallah prensese, sana da çok geçmiş olsun canım. Boyu kilosu nasılmış?

benim çatı kemiklerim 1 haftadır çoook acıyo... Sabahları yataktan kalkarken ilk başta yürüyemiyorum acıdan. Bir de otururken falan bacağımı kaldırırsam, gece dönerken çoook acıyor. Bu kadar normal mi?

Maşallah canım kızına:nazar:
Sanada ayrıca geçmiş olsun.
Gebelikten sonra geçer inşallah ameliyata gerek kalmaz :bicak:
Kabızlıktan dolayı mı oluştu hemoroid
Günü yaklaşan arkadaşlara yavaş yavaş tarih belirleniyor artık :KK9:

Maşallah prensese, sana da çok geçmiş olsun canım. Boyu kilosu nasılmış?

benim çatı kemiklerim 1 haftadır çoook acıyo... Sabahları yataktan kalkarken ilk başta yürüyemiyorum acıdan. Bir de otururken falan bacağımı kaldırırsam, gece dönerken çoook acıyor. Bu kadar normal mi?
Tsk ederim cnm. Kilosu 1564 gr olmuş :nazar::emir_bebek:kızımın boyu için de normal dedi. Bacak agrisi bende de var. Çatı ağrım pek yok suan sadece arada kasilma gibi olup geçiyor . Senin bebis döndü mu acaba bizim ki geçen gittiğimizde ki gibi başı yukarda ayaklari asagida :KK49:normalde 31 den sonra dönüyorlar diye biliyorum. Ama bazı kişilerde daha erken donebiliyormus. Senin dr randevun ne zmn? Magnezyum kullaniyormusun? Bn bi gün içmesem bile farkediyor. Bebisler büyüyor doguma yaklaşıyoruz haliyle rahimde büyümeye devam ediyor bnce normal diye düşünüyorum. Dr um da öyle söyledi. Ama sen gidince yine bi danis bakalım senin dr ne diyecek.:dua:

Maşallah canım kızına:nazar:
Sanada ayrıca geçmiş olsun.
Gebelikten sonra geçer inşallah ameliyata gerek kalmaz :bicak:
Kabızlıktan dolayı mı oluştu hemoroid
Günü yaklaşan arkadaşlara yavaş yavaş tarih belirleniyor artık :KK9:
Tsk ederim cnm Allah razı olsun inşallah geçer bnmde tek ümidim geçmesi. Evet cnm daha öncede kabizlik problemim vardı ama gebelikde daha fazla hissettim haliyle hormonlar falan yasanabiliyormus :eek:son aylara doğru daha baskın oluyor. Evet ya tarih yaklaştıkça bi heyecan basıyor :KK48: Rabbim sağlıkla kavuşmayı nasip etsin hepimize.

Tsk ederim cnm. Kilosu 1564 gr olmuş :nazar::emir_bebek:kızımın boyu için de normal dedi. Bacak agrisi bende de var. Çatı ağrım pek yok suan sadece arada kasilma gibi olup geçiyor . Senin bebis döndü mu acaba bizim ki geçen gittiğimizde ki gibi başı yukarda ayaklari asagida :KK49:normalde 31 den sonra dönüyorlar diye biliyorum. Ama bazı kişilerde daha erken donebiliyormus. Senin dr randevun ne zmn? Magnezyum kullaniyormusun? Bn bi gün içmesem bile farkediyor. Bebisler büyüyor doguma yaklaşıyoruz haliyle rahimde büyümeye devam ediyor bnce normal diye düşünüyorum. Dr um da öyle söyledi. Ama sen gidince yine bi danis bakalım senin dr ne diyecek.:dua:
:nazar::nazar::nazar:
Magnezyum kullanıyorum canım, osteozinc içiyorum. Benim de geçen kontrolde baş yukarıda ayak aşağıdaydı. Ama sanırım döndü artık, orası hem çok çok acıyor hem de kusura bakmayın ama aşağı doğru tepe yaptı. Bu aralar başka kasılmam veya endişe ettirecek kadar batmam yok Allaha şükür. Onlar da olsa koşucam doğuruyorum diye... Pazartesi kontrolüm bakalım...

:nazar::nazar::nazar:
Magnezyum kullanıyorum canım, osteozinc içiyorum. Benim de geçen kontrolde baş yukarıda ayak aşağıdaydı. Ama sanırım döndü artık, orası hem çok çok acıyor hem de kusura bakmayın ama aşağı doğru tepe yaptı. Bu aralar başka kasılmam veya endişe ettirecek kadar batmam yok Allaha şükür. Onlar da olsa koşucam doğuruyorum diye... Pazartesi kontrolüm bakalım...
Rahat ol diyeceğim ama annelik duygusu bişey mi var düşüncesini getiriyor aklımıza seni çok iyi anlıyorum bende 7 yıldan sonra tup bebekle kızıma hamile kaldım. Eger bebis donmuş se ondan kaynaklı dir büyük ihtimal. Sende hissetmissin :21:kontrolün de yaklasmis inşallah güzel haberlerle doneceksin. Bizim bide ilk olduğu için acemilik de var çok evham yapabiliyoruz.:KK60:

X