2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

merhaba canim gunaydin. dinlen bol bol annesi. aydan hocaya gittiniz mi gunun belli mi yada.
beimde bugun kontrolum var. insallah guzel haberlerle donerim. her trimesterin kendine ozgu ozellikleri var. ozellikle son ay kasiklarda batmalar, bel ve kasiga anlik sanci , toparlanma seklindeki kasilmaya anlik aci da ekleniyor ve hic yasamadigim mide bulantisi basladi:) saglikla kavusalim insallah
becidina becidina
Günaydın canımm. İnşallah güzel haberlerle döneceksin. İçin rahat olsun.
Aydan hocaya gittim dün gayet ilgili durumumu kontrol etti ve bu işin altından kalkarız kontrol altında tutarak dedi. Kanama durumunda hemen hastaneye gidip kendisine haber verecem. Sertaç hocayı da çok seviyordum fakat yoğun ve benimle özel olarak ilgilenebileceğini sanmıyorum yurt dışına çıkıyor sürekli. İnan kararsızlıklar içindeyim. Bir taraftan aydan hoca gerçekten maddi açıdan zorlayacak. Sekreteri 36 haftada konuşuyoruz doğum ücretini dedi ama nette bakındım 10bin alıyor yazmış biri yorumda. Hastanenin aldığı hariç mi bilmiyorum. Avalon80 Avalon80 da aynı dedi. Bir taraftan da ekibim sağlam dedi sonuçta riskli durumdayım bir mucize olsa ve plesenta yukarı çıksa keşke diyorum. Allah yardımcımız olsun çok zor geçti tedavi süreci bekleyiş gebelikte başından itibaren zorlu geçti sonu da öyle devam edecek gibi. İnşallah bu sınavı atlatırım.
Bu arada sende mi aydan hocaya gidiyorsun. Dün resim verdi çok garip geldi yüzü kimseye benzetemedik bizlerin burunlar hep miniktir çekimle alakalı mı ya da amnion sıvı mı öyle gösteriyor anlamadım baya gözümüze çarptı küçük beyin burnu :KK48: tam net görüntüsü mü oluyor acaba artık verdikleri resimler yoksa

evet canım bebeği belirgin olarak gördüğümüz ilk andan beri kafası aşağıda doğum pozisyonunda:) karnım da aşağıda duruyor benim zaten. Heran doğuracakmışım gibi. O yüzden vajinama, mesaneme fena bir baskı yapıyor. Tuvaletim olmasa da sürekli bir tuvalete çıkma hissim var.
:spor: biz bu tatlislarla mapcaz ya
dokunmaya opmeye kiyamam diyordum ama galiba yicem heryerini :KK60:

becidina becidina
Günaydın canımm. İnşallah güzel haberlerle döneceksin. İçin rahat olsun.
Aydan hocaya gittim dün gayet ilgili durumumu kontrol etti ve bu işin altından kalkarız kontrol altında tutarak dedi. Kanama durumunda hemen hastaneye gidip kendisine haber verecem. Sertaç hocayı da çok seviyordum fakat yoğun ve benimle özel olarak ilgilenebileceğini sanmıyorum yurt dışına çıkıyor sürekli. İnan kararsızlıklar içindeyim. Bir taraftan aydan hoca gerçekten maddi açıdan zorlayacak. Sekreteri 36 haftada konuşuyoruz doğum ücretini dedi ama nette bakındım 10bin alıyor yazmış biri yorumda. Hastanenin aldığı hariç mi bilmiyorum. Avalon80 Avalon80 da aynı dedi. Bir taraftan da ekibim sağlam dedi sonuçta riskli durumdayım bir mucize olsa ve plesenta yukarı çıksa keşke diyorum. Allah yardımcımız olsun çok zor geçti tedavi süreci bekleyiş gebelikte başından itibaren zorlu geçti sonu da öyle devam edecek gibi. İnşallah bu sınavı atlatırım.
Bu arada sende mi aydan hocaya gidiyorsun. Dün resim verdi çok garip geldi yüzü kimseye benzetemedik bizlerin burunlar hep miniktir çekimle alakalı mı ya da amnion sıvı mı öyle gösteriyor anlamadım baya gözümüze çarptı küçük beyin burnu :KK48: tam net görüntüsü mü oluyor acaba artık verdikleri resimler yoksa
canim sevindin rahatlamana az da olsa
insallah iyi olacak. keske bu haftalsrdada paket alimi olsa okadar rahatlatiyorki maddi olarak kisiyi. ozaman sende koruda mi yapacaksin dogumu.
fotolarda sividan dolayi bazen o sekilde gozukuyor. birde 28 lerden sonra o yanaklar dolsun bak nasil degisik geliyor simdi zayif ve kucukler yuzde yag falan yok oyuzden oyle.

Canim korkma Allahin izniyle hepsi geciyor. Benim 6+0 da kanamam oldu devlet hastanesine gittik hemen yatis verdiler 3.5 cm kanama alanim vardi plasentanin ustundeydi. Doktor dusuk yapma ihtimalin yuksek dedi. Diger doktorlar da oyle. Hastanede yattik bir gun ikinci gunde yatis verdiler istemedim imza atip ciktim. Bir hafta olmadi kanama sonra bir ay boyunca kahverengi bardaktan bosalircasina kanamam oldu. Her gune kanla baslayip kanla bitiriyordum. Kanama alanim 4.5 cm e cikti. Dusuk riski yuksek dedikleri icin kendimi hamile gibi degilde hasta gibi hissediyordum ama cok sukur bin sukur kanamam da kanama alanimda gecmis. Dun kontrole gittim kalmamis birsey. Kanama alanim ve kanamam 7-8 hafta surdu ben artik umidi kesmistim ama Rabbim ol derse hicbirsey engel olmuyor. Stres yapma Allah bebege gucunu veriyor inan. İnsallah saglikla kucagina almakta nasip olur. Bak sana resmini de gondereyim icin rahatlasin. ( Keseye dogru kan akiyor )
Çok teşekkür ederim canım. Şükür atlatmışsın bidaha böyle kötü şeyler yaşamadan hamileliğinin tadını çıkarırsın inş. Bende aynı durumdayım daha çok hasta gibi hissediyorum kendimi. Şuan ilerisi için bişey konuşamıyorum bile, her muayene gittiğimde kan ter içinde kalıyorum hala, etrafıma karşı temkinli konuşmaya çalışıyorum:cry: Benim kesenin altında rahim ağzına yakın dedi doktorum ama şükür kanama da yaşamadım. Kendi kendine geçer gider inş. Bidahaki Kontrole de geçmezse 5.ayın sonuna kadar Bu durumun devam edecek dedi. Napalim kuzu iyi olsunda gerekiyorsa doğuma kadar yatıcaz.

canim sevindin rahatlamana az da olsa
insallah iyi olacak. keske bu haftalsrdada paket alimi olsa okadar rahatlatiyorki maddi olarak kisiyi. ozaman sende koruda mi yapacaksin dogumu.
fotolarda sividan dolayi bazen o sekilde gozukuyor. birde 28 lerden sonra o yanaklar dolsun bak nasil degisik geliyor simdi zayif ve kucukler yuzde yag falan yok oyuzden oyle.
Hmmm bak şimdi oldu. İlerleyen zamanlarda belli olur o zman daha çok yüz hatları. Allah sağlık versin başka bir şey istemiyorum. Evet koruda olacak Aydan hoca başka hastaneyle anlaşması yoo sanırım bakalım Allah nasip ederse o günleri görmeyi. Tek soru işareti koru yoğun bakımı hastane ortamı benim için yeterli mi çünkğ ameliyatım zorlu geçecekmiş yoğun bakımda yatıracaklar. Hakkımızda hayırlısı

Hmmm bak şimdi oldu. İlerleyen zamanlarda belli olur o zman daha çok yüz hatları. Allah sağlık versin başka bir şey istemiyorum. Evet koruda olacak Aydan hoca başka hastaneyle anlaşması yoo sanırım bakalım Allah nasip ederse o günleri görmeyi. Tek soru işareti koru yoğun bakımı hastane ortamı benim için yeterli mi çünkğ ameliyatım zorlu geçecekmiş yoğun bakımda yatıracaklar. Hakkımızda hayırlısı
koruunun yogun bakim unitesi cok cok iyi diye biliyorum. ekip ve yogun bakim unit.dr.uda cok seker . hic bisey olmayacak allahin izni ile. goreceksin bak. sagsaglim atlatacaksin. hersey normal giderken gununde dogum olunca bile solunumda sikinti olan bile oluyor canim. hicbirsey belli degil. allahim korusun. kucagimizda gorecegiz saglikla

Merhaba kızlar, hayırlı cumalar. Dün benim de Kontrolüm vardı. kinalikadin kinalikadin da dün gitmiş, tugken tugken bugün o tarafa gidiyo, aynı güne getirseydik de sohpet ederdik :KK19: Kınalıkadın, senin de herşeyin çok normal ve güzel geçecek canım ben gönülden hissediyorum.

Bu haftalarda bebişler biraz çirkin çıkıyor, benim kızın resmine bakıp kayınpederim ay bu senin kız çirkin olacak galiba dedi de, çok bozuldum. :KK66:

Benim de kontrol iyi geçti. Gene 8 gün önde çıkıyor yavru, 30 cm boyumuz var, 500 gr olmuşuz teyzeleri maşallah:nazar:. Ben şimdiden hafif zorlanmaya başladım, kafası midemde ayaklar aşağıda duruyor. Sol tarafımdan kafayı mideme ve böbreğime vurup hoplatıyor, aşağıya bastıkça çıkacak gibi oluyor. Allahtan şimdilik görünürde bir problemimiz yok. Bakalım ilerleyen aylar nasıl geçecek?

Ben evlendiğimde 55, pozitifi gördüğümde 60 kiloydum. 71 olmuşum maalesef :eek:Bundan sonra ayda 1,5 kilo istiyorum dedi de nasıl olacak o iş bilmiyorum. Vallahi çok yemiyorum ama alıyorum işte.

Merhaba kızlar, hayırlı cumalar. Dün benim de Kontrolüm vardı. kinalikadin kinalikadin da dün gitmiş, tugken tugken bugün o tarafa gidiyo, aynı güne getirseydik de sohpet ederdik :KK19: Kınalıkadın, senin de herşeyin çok normal ve güzel geçecek canım ben gönülden hissediyorum.

Bu haftalarda bebişler biraz çirkin çıkıyor, benim kızın resmine bakıp kayınpederim ay bu senin kız çirkin olacak galiba dedi de, çok bozuldum. :KK66:

Benim de kontrol iyi geçti. Gene 8 gün önde çıkıyor yavru, 30 cm boyumuz var, 500 gr olmuşuz teyzeleri maşallah:nazar:. Ben şimdiden hafif zorlanmaya başladım, kafası midemde ayaklar aşağıda duruyor. Sol tarafımdan kafayı mideme ve böbreğime vurup hoplatıyor, aşağıya bastıkça çıkacak gibi oluyor. Allahtan şimdilik görünürde bir problemimiz yok. Bakalım ilerleyen aylar nasıl geçecek?

Ben evlendiğimde 55, pozitifi gördüğümde 60 kiloydum. 71 olmuşum maalesef :eek:Bundan sonra ayda 1,5 kilo istiyorum dedi de nasıl olacak o iş bilmiyorum. Vallahi çok yemiyorum ama alıyorum işte.
masallah canim saglikla buyusun. evet keske ayni gunlere denk gelsek sohbet ederdik ; ) bizde 14.30 da bakalim bizimki neler yapiyor nasil olmus. haplar , odem falan derken mutlaka haftalik artis oluyor canim. keske hic almasak . dogum sonrasida kilolara el atariz artik : )

Hayirli cumalar canim bende ignelerimin 7.gunundeyim . Dun farenjit oldum. Gribe ceviriyo o da sanirim hic enerjim yok. Tamda tedavi surecinde hasta olmak cok zor. Benimde yarin kontrolum var. Boyle bi durumdayken ilac iciliyormu.
Canim ben de igneleri kullanirken cok kotu grip olmustum ama ben ilac icmedim sadece bi tane soguk alginligi icin almistim o kadar ihlamur falan ic ben valla gupegunduz sarimsak yemistim antibiyotik etkisi yapsin diye oksuruk varsa tereyagiyla pekmezi ocakta ılıt biraz onu ic faydasi oluyor

Evet aynı gün denk gelseymişiz çok güzel olurdu gerçekten. Maşallah canım hep güzel geçer ultrasonların inşallah kolaylıkla geçer doğumun da. Benim de eşim bu bebek kime benziyor ya çikin çikin deyip duruyor dünden beri=) yav usg de anca o kadar görünür diyorum yok yok diyor gülüyor. Bu arada pes diyorum çünkü bende 71 kilo oldum tedaviden bu yana 9 kilo aldım:KK51: aydan hanım biraz tombik gördüm seni dedi duralım artık dedi bende dalmışım biraz mı baya baya tombiğim dedim kadın gülüyor. Tek derdim sağlıkla doğumum olsun riski atlatayım gerisi hallolur.

koruunun yogun bakim unitesi cok cok iyi diye biliyorum. ekip ve yogun bakim unit.dr.uda cok seker . hic bisey olmayacak allahin izni ile. goreceksin bak. sagsaglim atlatacaksin. hersey normal giderken gununde dogum olunca bile solunumda sikinti olan bile oluyor canim. hicbirsey belli degil. allahim korusun. kucagimizda gorecegiz saglikla
Bunları duyduğuma çok sevindim canım öğrenecek kimsem yoktu. Rahatlattın beni. Çok moral veriyorsun bana saolasın:dua:
Haklısın herşey iyi olsa bile nasipte ne varsa onu yaşarız. Umarım sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize Rabbim yardımcımız olsun tüm kardeşlerimde en kısa zamanda normal yolla ya da tedavi ile hamile kalıp o güzel günleri görürler.

Canim ben de igneleri kullanirken cok kotu grip olmustum ama ben ilac icmedim sadece bi tane soguk alginligi icin almistim o kadar ihlamur falan ic ben valla gupegunduz sarimsak yemistim antibiyotik etkisi yapsin diye oksuruk varsa tereyagiyla pekmezi ocakta ılıt biraz onu ic faydasi oluyor
Saol canim tesekkur ederim ins daha kotuye gitmeyimde. Boyle bi durumda doktor benim fikrimi sorarmi kizlar. Rahim dinlendirme yapilip bi sonraki ay kendimi daha iyi hissettigimde transfer istesem

tugken tugken canım aydan biri yapacak sanırım senin doğumunu da. Sen paket aldım demiştin ayrıca dr a da ücret ödeyecek misin? Bir de şeker yüklemesini koruda mı yaptırdın o ne kadar tutuyor acaba.

Saol canim tesekkur ederim ins daha kotuye gitmeyimde. Boyle bi durumda doktor benim fikrimi sorarmi kizlar. Rahim dinlendirme yapilip bi sonraki ay kendimi daha iyi hissettigimde transfer istesem
Tabi ki dondurulup bekletilir rahim hazır olduğu ay transfer yapılır her şey uygunsa embriyolar dondurulacak kalitede ise tabi. Kimi dr 3.gün direk transferi öneriyor az sayıda embriyo varsa. Dr la konuş hastayım hazır değilim erteleme durumumuz var mı de zaten uygun görürse kabul eder canım. Bol bol ıhlamur çayı iç, bal zencefil, ayrıca limon ılk su bal iç. İnşallah şifa verir Rabbim

İlk tedavinse yaşın da 35 yaş altında ise tek embriyo tercih ediyor doktorlar. Çünkü ikiz gebeliğin birçok riski var canım. Banada tek transfer edildi. Ama bazı doktorlar insiyatif kullanabiliyor hasta ısrarcı olursa
Anladım canım yaşım 32 ilk.o nedenle demekki.acikcasi ben de pek üstünde durmadim.ama merak ettim sagol teşekkürler

Tabi ki dondurulup bekletilir rahim hazır olduğu ay transfer yapılır her şey uygunsa embriyolar dondurulacak kalitede ise tabi. Kimi dr 3.gün direk transferi öneriyor az sayıda embriyo varsa. Dr la konuş hastayım hazır değilim erteleme durumumuz var mı de zaten uygun görürse kabul eder canım. Bol bol ıhlamur çayı iç, bal zencefil, ayrıca limon ılk su bal iç. İnşallah şifa verir Rabbim
Allah razi olsun canim..

X