2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Dikkat ediyorum aslinda cok ilac kullandim su 1 sene icinde ona bagliyorum kilodan cok sislik var vucudumda hamur isini ekmegi biraktim tamamen lifli gidalar yiyorum genelde insallah iyi olur sonucum doktor rahimde yaglanma yok hamile kalmana sorun teskil etmez ama hamileliginde hareket ederken zorlanabilirsin demisti dikkat edicem artik tup bebek ilaclarina baslamadan 4 kilo vermisim iyiki diyorum
aynen canim cok cok iyi yapmissin. guzel beslenmek cok onemli bu surecte.dr.unun beslenme anlaminda verdigi bilgileri bol bol uygula hersey cok guzel olacak. insallah tutunacak sende test gunu pozitif yazacaksin :KK200:

Dondurulmuş transferi yapılacaksa e2 lh fsh progesteron bakılabilir rutin. Hormonların o ay düzenli olması tutunma için önemli Transfer öncesi en önemlisi rahim kalınlığı. Belli bir kalınlığa ulaşmadıysa transfer ertelenmeli. Yumurta toplama sonrası transferi soruyorsan e2 ve progesteron testi yapılmalı opu (toplama öncesi) öncesi. Progesteron en fazla 1.5 (bazı dr lar 1 i baz alıyor) olmalı üstü olursa tutunma olmaz. E2 de çok yüksek olmamalı ciddi ohss riski açısından. Allah yardımcın olsun arkadaşım inşallah hepimiz atlatırız bu günleri..
Benim sorunum tam da buymus canim progesteron hormonum cok yukseliyormus bu gun ogrendik. Gogsen hoca 1,5 cikti diye huzursuzlanmisti hemen catlatma ignesi vurdurup opuya almisti. Diger transferlerimdekiler daha yuksekmis yeni ogrendim eski testlerimi kontrol ettim tek tek. Opu gunu birinde 5 kusur birinde 7 kusur birinde 94 birinde 11 kusur sonuncu da 1,5 ve hepsinde taze transfer oldum. Her dr Hicbiseyin yok olur dedigi icin kendi istegimle ameliyat bile oldum ya bisi varsa diye sen biliyorsun. Allak bullak oldum bu gun

Benim sorunum tam da buymus canim progesteron hormonum cok yukseliyormus bu gun ogrendik. Gogsen hoca 1,5 cikti diye huzursuzlanmisti hemen catlatma ignesi vurdurup opuya almisti. Diger transferlerimdekiler daha yuksekmis yeni ogrendim eski testlerimi kontrol ettim tek tek. Opu gunu birinde 5 kusur birinde 7 kusur birinde 94 birinde 11 kusur sonuncu da 1,5 ve hepsinde taze transfer oldum. Her dr Hicbiseyin yok olur dedigi icin kendi istegimle ameliyat bile oldum ya bisi varsa diye sen biliyorsun. Allak bullak oldum bu gun
İnan ki biliyordum yaa pes. Senin olmama sebebin bariz ortada bunu görememiş olmaları rezalet. Yazıklar olsun diyorum Allah a verirler hesabı. Biz neler çekiyoruz ameliyatlar,maddiyat, acılar,psikolojik tarafına değinmiyorum bile..
Yapılacak tek şey var yumurtalar toplanacak dondurulacak. Gerekirse bir kaç ay üst üste toplanıp dondurulabilir. Tam zamanı denk getirilip transfer yapılacak. Embriyolarında problem yok senin. Tek sorun zaman ayarlamasını tutturmak. Kardeşim benim inan bu defa olacak. Ben seni çok çok iyi anlıyorum bu emekler üzüntüler.. Göğşen hoca bu işi bitirecek bak gör. Dua edecez bol bol Allah büyük. Sakın strese sokma kendini sakın değmez geçti gitti sorun çözüldü artık umudun olsun. Lütfen. Ne zaman istersen yanındayım. Allah büyük..

İnan ki biliyordum yaa pes. Senin olmama sebebin bariz ortada bunu görememiş olmaları rezalet. Yazıklar olsun diyorum Allah a verirler hesabı. Biz neler çekiyoruz ameliyatlar,maddiyat, acılar,psikolojik tarafına değinmiyorum bile..
Yapılacak tek şey var yumurtalar toplanacak dondurulacak. Gerekirse bir kaç ay üst üste toplanıp dondurulabilir. Tam zamanı denk getirilip transfer yapılacak. Embriyolarında problem yok senin. Tek sorun zaman ayarlamasını tutturmak. Kardeşim benim inan bu defa olacak. Ben seni çok çok iyi anlıyorum bu emekler üzüntüler.. Göğşen hoca bu işi bitirecek bak gör. Dua edecez bol bol Allah büyük. Sakın strese sokma kendini sakın değmez geçti gitti sorun çözüldü artık umudun olsun. Lütfen. Ne zaman istersen yanındayım. Allah büyük..
Cok sagol canim benim insallah hayirlisiyla artik son sansim da bosa gitmesin istiyorumm insallah guzel olur hersey. :KK200:

canim gecmis olsun . ben 50 lik yapildiktan sonraki 2 hafta sonra yaptirdim 100lugu. 100 lukde dusuk cikti hepsi 4 kere kan aldilar. tamtahilli ekmek sadece kahvaltida yedim. oglen aksam hic ekmek makarna cikolata abur cubur vs. hic yemedim. zaten tek yedigim cikolata idi onuda biraktim. princ pilavida yemedim o 2 haftalik surecte.
tabi sonrasinda az az ekmek yiyorum makarna yiyorum abur cubur zaten ilk bastan buyana yemedim. haftada 1 yada 2 cikolata yiyorum. dikkat et sen o surecte dusuk cikar mutlaka. bebisinde masallah. benimkide hep onde 2 haftaya yakin. simdiye kadar 13 kg aldim
randevumuzda cok guzel gecti sanci kasilma cikmadi nst de.oglusda buyuyor gelisiyor cok sukur. dogum seklimizde normal olacak eger sikinti olmazsa son dk. insallah
Canım benim açlık 73 1. Saat 144 2. Saat 141 3. Saat 121 çıktı nasıl canım
Dikkat etmemiz gerek canım

Canım benim açlık 73 1. Saat 144 2. Saat 141 3. Saat 121 çıktı nasıl canım
Dikkat etmemiz gerek canım
cok guzel cikmis canim. 1.saat 180, 2.saat 155 , 3.saat 140 buyuk olmamasi gerek . cok sukur. dikkat etmekte fayda var tabiki yinede. agirlasiyor 30 dan sonra kalkip oturmak dogum sonrasi kilo vermek icinde gerekli.

Slm kızlar nasılsınız bebisler iyidir inşallah. 22 arti 2 yiz bugün kasik ve bel agrim var normal mi acaba :KK17:ayakta kalınca fazlalasiyor sanki ama çok da kalmadim yemek bulaşık o kadar.
Çok normal canım bebisler kilosunu arttırıyor artık 30 lu haftalarda dahada artıyor rahim kaslarin kasılıyor kasık ağrısı ondan pek ayakta kalma yorma kendini

X