2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar doğum yaptım açılmamla sandım cıktı bize dua edin kuvozdeler bebekler antibiyotik tedavisi göreceklermiş cigerlride gelismemis duacinizim

Gözün aydın canım. ALLAH yar ve yardımcınız olsun. Ne güzel bir gecede doğmuşlar cuma gecesi hürmetine Rabbim korusun kollasın, sağlıkla çıkarlar inşallah endişe etme. Yarın inşallah senin bebeklerin için bildigim sureleri okuyacağım.

İsimleriyle güzel sağlıklı hayırlı bir ömür yaşasınlar inşallah. Çok iyi durdular canım buna da çok şükür çok iyi baktın sen onlara inşallah şimdi onlarda direnecekler ve annelerinin yanına gelecekler kısa zamanda.
Sekerim etkilemiş canım zu an deli gibi kendime kızıyorum yetmeseydim diye

Gözün aydın canım. ALLAH yar ve yardımcınız olsun. Ne güzel bir gecede doğmuşlar cuma gecesi hürmetine Rabbim korusun kollasın, sağlıkla çıkarlar inşallah endişe etme. Yarın inşallah senin bebeklerin için bildigim sureleri okuyacağım.
Ay çok sevinirim canım allah razı olsun iyi olsunlarda

Sekerim etkilemiş canım zu an deli gibi kendime kızıyorum yetmeseydim diye
Şekerin mi çıkmış normalde testlerin de var miydi bir sorun. Kendini suçlama canım şimdi süt zamanı sen kendini üzerek sıkıntı yaparsan sütünü etkiler sezeryan ile biraz geciken sütü daha da geciktirme bebeklerini düşün sütün gelsin onlarda iyi olacak Rabbim e hepimiz dua ediyoruz

Ay çok sevinirim canım allah razı olsun iyi olsunlarda

Ne demek elimizden bir o geliyor onu da yapmayalım mi. Normal doğum mu yaptınız ben orayı anlamadım. Tüp bebekte sezaryen öneriyorlar genelde diye biliyorum.

Hiç endişe etme bence bebeklerin biraz küvezde kalmaları tedbir amaçlıdır. Bu arada terazi burcu çocukların oldu onlar güçlüdür.

Selam kızlar inşallah tüp bebek süreci güzel geçer ve hayırlısıyla hepimiz bebişlerimize kavuşuruz. Bu ay 1 yumurtam çıktı fsh 21. Havuz yapacağız ama ihtimal %3 diyor buradakiler. Moralim çok bozuldu umutlanmasam mı fazla acaba
Allah büyük , umut her zaman var. İmkansız diye birşey yok. Birçoğumuzun farklı farklı sorunları var , kimisine doktorlar yüzüne karşı olmaz diyorlar ama buradan gebelik haberlerini okuyoruz çok şükür.. inanın, Allah'a siginin olacak Allah'ın izniyle. Rabbim yardımcınız olsun

Ne demek elimizden bir o geliyor onu da yapmayalım mi. Normal doğum mu yaptınız ben orayı anlamadım. Tüp bebekte sezaryen öneriyorlar genelde diye biliyorum.

Hiç endişe etme bence bebeklerin biraz küvezde kalmaları tedbir amaçlıdır. Bu arada terazi burcu çocukların oldu onlar güçlüdür.
allah razi olsun canım Yok canım kontrole gelmiştim doktor suları fazla ikisininde doğum yaptırabiliriz dedi yatış verdi nstdede sandım çıkınca acılan baktılar ama hoplattı valal sancı bebekler tersti zaten sonra belden altı uyuşmalı yaptım işde doğumu mu canım

Şekerin mi çıkmış normalde testlerin de var miydi bir sorun. Kendini suçlama canım şimdi süt zamanı sen kendini üzerek sıkıntı yaparsan sütünü etkiler sezeryan ile biraz geciken sütü daha da geciktirme bebeklerini düşün sütün gelsin onlarda iyi olacak Rabbim e hepimiz dua ediyoruz
106 cikiyodu canım diyet yapıyordum

106 cikiyodu canım diyet yapıyordum
Çokta değilmiş. Kısmet canım dediğim gibi bir şey sebep olur hep. Sen şimdi iyi düşün pozitif ol ve dinlen sık sık kontrole gelecekler uyumak zor biliyorum ama dinlenmen gerek. Grubun ilk ikizleri doğdu bu güzel bir gün umudumuz oldun sen ve bebeklerin. Maşallah üçünüzede :KK200::KK200::KK200:

Çokta değilmiş. Kısmet canım dediğim gibi bir şey sebep olur hep. Sen şimdi iyi düşün pozitif ol ve dinlen sık sık kontrole gelecekler uyumak zor biliyorum ama dinlenmen gerek. Grubun ilk ikizleri doğdu bu güzel bir gün umudumuz oldun sen ve bebeklerin. Maşallah üçünüzede :KK200::KK200::KK200:
Sağol canım rabbim sanda kolay doğumlar nasip etsin inşallah kolay doğum olur

Kızlar doğum yaptım açılmamla sandım cıktı bize dua edin kuvozdeler bebekler antibiyotik tedavisi göreceklermiş cigerlride gelismemis duacinizim
Dularımız yavrularınla canım arkadaşım inşallah evinize sağlıkla döneceksiniz. Maşallah kuzulara. 37 hafta olmuş ciğerleri nasıl gelişmemiş ki. Herşey yolunda küvezden de çıkacaklar inşallah:dua::KK200:

Yani tam olarak pıhtılaşma sorunum mu var yani. Kimyasal gebeliklerim bundan mi kaynaklanmıştır. Genetik doktoru alttaki iki tane önemli üstteki çok önemli değil dedi bana. Sadece ailenden geçmiş anne veya babandan dedi. Bende annemde beyne pıhtı attı dedim o zaman haftada bir asprin kullan dedi.

Pıhtılaşma testini doktorum istemedi, sadece genetik istedi ama ben devlette pıhtılaşma da istedi diyerek kendim yaptırdım. Peki bu testi istemeden tüp bebeği yapması doğru olacakmiydi.

Prolaktin testi adet zamanı değil. Ginera kullaniyorum şu an dün bitti, testi de evvelsi gün yaptırdım. Yarın adet günüm ama doğum kontrol hapı ne kadar sürede adet getirir bilmiyorum.
Bendeki faktör iki protombin heterozigot ve dr um riske atma gebelik boyunca hibor kullan dedi. Sende coraspin ya da iğne türü kullanırsın çok korkacak bir şey değil. Kimyasalların da ondan kaynaklandığını sanmam diğer değerlerin normal gelmiş zaten dr da demiş üstteki çokta sorun teşkil etmez ama temkinli olmakta fayda var.
Adetli iken kaçtı prolaktinin.

Dularımız yavrularınla canım arkadaşım inşallah evinize sağlıkla döneceksiniz. Maşallah kuzulara. 37 hafta olmuş ciğerleri nasıl gelişmemiş ki. Herşey yolunda küvezden de çıkacaklar inşallah:dua::KK200:
Bende ona şaşırdım kuzum 37.haftanın bitimine kadar yapiyolarmis allah razı olsun

Bende ona şaşırdım kuzum 37.haftanın bitimine kadar yapiyolarmis allah razı olsun
Çok şükür ikizlerin 37 haftaya kadar geldi sen hiç sıkıntı yapma bak evinize geçeceksiniz inşallah bu defa da uyutmuyorlar hiç diye yazacaksın bize.
Kaç kilo ile doğurdun peki benim gidişatta pek iyi değil de kilo zorlaştırıyor diyor dr

Bendeki faktör iki protombin heterozigot ve dr um riske atma gebelik boyunca hibor kullan dedi. Sende coraspin ya da iğne türü kullanırsın çok korkacak bir şey değil. Kimyasalların da ondan kaynaklandığını sanmam diğer değerlerin normal gelmiş zaten dr da demiş üstteki çokta sorun teşkil etmez ama temkinli olmakta fayda var.
Adetli iken kaçtı prolaktinin.

Adetliyken prolaktin 21 çıkmıştı 6 ay kadar önce.

Ben şu homozigotla ilgili burdan bayağı biseyler okudum. Tüp bebek aşamasında estrofem kullanılıyormuş o da bu pıhtılaşma sorunu olanlarda çarpıntı vs yapıyormuş. Tüp bebek doktorları da coraspin vermiyormuş. Kendiliğinden coraspin içtim rahatladım yazmışlar. Ben zaten iğne ilaçlardan yan etkilerinden korkan hassas biriyim. Iyice korktum bu tüp bebek sürecinden. Nasıl zor bir süreç değil mi?

Adetliyken prolaktin 21 çıkmıştı 6 ay kadar önce.

Ben şu homozigotla ilgili burdan bayağı biseyler okudum. Tüp bebek aşamasında estrofem kullanılıyormuş o da bu pıhtılaşma sorunu olanlarda çarpıntı vs yapıyormuş. Tüp bebek doktorları da coraspin vermiyormuş. Kendiliğinden coraspin içtim rahatladım yazmışlar. Ben zaten iğne ilaçlardan yan etkilerinden korkan hassas biriyim. Iyice korktum bu tüp bebek sürecinden. Nasıl zor bir süreç değil mi?
Normal çokta değil. Estrofem gebelik başlarsa bir süre daha kullandırıp bıraktırıyorlar. Evet ilaçlar biraz yan etki yapıyor ama değiyor hepsi bebek için. İlaçların genel olarak bir zararı yok rahat ol. Süreç bana göre psikolojik anlamda zor sadece. Diğerlerine katlanılıyor bir zaman sonra iğneler bile rahatsız etmiyor hatta yeter ki tedavi olabileyim herşeye razıyım iğnlere ameliyata diyebiliyorsun..ben mesela 4 aşılama 5 de tüp tedavisi gördüm bana göre tek zorluğu psikolojikti. Burada bir arkadaşımız var 8.tedavisinde gebe kaldı. Rahat olmak stresten uzak olmak olumlu düşünmek çok önemli

X