2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Afedersiniz sürekli idrara çıkıyorum kızlar :olamaz: ayakta yürürken idrar torbası dolmuş patlayacak gibi hissediyorum. Lavaboya gidiyorum az bişey geliyor. Doktora sordum rahim ve idrar torbası çok yakın baskı hissetmenin sebebi bu normal dedi.
Eşim işteyken aradı geçen gün konuşmanın ortasında ben seni 5 dk sonra arasam olur mu dedim. Yine sıkıştın dimi git hadi git diyor:KK48:
Bu ne zaman geçer acaba valla adım sidikliye çıkacak
hiç geçmeyecek artarak devam edecek canım :) ben geceleri hiç tuvalete kalkmazdım. Şuan her gece 2-3 kere kalkıyorum.

hiç geçmeyecek artarak devam edecek canım :) ben geceleri hiç tuvalete kalkmazdım. Şuan her gece 2-3 kere kalkıyorum.
Gerçekten mi :) bende gece hiç kalkmazdim şimdi sabah kalkmayinca sancı yapıyor diye , eşim de alıştı ise giderken kalk sıkıştın mı bir lavaboya git diyor adamcağız :KK48:

Gerçekten mi :) bende gece hiç kalkmazdim şimdi sabah kalkmayinca sancı yapıyor diye , eşim de alıştı ise giderken kalk sıkıştın mı bir lavaboya git diyor adamcağız :KK48:
canım bebek büyüdükçe idrar kesesine daha çok baskı yapmaya başlıyor. İdrarı tutmak da hiç sağlıklı değil buarada. İdrar yolları enfeksiyonuna sebep oluyor ve böbreklere zarar veriyor. Ben hamileliğimi böbrek sorunlarıyla geçiriyorum aman sakın tutma idrarını ve tabii ki bol su iç.

Bende öyle hissediyordum hatta test yapmaya giderken ayaklarim geri geri gidiyordu.. olmadı diye düşündüğüm için test yapmak istemiyordum. Kendimizi kötü sonuca alistiriyoruz ne olur ne olmaz sonra çok uzulmeyeyim diye. Öyle hissetmenin sebebi bu bence
Içimden gecenleri soyledin canım benim. Esim de soruyor bana nasılsın diye ben hep iyiyim deyip geçiştiriyorum hayırlısı diyorum. Bundan oncekinde cok ağlamıştım bu sefer ağlamayacağım diye sürekli kendimi teselli ediyorum. Tesekkur ederim cevap verdigin için. Inşaallah sen ve diger arkadaşlarım bebeklerinizi saglikla kucağınıza alırsınız

canım bebek büyüdükçe idrar kesesine daha çok baskı yapmaya başlıyor. İdrarı tutmak da hiç sağlıklı değil buarada. İdrar yolları enfeksiyonuna sebep oluyor ve böbreklere zarar veriyor. Ben hamileliğimi böbrek sorunlarıyla geçiriyorum aman sakın tutma idrarını ve tabii ki bol su iç.
İstesem de tutamam zaten canım , bir ayağım lavaboda resmen. Geceleri uyanamiyorum işte ona da eşim kalk bı lavaboya git diyor :)

Içimden gecenleri soyledin canım benim. Esim de soruyor bana nasılsın diye ben hep iyiyim deyip geçiştiriyorum hayırlısı diyorum. Bundan oncekinde cok ağlamıştım bu sefer ağlamayacağım diye sürekli kendimi teselli ediyorum. Tesekkur ederim cevap verdigin için. Inşaallah sen ve diger arkadaşlarım bebeklerinizi saglikla kucağınıza alırsınız
İnşallah senin ve diğer arkadaşlarımızın hayırlı haberlerini alacağız canım gönülden inaniyorum. Seni öyle iyi anlıyorum ki. Keşke burada olduğu gibi gerçek hayatta da bizi anlayan insanlar olsa ama yok maalesef. Şükür burada adlarimizi bile bilmesekte birbirimizin duygularını hislerini yaşıyoruz resmen . Allah'ım gönülden isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin

İnşallah senin ve diğer arkadaşlarımızın hayırlı haberlerini alacağız canım gönülden inaniyorum. Seni öyle iyi anlıyorum ki. Keşke burada olduğu gibi gerçek hayatta da bizi anlayan insanlar olsa ama yok maalesef. Şükür burada adlarimizi bile bilmesekte birbirimizin duygularını hislerini yaşıyoruz resmen . Allah'ım gönülden isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin
Canim benim inşallah :KK200::KK200::KK200:

Afedersiniz sürekli idrara çıkıyorum kızlar :olamaz: ayakta yürürken idrar torbası dolmuş patlayacak gibi hissediyorum. Lavaboya gidiyorum az bişey geliyor. Doktora sordum rahim ve idrar torbası çok yakın baskı hissetmenin sebebi bu normal dedi.
Eşim işteyken aradı geçen gün konuşmanın ortasında ben seni 5 dk sonra arasam olur mu dedim. Yine sıkıştın dimi git hadi git diyor:KK48:
Bu ne zaman geçer acaba valla adım sidikliye çıkacak
canim zmanla rahim yukari cikiyor o zman duzeliyor biraz ama zaten bol su ictigimiz icin lavabo ile cok samimiyiz bu surecte. hem buyuyun bebis o idrar torbana tekmeleri bi atmaya baslasin sen ozman gor :-):-):-)

canim zmanla rahim yukari cikiyor o zman duzeliyor biraz ama zaten bol su ictigimiz icin lavabo ile cok samimiyiz bu surecte. hem buyuyun bebis o idrar torbana tekmeleri bi atmaya baslasin sen ozman gor :-):-):-)
Ayy oraya da mı tekme atıyor :KK48: zaten salı günü muayene de sürekli ayaklarını hareket ettiriyordu.

Bugun canım çok sıkkın. Sizleri de sıkmak istemem ama birileriyle paylasmazsam patlıcam. Icim sıkılıyor. Ilaclarimi yazdirmak için doktora gittim gitmisjen muayene etti. Transfere göre 6+2 haftslik gebelik var ama bebek yok. Boş gebelik olabilir 10 gun sonra yine gel dedi. Bi tarafım ümitsiz olma erken daha derken bi tarafım olsa götürdü diyor. Var mi benim gibi birseyler yaşayan arkadaşlar. Icimden bağıra bağıra ağlamak geliyor

Bugun canım çok sıkkın. Sizleri de sıkmak istemem ama birileriyle paylasmazsam patlıcam. Icim sıkılıyor. Ilaclarimi yazdirmak için doktora gittim gitmisjen muayene etti. Transfere göre 6+2 haftslik gebelik var ama bebek yok. Boş gebelik olabilir 10 gun sonra yine gel dedi. Bi tarafım ümitsiz olma erken daha derken bi tarafım olsa götürdü diyor. Var mi benim gibi birseyler yaşayan arkadaşlar. Icimden bağıra bağıra ağlamak geliyor
Burada okumuştum canım aynısı başına gelen bir arkadaş vardı tekrar gittiginde bebegi gördüler. Ultrason cihazı kötüyse de böyle şeyler olabiliyormus içini ferah tut lütfen. Alttan mı muayene etti ? Karnından görmemiş olabilir daha kucuk

daha önceki kontrollerinde bebeği yada yolk sacı görmemiş miydiniz canm?

Kızlar @Dlk2606 ohss olmuş hastanede yatıyor yarın da test günü dua bekliyor inşallah güzel haberlerini alırız kuzumun:dua:
Canım çok geçmiş olsun dileklerimi ilet Rabbim şifa versin.
Ohss gebelik belirtisidir ayrıca çok mutlu oldum 2 gebeliğimide ohssyle öğrenmiştim :)

Burada okumuştum canım aynısı başına gelen bir arkadaş vardı tekrar gittiginde bebegi gördüler. Ultrason cihazı kötüyse de böyle şeyler olabiliyormus içini ferah tut lütfen. Alttan mı muayene etti ? Karnından görmemiş olabilir daha kucuk
Karindan bakti insallah vardir da gorememistir

Karindan bakti insallah vardir da gorememistir
Ama aynı hafta bende gittim 6+2 ydik ben karından bakmasını istedim alttan muayene den usanmistim çünkü. Doktor karından görünmez daha çok küçük dedi alttan baktı. Bence var ama karından baktığı için göremedi . Yerinde olsam başka bir doktora gider muayene olurdum 10 gün beklemek yerine

canim oncelikle kendini asla yalniz hissetme . bende ilk dogal yoldan hamileligimi ogrendigimde 8. haftaya kadar bekletildi gec dollenme olabilir diye ama malaesef kese olusup buyumesine ragmen bebek olusmadi icine. dunya sanki basima yikilmisti ilkti cunku bizim icin boyle birsey.hem korku hem hayal kirikligi neler yasadim neler. sonra cesaretimi topladim bunu veren rabbim insallah bir digerini saglikla nasip edecek diyip hem sukrettim hem dualar etttim.cunku bos gebelik dollenme asamasinda kalitesiz yumurta yada kalitesiz sperm nedeniyle olusuyor.
dr.umda bana sukret ki ilk baslarda sagliksiz oldugunu ogrendin. eger bebek olusup buyuseydi bizim bunu anlamamiz 5. ayda oluyor dedi ayrintilida. ozman napardin dedi. evet cok hakli o zman dahada kotu olurdu. dogunca bir cok ameliyat ve yasama sansi yine yok.
kurtaj oldum 6 ay korunduk. ve direk tup bebege basvurdum . belirli sorumuz yoktu ilk tedavide hamile kaldim bak suan dogum haftakarini sayiyiruz. hic kendini uzme stres yaoma evet cok zor dayanmak ama elden sukretmekten baska bisey gelmiyor. insallah rabbim sana bunlari yasatmaz. insallah 1 hafta sonra bebek olusmaya baslar ve benim ysadiklarimi yasamazsin
rabbim mucizelerinden sanada nasip etsin. insallah goreceksin 10 gun sonra kalp atislariyla birlikte

daha önceki kontrollerinde bebeği yada yolk sacı görmemiş miydiniz canm?
Ilk muayeneyi gecen cumartesi oldum kese muayenesi diye gitmistim o zamanda karindan bakip kese var ama bebegi goremiyorum demisti. Bi ümit görürüm diye heyecanlıydim ama. Mevlam neyleyecek yaşayıp görücem ama çok garip bir ruh hali icindeyim beni en iyi sizler anlarsınız diye düşünüyorum

X