2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Anne sütüne nazaran sağlıksız tabi. Bunu bütün uzmanlar söylüyor ayrıca bütün mamalarin üzerinde de yazıyor en doğal ve sağlıklı besin anne sütüdür diye. Mecbur kalınca elbetteki veriyoruz bebekleri açlıktan öldürecek değiliz. Oğlumda sütüm hemen gelmediğini için ben de mama verdim bir süre. Siz niye alindiniz bu kadar anlamadım.
sütü yetmeyen anneler icin yazdığınız biraz kırıcı olabilir, siz de onu anlamaya çalışın.
benim de yetmedi 1 aylıktan beri mama veriyorum. inanin bir anne icin çok üzücü birşey. siz bir sure mama vermişsiniz ama belki hic anne sütü veremeyenler de var. oyuzden bu tur konularda biraz daha hassas dusunmek ve konuşmak gerekiyor bence.

sütü yetmeyen anneler icin yazdığınız biraz kırıcı olabilir, siz de onu anlamaya çalışın.
benim de yetmedi 1 aylıktan beri mama veriyorum. inanin bir anne icin çok üzücü birşey. siz bir sure mama vermişsiniz ama belki hic anne sütü veremeyenler de var. oyuzden bu tur konularda biraz daha hassas dusunmek ve konuşmak gerekiyor bence.
Yorum yaptığım arkadaş bebeğinin anne sütü dışında bişey almamasina, reddetmesine üzüldüğünü bu yüzden bebeğinin zayıf olduğunu ama kan değerlerinin hepsinin iyi çıktığını yazmış. Ben de ek gıda yada mama almadı diye üzülmeyin değerleri iyi çıkmış sağlıklı beslemişsiniz demek ki dedim. Hiç kimsenin anneliği diğerininkinden üstün değildir benim gözümde her anne bebeği için en iyisini ister ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Ben buna yüzde yüz inanıyorum. Elimizde olmayan durumlar olabiliyor tabiki bunlar hepimiz için geçerli.

Kizlar selam, bebegim 10 aylik oldu ve ise basladiktan sonra az emmeye basladi, gun icinde hic sut icmiyormus, verilince oguruyormus (biberon, kasik, bardak, suluk hepsi denendi, hatta su icmeyi birakti 2 gun sut veriyoruz sanip)... gun icinde yedikleri bence fena degil ama sutten kesilince devam sutune devam etmek sart mi? sadece ogun ile devam edebiliyor mu bebekler? biberon hicbir sekilde kabul etmiyor, sutten kesilince nasil devam etmeliyim hicbir fikrim yok :KK43:

Kizlar selam, bebegim 10 aylik oldu ve ise basladiktan sonra az emmeye basladi, gun icinde hic sut icmiyormus, verilince oguruyormus (biberon, kasik, bardak, suluk hepsi denendi, hatta su icmeyi birakti 2 gun sut veriyoruz sanip)... gun icinde yedikleri bence fena degil ama sutten kesilince devam sutune devam etmek sart mi? sadece ogun ile devam edebiliyor mu bebekler? biberon hicbir sekilde kabul etmiyor, sutten kesilince nasil devam etmeliyim hicbir fikrim yok :KK43:
Benim kizim sutten kesildiginde 1 yas 3 aylkti sadece ek gida ile devam etmistik. Ama seninki sanki daha küçük sindrim sisteminin sadexe kati gidayi kaldirabilecegini dusunmuyorum. Devam sutu hic almiyorsa inek sutu sulandirilip denenebilir. Ama sonuç olarak bence mutlaka doktora danış. Onlar daha iyi biliyor sonucta

oğlumda 10 aylık, 3ay oldu çalışmaya başlayalı hala biberon almıyor maalesef, kaşıkla içtiği kadar içiyo geri kalanı meyvesine falan karıştırıp verıyorlar. 2 yaşına kadar anne sütü veya devam sütü almalı ama memede süt biterse naparız bilmiyorum :KK43:

Merhaba arkadaslar Nasılsiniz ? Nerdeyse bir sene
Olacak girmemişim
Foruma baya vefasız ciktim o_O nasilsiniz bidiklar Nasıl
Bizim bir yas digum günümüze cok az kaldı 35 gun sonra insaallah :halay:

Merhaba arkadaşlar
Forumda Yemek bölümünde yeni bir yarışmamız var.Yarışmaya katılmak ister misiniz?
Bebeklerinize yaptığınız mama tariflerini bizimle paylaşmanızı istiyoruz.
Yarışma 06 ay ve 2 yaş aralığında olacak katılmak isteyenler linkteki konuya yazabilir veya benimle iletişime geçebilir.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Anneler Yarışıyor ! En besleyici mama tarifini arıyoruz ?
Mis kokulu yavrularınıza ve sizlere hayırlı geceler :KK68:

Merhaba arkadaslar Nasılsiniz ? Nerdeyse bir sene
Olacak girmemişim
Foruma baya vefasız ciktim o_O nasilsiniz bidiklar Nasıl
Bizim bir yas digum günümüze cok az kaldı 35 gun sonra insaallah :halay:
Bizimde bugün Doğum günümüz 🥰 aklıma geldi burası bi bakayım dedim 😁 nasıl geçti zaman 🙈 birlikte güzel bekleyişti yol arkadaşlarım hakkınızı helal edin :) @y4zy4gmuru A Albeni7 ve daha kimler kimler vardı

Kızlar demir ilaçı hakkında kafama takılan birşey var. Biz sekiz aya kadar demir ilaçı kullanmadık depoları iyi olduğu için daha sonra kan tahlili de azma var denildi ama paniklik bir durum yok sadece başlayalım dedi doktorumuz ferrum yazdı kullanmamızla beraber kabız oldu yan etkisi olabiliyor bazen denildi bende düzenli vermek yerine pekmez et takviyeleri ile damlayı düzensiz ara ara kullandım yas kontrolunde sınırda çıktı bu sefer düzenli kullanmaya başladım ama takiplerimde uykusuzluk yaptığını düşünenmeye başladım iki gün veremedik ev dışındaydık ve ilaçı evde unutmuştum ve uykuları eski düzenine girdi hemen hemen ama emin de olamıyorum başına gelen yada böyle bir fark gören varmı yada kullandığınız demir ilaçları neler

Kızlar demir ilaçı hakkında kafama takılan birşey var. Biz sekiz aya kadar demir ilaçı kullanmadık depoları iyi olduğu için daha sonra kan tahlili de azma var denildi ama paniklik bir durum yok sadece başlayalım dedi doktorumuz ferrum yazdı kullanmamızla beraber kabız oldu yan etkisi olabiliyor bazen denildi bende düzenli vermek yerine pekmez et takviyeleri ile damlayı düzensiz ara ara kullandım yas kontrolunde sınırda çıktı bu sefer düzenli kullanmaya başladım ama takiplerimde uykusuzluk yaptığını düşünenmeye başladım iki gün veremedik ev dışındaydık ve ilaçı evde unutmuştum ve uykuları eski düzenine girdi hemen hemen ama emin de olamıyorum başına gelen yada böyle bir fark gören varmı yada kullandığınız demir ilaçları neler
Canım Demir ilaçlarının yan etkileri olabiliyor .
Biz sidefer kullandık ve hiç bir yan etkisi olmadı ,istersen doktoruna sor bunu kullanmayı dene

Selam kızlar, herkes nasıl epey zaman oldu. Bebişlerden güzel haberler vardır umarım. Biz bugün tuvalet eğitimine başladık umarım kolay olur :halay:sizler nasılsınız? Hamile var mi mesela ikinci üçüncüler yolda mı 💕

X