2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Bizde sarılık geçirdik fototerapi gördük, 2aylık oldu rengi hala tam düzelmedi 3ayda düzelir dedi dr. yüzünde ve gözünde kaldı biraz
ay canım sizede gecmis olsun cok zor oluyor degil mi uykusu nasil seninkinin emmesi nasil giderek düzene giriyo mu yoksa ayni mi oluyo,kac saatte bir emziriyirsun doktor iki saatte bir emzir dicek diye aklim cikiyor

Merhabalar, dün test yapmıştım ilk basta birşey çıkmadı bugün ise böyle olmuş sizce nedir? Yardımcı olursanız sevinirim:)

Eklentiler

• 20B1DEC1-3E7F-4FD1-9F55-7332860090F2.jpeg
    20B1DEC1-3E7F-4FD1-9F55-7332860090F2.jpeg
    19,8 KB · Görüntüleme: 34
kizlar tecrübeli olanlar ya da bilenler lutfen cvplayin otzuncu gun kontrolune illa otuzuncu gunde mi gitmek gerekiyo sarilik var bizde bide ayni gun saglik ocaginda hepatit aşısi var

diger sorum ise 1.ayda kilo kontrolü oluyir ya dogdugu kilo ustune aldigi kilota göre mi hesaplaniyo yoksa dogumdan sonra kilo kaybediyo ya ona gore mi...benim kiz 23gunluk eger dogum kilosuna gore hesaplaniyosa sadece 400g aldi yok verdigi kiloya goreyse 700g aldi benim icin onemli cunku sarilik oldugundan endise ediyorum ve emmesi az kizimin uykuya yenik düşüyor öyle guzel emmiyor onbes dk falan emdigi gunde bir kez malesef hep uc dk bes dk en fazla on dk emiyor lutfen kilo alimiyle ilgili sorumu bilenler cvplasin kizlarr
Aşılarını bir hafta içinde yaptirabiliyoruz Dr kontrolü de 30. Gün şart değil bi sıkıntı yoksa kontrol sonucda

kizlar tecrübeli olanlar ya da bilenler lutfen cvplayin otzuncu gun kontrolune illa otuzuncu gunde mi gitmek gerekiyo sarilik var bizde bide ayni gun saglik ocaginda hepatit aşısi var

diger sorum ise 1.ayda kilo kontrolü oluyir ya dogdugu kilo ustune aldigi kilota göre mi hesaplaniyo yoksa dogumdan sonra kilo kaybediyo ya ona gore mi...benim kiz 23gunluk eger dogum kilosuna gore hesaplaniyosa sadece 400g aldi yok verdigi kiloya goreyse 700g aldi benim icin onemli cunku sarilik oldugundan endise ediyorum ve emmesi az kizimin uykuya yenik düşüyor öyle guzel emmiyor onbes dk falan emdigi gunde bir kez malesef hep uc dk bes dk en fazla on dk emiyor lutfen kilo alimiyle ilgili sorumu bilenler cvplasin kizlarr
Canım doğduğu kiloyu baz alıyorsun. Mesela diyelim ki bebek 3 kilo doğdu 1 ay içinde 500 Gr aldıysa 3 kilo 500 Gr oluyor. Bende kızımı ilk ay kontrole götürdüm. Martin 16 sında doğdu 17 Nisan götürdüm. 1 2 günle birşey olmaz bence.

Merhabalar, dün test yapmıştım ilk basta birşey çıkmadı bugün ise böyle olmuş sizce nedir? Yardımcı olursanız sevinirim:)
testin üzerinde şu kadar süre içinde sonuca bakmanız lazım diye yazar genelde 5 dakika içindedir o süreden sonra çıkan çizgi geçersizdir yani hamile değişsin bende de bir defasında böyle bir çizgi çikmişti ertesi gün ama hamile değildim

Verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim kızlar inşallah vardır tekrarlayacağım:) 2 senedir bekliyorum PCOS var bende maalesef

Canım benim d eböyle çıktı. Sonra hemen eşime başka test aldırdım.Adetten bir hafta öncesine kadr sonuç veren daha pahalı test var ya. O daha belirgin çıktı. Ertesi gün de kan verdim 3.5haftalık hamileydm :)
Tek bu teste göre kendini şartlandrma. Tekrarla mutlaka.kan sonçları çıkana kadrkadr bekleyemiyor insan :)

Merhaba kızlar umarım herkes iyidir. Ya bizim 40 .miz cikti çok şükür. Şimdi 40 .imdan sonra hemen adet olacam galiba. Bugün kahve rengi akıntım var. 2.gundurde hafiften adet sancıları var. Ne çabuk adet görüyorum ya. Bide kızlar spirali günah diyorlar

Merhaba kızlar umarım herkes iyidir. Ya bizim 40 .miz cikti çok şükür. Şimdi 40 .imdan sonra hemen adet olacam galiba. Bugün kahve rengi akıntım var. 2.gundurde hafiften adet sancıları var. Ne çabuk adet görüyorum ya. Bide kızlar spirali günah diyorlar
Ne kadar temiz kaldın canım.
Benimde bitti kanama derken , bahsettiğin gibi adet sancılarım başladı sanırım bende hemen adet göreceğim. Diğerlerinde de öyle olmuştum.

Sadece spirale değil canım , hemen hemen hepsine günah deniliyor. Ama napalım yani , dünya yaşanılacak biyer olmaktsn çıktı , çocuklarımızın geleceğinide düşünmek zorundayız , korunmalıyız bence :KK66: yoksa ohooo doğur doğur nereye kadar.
Hadislerde geçen belirlemeye göre , meninizi arıya vermeyin diye geçiyor. Ama bilmiyorum yaaa göze alamam sanırım ben o rahatlığı. Allah affetsin :KK43:

Kızlar sizler efey tecrübelisiniz artık . Çoğunuzu doğum sırasında takip ettim . Size birşey sorucam şuan 39+1 günlüğüm suyum çok iyi değil o yüzden doktor gününü geçirtmicem dedi . Bugün çatı muayenesi oldum çatım normal doğuma uygun bebekte 3300 gr . Ana rahimde hiç yumuşama yok ayrıca hiç sancım da yok. Doktorum eğer normal istiyosan 1 mayısta vahinal fitil gibi bişey varmış onu koyarz rahmini yumuşatması için dedi . Bir gün snrasa suni sancıyla doğumu başlatcakmış . Hatırladığım kadarıyla sizlerden de bu fitil gibi olan şeyi yaptıran vardı nasıl bi süreç geçirdi ? Bi de suni sancıdan korkuyorum birazcık suni sancıyla doğum yapan oldu mu

Kızlar sizler efey tecrübelisiniz artık . Çoğunuzu doğum sırasında takip ettim . Size birşey sorucam şuan 39+1 günlüğüm suyum çok iyi değil o yüzden doktor gününü geçirtmicem dedi . Bugün çatı muayenesi oldum çatım normal doğuma uygun bebekte 3300 gr . Ana rahimde hiç yumuşama yok ayrıca hiç sancım da yok. Doktorum eğer normal istiyosan 1 mayısta vahinal fitil gibi bişey varmış onu koyarz rahmini yumuşatması için dedi . Bir gün snrasa suni sancıyla doğumu başlatcakmış . Hatırladığım kadarıyla sizlerden de bu fitil gibi olan şeyi yaptıran vardı nasıl bi süreç geçirdi ? Bi de suni sancıdan korkuyorum birazcık suni sancıyla doğum yapan oldu mu

Fitil yaptıracak olan bendim:) 41 haftada. Ertesi gün gel fitil koyalım, bir gün beklersin sonrasinda duruma göre doğum yaparsın demişti. Ben hastaneye gittiğimde 3 cm açılmam vardı sukur bu sebeple Fitil değilde jel koydular, sancilari başlattı bu jel. Suni sanciya gerek kalmadı dogurdum ben. Son gün evde Comelerek oturdum. Bebek aşağı insin açılmam olsun diye. Tavsiye ederim. Rabbim kolaylik versin sanada en kolay şekilde dogurup bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inş.

X