2016 üçüz anneleri :)

Kizlar merhaba
Biz cok şükür ek gidaya yavas yavas geçtik
Meyve pureleri deniyoruz ve seviyoruz:))darisi basiniza
Kizlar tek basina bakmak gerçekten cok zor yardimci olacak birisi yoksa mecbur bakiyosunuz
Hhcm canim bebekler kac cc yiyor
Mesela benimkiker 60 ccni 2 saatte bir yiyolardi 90 cc 3 saatte bir,120-150 4 saatte bir
Azerin kaçıncı ayında 60cc yiyolardı ? Bana dr 2 saatte 1 30cc demişti ben zamanla 3 saatte 1 60cc vermeye başladım. Fakat az mı veriyorum acaba aynı zamanda anne sütüde veririyorum aldıkları kadar. 60cc vermeye başladığımdan beri çok kusuyolarlar.

Gaz asorunu hat safhada maalesef :KK43: simdilik pek ise yarar bir cozum bulamadim umutla azalacagi gunu bekliyorum bu arada maasallah ne cok yiyor sizinkiler bize 3 saatte bir 25 dediydi dr ilk olarak simdi 30 a ciktik max her ogunde 10 dakika da anneyi emme haklari var gunde toplam 8 ogun oluyor mama vermemek icin surekli sut sagiyordum ama artik olmayacagini anladim bir kac gundur 1-2 ogun mama veriyorum :KK43: vakit buldukca da sagiyorum
Bu arada anne sutune zenginlestirici koyuyoruz eoprotein 2,5 - 3 kg olana kadar boyle devam edecegiz dedi dr 3 kg sonrasi serbest emme olabilecekmis tabi sut yetmedigi yerde de normal mama

Gaz asorunu hat safhada maalesef :KK43: simdilik pek ise yarar bir cozum bulamadim umutla azalacagi gunu bekliyorum bu arada maasallah ne cok yiyor sizinkiler bize 3 saatte bir 25 dediydi dr ilk olarak simdi 30 a ciktik max her ogunde 10 dakika da anneyi emme haklari var gunde toplam 8 ogun oluyor mama vermemek icin surekli sut sagiyordum ama artik olmayacagini anladim bir kac gundur 1-2 ogun mama veriyorum :KK43: vakit buldukca da sagiyorum
Bu arada anne sutune zenginlestirici koyuyoruz eoprotein 2,5 - 3 kg olana kadar boyle devam edecegiz dedi dr 3 kg sonrasi serbest emme olabilecekmis tabi sut yetmedigi yerde de normal mama
Bizimde gaz sorunu hat safhada akşam saat 7 oldumu hepsi birden ciyak ciyak başlıyor ağlamaya :KK43: bi çözüm bulamamak o kadar kötü ki içim acıyo resmen onlar ağladıkça süt sağmak banada çok yorucu geliyor bende sağmayı bıraktım artık mama vermeden önce ne kadar alırlarsa artık valla banada dr 30cc demişti bebekler çıktığında ben git gide arttırdım sende yavaş yavaş arttırmaya çalış bu arada seninkiler kaç haftalık oldu? Bizim 40ımız pazartesi çıkıyor artık. Bizim doktorumuz bize mama tavsiyesinde bulunmadı malesef herhangi bi prematüre bebek maması kullanabilirsin dedi. Eprotein işe yarıyor mu? Bizimkiler 2,5kilo civarındalar 26dında muayene olacaklar tekrar acaba o süreye kadar bende kullansam mı? Prematüre mamayıda 2 hafta önce 3 hafta daha kullan demişti ama sonrasında ne kullanmam gerekiyor söylemedi heralde yenidoğanlar için olanla devam edeceğiz bende bebeklerden biri emiyor ama diğerleri canları ne zaman isterlerse arada vakit buldukça bende süt sağıyorum ama günde 1 i geçmez. Zamanla sütüm artacağına azalıyor sanki süt sağdığım zamanlarda daha fazla gibiydi

Azerin bebekler bir aylık.başta 25 ile başladık.önce emziriyorum.mbu onları bi saat e yakın oyalıyor.60 mama yiyolar.bazen değişiyor tabi.yani üç saatte bir mama ve anne sütü içitolar.rezeneiçiyodum milupanın şimdi anason aldım.birde kimyonu ıslatıp hap gibi yapıp kuruttum her gün bir iki tane içiyorum. Metsil aldım aslında ama bvermedim alışkanlık yapıyormuş. Gündüz bi saat uyumaya çalışıyorum. Gece uyku yok şimdilik. Evde yardimci var ama yemek ve temizlik için.çocukşara kardeşim var onunla bakıyoz 10 güne kadar gitcek son ra yalnızım.bi ara denedim yalnız bakabiliyorum ama gündüz uyumak gerekiyor. Kızlar ne olursa olsun bu durum anne karnı dakinden daha kolay. Doğumu bekşeyenlere allah yardım etsin.kolayca kurtulsunlar

Bize dr probiyotik gaz ilaci verdi ama mucize bekleme dedi belki ise yarar dedi bende o yuzden kullanmadim diger cocugumda da dr tavsiye etmiyorum hic bir gaz ilacinin uzun vadede etkilero tesbit edilmedi en nihayetinde herseyin bir yan etkisi var demisti o yuzden ona da kullanmamistim bakalim simdi ne kadar dayanabilecegiz :KK43:
Sutun yetmez azalir yada kesilirse aptamilin premature mamasi var onu kullan dediler bana hastaneden onu aldim bende dikkatimi ceken nokta mama verince daha uzun uyuyorlar ve anne sutunden daha istahla yiyorlar insani korkutuyor bu mamalar acaba icinde ne varda boyle oluyor :KK43:
Tam 20 gunluk oldular dogali yavas yavas artirirsam belki kilo alimlarida hizlanir hala 2 kilo olamadik ayin 9 unda kontrolumuz var umarim kilo alimlari artmis olur ve rop muayenemiz var icime korku ve stres saldi umarim sonuclari iyi cikar ve korktugum gibi yapilmasi zor bir test degildir
Hem guzel hem de garip bir duygu premature annesi olmak yapilan testler kontrolleri cok farkli insanin icinde hep bir korku oluyor bide artik evime gitmek istiyorum ama orada bu testlerin yapilacagi hastane bile yok :KK43: butun sonuclarimiz temiz cikarda biran once gideriz ins Allah kimseyi yuvasindan etmesin Aminn

Gaz sorunu için önerin var mı? Bebekleri rahatlatacak?
Benimkiler havalarin soguk zamanlarina denk geldikleri için
Sicak su torbasi koyuyordum karinlarina ya da sicak havlu,ayak altlarina siseye ilik su doldurup koyuyodum guzel gaz cikariyodu
Ama yazin cok sicak olur onlar olmaz sanki
Gaz ilaci bizde ise yaramadi doktor da tavsiys etmedi zaten
Dizime karinlari gelecek sekilde agzi asagi uzatip sirtlarina vurunca da cok guzdl gazlari cikiyodu
Ama ne yaparsaniz yapin 3 aylari bitmeden tam bitmiyo canim

Azerin kaçıncı ayında 60cc yiyolardı ? Bana dr 2 saatte 1 30cc demişti ben zamanla 3 saatte 1 60cc vermeye başladım. Fakat az mı veriyorum acaba aynı zamanda anne sütüde veririyorum aldıkları kadar. 60cc vermeye başladığımdan beri çok kusuyolarlar.
2 aylarinda 2 saatte 60 cc yiyolardi canim
Demek ki mideleri daha 60 ccyi alacak kadar degil
Kac aylik oldular senin minikler?

3 saatte 25 gercekten azmış canim
Senin bebekler tamamen yiyo mu 30u yani 35 versem de yer diyosan 35-40 ver derim ben
Ama su da var 30 ccyi biberonla yiyolarsa heralde 15 cc falan da emiyolardir 45 cc oluyodur toplam

Azerin bebekler bir aylık.başta 25 ile başladık.önce emziriyorum.mbu onları bi saat e yakın oyalıyor.60 mama yiyolar.bazen değişiyor tabi.yani üç saatte bir mama ve anne sütü içitolar.rezeneiçiyodum milupanın şimdi anason aldım.birde kimyonu ıslatıp hap gibi yapıp kuruttum her gün bir iki tane içiyorum. Metsil aldım aslında ama bvermedim alışkanlık yapıyormuş. Gündüz bi saat uyumaya çalışıyorum. Gece uyku yok şimdilik. Evde yardimci var ama yemek ve temizlik için.çocukşara kardeşim var onunla bakıyoz 10 güne kadar gitcek son ra yalnızım.bi ara denedim yalnız bakabiliyorum ama gündüz uyumak gerekiyor. Kızlar ne olursa olsun bu durum anne karnı dakinden daha kolay. Doğumu bekşeyenlere allah yardım etsin.kolayca kurtulsunlar
Evet canim biz de ilk basda 15-20 ile basladik 2-3 gun sonra 25 e ciktik
Boyle yavas yavas artirdim ama benimkiler 3 saatte beslenmeye 3 aylikken gectiler bi turlu saati uzatamiyodum 2 saatleri doldu mu agliyolardi:))o yuzden bizimkiler direk 3 saatte 90 cc ile basladilar
Bi dahaki kontrollerinde kilo alimlarinin nasil oldugunu soylicektir doktor
Eger kilo alimlari iyise demek ki yeterli verdigin kadari

Bu arada dun tartildik:)
5900 gr Ömür
6400 gr Onur
6700 gr Ozan
Onur Ozani ikidir geride birakiyo:)onur pek istahsiz bu aralar ama ben yine de zorla da olsa yedirmeye çalışıyorum
sicaklardan herhalde

Bize dr probiyotik gaz ilaci verdi ama mucize bekleme dedi belki ise yarar dedi bende o yuzden kullanmadim diger cocugumda da dr tavsiye etmiyorum hic bir gaz ilacinin uzun vadede etkilero tesbit edilmedi en nihayetinde herseyin bir yan etkisi var demisti o yuzden ona da kullanmamistim bakalim simdi ne kadar dayanabilecegiz :KK43:
Sutun yetmez azalir yada kesilirse aptamilin premature mamasi var onu kullan dediler bana hastaneden onu aldim bende dikkatimi ceken nokta mama verince daha uzun uyuyorlar ve anne sutunden daha istahla yiyorlar insani korkutuyor bu mamalar acaba icinde ne varda boyle oluyor :KK43:
Tam 20 gunluk oldular dogali yavas yavas artirirsam belki kilo alimlarida hizlanir hala 2 kilo olamadik ayin 9 unda kontrolumuz var umarim kilo alimlari artmis olur ve rop muayenemiz var icime korku ve stres saldi umarim sonuclari iyi cikar ve korktugum gibi yapilmasi zor bir test degildir
Hem guzel hem de garip bir duygu premature annesi olmak yapilan testler kontrolleri cok farkli insanin icinde hep bir korku oluyor bide artik evime gitmek istiyorum ama orada bu testlerin yapilacagi hastane bile yok :KK43: butun sonuclarimiz temiz cikarda biran once gideriz ins Allah kimseyi yuvasindan etmesin Aminn
Hastaneden kac kiloyla ciktiniz canim?ucuzler en az 600 gr almasi gerekiyomus 1 ayda

kızlar ben yiyemiorum yaa :KK43: gene kusmaya başladım bi daha ki kontrolde diyetisyene de randevu aldık ama.. 18 haftalıklar ben 53 le başladım 55.700 üm 2.700 almışım bebeklerin gramları iyi dedi gerçi ama kontrolden beri yeme konusunda daha kötüledim.. :KK43: napcam ben ya...

kızlar ben yiyemiorum yaa :KK43: gene kusmaya başladım bi daha ki kontrolde diyetisyene de randevu aldık ama.. 18 haftalıklar ben 53 le başladım 55.700 üm 2.700 almışım bebeklerin gramları iyi dedi gerçi ama kontrolden beri yeme konusunda daha kötüledim.. :KK43: napcam ben ya...
Gecmis olsun canim
Ben de 18 haftama kadar hep kustum 20 haftama kadar da ara ara kustum
4.5 ay da mi 2700 gr aldın?olsun bebeklerde problem yoksa senin icin daha iyi pek kilo almicaksin demek ki

Bende kalp çarpıntısı ve halsizlik vardı bide sıcaklar eklenince artmıştı kansızlıktan mis şimdi kan ilacı ile düzeldi şükür ama sıcakarda içim daralıyor midem de bulaniyor ki disari cikmiyorum evdeyim allah yardım etsin bu arada 23+3 olduk
Allah kolaylik versin canim.zaten 3uz gebelik zor üstüne de sicaklar karpuz falan yiye biliyo musun bari?

X