2015 Tüp Bebek Ücretleri!

Merhabalar. ..ben de 2kere novaart da tüp bebek yaptirdim...arkadaş in dediği gibi hemen yapalim dediler..zaten adetliydim..baslandi ve negatif tabi....bi ön inceleme hiç yapmadilar bile..2.de geçen ay yapildi.. gene negatif. ..ben de Ankara dışında n geldim...hocalara da çok guvenmistim...çok Üzgünüm. ..keşke hulusi hocaya gitseydim diyorum...

Merhabalar. ..ben de 2kere novaart da tüp bebek yaptirdim...arkadaş in dediği gibi hemen yapalim dediler..zaten adetliydim..baslandi ve negatif tabi....bi ön inceleme hiç yapmadilar bile..2.de geçen ay yapildi.. gene negatif. ..ben de Ankara dışında n geldim...hocalara da çok guvenmistim...çok Üzgünüm. ..keşke hulusi hocaya gitseydim diyorum...
Bencede ikisini aynı yerde yaptrmasaydinz keske nasip tabi ama farklı olmasi daha mantıklı geliyor bnde ilk asilamami yapan doktora gitmedim daha şimdi bi profa gidiyorum buda olmazsa bidahakine başkentte gidecgz esimn orda eniştesi de calisiyor onlarda söylemişti Hulusi beyi

Bencede ikisini aynı yerde yaptrmasaydinz keske nasip tabi ama farklı olmasi daha mantıklı geliyor bnde ilk asilamami yapan doktora gitmedim daha şimdi bi profa gidiyorum buda olmazsa bidahakine başkentte gidecgz esimn orda eniştesi de calisiyor onlarda söylemişti Hulusi beyi
2000 tl ye sperm donduruyosun ikinciyede 2000tl falan gidiyor aynı yerde yaptırınca oyuzden surekli farklı yerlerde yaptırmak maddi sıkıntıdan dolayı mümkün olmuyor hayırlısı inş benimki belki bi sezgi ama novarta okdar para verilmez çünkü kımse %100 demiyor ve ben onların insanları düşündüğünü düşünmüyorum sadece alacakları paraya bakıyorlar

arkadaşlar daha önce ege üniversitesinde yaptırdım sonuç pozitif ama kan pıhtılaşmasından 5.ay kaybdettim bebeğimi. Birkaç sorum olacak. Ege üniversitesinde 8 ay sıra bekledik. O sürece çok yıprandık. Hep bugün git yarın gel dediler. İzmirde yaşasak sorun değil. konu başlığında birde ege nüversitesi Özel yazıyor. O konuda bilgim yok Özel ne oluyor. öncelikli hasta mı oluyor.

Birde Özel Ege Tüp bebek hakkında bilgisi olan var mı. Fiyat bilgisi falan?

merhabalar arkadaşlar uzun bir süreç sonucu tedaviye başladık maslak acıbadem maslakta tamamen objektif olarak sorularınızı cevaplayabilirim ücretler gidenlere göre farklılık gösterebilir ama suan bizden istenilenler daha önce düşüğümüz ve kürtajımız olduğu için rahimde yapışıklık olabilir dedi önceden çekilen rahim filmini kabul etmediler kendi istedikleri bi yerden çekinmemizi istediler 420 TL muayene ücreti+450 HSG+2750 histereskopi+ 2 ay sonra tekrar HSG 450+5750 Tüp Bebek+1500-2000 TL arası ilaçlar+1190 TL dondurma ücreti merkez çok kalabalık bekleme salonu çok küçük rendevu saati diye bişey yok sekreterlerin para sayma makinesinin sesini en çok duyarsınız orada Bülent bey ise sakin ne sorduysak sorularımıza cevap verdi burnu havada değil alçak gönüllü ancak çok yoğun bize bu şekilde bir yol haritası çizdi Rabbim herkesin gönlüne göre versin

Slm bende bursa eurofertilde yaptirdim doktorumdan memnunum suan beklemedeyim hersey yolunda gitti gerisi allah ol diyecek olacak allahim hakkimizida hayirlisini versin

bursada rapor veren başka yer yok sanırım. uludagda sıra bıle vermıyor 2015 ıcın. 2016 randevuları daha acılmamıstı ben en son aradıgımda 2 ay once. ben de gıttım cerrahpaşada yaptırdım 2 asılamamı. ılk asılama tutmadı,2. asılamanın sonucunu beklıyorum. tutmazsa rapor verecekler dıaarıda yaptırmak ıcın.

Başkent hastanesini iyi duydum

Merhaba, agustos ayinda gebze anadolu saglik merkezinde tup bebek tedavisine basladim. Doktorum aydin arici. Ilk muayene ucretsizdi. 4 yillik evliyim 2 yildir kadin dogum doktorlarina gidip bircok test yaptirmistim neden olmuyor diye. Esim de gitmisti. Bir sorunumuz yoktu. Tum testleri doktoruma goturdum o da sorun olmadigini hemen tedaviye baslanabilecegini soyledi. Tup bebege karar verdikten sonra yumurta takibi + opu+transfer 5250 tl dediler.(dondurma islemi haric) Cider e 150 tl kaarsiliginda uye oldum ve paket ucreti 4750 ye dustu. Fakat fazla yumurtam oldugu icin toplama isleminden sonra transfer bir ay ertelenmek zorunda kaldi. Embriyolar donduruldu (5 tup bes yilligina)Boyle oldugu icin paket fiyati bozuldu dediler. 4750 yerine 4200 tl odedim. (Dondurma isleemi dahil,dondurma islemi 1000 tl idi) transfer icin opu dan sonra tekrar muayene ve takip surecim oldu 1 ay, bu muayene ve takip+transfer islemi icin de 2730 tl odedim. Yani transfer islemim sekteye ugradigi icin tekrar takip islemleri yapildigindan 1000 tl fazla odemis oldum. Simdiye kadar kullandigim ilaclar 2000 tl yi bulmustur. Ilaclari alirken eczanelere baska yerlerden daha uygun fiyatlar aldigimi ve indirim istedigimi soyledim. Ilaclarimiz eczanelerde surekli bulunmadigindan depolardan getirtiyorlar. Eger indirim isterseniz kendi karlarindan biraz feragat edip indirim yapabiliyorlar. Cumartesi gunu kan testi yaptiracagim baska bir hastanede. Eger gebelik varsa doktorym ilk muayeneye cagirdi ama o ucretli mi bilmiyorum.
Umarim faydam olmustur.
Devlet raporu icin detayli bilgi verecek olan arkadas varsa sevinirim. Devlet raporu olunca ozelde indirimli tedavi oldugunu ve ilaclarin onemli tutarinin devlet tarafindan karsilandiginu duymustum. Peki bu rapor iciin 3kez asilama denemis olmak gerekiyormu? Normal devlet hastanesi kadin dogum bolumu bu raporu verebiliyormu yoksa egitim Araştırma hastanesi mi olmak zorunda?
Cok uzun oldu kusura bakmayin:KK43:

Bir de tedaviye baslayinca kan testi istendi. Hepatit,hiv,lsh tsh ve diger kan degerleri gibi. Bu testleri devlette yaptirdim. Doktor illa bu hastanede yaptir demiyor. Baska yerlerde yaptirilan testlerin hepsini kabul ediyor. Eger testleri cik uzun sure once yaptirmadiysaniz. Ve Eger sperm sorunu olsaydi laboratuarlari iyi oldugundan sperm testinin orada yaptirilmasini istiyormus o da 300 tl idi.

üniversite hastanelerinden rapor alabılıyorsunuz ama butun gıtım arastırmalardan alamıyorsunuz sanırım. bursada mesela egıtım arastırmalar var ama sadece uludag unv. verıyor. ıstanbulda var ama rapor veren egıtım arastırmalar. normal devlet hastanelerı vermıyor. 2 asılama yaptırmak gerekıyor,3 yıllık evlı olmak,sıgortanızın son 900 gun sanırım yatmıs olması gerekıyor. bunlar uygunsa 2. asılamadan sonra verıyorlar. ben bugun 2. asılamamın sonucunu negatıf ogrendım. ıstanbulda yaptırmıstım asılamalarımı,ünıversıtede. yarın arayacagım ne zaman gel derlerse gıdıp raporumu alıp ozelde yaptıracagım. gorustugumuz bır merkez bıze raporsuz 6000 tl raporlu 3000 tl dedıler. 2000 merkeze,1000 tl cıvarı da ilaçlara.

Merhabalar arkadaşlar, irenbe fiyatını tabloda 4500TL gördüğüm için yazmak istedim. Benim tedavim irenbede 30 Temmuzda başladı. 5 Kasım transfer düşünülüyor. İrenbeye yeni giden biri olarak fiyatları yazmak istedim.
2 ay muayene ücreti : 500TL (gittiğiniz her ay yumurta topalam aşamasına kadar 250TL ücret alınıyor)
1. aşama vitamin ve diğer ilaçlar (eşim ve benim için toplam): 1000TL
Yumurta toplanacak ay iğnelere başlandığında: 500 TL
İğneler ve ara diğer ilaçlar: 1300tl (ben ekstrem iğneler kullanmadım, doktor bende bir sorun görmediğin minimum hormon iğneleri yapıldı. Başladığımızda 1500-2000TL arası iğneler tutar demişlerdi)
Yumurta toplama işlemi: 4000TL (işlemin yapıldığı gün ödeniyor)
Histereskopi (bu cumartesi olacağım): 1000TL
Histereskpiden sonra kullanılacak jel, hap, bant vs fiyatlarını bilemiyorum.
Bunun dışında yol paraları vs ekler var. Taksi ile gidip geldim hep. 500 liraya yakında yol parası verdim.
Yol parasını saymazsanız 8300 tl ediyor. Tüp bebek konusunda bütçe ayarlamak sıkıntı olabileceğinden belirtmek istedim. Bizde 4500 lira diye gittik, ikiye katladık bütçeyi. Histereskopide sıkıntı olmazsa 5 kasımı bekliyorum. Eğer tutmazsa bir daha bu ücrtleri de ödeyebileceğimi zannetmiyorum. İkincide indirim yaptıklarını söylüyorlar ama ne kadar bilmiyorum. Herkes için hayırlısı olsun, umarım herkes dileğine kavuşur.

cok fazla bı ındırım yapmadıklarını yazanlar olmustu. 300 400 falan oluyor sanırım.durumu olmayan ınsanlara allah yardım etsın.

Merhabalar arkadaşlar, irenbe fiyatını tabloda 4500TL gördüğüm için yazmak istedim. Benim tedavim irenbede 30 Temmuzda başladı. 5 Kasım transfer düşünülüyor. İrenbeye yeni giden biri olarak fiyatları yazmak istedim.
2 ay muayene ücreti : 500TL (gittiğiniz her ay yumurta topalam aşamasına kadar 250TL ücret alınıyor)
İğneler ve ara diğer ilaçlar: 1300tl (ben ekstrem iğneler kullanmadım, doktor bende bir sorun görmediğin minimum hormon iğneleri yapıldı. Başladığımızda 1500-2000TL arası iğneler tutar demişlerdi)
Bunun dışında yol paraları vs ekler var. Taksi ile gidip geldim hep. 500 liraya yakında yol parası verdim.
Yol parasını saymazsanız 8300 tl ediyor. Tüp bebek konusunda bütçe ayarlamak sıkıntı olabileceğinden belirtmek istedim. Bizde 4500 lira diye gittik, ikiye katladık bütçeyi. Histereskopide sıkıntı olmazsa 5 kasımı bekliyorum. Eğer tutmazsa bir daha bu ücrtleri de ödeyebileceğimi zannetmiyorum. İkincide indirim yaptıklarını söylüyorlar ama ne kadar bilmiyorum. Herkes için hayırlısı olsun, umarım herkes dileğine kavuşur.

Allah yardım etsin. .cok pahalı..cocuk sahibi olmak ne kadar zormuş..Allah emeklerimizi bosa çıkarmasın.kucaklarimizi en kisa zamanda hayirlisiyla doldursun..amin inşallah

üniversite hastanelerinden rapor alabılıyorsunuz ama butun gıtım arastırmalardan alamıyorsunuz sanırım. bursada mesela egıtım arastırmalar var ama sadece uludag unv. verıyor. ıstanbulda var ama rapor veren egıtım arastırmalar. normal devlet hastanelerı vermıyor. 2 asılama yaptırmak gerekıyor,3 yıllık evlı olmak,sıgortanızın son 900 gun sanırım yatmıs olması gerekıyor. bunlar uygunsa 2. asılamadan sonra verıyorlar. ben bugun 2. asılamamın sonucunu negatıf ogrendım. ıstanbulda yaptırmıstım asılamalarımı,ünıversıtede. yarın arayacagım ne zaman gel derlerse gıdıp raporumu alıp ozelde yaptıracagım. gorustugumuz bır merkez bıze raporsuz 6000 tl raporlu 3000 tl dedıler. 2000 merkeze,1000 tl cıvarı da ilaçlara.

Cok yardimci oldu bilgiler. Tesekkurler.

Allahaşkına bu ne ben tüp bebek ışlemıne gıttıgım yere muayene parası hıc vermedım doktor hıstereskopı ıstedı devlette yaptırmamı tavsıye Ettı tahlıllerı bıle devlette yaptır dedı herşey ıcınde raporsuz 4,500 tl ılaclar 1 ıle 2 arası

Allahaşkına bu ne ben tüp bebek ışlemıne gıttıgım yere muayene parası hıc vermedım doktor hıstereskopı ıstedı devlette yaptırmamı tavsıye Ettı tahlıllerı bıle devlette yaptır dedı herşey ıcınde raporsuz 4,500 tl ılaclar 1 ıle 2 arası
Bize ilk araştırırken hep bir 4500 tl lafı duyduk ama meğerse herşey hariç o kadarmış. Hisyereskopiyi özellikle doktor kendi yapmalı gibi duruyo çünkü operatif histereskopi yapıyorlar. Yani herhangi bir sıkıntı varsa kendileri müdahelede etmek ve takip etmek istiyorlar. Perde polip miyom vs çıkması durumunda. Bide tabi çizik atma olayı var rahme histereskopi sırasında. Transferi doktor o bölgeye doğru yapıyor. Ben devlette sadecw ilk etapta istedikleri tahlilleri yaptırdım ki onuda özelde sigortalı sorduk 500 tl dediler, lab direk 1700 tl fiyat verdi, devlette para vermeden yaptırdım. Eşimle benim için 30 a yakın test vardı toplamda. En sonunda insan olsun yeterki diye düşünmeye başşlıyor. Hisyetesroskopiden sonra veriln ilaçlarda 100 lira tuttu. Oilaçlarada hamileleiğin sonuna kadar devam edecekmişim eğer tutarsa, daha tabiiçinde progesteron jelleri vs yok. Heralde bi 1000 liradaha verilecek ilaçlara vs lere.

X