2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

kesinlikle bençok özleyeceğim içimdeki her halini bambaşka bir şey herşeyiyle.o yüzden hiçbir zaman off bitsin şu hamilelik doğurayım diye yakınmadım:) inşallah hayırlısıyla günü gelince kucağımıza alacağız zmanlarıda yaşayacağız.hepsinin yeri güzelliği ayrı.
Ama ben kucağıma almayı da hemen istiyorum :))
Sıkıntıdan patladım ben de evde yapacak birşey yok..

Ama ben kucağıma almayı da hemen istiyorum :))
Sıkıntıdan patladım ben de evde yapacak birşey yok..
hayırlısıyla o günlerde gelecek canım ne kaldıki o yüzden şuanın tadını çıkar.internetten doğum sonrası bebek bakımıyla ilgili videolar izle kitaplar oku zaman geçiyor zaten canım:)

cevap için saol canım.benim ebe de bırak dedi mgnezyumu ama azalta azalta.haklısın kan ilacı özellikle doğumdan sonra çok gerekli bende onları alıyorum hala.
Ben birden biraktim cok sükür öyle siddetli kramplarim felan olmadi ebe öyle dediyse sen onu uygula canim kan ilaci gercekten cok faydali bende baya kansizlik vardi düzene soktu

Ya aslinda sut gibi azcik bi seybgeliyo emziriyorum iki gosgsumude ama yine agliyo son care mama veriyorum o zaman rahatliyo

Ilk sut onemli cnm ilk basta vermeye calis rengi bir garip agiz sutu o.
ben sagmistim sagarken geldi o kirli sari gibi sonra sari sut gelio net beyaz gelmio

aman iyi olunda zamanla bebişde sende daha rahat olursunuz.geceleri lavabo olayı dışında valla gündüz 10.30 a kadar uyuyorum:) gerçi şimdi ne kadar uyusakta o anki uykusuzluğa çare değil sanırım ama olsun.sağlıkla kucağıma alayımda oğlumu gerisi sorun değil.sana kolaylıklar diliyorum canım.

Sagol birtanem gece cok uyumuyoruz gunduz uyuyoruz :)
olsun evlatlar icin deger.
insallah sizlerde saglikla kucaginiza alinda.

Kızlar yaaa dogum zamanı yaklaşıyor izne de ayrıldım evde yapacak bişey bulamıyorum bbeeğimin odası da hazır önerisi olan var mı ? Cok sıkıcı ve sıcak hava sabırsızım hemen doğurmak istiyorum resmen izne erken mi ayrıldım acaba
Bir tek ben değilmişim :) sıkıntıdan patlayacam. Son günler geçmek bilmiyor :KK43:

B
genel olarak yazıyım cnm
sabah: yumurta yeşillik domates peynir 1 d çavdar ekmeği(küçük kare dilimleri 1 d baz alarak)
ara: meyve(kavun,karpuz,üzüm gibi şekerliler hariç)
öğle:sebze,protein,salata ,yoğurt,1 d ekmek
ara:meyve
ara:ayran
akşam:sebze,protein,salata,1d ekmek
ara:5 fındık veya 5 badem veya 2 ceviz

Not:genelde öğlen olmak şartıyla bulgur pilavı ya da makarna(tam buğday) yersem ekmek yok,bakliyat yersem ekmek ve sebze yok.sebzelerden çoğu yasak zaten bende mecburen döndür döndür aynı şeyleri yiyorum(semiz otu,ıspanak,taze fasulye,kapya biber,mantar)
aklıma gelenler böyle.kendime göre ayarlıyorum.sen haftaya şeker yüklemen varsa bulgur makarna bakliyat karıştırma bence çünkü benim şeker düştükçe ekledi onları

Bende ultrason sonuclarinda bebek biraz iri cikti birde amniyon sivisi fazla o yuzden sekerden suphelendi p.tesi gidelim bakalim hayirlisiyla allahim yuzume baksin

Kizlar bu arada kordon kanini saklaticak misiniz? Ya da artik Kordonun bir kismini da sakliyorlarmis diye bir sey duydum ama emin degilim :110:

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak magnezyum ve diğer gebelik haplarını kullanan varmı hala?ben hala devam ediyorum.bugün ebe yavaş yavaş magnezumu azaltıp sonra bitirebilirsin dedi.malum kasılmaları önlüyor ya ondan sanırım.
Ben magnezyum u bugun birakiyorum canim doktorum 36 da birak dedi

MHB kızlar aranıza yeni katıldım...36+5günlük hamileyim bu ikinci hamilelik bakalım beyefendi ne zaman teşrif edecek sıcaklardan çok bunaldım inşallah hayırlı zaman da gelir bebişler...çantalar hazır mı?

Arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz. Ben 37 haftadayim dün doktorum izine ciktigindan başka bi doktora gitmek durumunda kaldım Kontrol amaçlıydi bana suyumun azaldığını heran sancı gelip doğum Yapacağımı söyledi eşinde kireçlenme var vs. Dedi pek de ilgilenmedi hastası olmadığım için. ne yapmaliyim tekrar doktora gideyimmi benim durumumda olan varmı oturup sancı beklemek psikolojimi bozdu sonuçta daha vaktim vardi

Arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz. Ben 37 haftadayim dün doktorum izine ciktigindan başka bi doktora gitmek durumunda kaldım Kontrol amaçlıydi bana suyumun azaldığını heran sancı gelip doğum Yapacağımı söyledi eşinde kireçlenme var vs. Dedi pek de ilgilenmedi hastası olmadığım için. ne yapmaliyim tekrar doktora gideyimmi benim durumumda olan varmı oturup sancı beklemek psikolojimi bozdu sonuçta daha vaktim vardi
İmkanin ve moralin varsa bir doktora daha git bence canim o_O

kendi doktoruna ne zaman gittin en son.o bişey demişmiydi? eğer şuan acil bir durum yoksa doktorunu bekle yada doktorun geç gelecekse için rahat etmeyecekse başka bir doktora gidersin canım.doğum olsada artık sıkıntı olmaz u haftada merak etme.

kendi doktoruna ne zaman gittin en son.o bişey demişmiydi? eğer şuan acil bir durum yoksa doktorunu bekle yada doktorun geç gelecekse için rahat etmeyecekse başka bir doktora gidersin canım.doğum olsada artık sıkıntı olmaz u haftada merak etme.
Canım devlete gidiyorum en son 2 hafta once gitmiştim biraz suyun azalmış 2 hafta sonra gel Dedi.gittim yoktu başka bi doktora yönlendirme yaptilar 30 kişi vardı önümde bizde özel bi hastaneye gitti o da yazdıklarımı söyledi. Şimdi randevu almaya çalışıyorum hep Dolu

X