2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

olabilir ama amerikayi tercih eden sizsiniz.madem hoslanmiyordunuz keske turkiye sisteminde daha rahat bir sekilde dogum yapsaydiniz!yani hem tercih edip hem hastaneyi begenmemek pek uygun bir davranis olmamis acikcasi!

hafta sonu tamamlıyacağım canım kızımın çantası hazır emzik biberon alacağım bi tek ona kendime hiçbişey almadım daha izinde alacağım artık seninkiler hazır mı
evet ben hazirladim cantalarimizida cumartesi oylece cikip gittim!cunki.simdi arabaya koydum ne zaman sacim gelirse gidecem.sanirim benimkisi biraz daha idare edicek sancim yok su anda cok az baski oluyor cumartesiye kadar idare etsin istiyorum!

olabilir ama amerikayi tercih eden sizsiniz.madem hoslanmiyordunuz keske turkiye sisteminde daha rahat bir sekilde dogum yapsaydiniz!yani hem tercih edip hem hastaneyi begenmemek pek uygun bir davranis olmamis acikcasi!
Ben beğenmedim demedim ki şaşırdım dedim. bütün Amerika da mı böyle diye merak ettim. O Yüzden sizden rica ettim sizin hastanede var mı diye sormanızı. Böyle bir şansım varsa başka bir hastane araştırayım diye. Yoksa tabii ki tercih benim ve buranın şartlarına uymak zorundayım. Ama alternatifi varsa seçme hakkım olsun istedim.

evet ben hazirladim cantalarimizida cumartesi oylece cikip gittim!cunki.simdi arabaya koydum ne zaman sacim gelirse gidecem.sanirim benimkisi biraz daha idare edicek sancim yok su anda cok az baski oluyor cumartesiye kadar idare etsin istiyorum!
bazen belime giriyoor nefes alamıyorum

ne bilim dediniz ya turkiyedeki en kaliteli hastanelerde w. e kullaniliyor biradakiler kolaya kacmis!bu sasirma eylemi degil herneyse iciniz rahat deilse zamaninizda var arastirin bence! siz birde dogum yapacaginiz hastaneye ben spinal istiyorum deyin zaten w.e oldugunu anlarsiniz!

Spiral düşük doz anestezidir ve bir doz uygulanır. Doz ayarı yoktur. Etkisi geçince ağrıyı çekmek zorunda kalırsın. Dolaysıyla saati belli sezaryende tercih edilir daha çok. Normal doğumda ne kadar sürede doğuracağın belli olmadığından tercih edilmez. Ama istenirse kombine spiral epidurali döndürülür. Neyse hastane alternatiflerine bakmaya devam edeyim. Bütün Amerika genellinde aynı uygulama yok sanırım.

cumartesi acile gittigimde nst 100 75 arasi gitti geldi,ben sanci hissetmedom sadece vajinal basinc baski hissediyordum!herkes adet sancisi gibi diyordu bende o sa!ciyi kasiklarimda bekliyordum.herkesin sancisi farkli olabiliyor sanirim!
baskıda oluyor

ozelinizdeki yaziyi okursaniz sevirim ingilizce oldugu icin buraya yazmadim.yaniliyorsunuz sadece!spiral degil,spinal- yani spine yani omirilik anlamina geliyor!

ozelinizdeki yaziyi okursaniz sevirim ingilizce oldugu icin buraya yazmadim.yaniliyorsunuz sadece!spiral degil,spinal- yani spine yani omirilik anlamina geliyor!
Her neyse, ikimizde minimum sancıyla, rahat bir doğum yapıp sağlıklı bebeklerimizi kucaklarız inşallah.

hayırlısı canım benimde yarın kontrolum var en son 23 haziranda gitmiştim bakalım kaç gram gelcek

Spinal anestezi epiduralden daha güçlü canım, yani o anestezide de yürümen imkansız, hepimiz için hayırlı ve sağlıklı doğumlar olur inşallah

Ben sonrasındaki yürümeden bahsetmiyorum. Doğum 7-8 saatlik bir süreç. 10 cm açılıp ıkınma evresine kadar olan süreçte yürümekten bahsediyorum.
Bnde hareket özgürlüğümün elimden alınmasını istemiyorum şahsen. Tercih meselesi tabiki. Herkes istediğini yapar. Bn hareket etmeden yatamam galiba :)

Türkiyede yapılan anestezi değil analjezi yani ağrı kesici. O yüzden uyuşma olmuyor. Bildiğim kadarıyla :)

kizlar yaklasik bir aydir çatı agrim ve surekli karinda sertlik kasilma oluyodu.Dunden beri daha bi feci siddetli oldu kasilmalarim.Boyle olan varmi.Catı kemigi agriyan.Bunlar dogumun yaklastiginimi gosteriyo

hadi bakalım az kaldı sevindim senin adına oğlun söz dinliyor akıllı maşallah:) bu arada kilosuna gelince bende 35+3 de gitmiştim.benim kuzumunda 2500 gr dı kilosu hatta doktora sordum az gibi geldi bana hayır gayet normal dedi.yani haftasına göre uyumlu canım kilosu merak etme.hem iri bebek olması önemli değil önemli olan uygun kiloda ve sağlıklı doğması inşallah.

canım eğer bebek çıkarken şuandaki ağrınla eşdeğer ağrıysa yani katlanabileceğin ağrı neden dayanamam dedinki sonuçta şuan dayanıyorsun.merak sadece yoksa yanlışmı anladım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…