2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Fena sıcak hiç sormayın. Bide adanadayım annemlerdeyim doğum burda olacak kismetse. Normalde ankarada yaşıyorum da şartlar böyle gerektirdi. Ama bebis bi dogsun yarı kırkı çıkınca tekrar dönmeyi düşünüyorum sanırım dayanamicam buranin sıcağına.
Bnde antalyadayım okdr nem varki nefes alamıyorum çkk fena ancak denize girince rahatlıyorum.enfeksiyondan korkuyorum ama napıyım Allah yardımcımız olsun

S
Allah yardimcin olsun canım zor valla. Adanayi çok seviyorum neticede Memleketim ama sıcağına dayanmak çok zor cidden. Hadi ben dayandim küçücük bebek nasıl dayansın onu düşünüp duruyorum. Hayırlısıyla sağlıkla bir dogsunlar da yine sıcağa katlanmaya da razi durumdayız.
sorma cnm ya sıcaktan isilik olcak yavrular bide bunun emzirmesi var yandık :110:

canim antibiotikle birlikte ilac verdi bende 9akadar uyumusum bu arada sanci araliklari 7 dk bir olmaya badlamis ve guclu degilmis yani acilmayi devam!ettirecek gucte degilmis ebe ve doktor geldi sabah bu kadar dusuk sancilarla dogum zaman alabilir eve gidebilirsin dedi!turkiyedeki sistemi Bilmiyorum burada eve gonderdiler ve su anda evdeyim geldigimden beti uyumusum yeni uyandim!hakkimisda hayirlisi olsun insallah
Anladım canım bende türkiyede değilim Almanyada yaşıyorum ama bilmediğimden sordum açılma olunca gönderebiliyormı diye.Sanırım bir bildikleri vardır doktorların.Umarım şuan iyisindir.Sürekli uzan dinlen çok hareket etme ama bebeiş gelirsede hayırlısı olsun canım çok stres yapma.yeterki sağlıkla doğsun önemli olan bu.zaten bu haftalarda sıkıntı yaratacak haftalar değil.Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Ben londrada yasiyorum burada ilac vermek serum vermek kesinlikle yok eger dogacaksa dogar ve kùuvoze alirlar gunu geldiginde sana verirler
Londrada doğuma kndi doktorunmu giriyor yoksa doğum yapacağın hastanede o an kim olursamı? bende almanyada yaşıyoumda brda kendi doktorun girmiyor.gereki bilgileri hastane alıyor hatta kayıt yaptırdığında herşeyine bakıyorlar ve doğum zaman hangi ebe ve doktor denk gelirse o bakıyor.

Kizlar karnimda son bir haftada catlaklar olmaya basladi. Bu catlaklar geciyor mu biliyor musunuz? Moralim cok bozuldu:KK43:

Ben londrada yasiyorum burada ilac vermek serum vermek kesinlikle yok eger dogacaksa dogar ve kùuvoze alirlar gunu geldiginde sana verirler
canim antibiotik 2 tane serum verdiler bende herhangi bir bakteri yada enfeksiyon varsa bebege gecmesin diye!diger ilacta bende panik atak vardi yillar once o sistemime tekrar gelmesin diye.bende amerikada yasiyorum canim!heryerin farkli sistemi var canim ulkeler arasi yani!

kızlar bazen diyorum doğucağı günün planlı olması daha mı güzel diye ama kısmet olursa normal doğum istiyorum bakalım salı sabah randevumuz var en son kilosu haftasına göre fazlaydı araya bayramda girince 2.5 hafta sonra kilosu kaç oldu bakalım bebek iri normal doğum zor olur demesinden korkuyorum artık bebişte bende sağlıklı olalımda hayırlısı nasılsa o olsun
kac kiloydu canim bebisin bende en son 2 bucuk hafta once gittim 2450ydi simdi ne kadar bilmiyorum yarina kadar dogurmazsam randevum var ogrencem kismetse

Canim cok gecmis olsun vala korkuttun bizi ama oglusun aceleci cikti biraz anneyi heycanlandiriym dedi sen stres yapma lütfen tatlim sakin ol stres yaptikca dogumu tetikler olacagi varsa da olur kücük bi bebek degil masallah kac haftalik olmus baksana Rabbim hayirlisini versin bol bol dua et insallah hersey gönlünce olur
bende cok korktum bir hayli agladim ama doktorum!ebe ve hemsireler beni sakinlestirdiler!simdi hazirim doguma artik korkmuyorum benim icin iyi bir deneyimdi:)benim sipam beni deniyor

Anladım canım bende türkiyede değilim Almanyada yaşıyorum ama bilmediğimden sordum açılma olunca gönderebiliyormı diye.Sanırım bir bildikleri vardır doktorların.Umarım şuan iyisindir.Sürekli uzan dinlen çok hareket etme ama bebeiş gelirsede hayırlısı olsun canım çok stres yapma.yeterki sağlıkla doğsun önemli olan bu.zaten bu haftalarda sıkıntı yaratacak haftalar değil.Allah yardımcımız olsun hepimizin.
bende cok korktum canim ne bilim erken baya diye ama doktorumda dedi amerikadaki istatisyiklere gore bebekler 35. haftada gelmeye meyillilermis:)Allah hayirlisini versin neyse bu sayede esim geliyor buna sevindim en cokta :)

bende cok korktum canim ne bilim erken baya diye ama doktorumda dedi amerikadaki istatisyiklere gore bebekler 35. haftada gelmeye meyillilermis:)Allah hayirlisini versin neyse bu sayede esim geliyor buna sevindim en cokta :)
Eşinin gelmesine çok sevindim.ne yapsın bebişler canım sığamıyorlar artık yerlerine kendilerini dışarı atmak istiyorlar.Aman biraz daha kalsınlar dinlerler inşallah Annelerini:)

Kizlar ya kusura bakmayin arada dikisler felan agri yapio ve bebise alisma evreleri giremedim allah hepinizden razi olsun iyi dilekleriniz icin.
biz evdeyiz oglen taburcu olduk sukur.
Keske normal olsaydim dedigim oluyor ama napalim buna kismetmis.
Dikis olunca baya zorlaniorsun.
bu arada sutum gelio ama meme ucum ufak oldugun alamior mama ile beslioruz pombayla alistirma yapiorum 2 gune toparlanirmis ogle dediler :)
sizleri seviorum tek tek yaznamiorum varmi benden sonra dogum yapan?

Kizlar karnimda son bir haftada catlaklar olmaya basladi. Bu catlaklar geciyor mu biliyor musunuz? Moralim cok bozuldu:KK43:
Canim catlaklar icin pek bi cozum yok sanirim. Beyazlasiyormus zamanla. Kakao, badem veya zeytin yagi surebilirsin. Ben badem ve zeytinyagi suruyorum. mustela krem kullaniyordum catlamaya baslayinca yag surmeye basladim hemde gunde 3 4 defa bol bol surdum. Ama cilt tipinden mi bilmiyorum yine de catladim gobek cevresinden. 15 kg aldim daha fazla alsam nolurdum bilmiyorum. :KK43:Elimden geleni yaptim ben napiyim diyorum. Sen de onlemini al gene olursa da yapicak bisey yok. Takma kafana,:KK24:

bende cok korktum bir hayli agladim ama doktorum!ebe ve hemsireler beni sakinlestirdiler!simdi hazirim doguma artik korkmuyorum benim icin iyi bir deneyimdi:)benim sipam beni deniyor
Kiyamam yaa aglama tatlim ne var aglicak cok sükür haline aferin korkma tabi canim hayirlisiyla saglikla gelsin bebisin

Kizlar ya kusura bakmayin arada dikisler felan agri yapio ve bebise alisma evreleri giremedim allah hepinizden razi olsun iyi dilekleriniz icin.
biz evdeyiz oglen taburcu olduk sukur.
Keske normal olsaydim dedigim oluyor ama napalim buna kismetmis.
Dikis olunca baya zorlaniorsun.
bu arada sutum gelio ama meme ucum ufak oldugun alamior mama ile beslioruz pombayla alistirma yapiorum 2 gune toparlanirmis ogle dediler :)
sizleri seviorum tek tek yaznamiorum varmi benden sonra dogum yapan?
canım sen yinede sürkli emizirmeyi dene alışmasın mamaya inşallah düzelir en kısa zamanda.zamanla bebişde alışır yeni dünyasına sende daha deneyim kazanırsın ve bizde deneyimlerinden yararlanırız inşallah:)

Londrada doğuma kndi doktorunmu giriyor yoksa doğum yapacağın hastanede o an kim olursamı? bende almanyada yaşıyoumda brda kendi doktorun girmiyor.gereki bilgileri hastane alıyor hatta kayıt yaptırdığında herşeyine bakıyorlar ve doğum zaman hangi ebe ve doktor denk gelirse o bakıyor.

Burada kontrollerini ebe yapiyor ciddi birsey olursa seni doktora yonlendiriyor ayda bir ebeye kontrol olmaya gidiyorsun dogum oluncada hastanedeki ebe dogumu yapiyor gerekli olursa doktor girer her ay kontrol eden ebe tarfindan tutulan bir defterin var onunla gittigin her yere goturmek zorundasin ama buranin doktorlari hic iyi degil

X