2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Doktorlar arası fark olabiliyor gerçekten beni şu anda takip eden doktor hem kilosunu daha az söyledi hemde boyunu
. O yüzden çok takılmayin :KK66: doğumda gerçek sonucu gorecez inşallah :)
benim korkum oğlum 3850 idi kızımında fazla kilolu olması.malum hiçbir zaman 3 kilo çocukla 4 kilo aynı olmuyor ya sezeryan ki ilk çocuğum normaldi yada biraz da ha zor bir doğum.keşke 3500 civarında doğsa dahada 2buçuk hafta var

Yok canım hepsine değil annenim sütü gelmiyorsa veriyorlar ya da diyelim ki sezeryan ile doğum yaptin ve genel anestezi oldun sen ayilana kadar çocuk aç kalmasin diye mama veriyorlarmiş. Ben mama almadim henüz almayi da pek düşünmüyorum aslında
mama hiç iyi birşey değil umarım gerek kalmaz ....

selam kızlar dün doktora gittik paşam 2600 olmuş maşallahı var diyafram haretleri devam ediyormuş.şu an daha gelmicek dedi doktor :) ağusatos 5 den sonra her an olabilir dedi.çatı muayenemizde umarım normal doğuma olumlu cevap verir.

bu arada senin yazını okuyup aptamil almaya karar vermiştim cevap yazmasamda.görüyormusun bazen cevp yazmasakta bribirimizin tecrübelerinden çok faydalanıyoruz sadece o konuda bilgimiz olmadığı için cevap yazamıyoruz
göbek bakım seti bende alıyım bari teşekkür bilgi için.

Ayy sende yazarsin ozaman kuzum bakalim ne diycek doktor bende bugun duşumu alam temizligimi yapam gerci artik okadar zorki genital bolgeyi goremiorum aynadanda yardim alamiorum artik gobegim dustu cunku vajinami ustune 1 yada 2 parmak kapatio :/
ay canım gerçekten çok zor ya kuaföre gitmekte istemiyorum hafta sonu zar zor temizledim ...

Artık uykular haram bari doğuma kadar uyuyabilseydik. Gööövi

geçmiş olsun canım ya bende dün girdim ama herhangi bir sıkıntı yoktu erken doğum için sanırım ciğerlere iğne yapıyorlar korkma tedbir amaçlı
ay canım gerçekten çok zor ya kuaföre gitmekte istemiyorum hafta sonu zar zor temizledim ...

baya zorlanıyoruz artık 1 kere eşim almıştı ondada çok utandım :oops:

Sanirim canim ama gun gectikce dahada agirlastigimi ve agrilarimin arttigini hissediorum..
himm sizin orasi gercekten cok farkliymis canim
Evet canım bakalım hayırlısı.Oğlumu sağlıcakla kucağıma alayımda farketmez hangi doktor ve ebe.Normal ağırlaşmamız büyüyorlar doğum çok yaklaştı artık:)

Evet canım bakalım hayırlısı.Oğlumu sağlıcakla kucağıma alayımda farketmez hangi doktor ve ebe.Normal ağırlaşmamız büyüyorlar doğum çok yaklaştı artık:)

:) aynen ögle canım ya saglıkla kavuşalım da dün ayaklarım çok şişti ve ilk kez ellerimin de şiştiğini gördüm resmen Shrek var ya ona benzedim :KK43:

:) aynen ögle canım ya saglıkla kavuşalım da dün ayaklarım çok şişti ve ilk kez ellerimin de şiştiğini gördüm resmen Shrek var ya ona benzedim :KK43:
Bende şişlik çok olmasada zaman zaman çok az oluyor.Ama şu ana kadar yaklaşık 17 kilo aldım.ebe çok değil hatta zayıf kiloyla doğum yapmak doğum sonrası emzirme ve benzeri konularda sıkıntı yaratıyormuş.bende zaten çok önemsemiyorum.Nasılsa gidecek o kilolar oğlum iyi olsunda.

Canım çatlak dışında da kaşınıyor heryer. Görünürde hiçbişey yok kanatıncaya kadar kaşıyorum. Bişey mi dokundu acaba ödemimde arttı bir anda şiştim. Sıcağında payı var die düşünüyorum
canım hamilelik kaşıntısı diye bişey var tam belirtilerini bilmiyorum ama bi araştır istersen

Bende şişlik çok olmasada zaman zaman çok az oluyor.Ama şu ana kadar yaklaşık 17 kilo aldım.ebe çok değil hatta zayıf kiloyla doğum yapmak doğum sonrası emzirme ve benzeri konularda sıkıntı yaratıyormuş.bende zaten çok önemsemiyorum.Nasılsa gidecek o kilolar oğlum iyi olsunda.

Ben 10 kilo aldim canim ya :KK43:
ama sisiyor her yerim bakalim yarin doktoruma diycem ne diycek biliorsun bu doktorum erkek digeri kadin ilgilenmemisti.

Ben 10 kilo aldim canim ya :KK43:
ama sisiyor her yerim bakalim yarin doktoruma diycem ne diycek biliorsun bu doktorum erkek digeri kadin ilgilenmemisti.
Bebek sağlıklıysa ve normaldede düşük kiloyla doğuma başlamadıysan normal canım.benim dediğim düşük kiloyla başlayıp gebeliğin sonuna kadar az kilo alanlar içindi.senin herşekildede normal almışsın canım sıkma canını.

Bebek sağlıklıysa ve normaldede düşük kiloyla doğuma başlamadıysan normal canım.benim dediğim düşük kiloyla başlayıp gebeliğin sonuna kadar az kilo alanlar içindi.senin herşekildede normal almışsın canım sıkma canını.

Cok sukur canim ya okadar iyiyiz ki 2 hafta onde gelisimi :)
yarin bakalim dogumla ilgili konusucaz bakalim ne diycek

Bu arada değiştirmişssin doktoru hayırlı olsun.ilk defa mı yeni doktora muayeneye gideceksin?

Yok daha once gitmistim ama iri bebek bu normal dogum imkansiz demisti.
bu yonden drgistirmistik. Gecen kadin doktor bu bebek iri dogum sekli degisebilir dedi esim dedi madem ogle hem bu kadin ilgilenmio hem normal dogum zor gozukuo ozaman hasan beye gidelim dedim ogle yani

Yok daha once gitmistim ama iri bebek bu normal dogum imkansiz demisti.
bu yonden drgistirmistik. Gecen kadin doktor bu bebek iri dogum sekli degisebilir dedi esim dedi madem ogle hem bu kadin ilgilenmio hem normal dogum zor gozukuo ozaman hasan beye gidelim dedim ogle yani
evet biliyorum senin kadın doktorun ilgisizliğinide sadece yeni doktora gittinmi diye merak etmiştim.evet öyle diyolar iri bebekler için ama ben hep merak ediyorum eskiden annelerimiz nasıl doğuruyorlardı.tabi şimdi riske atmamak için tıp böyle bir şey uyguluyor doğrusunu onlar daha iyi bilir ama bu konu dışında türkiyede sezeryan yanlısı çok doktor var.

evet biliyorum senin kadın doktorun ilgisizliğinide sadece yeni doktora gittinmi diye merak etmiştim.evet öyle diyolar iri bebekler için ama ben hep merak ediyorum eskiden annelerimiz nasıl doğuruyorlardı.tabi şimdi riske atmamak için tıp böyle bir şey uyguluyor doğrusunu onlar daha iyi bilir ama bu konu dışında türkiyede sezeryan yanlısı çok doktor var.

bilmiorum da benim 2 akrabam dogumda öldü hem bebek hem anne kafası çıkmadı brinin digeri kan kaybından öldü dogumdan vajinası aşırı yırtılmış bebekte içerde uzun kalmış çıkınca nefes alamamış :/
bende az kalsın ölü doğacakmışım Aşırı susuz ve nefessiz kalmışım ebe demişti 1 dk daha geç gelseydi malesef ölü gelecekti demiş.
yani düşün

X