2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canim cok az veriyorum beyazini 1 kaşık ancak vardır herhangi bir ters etki yapmadı. Bende organik bile olsa haxir ürünlere guvenmiyorum. Kek kurabiye de elbette şeker oluyor ama yinede veriyorum sonuçta büyüyünce isteyecek diyorum zaten yine istiyor :) anneme sordum birde biz ne yersek sizede verdim hiç sıkıntı olmadı diyor. Bir tek ben ilk çocuk olduğumdan bende biraz çok dikkat etmiş onunda kötü sonucu belli bir yaşa kadar hep yemek seçtim ve cok zayıf bir çocukluk geçirdim.
Anliyorum canim zaten ben oyle kasanlardan degilim yiyebiliyorsa sorun yok tabiki.sadece bazi gidalar 1 yas oncesinde alerjik olmasa bile bebekler alerji olusma riski daha fazla o yuzden dedim.ama sen zaten biliyosun az ve dengeli verdigun surece sorun olmaz insallah.afiyet olsun o zaman bebisine diyelim:)

Anliyorum canim zaten ben oyle kasanlardan degilim yiyebiliyorsa sorun yok tabiki.sadece bazi gidalar 1 yas oncesinde alerjik olmasa bile bebekler alerji olusma riski daha fazla o yuzden dedim.ama sen zaten biliyosun az ve dengeli verdigun surece sorun olmaz insallah.afiyet olsun o zaman bebisine diyelim:)

Evet canim tedbiri elden bırakmadan veriyorum :) inşallah sorun olmaz saol canım.

Konak sorunu yasayan varmi bu zamana kadar yoktu ilk kez konak olduk nasil grcirdiniz siz

Konak sorunu yasayan varmi bu zamana kadar yoktu ilk kez konak olduk nasil grcirdiniz siz
bizimde ilk aylarda olmuştu canım,banyo yaptırmadan saf zeytinyağıyla parmaklarımla hafif hafif masaj yaptım baya bi yumuşuyo sonra konak tarağıyla yavaşça taradım kepek gibi çıkıyolar,çoğu gitmişti sonraki yıkmada da kalanları yaptım bidahada hiç olmadı

Merhaba kızlar baya olmuş benimde buraya yazmayalı minik kızım 7 ay 10 günlük oldu.
6 aylık tan beri sürünmeye çalışan kızım 6.5 aylıkken falan emeklemeye başladı. Şimdi Heer yere istediği gibi gidiyor hatta karıştırıyoruz bile :))

He bu arada kanepelere tutunup sıralıyor da.

Dişlerimız çıkmadı hala gerçi ne kadar geç çıkarsa o kadar iyi diyorlarya.
Her şeyden azar azar tattırıyorum artık. Mesele dün kahvaltıda yazdan yapmış olduğum Menemen vardı suyuna minik minik ekmek batirdim bizimki ayıla Bayıla yedi.
Hazır mama hiç almadım almayı da düşünmüyorum. Sabah kahvaltı yapıyor. 3 gibi et yada tavuk sulu sebze puresi yada çorba. Mesela yoğurt çorbası favorisi.
Akşam 7 gibi de ev yapımı yoğurt.

Örümcek aldık ama hiç sevmedi örümceğini binmek istemiyor bende zorlamadım hiç. Ne istiyorsa onu yatiriyorum. Konuşmaya gelince de koskoca çığlıktan öteye birsey yok henüz. Zamanını bekliyoruz :))

Merhaba kızlar bayadir bakamadım buraya. Fırsat olmuyor çok. Biz baya büyüdük benim oglus 10 kiloya yakın geliyor maşallah boyu en son 71 cm di 1 aydır olcturmedim. Yemek olarak da anne sütü ağırlıklı devam ediyorum . Günde iki defa yemek veriyorum. Bir sabah 11 gibi birde akşam 7 gibi. Biz ne yersek veriyorum onada artık. Yiyemeyecegi bişeyse ezip çatala veriyorum maşallah herşeyi yiyor. Bunun dışında bazen muhallebi yapıyorum içine ceviz pekmez falan koyuyorum. Oğluma ayrı olarak sebze çorbası yapıyorum et sulu. Birde sabahları 1 yumurta sarisi hatta birazcık beyazini da yediriyorum. Meyve suyu kek kurabiye ne varsa ılık suyla islatip veriyorum bayila bayila yiyor sipa :) dışardan mama alıp asla vermiyorum . Yediği hersey i ben evde yapıyorum. Hani şu iyi geceler maması falan onlardan da hiç almıyorum bile. Yatmadan önce emziriyorum zaten emerek uyuyor benimki. Gece de hep emziriyorum. Gece 1 kez kalkıyor zaten. Biz de durumlar böyle. Baya uzun yazdım uzun zamandır yazmayinca :)
Masallah canm bzmki gece 3 4 kez kalkiyo malsf yemesi de sadece kahvalti yogurt yiyor ama corba iciremiyorum her gun farkli bsey yapyrm o kadar hazrlyrm yok icmiyo

bizimde ilk aylarda olmuştu canım,banyo yaptırmadan saf zeytinyağıyla parmaklarımla hafif hafif masaj yaptım baya bi yumuşuyo sonra konak tarağıyla yavaşça taradım kepek gibi çıkıyolar,çoğu gitmişti sonraki yıkmada da kalanları yaptım bidahada hiç olmadı

Sağol canım bende deneyim teşekkür ederim ya sinir oldum kabuk kabuk duruyor kafasında :KK43: kaşıntı yapmaz dimi bu rahatsız etmez evladimi

belki çok ileri boyuta gelirse rahatsı edebilir canım ama ilk etaplarda sanmıyorum çok rahatsız edeceğini

Anladım canım nette karbonat şu demiş sordum çok az döküldü ama bizim kız kafasını taratmıyor elimi sürüyorum hemen aglio :)
Zor olucak sanırım birde zeytinyagini deniycem

Kizlar ya benim oglum oburmu olucak ne, tabi saglik en önemlisi ama ileride obezite olmasinida istemem. Önce bi ögünlerimizi yazayim neler yediriyorum diye:
Sabah
7.oo- anne sütü
9.oo- anne sütü, yumurta sarisi, lor peynir, ekmek ici ( hepsinden cok az)
11.30-12.00 arasi- sebze yemegi, azda anne sütü
15.30 - meyveli yulaf
18.00 - anne sütü ( önceden iyi geceler kasik mamasi veriyordun artik hicbisekilde yediremiyorum nedense onu)
21.00 - anne sütü

Ögünlerimiz bu, baslarda öglen sebze yedikten sonra anne sütü istemezdi ama bu sira istiyor hep. Bana doymuyomus gibi geliyor, gözü sürekli bizimde yediklerimizde, hele tencere hic görmesin yemek var saniyo sirnasik sirnasik gülüyo onada vereyim diye. Bide sürekli aglamakli agzini sapirdatiyor. Dogum kilosu saten fazlaydi 4.290 su an tahminim 10 kilo rahat vardir, boyuda 2 ay önce 70 santimdi. Acaba büyüme atagi falanmi dicem, hani hep gögüs isterlerdi ya, simdi buda yemekmi istiyor anlamadimki. Tavsiyesi olan varmi, baska bisey yedireyimmi? He bu arada bugün birde yogurtlu meyve yedirdim saat 18.oodeki emzirmemden sonra, arkasindan kendi kendine uyudu gitti. Acaba doyduda rahatladimi, iyice kafam karisti, normalde 21.ooden önce uyumaz.

Gunaydin kizlar nasilsiniz bebşler nasil?bakiyorum gene en zayif benim kiz .maşallah bebişlerinize:nazar: kizim 3300dogmuştu şimdi 7900gram boyu 70sm.zayif.ama çok hareketli.her tarafa donuyor desteksiz 1 aydir oturuyor yurutecde yhruyor ama emekleme falan yok daha.yuzustu koyunca hemen donuyor cadi.neden bukadar zayif:110:

Bende yazayim menumuzu
Gece 2kez kalkiyor anne sutu aliyor.9.00 gibi anne sutu 11gibi kahvalti yumurta sarisi tuzsuz peynir ekmek içi meyve suyu.ardindan emzirme
14.00gibi çorba içiyor şehriye çorbasina bayiliyo..15.00gibi anne sutu 17.00anne sutu.19.00yogurt meyve puresi.bide uyuyana kadar anne sutu aliyor 10bucuktadavuyutuyorum 2kez kalkiyor gece

Kizlar ya benim oglum oburmu olucak ne, tabi saglik en önemlisi ama ileride obezite olmasinida istemem. Önce bi ögünlerimizi yazayim neler yediriyorum diye:
Sabah
7.oo- anne sütü
9.oo- anne sütü, yumurta sarisi, lor peynir, ekmek ici ( hepsinden cok az)
11.30-12.00 arasi- sebze yemegi, azda anne sütü
15.30 - meyveli yulaf
18.00 - anne sütü ( önceden iyi geceler kasik mamasi veriyordun artik hicbisekilde yediremiyorum nedense onu)
21.00 - anne sütü

Ögünlerimiz bu, baslarda öglen sebze yedikten sonra anne sütü istemezdi ama bu sira istiyor hep. Bana doymuyomus gibi geliyor, gözü sürekli bizimde yediklerimizde, hele tencere hic görmesin yemek var saniyo sirnasik sirnasik gülüyo onada vereyim diye. Bide sürekli aglamakli agzini sapirdatiyor. Dogum kilosu saten fazlaydi 4.290 su an tahminim 10 kilo rahat vardir, boyuda 2 ay önce 70 santimdi. Acaba büyüme atagi falanmi dicem, hani hep gögüs isterlerdi ya, simdi buda yemekmi istiyor anlamadimki. Tavsiyesi olan varmi, baska bisey yedireyimmi? He bu arada bugün birde yogurtlu meyve yedirdim saat 18.oodeki emzirmemden sonra, arkasindan kendi kendine uyudu gitti. Acaba doyduda rahatladimi, iyice kafam karisti, normalde 21.ooden önce uyumaz.

Bence kilosu gayet normal doğum kilosuna göre. Bizde dün doktora gittik kontrole çıplak olarak tartti 9250 geldi 1 ayda 700 gram almış ek gıda yaramis oglusuma. Benimkinin doğum kilosu da 3850ydi ama hastaneden alırken 3650 ye düşmüştü. Ben hiç çok kilolu mu acaba diye kafaya takmiyorum canım sende rahat ol .boyuda uzamis olabilir.

Bende yazayim menumuzu
Gece 2kez kalkiyor anne sutu aliyor.9.00 gibi anne sutu 11gibi kahvalti yumurta sarisi tuzsuz peynir ekmek içi meyve suyu.ardindan emzirme
14.00gibi çorba içiyor şehriye çorbasina bayiliyo..15.00gibi anne sutu 17.00anne sutu.19.00yogurt meyve puresi.bide uyuyana kadar anne sutu aliyor 10bucuktadavuyutuyorum 2kez kalkiyor gece

Emzirirken saatle kısıtlama canım fırsat buldukça o da istedikce emzir benöyle yapıyorum. Bunun dışında günde 2kez ek gıda veriyorum. Bugün ilk kez 3 kez vericem. Az önce yoğurt ve yumurta sarisi verdim. 2 3 saat sonrada Muzlu muhallebi yapıcam. Aksama çorba ve biz ne yiyorsak onlardan ezip vericem. Mesela dün akşam menüde pilav yoğurt patates püresi tavuk ve çorba vardı hepsinden verdim bayila bayila yedi :)

Kizlar benim bebis bu aralar gunduz emmiyo aslnda emmek istiyo ama hemen geri cekiyo ancak uyutarak emzireblyrm gecede 3 4 kez kalkp emmeden uyumuyo neden olablr acaba ?

Kizlar benim bebis bu aralar gunduz emmiyo aslnda emmek istiyo ama hemen geri cekiyo ancak uyutarak emzireblyrm gecede 3 4 kez kalkp emmeden uyumuyo neden olablr acaba ?

Canim bebeklerin gündüz emme refleksleri gece refleksi kadar uzun olmuyor malesef. Ayrıca artık çevreye karşı da çok duyarlilar. Benim oglum da tıpkı dediğin gibi. Zorlamiyorum ben. Çevreye ilgisini azaltmak için karanlık kuytu da emzir . Birde yatarak emzir öyle daha çok emiyor benimki. Ben bunları uyguluyorum olumlu sonuç alıyorum. Hem yatarak emzirirken bende biraz dinlenmiş oluyorum iyi oluyo :)

X