2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Benim oğlumun ayakları da kokuyor :) çoraplarini sık sık değiştiriyorum aslında ama o koku bile bana harika geliyor :) bende gece çorapla uyutuyorum daha çok küçük hasta olmasin diye çıkarmıyorum

Evet canim usutmekten olmus. Gripli biriyle ayni odada bile bulundurmayin bebeklerinizi diyor doktor.
Aynen her yerde salgın var dikkat etmek lazım benim kuzenimin bebişi de bronşit olmuş 7 aylık kuzu hastanede yattı onca zaman buhar verdiler kuzuya.

Valla bebeklerimiz hasta olmasında biz olalım ya yazık küçücük bedenleriyle nasıl baş ederler

Size de gecmis olsun canim. Bizde buhar bile verdik burnu genzi acilsin diye ama yok... Saatlerdir ememiyor, aglamaktan yorulup uyudu kucagimda. Yataginda yatmiyor kucagimda uyuyor sadece, hastalik mahvetti kuzumu..

Amin canım .2ay kadar önce oğlumun burnu çok tikaliydi baya baya şükür akiyordu ben sürekli cektim aspirstorle . Ağladı çırpındı yapcak bir şey yoktu. Bol bol da emzirdim . Hiç ilaç vermedim doktora bile götürmedim. O ara esimde bende hafif soğuk algınlığı geciriyorduk ve hep maskeyle dolastik. Gece bile taktım oglumu emzirirken. Oğlum da 3 4 günde atlattı çok şükür.

Bronşit çok kötü ya. Benim oglum yeni doğduğunda 5 gun yenidogan yogunbakiminda kaldı. Tabi gide gele bayanlar konuşuyoruz falan. Bir kadın 2ay önce doğum yapmıştı ve bebeğini dogum yaptıktan 1ay sonra yoğun bakıma getirmişti bronşit olduğu için ve bebeği 1 aydır hastanedeydi ben 5 günde mahvoldum. Çok zor hastanede bırakıp da eve dönmek. Allah herkesin bebişini korusun tüm hastalıklardan ve daha nice kötülüklerden.

Benim bebişiminde burnu çok tıkanıyo malesef sık sık temizliyorum hiç sevmiyor basıyor çığlığı ama mecbur. Benim kızımda çok uyanıyor gece emmesede uyanıyor neden bilmiyorum çığlık çığlığa uyanıyor telsizden sesini duryunca korkuyorum. Ek gıdaya daha geçmedik bizde bir iki kez peynir denettim o kadar. 3 ağustos doğumluyuz.
Ha birde doğum hikayemi paylaştım bi kaç gün önce doğum öyküleri yazan kısımda. çok zor geçen doğumumda hayatım film şeridi gibi geçti diye başlık attım. okumak isteyen 2015 ağustos anneleri bakabilir :)

Selam anneler ben de hamileliğimi Temmuz anneleri konusunda geçirdim ama bizim paşa 1 hafta geç gelince Ağustos annesi oldum. Sizi de doğumdan beri takip ediyorum bi yazayım artık dedim 2 ağustos doğumluyuz, süt ve yumurta alerjimiz var 3. aydan beri süt ürünleri diyetindeyim, bu nedenle kilo alımı azaldı ve ek gıdaya erken başladık yani yılbaşında.. Yavaş yavaş deniyoruz bakalım :)

Burnunu nasıl açıyorsun canım uyguluyorsun bizim tukanmadı ama arada uyanınca hırıltı gibi oluyor
Canim nezleyken doktorun verdigi burun damlasini 5 gun kullanmistim ve pompayla zar zor temizlemeye calistim.nezlesi cabuk gecti.2 ay gecti uzerinden.aynen senin dedihin gibi hirilti var gecen doktora danistim emiyorsa nefesde sikinti yoksa birsey olmaz dedi.deniz suyu kullaniyordum arada doktor kullanmana gerek yok dedi.rahat etsin diye bebisim uyudugumuz odayi havalandiriyorum.burda hava ekside ama yinede sıkı giydirip acik havaya cikariyorum faydasi oluyor baya.canim sanada onerim mumkun oldugunca hava sogukta olsa kisa sureli hava aldir.bebeklerin bunyesi icin cok onemli.

Günaydın güzel anneler
S snm35_ canım çok geçmiş olsun bi an evel iyileşsin bebiş inşallah.
Benim kızım da bronşit başlangıcı dün götürdük doktora bizde antibiotik ve bitkisel bir şurup verdi doktor.

Sağol canım size de çok geçmiş olsun. Ateşi düştü kızımın. Aklınızda olsun calpol alerji yaptı kizima. İçip kusmasina rağmen yanakları bacakları kizardi. Çilekli olduğu için yapmış. Kızımın çileğe alerjisi olduğunu öğrendik :)
Kulağı için antibiyotik kullanıyoruz bizde ama ilacı içmek işkence.. Ağzını kilitliyor resmen.bir an önce tüm bebisler iyilessin inşallah...

Aynı durum bizde de mevcut canım.. malesef ek gıdaya başlamadan cocuk kaşıktan nefret etti
Bize antibiotik macrol 125 verdi onu şırıngayla veriyoruz ama diğer şurup kaşıkla olmazsa onu da başka bi şırıngayla vermeyi denicez akşama...
Bi an önce iyileşsinler çok zor gerçekten

Astıma donmedi demi bronşiti astım olursa fena işte.

Dediğin gibi bebisler hasta olmasin masum kuzucuk lar onlar ne derdini anlatabiliyorlar ne derdini

Rabbim evlatlarımızı korusun

Gecikmeli olsa da hoş geldin aramiza

Canım bende calpolu falan şırıngayla veriyorum en azından çocuk ek gıdaya geçmeden kaşığa karşı antipati duymasın diye düşündüm

Bizde şırınga denedik ama direk kusturuyor kendini. 15 dk da bi ölçek ilacı anca iciyoruz..

Kızlar geçmiş olsun tüm bebişlere.benim bebişte biraz hasta burnu tıkalı ve birazda öksürüyo doktora götürmedim hastaneler mikrop yuvası şimdi iyice hasta etmek istemiyorum tanıdık bi eczacı var onun tavsiyesini uyguluyorum xlear diye bi burun damlası var çok iyi geliyo açıyo bide mustela yeni bi krem çıkarmış viksin bebekler için olanı göğsüne ayaklarına sırtına sürüyosun iyi geldi benim bebişe tavsiye ederim

Merhaba anneler Nasılsıniz size bisi danisicam doğum kontrol hapini bıraktım 2 ay oldu biraktigimiz ay prezervatif kullandık bazen çıkardı regl oldum bu ay hiç korunmadi eşim kaçak oldu sürekli.
Regl 2 gün var kasıgımda batma göğüslerim agrisi var şüphe ettim test yaptım birde aralık 28 de regl oldum ama sokulemedim kan pıhtılaşma gelmedi ocak 14 te benden 1 gun süren kahverengi leke geldi akıntıya beraber sonuç 15 dakikada çıktı ben mi görüyorum sizlerde goruyormusunuz kana giremiyorum eylül ufak ve dışarısi soğuk biliyorsunuz yanlızim bir test daha var elimde ama regl geçince yapıcam

Eklentiler

• 2016-01-23 05.50.18.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 87

Gözün aydın canım 2. Çizgi var. Muhtemelen hamilesin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…