2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Genelde 5. Ayı doldurunca yavaştan ek gıdaya başlatıyo doktorlar etrafımda gördüğüm kadarıyla alışsınlar diye sanırım.benim bebiş çok sevdi ek gıda olayını ne versem yiyor benm içinde iyi oldu neye alerjisi olduğunu tespit ediyorum yutma refleksi gelişti baya pütürlü şeyleride yutuyo baya toparladı
Canim bizde 4,5 ayligiz ama oglum biz yemek yiyince deliriyor agzini oynatmalar falan resmen bende istiyorum diyor cok komik:))

Genelde 5. Ayı doldurunca yavaştan ek gıdaya başlatıyo doktorlar etrafımda gördüğüm kadarıyla alışsınlar diye sanırım.benim bebiş çok sevdi ek gıda olayını ne versem yiyor benm içinde iyi oldu neye alerjisi olduğunu tespit ediyorum yutma refleksi gelişti baya pütürlü şeyleride yutuyo baya toparladı
Canim benim bebiste masallah cok sevdi ek gıdayı yanakları tombiklendi sanki :-)

Gunaydin anneler. Bebişlerinizin ayağı kokuyor mu..? Benim kızımın o minnacık topistak ayakları felaket kokuyor. nisasta ile sirke karistirip ayaklarina sur diyen oldu ama baska bildiginiz bi sey var mi acaba..? Bir de geceleri corapla mi uyutuyorsunuz?

Evet canim benim oğlumun da ayakları kokuyor :) ben çorabı ni hiç çıkarmıyorum ve 2 günde bir banyo yaptiriyorum .

Merhaba arkadaslar, kontrolumüzden geldik, oglum 70 santim, 8550 gr olmus:nazar: doktor 9 aylik cocuk gibi ek gidaya baslayin dedi, ama beklemek istiyorum ben 1 ay kaldi sunun surasinda 6 ayina. Fakat doktorum bebegim büyük diye doymuyor olabilir dedi, ama okudugum kadariyla hepinizin bebegi bu aralar gece sıkça uyaniyormus. Benim oglum aksam 9dan sabah 5e kadar uyur, sütünü icip tekrar 7ye kadar uyurdu. Bu sira yine 9da uyuyor gece 1 de kalkiyor sonra her iki saatte bir tekrar uyaniyor. Ama acliktan kalkiyo olsa cok süt icerdi diye düsünüyorum yaniliyormuyum, bu sirf bir iki cekiyo agzimda dursun öyle uyuyum diyo:)
Bu arada 145 günlügüz:emir_bebek:

Maşallah canım oğlunun totosunu kası :KK49:
Canım daha 5 aylık olmasına rağmen gayet iyi gelişmiş boşver doktoru hatta 6da bile başlama ek gıdaya ve bence doktorun u değiştir. . Ben doktorları anlamıyorum. Çocuk az zayıftır , annesi ek gıdaya başla bu çocuk doymuyor derler. Çocuk az daha kiloludur bu artık doymaz annesi ek gıdaya başla derler. Yani her iki türlü de ek gıda derler. O yüzden bence her anne biraz da icguduyle hareket etmeli. Çünkü o doktorlar bebeklerimizi bzden iyi taniyamazlar. Bence başlama canım bebisin doya doya emmeye devam etsin .

Merhaba arkadaslar size birsey diyecem benim bebis bu ara cok uyuyor gunduzleri yarim saat uyuyan bebegim bugunlerde gündüzleri 3,4 saat deliksiz uyuyor yine gun icinde uyumalari var gecede 9 da uyuyup sabah 5e kadar uyuyor 5te uyayinca emziriyorum tekrar uyuyup 9da uyanıyor. Neden bu kadar cok uyuyor korkmaya basladim :KK17:çünkü daha once boyle degildi:KK43:

Ohh bu da dert mi canım uyusun ne güzel :) aman sakin uyuyan çocuğu uyandirayim deme haa :)

gunaydin kizlar ek gidaya bende gectim ama bebegimin gece uykulari cok duzensiz kucukken bile boule degilde dun akşam 23de uyuta bildim sabah 8e kadar5-6 kere uyandi

gunaydin kizlar ek gidaya bende gectim ama bebegimin gece uykulari cok duzensiz kucukken bile boule degilde dun akşam 23de uyuta bildim sabah 8e kadar5-6 kere uyandi

Günaydın canım ben daha ek gıdaya gecmedim. Acaba ek gidayla ilgisi olabilir mi? Gerçi atak dönemidir ya sabret geçer yakinda inşallah.

Aynen canim bizde sık yikiyoruz ama banyodan birkac saat sonra tekrar kokuyor minnak ayaklarimiz

Evet canim ya en fazla 1gun kokmuyor sonra yine kokuyor. Ayakları çok tatlı oluyor bayılıyorum opmeden de duramiyorum mecbur kokulu kokulu öpüyorum :KK48:

Canim benim bebiste masallah cok sevdi ek gıdayı yanakları tombiklendi sanki :-)
Benimkininde öyle toparladı baya yutma reflekside gelişti daha pütürlü şeyleri yutabiliyo artık.başta üzülerek geçmiştim ek gıdaya şimdi çok memnunum düzene girdik bile yeme konusunda emme konusunda da bi azalma olma

Benimkininde öyle toparladı baya yutma reflekside gelişti daha pütürlü şeyleri yutabiliyo artık.başta üzülerek geçmiştim ek gıdaya şimdi çok memnunum düzene girdik bile yeme konusunda emme konusunda da bi azalma olma
Aynen canim düzene girdik artık benimkininde emmesinde bi degisiklik olmadı korktum artik emmez diye ama memeyide ayrı bi seviyo:-)

X