2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Bizde gunde birkac defa genelde yarim saat 40 dakika uykularimiz.ben yaninda uzaninca uzuyor biraz:)

Ben yurtdisindayim malesef canim ama neden veremiyosun?sutunmu azaldi yoksa baska bir problemdenmi?

bende maalesef yurtdışındayım canım.sütün tamamen kesilmediyse artırmak için uyguladığımız şeylerden fikir verebiliriz

evet sütüm azaldı maalesef ve oğlum da anne sütü dışında mamaları reddediyor

Sen yine de vbol bol emzir çünkü süt üretimi emzirdikçe artar. Sütüm azaldı diye emzirmeyi birakirsan tamamen sütün kesilir. Emzirmeye devam et. Birde süt le ilgili lütfen yanlış anlama ama oğlun sütünü içtiği kişilerin çocuklarıyla süt kardes olmuş olacak . Şöyle söyleyeyim 1 damla bile icse süt kardes olur. O yüzden mumkunse sadece 1 kişiden süt bulmaya çalış derim. Ve o kişiyle de iletişimi koparma oğlun süt annesini ve süt kardeşlerini tanisin daima. Ben de ankarada oturuyorum fakat gün içinde oğlum masallah sürekli emiyor. Öyle sagip da stok yapabileceğim bir sütüm yok malesef. Bazen geceleri sagiyorum oğlum uyanmazsa o da 150 cc falan çıkıyo dışarda kullanıyorum. Keşke çok daha fazla sütüm olsaydı yardimci olabilirdim.

evet sütüm azaldı maalesef ve oğlum da anne sütü dışında mamaları reddediyor
Oyy kiyamam kuzuma ya.uzulme stres yapma ve surekli emzir tekrar artacaktir insallah.sanirim nelerin sut uretimine katkida bulundugunu biliyorsundur bol bol o yiyeceklerden tuket canim.Allah yardimcin olsun.

aynı oğlumu tarif ediyorsun cnm....benim dikkatimi çekti de akşam kolik olan bebelrde sonradan gündüze vuruyor bu durum bebeğimin gece uykusu düzeldi şükür ama gündüz en az 1,5 saatte bir 10-30 dk ancak uyuyor...karnını doyur altını temizle ve uyut bütün günüm böyle geçiyor acaba ne zaman tam düzene giriyor?uyanınca bir gaz çıkarıyor sesten ben irkiliyorum:)

Bnm kiZima da yan etki yaptı cok Bi 10 gun cok karın Ağrısi oldu geceleri hic ağlamayan cocuk çığlıklarla Uyandi ama yine de yaptırırım galiba 2. Dozu cunku Allah korusun hasta olursa neden yaptırmadım diye düşünmek istemiyorum

Yok canim ya oyle boyle bir agri degildi hasta etti yavrumu ve halada gaz sancisi fevam ediyor oysaki bitmisti.sen yaptirabilirsin her anne kendi yavrusunun ne cektigini daha iyi bilir.bu asi oyle olmazsa olmaz bir asi degil.yurtdisindayim burdaki annelerin cogu yaptirmamis oysaki burda onem verilir boyle seylere ama rota farkli yan etkisi zarar verecek duzeyde ve bem yaptirmayacagim ikinci dozu.yavrum belki o hastaliktan daha fazla aci cekti.

mrh. benimde kızım 11 ağustos doğumlu. süt için suyu denedinmi. benimde doğumdan kısa bir süre sonra kesildi sütüm öylekibirini emzirirken diğerinden akıyodu. malum lohusalık sıkıntılarından kesilmişti. bir sürü şey denedim. hiç faydası olmadı. sonrasında bir günde üç litre su içmeyi denedim ve eski haline döndü çok şükür. bu kezde benim ufaklık malesef biberon ve kaşıkla sütü almıyo. canı isterse kaşık mama yiyor bikaç kaşık okadar.işe başlamam gerek izinlerle idare ediyorum. eğer yine sütü almazsa boşa gidecek benimde sütler. ama malesef ankarada değilim

Biliyorum cnm teşekkür ederim bebiş çk sevdi ek sebze püresini yiyip yutuyo.takmamaya çalışıyorum ama bazen elimde olmuyo işte herkesin bebişi tosbik olunca takılıyorum bzn.bizde sizi öpüyoruz
mrh. benim kızımda emek dışında bişeyi yemek istemiyor. ek sebze püresini senmi yapıyorsun. belki benimkide sever. ben yokken aç kalmasın istiyorum

mrh. benim kızımda emek dışında bişeyi yemek istemiyor. ek sebze püresini senmi yapıyorsun. belki benimkide sever. ben yokken aç kalmasın istiyorum
Evet ben yapıyorum patatesle havucu haşlayıp süzgeçten geçiriyorum içinede bir tatlı kaşığı irmiği haşlayıp koyuyorum güzel yiyio dene istersen.bide hipp marka iyi geceler kaşık maması ve pirinçli muhallebisi falan var onlarda güzel yedirebilirsin doktorum söylemişti

Bizde öyle cnm sabah 6.5 oldumu ayaktayız 9.5 gibi yatıyoruz 11 gibi kalkıyoruz bir faha akşam namazında Gecede 3 saatte bir emmek için uyanıyor
Bizim gece uykumuzda yaklasik ayni simdu.onceden iyiydi 2 kez emziriyodum rotaydi dis sancisiydi falan suan daha sık uyaniyor.bizde 19.30-21.00 arasi uyuyoruz.bazen yarim saat sonra yada yatagina kyunca uyaniyor birkac kez denedikten sonra daliyor:)sonra 3 saat bazen 4 saatte bur uyaniyor.buzde 6 gibi uyaniyoruz ama bur sure uyanik kaldiktan sonra bur saat kadar falan tekrar uyutuyorum..su siralar 9 gibi uyaniyoruz.

Ben rotanın 2. Dozunuda yaptırdım çok şükür ilkindeki gibi yan etkş olmadı gazlanma falan yapmadı ilk dozda çok kötü olmuştu bebiş bu seferkinde bişey olmadı.benim bebişte gündüZ kesik kesik en fazla 3 saat uyuyo.gecede 8-9 gibi yatıyo bazen bi kere uyanıyo emmek için bazende hiç uyanmıyo sabah kadar uyuyo

selam kizlar bebegim 5 ay 11 gunluk .tam donmuyor.saga sola kolay donuyo nezamandir ama yuzustu ya da sirtustu nezaman donmeli??? sizin bebişler donuyormy?? bide benim kiz oturmak hic istemiyo illaki ayakta duracak

Gündüz uyumayı pek sevmiyo benim oğlan en fazla 2-3 saat uyuyo kesik kesik oda dışarı falan çıkarsa yoksa evdeyken 45 dk 1 saat uyuyo hemen uyanıyo ama gece güzel uyuyo 8-9 gibi uyuyo bazen 1 kere uyanıyo emip tekrar uyuyo bazen hiç uyanmıyo sabaha kadar uyuyo

selam kizlar bebegim 5 ay 11 gunluk .tam donmuyor.saga sola kolay donuyo nezamandir ama yuzustu ya da sirtustu nezaman donmeli??? sizin bebişler donuyormy?? bide benim kiz oturmak hic istemiyo illaki ayakta duracak
Cnm benimkide aynı ayıda aynı seninle 3,5 aylıkken bi kere tam döndü yüz üstüdrn sırtüstüne bide 4,5 aylıkken 5-6 kere yine aynı şekilde döndü bidahada dönmedi şimdide dediğin gibi sağa sola kolay dönüyo ama tam dönmyo bizimki oturmayı seviyo ama uzun süreli değil sadece mama sandalyesinde uzun oturuyo seviyo

benimki bi kere döndu o kadar canim donmek istemiyo sanki.ama cok aaktif bir bebek.bide okudum eski yorumlari bebişim zayif demişsin boyu kilosu kaçki benim kizim 3 hafta önce 64sm boyu kilisu 6400 idi.görenler zayif diyo 3300 52sm dogmuştu

Benim bebişte öyle dönmek istemiyo gibi ama hareketli Yüzüstü yatırdığım zaman debeleniyo emeklemek ister gibi sanki.bizimde iki hafta önce 6735 gr 69 cm di şimdi kaç oldu bilmiyorum.ek gıdaya geçtim ben yavaştan tam 5,5 aylık doktor yavaştan alıştırmaya başla dedi bende püre yoğurt başladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…