2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Simdi buradan sizlere oglum yanimda emziriyorum agliyo sütüm az gibi güzel haberler vermek isterdim ama ne yazikki veremiyorum dogum yaptim daha ayaklarimin uyusuklugu gecmeden dogrulup bebegimi kucagimda sarmalayamadan kokusunu icime cekemeden götürdüler onu... dogumdan cikali daha iki saat olmustu agrilarim hat safada bebegimi annemlerin yardimiyla yattigim yerden bi iki kere emzirmeye dogrulmustum uyusuklugum gecmedigi icin melegimi kucagima alamadim bile doktorlar muayene icin 5 dkligna alip götürmüslerdi yanimdan ama getirmediler bebegimin kalbinde üfürüme rastlamislar ve 3 yerde acikliga apar topar hastaneden baska bir sehre sevki yapildi ayaga kalktim icim parcalanarak dikis yerlerim agridan öldürürken oglumu camekanin icinde yogun bakimda görmek icin ayaga kalktim sadece eline dokunabildim alip götürdüler ambulansla Rabbim kimseyi evladiyla imtahan etmesin dün aksamdan beri cektigim acinin tarifi yok ne bir damla uyku ne de yemek tek istegim yavruma kavusmak yarin bende gidicem bulundugum sehre iki saat uzaklikta baska bi sehirde özel hastane doktor süt istemis yavruma dua edin kizlar yalvaririm iyi olsun melegim dayanmak cok zor herkes bebegiyleyken tek basina kaldim hastane odasinda giysileri elimde yatagi bos... hepinizin duasina ihtiyacim var yalvaririm dua edin yavruma
canim ufurum icin korkma,benim esimdede varmis bebekken 5 yasinda kendiliginden gitmis!doktorlarin sana daha detayli anlaticaklardir!Allahim hepimizin yavrusunu korusun!

kizlar herkesin yazisini okuyamadim!ama yinede paylasmak istedigim birsey var!27si biliyorsunuzki 45 dkda bebegimi dogurdum hersry normal ogun 28i sabah 4 15te topuktan kan almaya geldiler kan seker sekerini olcmek icin!bir hayli agladi tabiiki!hemsire cikinca bezini actim baktim kaka yapmis,islak!mendille sildim sonra kiyafetini giydiriyordum aglamaya basladi,bende kucagima aldim sustu baktim oglumu rengi degisiyor sanki nefesi gidiyor hemen bas asagi cevirdim koridara ciktim hemsireye verdim hemsire hemen aldi gozlem odasina goturdu yuzune oksijen tuttu rengi yerine geldi!panik yapma sorun yok yok sakin ol dedi!ya ben nasil sakin olim cok korktum!biraz gozlem odasinda kaldi isterseniz gelip gorebilirsiniz oglunuzu dei korkumdan yanina gidemedim!aglamaktan neredeyse bayilacam o derece oldum! aradan 2 3 saat gecti hemsire dedi bir sorun goremedik ama oksijen saturasyonu inip yukselme gosteriyor yogun bakima goturuyoruz. aradan 5 6 saat gecti dediler be evinizi emzirmeniz lazim bnde dedim!mama verirmisiniz benim yalniz kalmaya ihtiyacim var!sonra piskologla gorusnek istedim,geldi konustuk ve beni bebegime tekrar dokubabilecegime edapte etti beraber gittik yogun bakima bebegimi gordum kalbim cok hizli atiyor hissediyorum,kafamda deli sorular!hemsire ve piskolog bebegimi kucagima verdiler dokunamiyorum yuzune bakamiyorum oglumun cok korktum cunki!sonra kucagimdayken pikologla konusmaya devam ettik bu arada be egimle tekrar kaynasma sansim oldu!Sonra emzirmeye uzman yardimiyla tekrar alistim! saat gece 12 1 gibi tekrar gittim yogun bakima hemsiremiz degismis bu defa erkek bir hemsire o kadar guzel anlatiyorki duymak istediklerimi onun sayesinde piskolojim daha cok yerine geldi sonra bebegim renk degistirdigi gordum mor renge donuyordu sanki hemsire korkma dedi monitorden kalp atis seviyesini goster 145 cok normal,negerse kakasini yapiyormus ne bilim ogrenmis oldum!
deger gun oglumun doktoru geldi,o gunku olanlarin normal oldugunu ve erken dogan bebeklerde sik yasandigini soyledi ustelik dogum!o!kadar ani olduki oglum dogum kanalina cok hizli girince emnio sivisi yutmus onuda kusamamis idrar yada kakayla cikaramamis!aonuc olarak hayatimda bir cok kez kaza atlattim panik atak yasadim,ucak kazasi bile atlattim ama hic bu kadar cok korkmadim!Allaha sukur oglum cok iyi ve ben bugun ogle saatlerinde taburcu oldum oglumun kan testi sonucu yarin cikicak insallah,o yuzden yogun bakimda kaldi(sarilik testi falan yapmislardi) 2 saat once yanindaydim uyuyordu isitme testi yapmislar,testi gecmis kuzum:)kismetse yarin cikiyor.Allahim kimseyi evladiyla sinamasin!
basimdan gecen belkide en caresiz olaydi,hicbirsey yapamamak ve en onemliside tam olarak ne oldugunu anlamamak!
evet cok uzun yazdim belkide, ama inaninyazilarim hissettiklerimin yaninda kifayesiz kaliyor!
Onun yuzunu gordugumde kokusunu icine cektigimde bana ogreticekleri icin heyecanlaniyorum,dusunsenize bana anne olmayi ogreticek!mucizenin en en buyugu degilde ne ?iyiki dogdun Daniel egem sen bana Allahin bir lutfusun:KK200::nazar:
Canım benim çok geçmiş olsun Allaha Şükür atlatmissiniz. Seni çok iyi anlıyorum desem yalan olur tamam bebeğim benimle ama daha annelik ne tam olarak bilmiyorum sonuçta sen bu duyguyu en içten şekilde tatmışsin. Allah bana ve diğer arkadaşlarıma da anneligi en yakın zamanda tadtırsın inşallah. Allah hiç birimizi evladiyla sinamasın canım. Sende evham yapma hersey güzel olacak Allahın izniyle :)

Arkadaşlar 3 haftadir doktor kontrolüne gidemem haftaya randevum var .3 haftadır ayaklarım ,ayak bileklerine,bacakarm,ellerim şişti bu hafta yuzumde şişti .böyle birşey yaşayan Varmi tansiyonum şimdiye kadr sadece bir kere 12/9cikti harici hep 11/6 civarı ama onuda olcturemyrm 2 haftadır .tuzu bırak diyrlr ama o zmn da tansiynm cok düşer se diye korkuyrm .şişlik ler hep var günün hersaatinde . Bi tecrübesi olan Varmi .burda doktor randevusu almak cok zor :-(

Arkadaşlar 3 haftadir doktor kontrolüne gidemem haftaya randevum var .3 haftadır ayaklarım ,ayak bileklerine,bacakarm,ellerim şişti bu hafta yuzumde şişti .böyle birşey yaşayan Varmi tansiyonum şimdiye kadr sadece bir kere 12/9cikti harici hep 11/6 civarı ama onuda olcturemyrm 2 haftadır .tuzu bırak diyrlr ama o zmn da tansiynm cok düşer se diye korkuyrm .şişlik ler hep var günün hersaatinde . Bi tecrübesi olan Varmi .burda doktor randevusu almak cok zor :-(
Merhaba. Benimde 3 hafta önce ayaklarım ve bileklerim sisti. Ayak olmaktan çıktılar 41 numara erkek terligi aldim :KK43: ilk önce yana sonra yukarı doğru sistiler. Doktorum yapacak tek şey tuzu azalt dedi bol bol su iç dedi. Ben tamamen kesemedim sadece yemeklere az atiyorum bunun dışında tuz yok. Faydasını gordum biraz daha insan ayağına benzediler :)

Merhaba. Benimde 3 hafta önce ayaklarım ve bileklerim sisti. Ayak olmaktan çıktılar 41 numara erkek terligi aldim :KK43: ilk önce yana sonra yukarı doğru sistiler. Doktorum yapacak tek şey tuzu azalt dedi bol bol su iç dedi. Ben tamamen kesemedim sadece yemeklere az atiyorum bunun dışında tuz yok. Faydasını gordum biraz daha insan ayağına benzediler :)
El ,yüz bacak şişmesi de Varmi cnm .bende şimdi yemedm tuz ama 3 zeytin yedm .ondan da olmayacaktır ınş 5 gün bir deneym doktora girmedn gecmezse sorarım tuz yrmedigim halde geçmedi diye .suyuda iciyrm baya sanrm 3 lt felan

POWERHACK POWERHACK cnm nasip gidiyor bebisles sana bi sey sorcam ya bebisi nasil giydiriyosun havalar cok.sicak ben sadece citcitli.kisa kollu badi birde ayagina corap baska bir sey giydirmiyorun usumez dimi

El ,yüz bacak şişmesi de Varmi cnm .bende şimdi yemedm tuz ama 3 zeytin yedm .ondan da olmayacaktır ınş 5 gün bir deneym doktora girmedn gecmezse sorarım tuz yrmedigim halde geçmedi diye .suyuda iciyrm baya sanrm 3 lt felan
Benim sadece ayak ve ayak bileklerim sisti, zeytini bende yiyorum. Tatlı lor peyniri aldım kahvaltı için. Tamamen geçmiyor zaten, sadece birazcicikk iniyor.. Doğumdan birkaç hafta sonra eski haline geliyormuş maleseff...

slm anneler doğum yapan arkadaşlarımı tebrik ediyorum bebişi hastanede olanlara acil şifa diliyorum.. dün kontrolüm vardı nst de sancım çıktı sonra hopp kendimi çatalda vajinal muayenede buldum hiç beklemezken biraz zor geçti neyseki açılmam yokmuş ama doğum sancılarım başladığı için serum taktılar ağrıları durdurdular şükür sonra ciğer geliştirici iğne vurdular doktor en az iki hafta daha tutmamız lazım bebeği dedi zaten bir haftada geriden geliyoruz nolur bana da dua edin sabırsız kızım biraz daha dursun çok korktum rabbim hepimizin yardımcısı olsun dayanma gücü versin ben muayeneden sonra çok korktum ağlamaktan helak oldum inşallah biran önce atlatırım bu korkuyu hiç böyle olacağımı tahmin etmezdim :KK43:

slm anneler doğum yapan arkadaşlarımı tebrik ediyorum bebişi hastanede olanlara acil şifa diliyorum.. dün kontrolüm vardı nst de sancım çıktı sonra hopp kendimi çatalda vajinal muayenede buldum hiç beklemezken biraz zor geçti neyseki açılmam yokmuş ama doğum sancılarım başladığı için serum taktılar ağrıları durdurdular şükür sonra ciğer geliştirici iğne vurdular doktor en az iki hafta daha tutmamız lazım bebeği dedi zaten bir haftada geriden geliyoruz nolur bana da dua edin sabırsız kızım biraz daha dursun çok korktum rabbim hepimizin yardımcısı olsun dayanma gücü versin ben muayeneden sonra çok korktum ağlamaktan helak oldum inşallah biran önce atlatırım bu korkuyu hiç böyle olacağımı tahmin etmezdim :KK43:
Uzme kendini allah sifa versin icini ferah tut

tatlım üzme kendini bu kadar,sen ne kadar çok stres yaparsan o kadar olumsuz etkiler bu süreci.senin durumunda olup bebişi bekleyen arkadaşlar çok burda sen ferah tut içini.doktor 2 hafta daha dursa daha iyi olur diye geciktirmeye çalışıyo yoksa şimdi bile doğsa sadece belki bi süre küvezde kalması gerekebilir okadar yeterki sağ salim doğsunda en hayırlı zamanda doğsun

slm anneler doğum yapan arkadaşlarımı tebrik ediyorum bebişi hastanede olanlara acil şifa diliyorun kontrolüm vardı nst de sancım çıktı sonra hopp kendimi çatalda vajinal muayenede buldum hiç beklemezken biraz zor geçti neyseki açılmam yokmuş ama doğum sancılarım başladığı için serum taktılar ağrıları durdurdular şükür sonra ciğer geliştirici iğne vurdular doktor en az iki hafta daha tutmamız lazım bebeği dedi zaten bir haftada geriden geliyoruz nolur bana da dua edin sabırsız kızım biraz daha dursun çok korktum rabbim hepimizin yardımcısı olsun dayanma gücü versin ben muayeneden sonra çok korktum ağlamaktan helak oldum inşallah biran önce atlatırım bu korkuyu hiç böyle olacağımı tahmin etmezdim :KK43:
Canm korkma Allahin izniyle bisey olmaz bende 34+4 de iki serum iki akciger gelistirici igne 6 da kasilmalar icin hap kullandim acikligimda vardi 1,5 cm 17 gun oldu henuz dogum olmadi tedavini ol da gerisi Allahtan canim icini rahat tut korkma

tatlım üzme kendini bu kadar,sen ne kadar çok stres yaparsan o kadar olumsuz etkiler bu süreci.senin durumunda olup bebişi bekleyen arkadaşlar çok burda sen ferah tut içini.doktor 2 hafta daha dursa daha iyi olur diye geciktirmeye çalışıyo yoksa şimdi bile doğsa sadece belki bi süre küvezde kalması gerekebilir okadar yeterki sağ salim doğsunda en hayırlı zamanda doğsun
inşallah cnm ama doğumdan korktum kuzum onun stresi var inşallah atlatırım

Canm korkma Allahin izniyle bisey olmaz bende 34+4 de iki serum iki akciger gelistirici igne 6 da kasilmalar icin hap kullandim acikligimda vardi 1,5 cm 17 gun oldu henuz dogum olmadi tedavini ol da gerisi Allahtan canim icini rahat tut korkma
sana da çok geçmiş olsun cnm inşallah çabuk ve kolay bir şekilde atlatırız dua ediyorum bol bol..

sana da çok geçmiş olsun cnm inşallah çabuk ve kolay bir şekilde atlatırız dua ediyorum bol bol..
Olur canim sen cok hikaye okumussun kendini sakinlestir her insan bir degildit belki seninki kolay olacak bunu bilemezsin agriyi cektikten sonra dogum 10 dklik biseymis zaten sonrasinda minigine kavusacaksin herseyi unutacaksin bana da bu sakinlik nerden geldi bilmiyorum ama herseyi allaha biraktim herseyde vardir bir hayir :KK19::KK19:

X