2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Ayy çok güldüm canım benim yaa esprilerin hoşuma gidiyor inşallah artık gelir senin bebiş ben bile şimdiden bıktım artık doğsun diyorum seni çok iyi anlıyorum valla inşallah gelir 1 2 güne :) bende 40.haftayı bulurum diye çok korkuyorum :)

Ne güzel bi doğum olmuş canım, tebrik ederim :) Meleğin sağlıkla sıhhatle mutlulukla büyüsün inşallah :))

Canım benim çok geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda şifa nasip etsin yakın zamanda sağlıkla kavuşun inşallah..

saol cnm benim artık geyiğe vurdum napıyım inşşş gelir dediğin gbi beklicez artık.gününü dolduran bebeklerin avantajı emme refleksleri çok güçlü oluyomuş sorun yaşamıyolarmş tesellim bu artık napıyım.

E evrimFL kuzum kusura bakma daha yeni okudum dogum hikayeni allah anali babali buyutsun bebek var die giremiorum cok gecmise donup tek tek okuyorum.
sende anlarsin beni zaten simdi kuzucuk gelince

canım benim yaa inşallah daha fazla bekletmeden gelir minnoş hayırlısıyla

Geçmişler olaum canım ya çok zordur eminim daha beterinden koruaun rabbimiz inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur yavrun

Slm cnm hemen hemen aynıyız senle benimde karnım inmedi hala bebeğimde hala diyafram yapıyormuş henüz gelmicek dedi doktor bakalım artık kısmet sana vajen muayene yaptımı

Evet canım öyle oluyor iyi olur inşallah biraz daha sabır

Slm cnm hemen hemen aynıyız senle benimde karnım inmedi hala bebeğimde hala diyafram yapıyormuş henüz gelmicek dedi doktor bakalım artık kısmet sana vajen muayene yaptımı
sağlıkla gelsinlerde önemli değil daha zaman var.en son 3 hafta önce vajen muayene olmuştum.ama çatı muayenesi değil.ben yurt dışında yaşıyorum burda çatı muayenesi yapmıyorlar doğum esnasında bakıyorlar.

Selam arkadaslar benim de nisanim geldi 4 gun gecmesine ragmen dogumum olmadi HenuZ nisan gelmesi hemen dogum basladigi anlamina gelmiyormus herzaman

Rbbim yardımcın olsun canım sağlıklı bir şekilde bir an önce kavuşmanı nasip etsin inşallah

kızlar benim de ilk doğumumda sancım olmamıştı 9ay doldu 10 gün doldu sancı vs olmayınca bir de ben çok kilo almıştım dr sezeryan günü verdi.Suni sancı istersen verelim ama bebek de kilolu rahim gergin rahim çatlayabilr dedi.Ben de korkumdan yok istemem dedim şimdi araştırma yapmadığıma o kadar pişmanım ki.Mesela böğürtlen yaprağı çayı varmış kasılmaları başlatıyormuş özel egzersizleri varmış.Doğumum çok rahat geçti ama normal doğum şansımı elimden aldığı için hala çok kızgınım doktoruma.Benim yaşadıklarımı yaşayan varsa bilsin diye yazdım.Zira ben çok bilinçsizmişim hiç bana akıl veren de olmamıştı.Belki bir kişiye bile olsa faydam dokunur.

Canm bende cok kilo aldm bebek normal ama engelmi cok kilo almak . Doktora sordum normal doğum için bir engel Varmi diye niye olsn ki gibi bir cevap verdi cok kilo aldm demedm ama ben .haftya kontrolum var ınş .karın içi darlık vardı bir hafta geriymis o ne demek se 3 hafta önce bunu dedi sadece

Kizlar benimdevkac gundur degisik bi akintim vardi uc defa tekrarladi ama nst ve ultrason gayet iyiydi doktor dedign akinti nisan ama dogum gorunmuyo dedi sadece heran olabilirmis hazirlikli olmaliymisim ama kirk haftada dolabilirmis hic belli olmuyomus

kizlar herkesin yazisini okuyamadim!ama yinede paylasmak istedigim birsey var!27si biliyorsunuzki 45 dkda bebegimi dogurdum hersry normal ogun 28i sabah 4 15te topuktan kan almaya geldiler kan seker sekerini olcmek icin!bir hayli agladi tabiiki!hemsire cikinca bezini actim baktim kaka yapmis,islak!mendille sildim sonra kiyafetini giydiriyordum aglamaya basladi,bende kucagima aldim sustu baktim oglumu rengi degisiyor sanki nefesi gidiyor hemen bas asagi cevirdim koridara ciktim hemsireye verdim hemsire hemen aldi gozlem odasina goturdu yuzune oksijen tuttu rengi yerine geldi!panik yapma sorun yok yok sakin ol dedi!ya ben nasil sakin olim cok korktum!biraz gozlem odasinda kaldi isterseniz gelip gorebilirsiniz oglunuzu dei korkumdan yanina gidemedim!aglamaktan neredeyse bayilacam o derece oldum! aradan 2 3 saat gecti hemsire dedi bir sorun goremedik ama oksijen saturasyonu inip yukselme gosteriyor yogun bakima goturuyoruz. aradan 5 6 saat gecti dediler be evinizi emzirmeniz lazim bnde dedim!mama verirmisiniz benim yalniz kalmaya ihtiyacim var!sonra piskologla gorusnek istedim,geldi konustuk ve beni bebegime tekrar dokubabilecegime edapte etti beraber gittik yogun bakima bebegimi gordum kalbim cok hizli atiyor hissediyorum,kafamda deli sorular!hemsire ve piskolog bebegimi kucagima verdiler dokunamiyorum yuzune bakamiyorum oglumun cok korktum cunki!sonra kucagimdayken pikologla konusmaya devam ettik bu arada be egimle tekrar kaynasma sansim oldu!Sonra emzirmeye uzman yardimiyla tekrar alistim! saat gece 12 1 gibi tekrar gittim yogun bakima hemsiremiz degismis bu defa erkek bir hemsire o kadar guzel anlatiyorki duymak istediklerimi onun sayesinde piskolojim daha cok yerine geldi sonra bebegim renk degistirdigi gordum mor renge donuyordu sanki hemsire korkma dedi monitorden kalp atis seviyesini goster 145 cok normal,negerse kakasini yapiyormus ne bilim ogrenmis oldum!
deger gun oglumun doktoru geldi,o gunku olanlarin normal oldugunu ve erken dogan bebeklerde sik yasandigini soyledi ustelik dogum!o!kadar ani olduki oglum dogum kanalina cok hizli girince emnio sivisi yutmus onuda kusamamis idrar yada kakayla cikaramamis!aonuc olarak hayatimda bir cok kez kaza atlattim panik atak yasadim,ucak kazasi bile atlattim ama hic bu kadar cok korkmadim!Allaha sukur oglum cok iyi ve ben bugun ogle saatlerinde taburcu oldum oglumun kan testi sonucu yarin cikicak insallah,o yuzden yogun bakimda kaldi(sarilik testi falan yapmislardi) 2 saat once yanindaydim uyuyordu isitme testi yapmislar,testi gecmis kuzum:)kismetse yarin cikiyor.Allahim kimseyi evladiyla sinamasin!
basimdan gecen belkide en caresiz olaydi,hicbirsey yapamamak ve en onemliside tam olarak ne oldugunu anlamamak!
evet cok uzun yazdim belkide, ama inaninyazilarim hissettiklerimin yaninda kifayesiz kaliyor!
Onun yuzunu gordugumde kokusunu icine cektigimde bana ogreticekleri icin heyecanlaniyorum,dusunsenize bana anne olmayi ogreticek!mucizenin en en buyugu degilde ne ?iyiki dogdun Daniel egem sen bana Allahin bir lutfusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…