İlköğretim Yorum ve Soruları 2015-2016 8. SINIF ANNELERİ - TEOG İÇİN BİRBİRİMİZE DESTEK OLALIM MI?

Can_Duru

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2015
21
10
Merhaba Bu sene 8. sınıfa geçen ve ders çalışmaktan nefret eden bir oğlum var.Önümüzde de meşakkatli ve şimdiden heyecanlandıran bir yol... Siz de benim gibi 8. sınıf velisiyseniz gelin bu seneki planlarımızı , çalışmalarımızı , önerilerimizi , sevinç ve korkularımızı .... paylaşalım , birbirimize destek olalım :KK25:

Selam. Benim de bu yil ayni heyecani yasayacak bir kizim var. Ama malesef bu konuda benim kadar heyecanli degil. Yazı bos geçirdik diyebilirim. Ozel ders dershane veya kurs vesaire desteklemek istiyorum yalniz su ana kadar gerek kendisi gerek babasi ne de ben herhangi bir girisimde bulunmadik. Simdilik nadiren test cozuyoruz. Sizde çalışmalar basladi mi. Allah hepimizin yardımcısı olsun. :110:

Hoşgeldin.Yalnız olmadığımı görmek güzel :) Bizim okulun 8. sınıfları iki haftadır günde 5 dersle gidip geliyorlar , start verdik , bu 3. haftamız olucak.Oğlum okulu erken açıldığı için pek memnun değil ama iyi oldu bence çünkü biz de aynı sizin gibi yatıp duruyorduk.Din hariç diğer sınav derslerinin ilk ünitelerini işliyorlar.Verilen ödevler dışında da bir şey yapmıyor şimdilik.Tüm okullar açılana kadar sıkmamaya karar verdim.Bu sene koza yayınlarının setlerini kullanıcaklarmış.Bir de vitamin kullanmaya başladılar.
Biz hala tatil modundan tam çıkamadık ama size çıkmanızı tavsiye ederim.Zira koca sınıfta yaz tatilini çalışarak geçirmemiş nadir öğrencilerdeniz.Sınıfın hepsi hazırlıklı gelmiş.Bir de eğer devlet okuluna gidiyorsa zaten çok geç açılıcak bu sene okular , erkenden en azından sosyal fen gibi derslere göz gezdirmesini tavsiye ederim.

Benim kızımda bu sene sinava girecek duzenli çalıştıklarında korkulacak bisey diyor ogretmenler fakat cocuklar bunu planlayamiyorlar biz bu hafta dershaneye basliyoruz hayirlisiyla evde calismaya basladik ama isteksiz

Herkese merhaba, benim de bu yıl sekizinci sınıfa geçmiş ikizlerin var. Biri kız, bir erkek. Bizde koca yazı boş geçirdik denebilir. Hele oğlum. Zaten isteksiz. Kızım daha iyi. Bizimkiler çok nadir test çözüyor. Bizim cumartesi günü okulun kursları başladı. Cumartesi günü altı ders, pazartesi üç ders, Salı üç ders, Çarşamba iki ders. Bakalım ne olacak. Bizde çok heyecanlıyız. Aslında oğlumun onca bile değil ama kızımla ben heyecanlıyız.

Hoşgeldiniz.Kız velisi olmak erkek velisi olmaktan daha kolay sanırım.Bizim sınıfta da kızlar planlı programlı ve kendi başlarına zorlamadan çalışıyorlar.Erkekler isteksiz.Neyse ki seneye 1. sınıfa başlayacak çocuğum kız :) Kız velisi de olucam ben de :) Şu oğlanı bi yerlere yerleştirseydim hayırlısıyla kasedi geri sarıcam taaa en başa :)
Bizimkiler üç hafta okuldan sonra bir haftalık tatil yapıyorlar.Pazartesi aynen devam.
Koza yayınlarının hep aşırı zor olduğunu duyardım.Bu sebeple de pek tercih edilmediğini.Fakat bu sene tamamen içerik ve tarz değiştirmişler ve yine duyduğuma göre teoga en yakın yayın olmuşlar.Sizin bu konuda bilginiz var mı ? Okulumuz araştırıp inceleyip tercih etmiş bu yayın evini.Yine de gözüm korkuyor benim :)

Hoşgeldiniz.Kız velisi olmak erkek velisi olmaktan daha kolay sanırım.Bizim sınıfta da kızlar planlı programlı ve kendi başlarına zorlamadan çalışıyorlar.Erkekler isteksiz.Neyse ki seneye 1. sınıfa başlayacak çocuğum kız :) Kız velisi de olucam ben de :) Şu oğlanı bi yerlere yerleştirseydim hayırlısıyla kasedi geri sarıcam taaa en başa :)
Bizimkiler üç hafta okuldan sonra bir haftalık tatil yapıyorlar.Pazartesi aynen devam.
Koza yayınlarının hep aşırı zor olduğunu duyardım.Bu sebeple de pek tercih edilmediğini.Fakat bu sene tamamen içerik ve tarz değiştirmişler ve yine duyduğuma göre teoga en yakın yayın olmuşlar.Sizin bu konuda bilginiz var mı ? Okulumuz araştırıp inceleyip tercih etmiş bu yayın evini.Yine de gözüm korkuyor benim :)
canım bizim okul martı yayınlarının bir setini tavsiye etmiş. içinde suoru kitapları, denemeler, interaktif internet programı,konu anlatım kitapları varmış. bakalım nasıl olacak bizimde.

Günaydın.Dün itibariyle matematikte yenileme yapıldığını öğrendik.Devlet kitaplarımız da geldi.Bu sene fraktallardan değil de doğal sayılardan başlıyacaklarmış.Üslü sayılar köklü sayılar vs. ilk ünite olmuş , fraktallar histogram vs ikinci döneme kaymış haberiniz olsun.Bu ay boşuna erken başlamış olduk matematik açısından :) Okul ilerisi için yatırım yapmış olduk diyor ama unutur benimki o zamana kadar öğrendiklerini bence :) Haydi şimdi sil baştan.. Diğer dersler aynı geçen seneki gibi sıralama.Bir de bu gün itibariyle ayetel k. ezberlemeye başlıycaz.benimki ezber konusunda berbattır.Her gün bir cümle .. e anca :)

Günaydın.Dün itibariyle matematikte yenileme yapıldığını öğrendik.Devlet kitaplarımız da geldi.Bu sene fraktallardan değil de doğal sayılardan başlıyacaklarmış.Üslü sayılar köklü sayılar vs. ilk ünite olmuş , fraktallar histogram vs ikinci döneme kaymış haberiniz olsun.Bu ay boşuna erken başlamış olduk matematik açısından :) Okul ilerisi için yatırım yapmış olduk diyor ama unutur benimki o zamana kadar öğrendiklerini bence :) Haydi şimdi sil baştan.. Diğer dersler aynı geçen seneki gibi sıralama.Bir de bu gün itibariyle ayetel k. ezberlemeye başlıycaz.benimki ezber konusunda berbattır.Her gün bir cümle .. e anca :)
canım bu matematik işi benim oğlum için bilemem ama kızım için iyi oldu denebilir. kızın görme engelli olduğu için ona özel olacak bazı sorular. mesela eğer fragtal olsaydı kızımın sorularında o değilde üssü sayılar olacaktı mesela. fragtallar kolay olduğu için oğlum yapardı birde işine yarardı ama sayılarla uğraşmaktan nefret eder. gerçi her dersi sevmezde neyse. benim oğlum ayetel kürkiyi birkaç cümle biliyor, kızımda sonunda 2-3 yerde hafif takılıyor. anlamına hiç geçmedik. ayyy zor iş valla.

merhaba hanımlar,
5 yıl tecrübeli sınıf öğretmeniyim, istanbul şişli de yaşıyorum. 1. sınıf öğrencileri için okuma-yazma ve matematik takviye dersleri veriyorum. ödevlerini yapmalarına yardımcı oluyorum.
ayrıca 8. sınıfa kadar tüm derslerden özel ders veriyorum. ihtiyacı olanlar bana msj ile ulaşabilir.

X