2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Slm kızlar maşallah bu günde çok hızlısınız yine ilerlemiş sayfa. Ben bugun folbiol aldım eczaneden günde kaç tane içeceğim?

Bende bi düşük yaptım ve 3 ay sonra adetım gecıktı bu gün test yaptım cıft cızgı cıktı ama sılık bıraz cok fazla belırgın degıldı bı kac daha bekleyıp tekrar test yapacagım yıne aynı seyı yasamk ısdemıyorum dua edın olurmu kızlar hamıle kalmak ısdeyenlerede rabbım taz zamanda evlat versın ınsallah:):KK49:

Tatlım progestan hormonu, rahimi gebeliğe hazırlayan, rahmin kalınlaşmasını, dolayısıyla olası bir gebelikte bebeğin rahme tutunmasını sağlayan bir hormon. düşük engelleyici diyelim kısaca. doktorlar progestan eksikliğinde ya da tedbir amaçlı veriyorlar bu iğneyi ya da haplarını. Ama bir kısım doktorlar ise progestan takviyesinin bir işe yaramayacağını, eğer gebelik düşükle sonuçlanacaksa progestanın buna engel olamayacağını söylüyorlar..

Canım benim gecen ay adetim yedi gun gectiginde dra kan tahlili icin gitmiştik sonuc negatifti tabi:KK43: neyse bana bu igneden verdi yedi dun sonra hasta olacaksin dedi uc gun birer tane vuruldum ve yedi gun sonra da hasta oldum neden yedi gun dedi yumurtlama filan nasil oldu ne zaman oldu hepsi kafamda soru kaldi bu ay da iyice karmakarışık bir hal aldi sanki:KK43:

Kızlar bakalım başı kim çekicek lütfen birisi ayağını sürüsün artık inşallah.benimde 8gün var kırmızılara gelmez umarım bebişim gelir.proges.testi verdim ilk defa bugün 7.98 çıktı dr değer ii dedi.inşallah.bu arada sayfayı takip ediyorum çok hızlı ilerliyo yetişemiyorum :KK66:)

Slm kızlar maşallah bu günde çok hızlısınız yine ilerlemiş sayfa. Ben bugun folbiol aldım eczaneden günde kaç tane içeceğim?

Günde 1 tane içeceksin canım.

Canım benim gecen ay adetim yedi gun gectiginde dra kan tahlili icin gitmiştik sonuc negatifti tabi:KK43: neyse bana bu igneden verdi yedi dun sonra hasta olacaksin dedi uc gun birer tane vuruldum ve yedi gun sonra da hasta oldum neden yedi gun dedi yumurtlama filan nasil oldu ne zaman oldu hepsi kafamda soru kaldi bu ay da iyice karmakarışık bir hal aldi sanki:KK43:

Bazı durumlarda adet düzenleyici ve söktürücü olarak da kullanılıyor o sebeple vermiştir.

Canım.günde 3 tane icecen

Ne? 3 tane çok,özel bir durumun mu var da 3 tane alıyorsun tatlım?

Kızlar bakalım başı kim çekicek lütfen birisi ayağını sürüsün artık inşallah.benimde 8gün var kırmızılara gelmez umarım bebişim gelir.proges.testi verdim ilk defa bugün 7.98 çıktı dr değer ii dedi.inşallah.bu arada sayfayı takip ediyorum çok hızlı ilerliyo yetişemiyorum :KK66:)

Inşş cnm yaaa benimde bugünden sonra. Şafak 6 :) inş Bebişlr vardır
Aslında bu ay bir umut var içimde çünkü önceki aylarda hiç yumurtlama takibini bilmiyordum ama bu ay sizlerden okuduğum kadarıyla yumurtlama tabikibini yaptım sanırım. oda sadece akıntımın değişik olmasıyla takip yaptım. Bakalım ne olacak eğer olmassa da ovülasyon testi yada ateş ölçme yöntemlerini deneyeceğim :)

Aslında bu ay bir umut var içimde çünkü önceki aylarda hiç yumurtlama takibini bilmiyordum ama bu ay sizlerden okuduğum kadarıyla yumurtlama tabikibini yaptım sanırım. oda sadece akıntımın değişik olmasıyla takip yaptım. Bakalım ne olacak eğer olmassa da ovülasyon testi yada ateş ölçme yöntemlerini deneyeceğim :)

inşALLAH hamılesınızdırde bızde arkanızdan geliriz :KK70:

29 Aralık olası yumurtlama gününmüş, 27 Aralık-1 Ocak arası da değerli günlerinmiş canım.

Teşekkür ederim canım Rabbim neyi hakkimizda hayir gormusse o olsun aslinda bosuna takiyorum kafaya hersey olacağına varir. İnşallah hhuzurlu:) mutlu ve hayirli bi gune uyaniriz:) iyi geceler

inşALLAH hamılesınızdırde bızde arkanızdan geliriz :KK70:

bişey sormak istiyorum canım folbiol ne için ?
Canım folbiol folik asit takviyesi hamilelik öncesi sabah akşam o
Lmak üzere günde 2 adet yeterli.gebelikte dr önerir zaten.bende
kullanıyorum folikplus günde 2 tane

Son düzenleme:
Canım folbiol folik asit takviyesi hamilelik öncesi sabah akşam oşmak üzere günde 2 adet yeterli.gebelikte dr önerir zaten.bende kullamıyorum folikplus günde 2 tane

anladım sağol canım ama benim doktorum niçin böyle şeyler vermiyor bana ya kafam karışıyor artık doktorumla ilgili.daha doğrusu hamile kalamadıkça sebebler arıyorum bende işte:2:

Ben folbiolü günde 1 kere içiyorum, siz niye 2 ya da 3 kere içiyorsunuz kızlar? Ben mi az içiyorum ki..

Kizlar insallah tabii de ! Tupler tikalimi diil mi ogrenmeden yumurta catlasa ne fayda ya da ben mi manyaklastim iyice:KK43:( her ayrintiyi dusunur oldum. hsg filmi cektirdiniz mi tupler acik mi canlarim.

canım ben çektirdim Allaha çok şükür tüplerde bi sıkıntı yok açık tüplerim.ondan sonra tedaviye başladım zaten.kötüyü düşünme iyi düşünki iyiyi çekesin kendine.

Benin bat 6 ocak. Bakalım ne olacak. :KK9:

6 ocak çok yakınmış ateşin ne durumda yüksek mi seyrediyor?

Ben 33 :KK43:( cok gec kalmadim dimi kizlar:KK43:( biz karar verene kadaaarrr

etrafımdaki herkes senin yaşlarında ilk bebege hamile kalıyor..
aslında ben kendime geç diyorum ama sanırım artık revaçta olan 30-35 arası ilk doğum..

31 olacağım 20 Ocak'ta:)

benim daha var 31 e 3. çeyreğe kadar yolu var :) 83 lüsün demek sende hımmmm

X