2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Stres cok onemlı rol oynuyormus bu durumda ya,bazı ınsanlar stres yapmayı bırakıp vazgectıgı anda cabalarından beklemedıgı zamanda hamıle kalıyormus..

evet kesinlikle öyle, hatta sebebi belli olmayan infertiliteyi bazıları öyle açıklıyormuş.. özellikle hamile kalacak mıyım kalamayacak mıyım gibi düşüncelerin neden olduğu yoğun stres vücutta bir hormonun salgılanmasına neden oluyormuş, o da gebelik oluşumuna engel oluyormuş.. belki de bu yüzden bazı insanlar tam da artık ümidini kaybettiği ve vazgeçtiği anda hamile olduğunun haberini alıyorlar..

evet kesinlikle öyle, hatta sebebi belli olmayan infertiliteyi bazıları öyle açıklıyormuş.. özellikle hamile kalacak mıyım kalamayacak mıyım gibi düşüncelerin neden olduğu yoğun stres vücutta bir hormonun salgılanmasına neden oluyormuş, o da gebelik oluşumuna engel oluyormuş.. belki de bu yüzden bazı insanlar tam da artık ümidini kaybettiği ve vazgeçtiği anda hamile olduğunun haberini alıyorlar..

Aynen öyle ki doktorda boyle acıklıyor cunku kafanız rahatladı artık yataga sadece bebek dusuncesıyle gırmıyorsunuz dıyor.bı ara vıdeoda ızlemıstım bı doktoru bunları soylemıstı

Günaydın hepinize hayırlı cumalar...

günaydın kuzular hastayım daha ıyıleşemedım akşam 8buçkta yattım bu seferde çok uyumaktan başım ağrıdı :KK43: bugunler degerlı gunlerım benım hamıle kalmak için ama rahımfılmı sonrası 2gun ılışkı yasaktı mıkrop kapmayım dıye

günaydın kuzular hastayım daha ıyıleşemedım akşam 8buçkta yattım bu seferde çok uyumaktan başım ağrıdı :KK43: bugunler degerlı gunlerım benım hamıle kalmak için ama rahımfılmı sonrası 2gun ılışkı yasaktı mıkrop kapmayım dıye

Kızlar hepimizin cuması mübaek olsun Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah.

canım çok geçmiş olsun dikkay et kendine bu aralar her yerde salgın var koru kendini.bugünlerini de iyi değerlendir tatlım senin için gerçekten önemli :emir_bebek: için:)

Olsun kafana takmamaya calıs bılıyorum zaman gecsın ıstemıyorsundur ama önce senın saglıgın sonra bebıs gelsın ,sen nekadar saglıklı olursan bebısın okadar saglıklı olur.

Buarada forumdakı arkadaslar kac yaslarındasınız,yenı evlıler var benım gıbı aramızda ondan merak edıyorum biras
=)

kizlar bizde bebis istiyoruz adetime 6 gun var ama geçmiyor günler :) bide psilolojikmidir bilmiyorm ama bikac belirtikm var :44: erken test yapip ogrenen varmi aranızda ?

canım genelde bu durumlarda gerçekten psikoljikmen acaba hamilemiyim diye düşünüyoruz.daha da varmış adetine bence hiç test yapma adetin geçsin bi ondan sonra denersin.inşallah öylesindir tatlım:)

Merhaba canim ben yenibosna nisa hast asiye

teşekkür ederim cvp verdigin icin orasi uzakmis baya bana :s

ne demek canım bana da baya uzak ama asiye hanımın methini çok duyduğum için gittim normal doğumdan yana bir doktor olduğunu söylüyor herkes ben de inşallah hamile kalırsam bana o konuda destek olur diye düşündüm ayrıca ilgili ve çok kibar bir dr :KK16:

hamille bayanlar sevinçlerini yazınca ne kadar imreniyorum ya

okulda benden iki gün sonra evlenen bir kız hamile olduğunu ilk günden söyledi herkese ve öğretmenler odasındaki tek muhabbet bu zaten kızı sevmiyorum birde bu konuyu her fırsatta dile getiriyor ya deli oluyorum.

bugün babannemde sordu bebek yok mu diye geçende eşimin teyzesi sordu. annem zaten her gelişinde uzatma arayı diyor...

hepsini geçtimde ben çok istiyormuşum ya onu anladım.

eşimde beni hiç teselli etmedi daha dün hamişim diyordu bana bugün umrunda değil sanki tek kelime etmedi

içimi baya döktüm...

yinede Rabbim hayırlı zamanda versin diyorum bana ve buradaki herkese...

Tatlım şimdi bi de adwtlisin iyice duygusala bağlamışsın çok normal, adet olana kadar hamile olduğumuza dair kendimizi o kadar çok umutlandırıyoruz ki olmayınca sonu hüsran oluyor ,2-3 gün kendimize gelemiyoruz. Aslında tam zamanında adet olmak bile bir nimet. Bunu böyle düşünüp kendimizi rahatlatmamız lazım.

Canim benim çabuk iyi ol :))[/QU
hatunlar tahmını adet gunlerınız ne zaman? benım kı bu ayın sonunda

adet gunum 5 gun onceydı 2 ılerı 2 gerı gıder dedım normal ama 5 gun gectı,bu ay bıraz karısık benım gercı oyuzden dıye dusunuyorum ama ınsanın aklınada gelmıyor dııl gebelık olabılırmı dıe :S
dılerım sızler regl olmazsınız ve bebıslerınız olur arkadaslarrr Rabbım ettıgınız tum duaları kabul etsın şu mubarek gunde dualarınız ,dualarımız kabul olsun

ne demek canım bana da baya uzak ama asiye hanımın methini çok duyduğum için gittim normal doğumdan yana bir doktor olduğunu söylüyor herkes ben de inşallah hamile kalırsam bana o konuda destek olur diye düşündüm ayrıca ilgili ve çok kibar bir dr :KK16:

ne guzel sen doktorunu bulmussun cok onemlı doktor bence sımdıden buldun doktorunu hamıle kaldıgındada ona devam eebılmek guzel bende oyle bı doktor edınmek ıstıyorum.dilerim hamıle kalırsın en kısa zamanda Rabbım nasıp etsın inş

X