2014 kpss çalışma günlüğüm

Sarfansari sana ozel mesaj yollamak istiyorum telden giriyorum bulamadim yerini.ne olmus bu forumaa??

zeycanım ben sana mesaj attım

Gayet programlisin bence arada olsun bu kadari.kendine tatil de ver.sen zaten rayina oturtmussun masallah.insan alisinca tembellik istemiyor bazen.iyi calismalar iyi geceler

haklısın rayına oturdu mu, çalışamamak can sıkıcı oluyor

Bade ben tek ders çalışmıyorum, gün içinde 2-3 derse bakıyorum, çok sıkıcı olmuyor.
En fazla 1,5 saat derse oturup en az da yarım saat mola veriyorum.
8 saat bana da fazla geldi ama kamp deyince zorlamaya başlayım kendimi dedim. bakalım yapabilecek miyim :26:

Son düzenleme:
gunaydn arkadaslar 9.5 gbı basladm ders çalısmaya dunde baya bı calıstm cografyaya sabah tan iş çıkısına kdr aksamda test çözdm bıraz bugun tarıh gunum ama aglattı bugunkı tarıh benı :2: 1 dunya savasındayım ınanılmaz duygu yogunlugu yasadm sarıkamısta soguktan ve salgın hastalıktan sehıt olan bınlerce askerımızı çanakkalede savasan mustafa kemal'ın askerlerımıze söyledıgı ben sıze ölmeyı emredıyorum dıyerek kazanılan arıburnu'nu of gercekten zor bır konu gözunuzde canlanıyor butun tarıh evet çalışmaya devam allah zıhın acıklıgı versın

[/B][/COLOR]

Bir kısmı paylaşılmış ama bende bendekini paylaşıyorum

maşallah rabbim işteki başarınızı daim etsin, çocuklarınıza iyi bir gelecek inşa edin inşallah
amin arkadaşım sağol.

canım çalışmaların güzel gidiyor maşallah..

sınava daha var canım ..sen tabi kendini çok sıkmadan çalış...konulari yavaş yavaş iyice kavra..gerçi tarih konuları nedendir bilinmez tekrar edilmeyince unutuluyor.sık sık tekrar istiyor..

sen de önlisanstan giriyorsun canım...gıda mezunusun..daha eylül ayına çok var..simdilik arada 4-5 saatlik kamplarla ders çalışmak yeter diye düşünüyorum senin için..konulara hakimsin zaten...

son 3 ay kala günde 7-8 saatlik kamplar yaparsın..

sen bana göre çok öndesin canım..ben mart ayının başında kpss ye girmeye karar vermiştim..ve hemen bir kitap seti almıştım.. Başlamıştım

son 15 gün kala da annemi getirmiştim..o zaman 7 saatlik uyku hariç full hep ders çalıştım..çocuklara annem bakmıştı sağolsun...

Son düzenleme:

teşekkür ederim canım..inşallah sen de atanacaksın..
inşallah başaracaksınız siz de..yeter ki iste, denemem in dediği gibi..isteyince oluyor..dersaneye gitmeden bile oluyor..ben dersaneye gitmedim..2 çocuğu kime bırakayım da gideyim..üstelik eşim de "bu yaştan sonra ne kpss si "dedi ilk başlarda..dersaneye verilecek parayı çöpe atmış sayardı zaten..kazanamayacağımdan o kadar emindi çünkü..

sen yeter ki iste ..emek ver ..oluyor ..

Polisesi bu konuyu çok içten çalışıyorsun demek, çok akılda kalıcı olacaktır senin için.

Hepsine allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun tüm şehitlerimizin.

Aminn canım bıraz öyle sanırım tarıhi sevıyorum tarıhı resımlerı bakmayı fılanda cok sevıyorum umarım dedıgın gıbı aklımda kalıcı olur sureklı tekrar ve testle unutmamda sınavdada rahat brısekılde yaparım ben zaten stres cok yapıyorum asırı bır sekılde umarım sınava kadar atlatırım

Polisesi bu konuyu çok içten çalışıyorsun demek, çok akılda kalıcı olacaktır senin için.

Hepsine allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun tüm şehitlerimizin.

Aminn canım bıraz öyle sanırım tarıhi sevıyorum tarıhı resımlerı bakmayı fılanda cok sevıyorum umarım dedıgın gıbı aklımda kalıcı olur sureklı tekrar ve testle unutmamda sınavdada rahat brısekılde yaparım ben zaten stres cok yapıyorum asırı bır sekılde umarım sınava kadar atlatırım

Inşallah olacak Allah 'ın izniyle kismetse.. Eşler destek olmalı aslında sizinki farklı bir durum olmuş tepkisi merak edilmiştir eşinizin.Gurur duymuştur artık ne güzell :):) darısı bizlere burdaki arkadaşlara inşallah

Gercekten istemek başarmanın yarısı. Bende üniversiteden mezun olalı 5 sene oldu, hep bölümün ataması yok diye düşündüm hemen özel sektöre başladım, hiç kpss ye hazırlanmak aklıma gelmedi bir. sonra öğrendim ki 3001 ortak tercih diye birşey varmış. Ki sizde de gördüm ki, bir kişi bile alında bu kişi olunabiliyormuş

Benimde en çok eşim istiyor, onun desteğiyle hazırlanıyorum, yoksa tüm çevrem ihtiyacın mı var, ne gerek var bu yaştan sonra (yaş 28) diyorlar. 1,5 senelik evliyim ev araba var allaha şükür, bir borcumuzda yok ama, her şey para değil!! Çalışırsam bende verimli olduğumu düşüneceğim, kendimi iyi hissedeceğim.

Bence siz ben ve bir çok kişiye örnek oldunuz, iyiki eşinizi dinlememişiniz

Bende en çok annem babam ve eşim için istiyorum, inşallah o mutlu haberi verir hepsinin yüzünü güldürebilirim.

evettt sonradan gurur duydu tabiii.

canım inşallah sevdiklerinin yüzünü güldürürsün..zaten birileri için yapıldığı zaman daha bir motive oluyor insan..nedense..

eşim kpss ye 3 ay kala falan benim istikrarlı gidişimden ve azmimden dolayı bu işi başaracağımı gözü kesti..

sonra da destekçim olmaya başladı..ve gurur duydu..kayınvalidem kayınpederim de öyle..

hele annem ve babamı hiç saymıyorum

ilk atandığımı komşumda öğrendim (evdeki netimde arıza olduğu için)..hatta atamalar açıklanmış 1 gün önce....benim net bozuk ya..daha açıklanmamıştır diyerek üstünde de düşmemiştim...bir telefon geldi ablamdan ..atamalar açıklanmış baktın mı diye..

koştum alt komşuma, çocukları da alıp..zaten hemşomdu..

hemen osym nin sitesine girdik...baktım ki ilk tercih..hem de tekniker...ay ben nasıl şokkkk...

çünkü biliyorsunuz ki 1 . kadro açılmıştı..o gelmez diye düşünüyordum..

ağlamaya başladım tabi ben..gözlerime inanamayarak..hala ekrana bakıyordum..sonra bir yanlışlık mı oldu dedim arkadaşıma..neti kapattık tekrar açtık...osym ye yeniden girdim..baktım aynı ekran atandınızzz yazıyor...

o zaman emin oldum..

sonra ben ağladım diye benim büyük oğlan da ağlıyor..gözlerini siliyor..saklanıyor görmeyeyim diye..ben ağladım diye dayanamamış kuzuu...

Son düzenleme:

ay gözlerım doldu yaaaa tebrık ederım sızı gercekten ınsallah bızde yaşarız bu duyguyu allahım ınsaallah

Insallah bende kardeslerim icin cabaliyorum kendi adima pek birsey istemiyorum yeterki okusunlar.duamda hep bu yonde.

Vakitsiz gul acmaz derler ya oyle bir hikaye sizinki de.insallah bende ataninca kadinlar kulubune boyle girerim ☺☺

Hikayenize çok duygulandım ya tebrik ederim hırsınızı,azminiziBen evdeyim boşum evlide değilim ama sizin gibi bir türlü motive olamıyorum darısı bizimde başımıza inş.

Denemem,, keyifli tarih sende vardı sanırım. Kitabı almayı düşünüyorum. Sence bilgi açısından nasıl?
Nette birkaç yoruma denk geldim. Sığ anlatılmış vb cümlelerdi.
Senin tavsiyene göre almak istiyorum

Bade, Sadece ilk üniteye çalıştım o kitaptan ama ilginç ayrıntılar mevcut kitapta. Yani okurken tarih merakı uyandırıyor. Ama diğer üniteleri bilmiyorum daha bakmadım. Ek kaynak olarak güzel bir kitap. Akşam biraz da diğer ünitelere göz atıp ayrıntılı bir yorum yapabilirim.

Son düzenleme:

Bade, diğer ünitelere de baktım kitaptan ayrıntı var cidden ama bence gereksiz ayrıntı yok sınavda çıkabilecek ayrıntılar yani. Ben bu kitabı beğendim tavsiye ederim. Üstelik renkli olması da çalışırken insanı sıkmıyor.

Bana ne oldu bilmiyorum bu hafta, hiç ders çalışamıyorum. 2 gündür geziyorum birde, yarın da gezeceğim
bu hafta benim için tatil oldu artık. birazdan dersin başına oturup iyi bir hafta planı yapıp önümüzdeki hafta eski düzenime dönerim inşallah.

Sizlerin nasıl gidiyor kızlar

Benim de bu hafta öyle oldu. Bugün işe gittim eve yeni geldim yarın da gitcem o yuzden de çok yoruluyorum aşırı yoğunum bu aralar. Ders çalışmaya halim kalmıyor. Pazartesi 60 soru çözdüm salı günü 70 perşembe günü 12 soru çözdüm bugün de sabah 80 soru çözdüm. 220 küsur soru anca çözebildim bu hafta ingilizceye ise hiç ama hiç bakamadım ( Moralim bozuldu haftaya sınava gireceğim 2 tane denemeye gireceğim ama ben sadece sözcükte anlam ile cümlede anlam konularını bitirdim bugün de sözel mantık çalışmaya başladım diğer dersler olduğu gibi duruyor maalesef. Acaba türkçe matematiğe hiç bakmadan coğrafya tarih anayasadan eksiklerim var ders ders çalışıp onlara mı ağırlık versem diye de düşünüyorum. Yine plan mı değiştirsem acaba diye de düşünüyorum. Sadece coğrafya çalışıp bitirsem sonra sadece tarih çalışıp bitirsem de anayasaya mı geçsem acaba diye düşünceler de geçiyor kafamdan :)) Ya da türkçe matematiği önce bitirip sözellere mi geçsem diyorm yine başladım. Aslında normalde hiç kararsız biri değilimdir. Kararsızlığa da çok sinir olurum. Bir tek ders çalışma konusunda böyleyim işte :)) Zamanım kısıtlı olunca panik oluyorum biraz da onun etkisi galiba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…