2014 KPSS Başarabilir miyim???

erdemli33

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2010
1.661
154
Arkadaşlar merhaba, ben de 2014 Kpss ye girmeye karar verdim... Evliyim 26 yaşındayım okuldan 2007 de mezun oldum. 7 yıldır özel sektörde çalışıyorum. Ama artık nerdeyse canıma tak etti. Evlilik nedeniyle şehir değiştirmek zorunda kaldım önceki işyerimde rahattm birazda tembellikten kpss yi hiç düşünmedim. Ama şimdi şehir değişikliği iş değişikliği zor oldu. Buraya gelince kpss yi ciddi ciddi düşünmeye başladım. Ama ders çalışmaktan o kadar uzak kalmışımki konuları nerdeyse unutmuşum.. Dersin başına oturduğum an sinir basıyo gözümde büyüyo bide bende matematik nerdeyse sıfır başarabilir miyim bilmiyorum ama en azından denemek istiyorum. Bulunduğum ilçede malesefki kpss kursu yok. Olsada kursa ne kadar vakit ayırabilirdim bilmiyorum. Haftanın 6 günü sabah 8 akşam 7 çalışıyorum... Benim durumumda olanlar var mı en azından burda biraz birbirimize destek olsak. kaynaklar konusunda birbirimize yardımcı olsak... Bilgi paylaşımında bulunsak..:KK9:

Son düzenleme:
merhaba. aynı dertten muzdaribiz. bende çalışmak zorundayım ama özel sektör canıma tak etti. evde durduğum zaman da ev işiydi oydu buydu derken bir türlü adapte olup dersin başına geçemiyorum. geçsem de uykum geliyo. nasıl olacak ne yapıcaz bilmiyorum ama çok istiyorum 2014 kpssye sistemli bir şekilde hazırlanmayı. özel sektör çalışılacak gibi değil. hele hele bi bayan için...

merhaba. aynı dertten muzdaribiz. bende çalışmak zorundayım ama özel sektör canıma tak etti. evde durduğum zaman da ev işiydi oydu buydu derken bir türlü adapte olup dersin başına geçemiyorum. geçsem de uykum geliyo. nasıl olacak ne yapıcaz bilmiyorum ama çok istiyorum 2014 kpssye sistemli bir şekilde hazırlanmayı. özel sektör çalışılacak gibi değil. hele hele bi bayan için...

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim arkadaşım :) rabbim ikimizin ve bizim gibi olanların yardımcısı olsun :) dediğin gibi özel sektör bayan için çok zor hele bide evliysen ve çocuk düşünüyorsan daha da zorlaşıyor.. çalıştığım şirket şuan hamile kalsam sözleşmemi fesh eder öyle izindi rapordu hiç dinlemez. o yüzden bende canımı dişime takıp başarmak istiyorum. ama nerden başlıcam nasıl yapıcam bilmiyorum. akşama kadar kafam beynim şişiyo zaten bide üstüne ders çok zor oluyor.. işten ayrılıp eve kapanıp ders çalışıyım desem bu seferde maddi anlamda çok sıkıntıya gireriz eşimle.. yeni evliyiz düğün borçlarımız bitmedi. her şey çok zor gerçekten.....

aynen iyi bilirim bende 12-10 çalışıyordum. sabah erken kalkıp çalışmak olmuyo yatağı topla kahvaltı et bulaşık yıka. akşam zaten 10-10 buçuk olmuş yemek ye bilmem ne derken hooop 12 oluyo. şu anda işsizim fırsat bu fırsat deyip çalışıyorum ama yine bi işe girmek zorundayım en nihayetinde. Allah hepimizin yardımcısı olsun nasıl motive olucaz biz ya :KK43:

Rakiplerin çok sıkı ders çalışıyorlar canım bunu söyleyim de. Moral bozmak gibi olmasın ama çalışan bir insanın kpss de iyi bir puan alması gerçekten çok zor. Umarım istediğini kavuşursun

beni de korkutan o zaten. rakipler 12-13 saatten fazla ders çalışıyor. nasıl olacak bilmiyorum

Kızlar Merhaba
Benim öğrencilikten beri aklımın bir köşesinde Kpss vardı ama bu son günler iyice düşünmeye başladım.Hatta girsem mi girmesem mi yapabilir miyim diye düşünmekten dün gece uyuyamadım :KK9:
Birde çalışmaya başlamak için geç mi kaldım diye düşünüyorum.
23 yaşındayım Aralık ayında 4 yıllık Ekonomi bölümünden mezun oldum.Kpss hakkında çokta bilgim yok mesela ben Kpss B grubuna mı gireceğim?
Kafam çok karışık ya acaba yapabilir miyim diye :26: Dershaneye de gitmek istemiyorum evde tek başıma çalışma ile kazanabilir miyim ?
Herkese iyi çalışmalar :21:

X