2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Kızlar dün dr.umu değiştirip doğum yapmayı düşündüğüm hastanede yeni bi dr.a gittim.bugüne kadar hiç ölçülmeyen rahim boyum 2.2 çıktı.Dr.bana hiç kalkmıycaksın evden dışarı çıkma dedi.sanki heran doğum yapacakmışım gibi konştu:KK43:
Eğer biraz daha kısalırsa dikiş atıcam rahim ağzına dedi.bebişlere ciğer geliştirici iğne verdi.Hiç istemediğim halde çaresİzlikten oldum iğneleri bugün yine olucam.Tek o değil dha başka. İlaçlarda verdi.Kızlar ya Allaha teslim olmaya çalışıyorum ama moralim çok bozuldu.acaba ne kadar daha dayanabilir.dr.heran herşey olabilir gibi şeyler ima etti:KK64:
Canım sana ne için istirahat dedi dr.un.belli bi sebebi varmı?
Bi de genel bişey söyliyim kızlar bence alışverişi ertelemeyin ileride ne yaşayacağımız belli değil.ben biraz bişeyler almıştım gerisi Allah kerim artık...

Canim benim cok gecmis olsun ama bu kadar telaslanma hic dikis atmadan sadece yatarak 9 ay a kadar idare edenler var benim rahim boyu en son 3.2di dr da kisalmasin diye sanirim yat dedi bana sende istirahat edersen bu degeri koruyabilirsin bence canini sikma bol bol dua edelim

Kızlar meraba, iki üç gündür alt tarafım ağrıyor. Bide nasıl tarif etsem bacak iç kısmının vajinayla birleştiği yerler acıyor. Özellikle yatarken sağa sola dönerken ve ilk ayağa kalkıp yürüdüğümde daha yoğun. Çatı kemiği mi deniyor bilmiyorum sanki üstten baskı yapıyor bebekler. Böyle acıdı olan var mı. 1 hafta önce rahim boyu 3.8 çıkmıştı. Çok endişeliyim doktora haftaya gidicem. Arasam nasıl tarif ederim utanırım.

Kızlar meraba, iki üç gündür alt tarafım ağrıyor. Bide nasıl tarif etsem bacak iç kısmının vajinayla birleştiği yerler acıyor. Özellikle yatarken sağa sola dönerken ve ilk ayağa kalkıp yürüdüğümde daha yoğun. Çatı kemiği mi deniyor bilmiyorum sanki üstten baskı yapıyor bebekler. Böyle acıdı olan var mı. 1 hafta önce rahim boyu 3.8 çıkmıştı. Çok endişeliyim doktora haftaya gidicem. Arasam nasıl tarif ederim utanırım.
Canım çok geçmiş olsun bize tarif ettiğin gibi et bence onlar anlar. belki önemli birşeydir.

CANIM BENDEDE OLDU YÜRÜYEMEDİM BİLE DOKTOR RAHİM GENİŞLEYİP BASKI YAPTIĞI İÇİN OLUYO DEMİŞTİ CUMA GÜNÜ RAHİM BOYUMU 3.8 OLARAK ÖLÇTÜ

Kızlar neden kimse yok herkes ağırlaştı mi ben bugün doktora gittim sağlıkları ve suları iyi dedi. Ayın 24 doğum iznine ayrilicam. Allahkısmet ederse şeker yüklemesi yapmayacakmis. Birde kilo vermişim bir ay önce 74.200 dün şimdi 73 .500 olmuşum gayet iyi dedi. Bebisler biri 852 gr. Diğeri 900 gr. Olmuş.

CANIM BENDEDE OLDU YÜRÜYEMEDİM BİLE DOKTOR RAHİM GENİŞLEYİP BASKI YAPTIĞI İÇİN OLUYO DEMİŞTİ CUMA GÜNÜ RAHİM BOYUMU 3.8 OLARAK ÖLÇTÜ
Sonra geçti mi peki. Ben de yürürken, yataktan kalkarken, yatakta sağa sola dönerken işkence çekiyorum resmen. İnternetten araştırdım. Pubik ağrı deniyormuş. Giderek artmasından korkuyorum. Senin geçti mi nasıl dayanıyorsun....

Kızlar nerdesiniz ınş. Kötü bi durum yoktur. Hiç ses cikmiyorr 2 gündür boş burası

Evet bu aralar kimse yazmiyor .bende tam idrar yollari enfeksiyonundan kurtuldum derken simdide kurdesen dokuyorum butun vucudum kabardi kizardi heryerim kasintisi da cabasi bugun dra gittim tahlil verdi igneler ilaclar allahim diyorum beterinden koru hayirlisiyla bi dogursak

Evet bu aralar kimse yazmiyor .bende tam idrar yollari enfeksiyonundn kurtuldum derken simdide kurdesen dokuyorum butun vucudum kabardi kizardi heryerim kasintisi da cabasi bugun dra gittim tahlil verdi igneler ilaclar allahim diyorum beterinden koru hayirlisiyla bi dogursak
Niye olmuş canim sıcaktan mi acabains. Cabucak geçer çünkü insan herşeyde zorlanıyor artıkcok geçmiş olsun..

Evet bu aralar kimse yazmiyor .bende tam idrar yollari enfeksiyonundan kurtuldum derken simdide kurdesen dokuyorum butun vucudum kabardi kizardi heryerim kasintisi da cabasi bugun dra gittim tahlil verdi igneler ilaclar allahim diyorum beterinden koru hayirlisiyla bi dogursak
Gecmis olsun. Ben hamile kalmadan once yasadim kurdeseni. Hamileyken yapilabilir mi bilmiorm ama sirke surmustum bol bol. Sonra salatalik rendeleyip kasinan bolgelere suruodum. Ilac ve serumlar gecici oluodu cunku. Sabirli olmani tavsiye ederm. Kasimamak icin kendini baska seylere yonelt. Ben bu hastaliga teslim olmayacm deyip atlatmistm. Kendine iyi bk.

Ayni agri bir haftadir bende de var. Kadin dogumcuma soracagm. Belki buyudukleri icin oluodur diorm. Insallh gecer.

Merhaba hanimlar

Bayadir yazamiyorum, arkadaslar rahim boyu 28 haftaya kadar olculuyor ondan sonra olcmuyolar, kisa cikan arkadaslar vursun kafayi yatsin aman dikkat etsinler!

Bende saka maka 34+4 oldum.insallah 38+0 doktor alalim dedi,o haftaya kadsr geceriz yani 3 haftam.kaldi buyuk gune! Karnim.acayip buyudu birden ama ikiz hamillege gore yine bence cok buyuk degil. En son sali gittim doktora ben 74 olmusum.maslalah almiyorum kilo.diye diye vallahi 58 ile.hamile.kalmistim dusunun ksc kilo almisim! Bebislerin biri 2500 digeri 2300 demislerdi! Kucuk.olan buyuk olani yakaliyordediler ama.ben bu ultrasyon olcumlerine guvenmiyorum:) Demir hala dusuk cikmiyor,bas donmesi halsizlik oluyor ranevum 10 gunde biredust 15 Eylul rand3vum,ondan sonra haftadan haftaya! Bende bu kadar

iyorum
Merhaba hanimlar

Bayadir yazamiyorum, arkadaslar rahim boyu 28 haftaya kadar olculuyor ondan sonra olcmuyolar, kisa cikan arkadaslar vursun kafayi yatsin aman dikkat etsinler!

Bende saka maka 34+4 oldum.insallah 38+0 doktor alalim dedi,o haftaya kadsr geceriz yani 3 haftam.kaldi buyuk gune! Karnim.acayip buyudu birden ama ikiz hamillege gore yine bence cok buyuk degil. En son sali gittim doktora ben 74 olmusum.maslalah almiyorum kilo.diye diye vallahi 58 ile.hamile.kalmistim dusunun ksc kilo almisim! Bebislerin biri 2500 digeri 2300 demislerdi! Kucuk.olan buyuk olani yakaliyordediler ama.ben bu ultrasyon olcumlerine guvenmiyorum:) Demir hala dusuk cikmiyor,bas donmesi halsizlik oluyor ranevum 10 gunde biredust 15 Eylul rand3vum,ondan sonra haftadan haftaya! Bende bu kadar

Masallah canım bebişlerine inşallah sağlıkla alırsın kucağına. Bizim yolumuz daha uzun :)

Niye olmuş canim sıcaktan mi acabains. Cabucak geçer çünkü insan herşeyde zorlanıyor artıkcok geçmiş olsun..

Kan ve idrar tahlili vermistim her ikisindede mikrop cikti ondan kaynakliymis cnm size tavsiyem icebildiginiz kadar su icin hamilelikte enfeksiyon cok kolay oluyor

Gecmis olsun. Ben hamile kalmadan once yasadim kurdeseni. Hamileyken yapilabilir mi bilmiorm ama sirke surmustum bol bol. Sonra salatalik rendeleyip kasinan bolgelere suruodum. Ilac ve serumlar gecici oluodu cunku. Sabirli olmani tavsiye ederm. Kasimamak icin kendini baska seylere yonelt. Ben bu hastaliga teslim olmayacm deyip atlatmistm. Kendine iyi bk.

Cnm cok sagol sirkeyi denicem zarari olcagini sanmiyorum ama yarin kontrol var yinede bi sorarim senin kurdesenin neyden kaynakliydi tahlil yaptirdinmi ?

Cnm cok sagol sirkeyi denicem zarari olcagini sanmiyorum ama yarin kontrol var yinede bi sorarim senin kurdesenin neyden kaynakliydi tahlil yaptirdinmi ?
Sıkıntılı bir donemimdi. Seninki neden kaynaklandi ki. Ben sıkıntıdan oluo genelde die biliom.
Dr gorur gormez kurdesen dedi. Tahlil yaptirmadk.Surekli serum yiodum. Gece gunduz acillere gidip. Ilac da vermisti. Serumlardan midir nedir cok sistim. Sonra iste arastirdik esimle bir legen haxirlioduk. Pamuk yardimiyla elma sirkesini kurdesen olan yerlere suruoduk. Bazen esim legenin icine salata rendeliodu. Kabaran bolgelere suruoduk. Temmuz ayiydi. Ne cektigini anliorm. Yarabbim sifa versin.

Merhaba hanimlar

Aramızdan birilerinin 35lere kadar gelmesi ne güzel.Çok mutlu oldum moral oldu bana.Bebislerinde kilosu iyi masallah.Sen bi sıkıntı yasadin mi canim bu haftalara kadar.Benim rahim uzunlugum baya kisaldi ve daha25 haftaligim.Yatiyorum ama çok endişeliyim erken doğacaklar diye.

Bu arada bugün nstye girdim sonucu dr.ma göstericem.drum gebzede oldugu icin burda devlette girdim.pek takmadilar zaten haftam erken diye.nedir anlamadim ya..sizden varmı nstye girenleriniz.

Son bisey daha alışverişimide yattigim yerden yapıyorum eksik kalmıyorum.:KK70:herana karsi cantami hazirliyimdiye okiedogun shuttle diye bi cantasi var ondan aldim.ikizler ancak sığar diye düşündüm.daha gelmedi gelince güzelmi değil mi yazarim size.siz ne alemdesiniz hazir mı cantalar

Aramızdan birilerinin 35lere kadar gelmesi ne güzel.Çok mutlu oldum moral oldu bana.Bebislerinde kilosu iyi masallah.Sen bi sıkıntı yasadin mi canim bu haftalara kadar.Benim rahim uzunlugum baya kisaldi ve daha25 haftaligim.Yatiyorum ama çok endişeliyim erken doğacaklar diye.

Bu arada bugün nstye girdim sonucu dr.ma göstericem.drum gebzede oldugu icin

burda devlette girdim.pek takmadilar zaten haftam erken diye.nedir anlamadim ya..sizden varmı nstye girenleriniz.

Son bisey daha alışverişimide yattigim yerden yapıyorum eksik kalmıyorum.:KK70:herana karsi cantami hazirliyimdiye okiedogun shuttle diye bi cantasi var ondan aldim.ikizler ancak sığar diye düşündüm.daha gelmedi gelince güzelmi değil mi yazarim size.siz ne alemdesiniz hazir mı cantalar

Aynen canim insan ikiz olunca hep erken dogum.telesesi oluyor cok sukur 35 olcaz , tabiki bir suru problem oldu,ilk 3 aya kadsr kesik kesik kaanamlarim oldu genrli yattim,3 ay sorna bulantilar basladi kilo aladim, 24 haftaya kadar hamile.oldum bile belli olmuyordu duzgun ,ama benim 2.5 yasidna bir oglum var onunlar ilgilenmekte cok yordi beni ama oda ilk gozumun agrisi ne parktan ne gezmeden geri biraktimm, hrp allaha emanet dedim karnimdaki yavrularim cok sukurbugunlere geldik. Rahim boyu canim kisa ise risk alma tabiki dinlen olmadi dikis ateinlar ne kadsr gec o kadar iyi 28 haftadan sonra rahim agzi olcumunu altan birakiyilar . Doktorunla detayli konus ayri kese ikizleri ise bir aksilik.olmadikca 38 haftaya kadar gidiliyor! Ne kadsr erken o kadr uzun kuvez ama cok sukur teknoloji cok.ilerledi allahin izni ile yasatiyolar kucuk dogan bebekler daha cabuk gelisiyor!

NST ye kasilma olmadikca gerek duymuyolar ben biri oynamiyor diye acil hamile katina gitmistim orda girdim bebek kasilmasi ile sancida oldumu bebek stres altinda diyilar ama sanmiyorum seninkinden bisey ciksin sakin ol,

Hastane cantami bir hafta once hazirlamya basladim aklima geldikce ekliyorum eksikleri, yavastan kesinlikle fayda var hazirlamakta ilerleyen haftalarda cok zor oluyor,daha araba bilr suremiyorum karnim aldi basini gitti , masallahh ama ben yined iki bebk icin kucuk diye dusunuyprum :) o yuzden kimse anlamiyor.zaten ikiz gebelik oldunu! Kimsede bilmiyor ailemden zaten :) canta olarak brn oglumda hem kuculen hem.buyueyn bir canta almistim ama ben yurtdisindayim canim ismini yazsamda sanmiyorum olsun orda cok kullanisli, besik 1 tane aldim ve bugun kurduk cok sukur! Yerim olmadi icin bir sure.tek besik idsre edicem.sonrs allah kerim.

Sonra geçti mi peki. Ben de yürürken, yataktan kalkarken, yatakta sağa sola dönerken işkence çekiyorum resmen. İnternetten araştırdım. Pubik ağrı deniyormuş. Giderek artmasından korkuyorum. Senin geçti mi nasıl dayanıyorsun....
1 HAFTA SÜRDÜ GEÇTİ SONRA CANIM ŞU SIRALAR GECE YATARKEN OLUYO DÖNMEK İSTEDİĞİMDE AĞRISIYLA KALKIYORUM

X