2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Arada adet sancısı gibi sancım oluyo kasıklarımda.Böyle olan var mı? NST ye girince hiç kasılma gözükmüyor. Bana ciğer geliştirici iğneye gerek yok dedi. Doğum çantam hazır sayılır. Emzirme kursuna gittim dün. İlk 5gün çok önemliymiş. Ağız sütünü bebeklerin sarılık olmaması için mutlaka vermeliymişiz. İlk 5gün kilo kaybı %10un üstünde olmamalıymış. Kalın giydirmeyin emzirirken şapka ve eldivenini çıkarın su kaybetmemesi lazım dedi. Hatta gece uyandı üiümedin diye sakın sarmayın emzirirken dedi. 2saatte bir yarım saat memede tutucaz ve memede uyursa mutlaka uyandırıcaz dedi.

Ağrıların pozisyon değiştirdiğinde geçiyorsa doğum sancısı değildir. Doğum riski için kasılmaları izlemek gerekiyormuş. 10 dkda bir olursa ara beni dedi. Emzirme semineri de çok faydalıdır mutlaka ama ben çıkamıyorum malesef evden :stop: Bilgiler için teşekkürler canım.

Ben ayakta yapiyiruam ama ılık su ile çok sicak bende dogumu tetikledigini duydum

Inş. Dayanirsiniz canim bana 2 dir gittiğimde ciğer geliştirici iğne yapıyorlar gerci haftan ve kiloları iyi bide bilerek düşük kiloları soyluyorlarmis bunun üstünde çıkabilir dedi geçen bana doktor

Canım bilgiler için çok teşekkür ederim nereye gittin nasıl duydun. Canim
Canım doğumu da Başkent Hast. De yapıcam orda ücretsiz emzirme ve bakım eğitimi verdiler hamilelere. Doğum yapınca da 2gün diyetisyen, emzirme uzmanı ve hemşireler süyün gelip doğru emzirene kadar yanında duruyorlarmış.

Tansiyon durumlariniz nasil kizlar benim son gunlerde yukselmeye basladi evde kendim olculuyorum digital aletle 13.5-8.5 gibi degerler cikiyor gunde 2 tane adalat kullanmama ragmen. yarin dr kontrolu var soylicem bakalim ne dicek hamilelikte yuksek tansiyon pek iyo degilmis galiba:KK43:

Tansiyon durumlariniz nasil kizlar benim son gunlerde yukselmeye basladi evde kendim olculuyorum digital aletle 13.5-8.5 gibi degerler cikiyor gunde 2 tane adalat kullanmama ragmen. yarin dr kontrolu var soylicem bakalim ne dicek hamilelikte yuksek tansiyon pek iyo degilmis galiba:KK43:
mutlaka söyle canm.Sanki biraz yüksek.Benimde ilk defa 12-8 çıktı hep 10-7 çıkardı.Doktır bişey demedi sanırım normal
Şurda 5 günüm kaldı artık bi sıkıntı çıkmasın inşallah

yuksek tandiyon iyi degil canim ama seninki asiri yuksek degil doktorun gerek gorurse tansiyon ilaci verir oda baya rahatlatir zaten dikkat et kendine canim

mutlaka söyle canm.Sanki biraz yüksek.Benimde ilk defa 12-8 çıktı hep 10-7 çıkardı.Doktır bişey demedi sanırım normal
hayirlisiyla gecer gunler insallah canim sag salim kavusuruz bwbislerimize

Arada adet sancısı gibi sancım oluyo kasıklarımda.Böyle olan var mı? NST ye girince hiç kasılma gözükmüyor. Bana ciğer geliştirici iğneye gerek yok dedi. Doğum çantam hazır sayılır. Emzirme kursuna gittim dün. İlk 5gün çok önemliymiş. Ağız sütünü bebeklerin sarılık olmaması için mutlaka vermeliymişiz. İlk 5gün kilo kaybı %10un üstünde olmamalıymış. Kalın giydirmeyin emzirirken şapka ve eldivenini çıkarın su kaybetmemesi lazım dedi. Hatta gece uyandı üiümedin diye sakın sarmayın emzirirken dedi. 2saatte bir yarım saat memede tutucaz ve memede uyursa mutlaka uyandırıcaz dedi.
benimde oluyo canim gece gece acile gittik kac kere cok az sanci cikti nst de serum felan verdiler tekrar baktilar sikinti yok ddiler surekli nest den galiba 1 saate yakin suruyo surekli gobus acikta usuttum grip oldum dun gece acildeydik yine serum taktilar cok fenaydim simdi daha iyiyim allaha sukur bebislerde kipir kipirlar masallah

Aynen bende oyle cnm hayatimda hic 12-8 bile gormemistim ins.bi aksilik cikmaz son 5 gun demek vay be gunler gecti gitti bak:) gelsin bebislerimiz:) benim rahim agzi boyu 0.7lere kadar dustu yarin hadi doguma diyebilir herseye hazirim bende cok sukur rabbim bu haftalari gosterdi

yuksek tandiyon iyi degil canim ama seninki asiri yuksek degil doktorun gerek gorurse tansiyon ilaci verir oda baya rahatlatir zaten dikkat et kendine canim

Canim adalati kasilmalar icin kullaniyorum ama normalde tansiyon ilaci yuksek tansiyon hastalarina veriyorlar ona ragmen yukseliyor anlamadim yarin ola hayrola bebeklerin kilolarinida cok merak ediyorum ins kolo almislardir

Canim adalati kasilmalar icin kullaniyorum ama normalde tansiyon ilaci yuksek tansiyon hastalarina veriyorlar ona ragmen yukseliyor anlamadim yarin ola hayrola bebeklerin kilolarinida cok merak ediyorum ins kolo almislardir
Benim de tansiyonum 13.5-14lere yükseldi. Ben de nidilatı günde 8e çıkardım. Nette 14 üzeri olursa sorun olabilir diyor. Benim anlık yükselip tekrar düştüğü için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Kizlar selam herkese
Ben cuma gunu doğum yaptım maalesef erken doğdu bebeklerim.kizım 1870 oglum1730 gr. Dogdular.Suan kuvezdeler.kucuk bi boruyla direk midelerine veriyorlar besinleri oral beslenemiyorlarmis bu haftada dogan bebekler.ne olur dua edin.kizim suan iyi kendi kendine nefes aliyor ama ogluma hava veriyorlar.hergun küveze gidip ziyaret ediyoruz.insallah en kısa zamamda çıkarlar

Dogumdan bi gün önce akşam biraz agrim vardı nstye girmek icin hastaneye gittim.meger baya sancim varmis.2 cm acilmam varmis.dr.beni küvezi olan bir yere sevketmek istedi.hastaneden zor çıktı m.hemen kendi dr.umu aradım benim dr.um baska sehirde.hastaneye gittik sancımi kesemediler sabaha kadar.acilmam 3 cm. Olmuş hemen sezeryana aldılar.Oyle işte ben çıktım ama bebeklerimi orda bıraktım.cok zor ama bunada şükür.

Canim adalati kasilmalar icin kullaniyorum ama normalde tansiyon ilaci yuksek tansiyon hastalarina veriyorlar ona ragmen yukseliyor anlamadim yarin ola hayrola bebeklerin kilolarinida cok merak ediyorum ins koloisb almislardir
insallah almislardir canim hayirli haberlerini bekliyoruz

Süt sağıyorum artık.Size tavsiye bence pompa lazım bilhassa erken doğum riski olanlara.bide herseyiniz hazir olsun ben nerdeyse eve ugrayamayacaktim.tabi ben evimden uzakta doğum yaptım ne aldiysam onlar var suan yanımda.

Dogumdan bi gün önce akşam biraz agrim vardı nstye girmek icin hastaneye gittim.meger baya sancim varmis.2 cm acilmam varmis.dr.beni küvezi olan bir yere sevketmek istedi.hastaneden zor çıktı m.hemen kendi dr.umu aradım benim dr.um baska sehirde.hastaneye gittik sancımi kesemediler sabaha kadar.acilmam 3 cm. Olmuş hemen sezeryana aldılar.Oyle işte ben çıktım ama bebeklerimi orda bıraktım.cok zor ama bunada şükür.
hayirli olsun canim insallah tez vakitte kucaginada alirsin dualarimiz sizinle rabim yar ve yardimciniz olsun ne kadar kalcaklarmis kuvozde insallah sagliklari iyidir

Kizlar selam herkese
Ben cuma gunu doğum yaptım maalesef erken doğdu bebeklerim.kizım 1870 oglum1730 gr. Dogdular.Suan kuvezdeler.kucuk bi boruyla direk midelerine veriyorlar besinleri oral beslenemiyorlarmis bu haftada dogan bebekler.ne olur dua edin.kizim suan iyi kendi kendine nefes aliyor ama ogluma hava veriyorlar.hergun küveze gidip ziyaret ediyoruz.insallah en kısa zamamda çıkarlar
Allah yardımcınız olsun canım.Ciğer geliştirici yapılmış mıydı

Süt sağıyorum artık.Size tavsiye bence pompa lazım bilhassa erken doğum riski olanlara.bide herseyiniz hazir olsun ben nerdeyse eve ugrayamayacaktim.tabi ben evimden uzakta doğum yaptım ne aldiysam onlar var suan yanımda.
doktor bizede heran dogum olabilir dedi carsamba kontrolumuz var cantayi hazirlayip arabaya koymak lazim aslinda

Kizlar selam herkese
yani 33. haftada mı doğum yapmış oldun canım.Usg ile aynımıydı bebişlerin kilosu

X