2014 ikiz anneleri

sağol canım tavsielerin için bu yönde araştırma yapmaya başlıyacağım

Cnm benim cok sagol allah herkesin evladini bagislasin annelik cok zormus duygusal acidan bende hep dua ediyorum sana forumdaki arkadaslarima..kilolari nasil cnm

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
2575-2525 doğdular biraz kilo verdiler 2300 e kadar.. 2400 ler su an daha cok almadılar yani..bakalım büyüsünler diye uğraşıyoruz..ben anne olmayı cok sevdim..evet cok zor uykusuzluk ve yorgunluk ve duygusal bağlılık..
sağol canım tavsielerin için bu yönde araştırma yapmaya başlıyacağım
Rica ederim canım merak ettiginiz herseyi sorun yazmaya çalışırım..

Selam arkadaşlar, ikiz gebelikte daha fazla mı beslenmek gerekiyor? Ben 7 haftalık gebeyim. Bulantıdan pek bir şey yiyemiyorum haşlanmış patates dışında. Bir gün süt içsem bir gün içemiyorum. İnşallah bebeklerim beslenirler.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

selam millet 28 haftada ikiz kız bebeklere hamileyim geçen hafta 1100 gr dılar kiloyu çok endişe ediyorum sin bebekleriniz kaç gr dı bu fatada bilgi veren olursa sevinirimmm

beslenirler tabi ki canım...2 katı yemek yemek gerekmiyor..
zaten 12. haftaya kadar mide bulantısından çok fazla yemek yenemiyor malesef...
bebeklerde annenin deposundan kullanıyorlar..
folik asitini ihmal etme doktor sana demir ve kalsiyum ilaçları da yazmış olmalı...yazmadıysa sor mutlaka...
onun dışında miden bulanmadığı zamanlar süt yoğurt yumurta kivi fındık ceviz badem yemeye çalış...
ilk üç ay bebeklerin beyin gelişimi için önemli...

Canım ben 16 haftaya kadar dogru düzgün bise yemedim su an bebeklerin cok küçük senin Yemenle beslenmelerinin hic alakası yok sen bol su tüket sadece..12-16 haftalarda iştahın yerine gelir ins..

selam millet 28 haftada ikiz kız bebeklere hamileyim geçen hafta 1100 gr dılar kiloyu çok endişe ediyorum sin bebekleriniz kaç gr dı bu fatada bilgi veren olursa sevinirimmm

Hıc endıse etme 29 haftalıkken bırı 940 dıgerı 1050 idi ıkısıde ıkı bucuk ustu dogdu

Oyyyy masallah cnm benimkilerde o kiloya yeni ulastilar yakindi haftalarimiz anne olmak cok guzel gercekten benimkiler kuvezde kaldiklarindan hep aglamakla gecti uykuduzluk yok daha cunku 22saat uyuyor bizimki daha beslemek icin ben uyandiriyorum ne olursa olsun can feda kuzulara

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşlar hastane çantasnızı kaçıncı hafta da hazırladınız???
bebeğinizin odasını ne zaman yerleştirdiniz doğum yapan annişler, çok tembelim zaman su gibi geçiyor ağırlaştım iyice...
bebeğimin odası geldi ama eşyalarını yıkayıp yerleştirmedim beşiğini filan hazırlamadım çok da erken hazırlarsam tozlanır gibi geliyor...

Kızlar selam
Cok sukur kızlarıma kavuştum :) kuzularım 2500 doğdular cok sukur kuvoze girmediler..yArin eve çıkıyoruz..dualatiniz için cok teşekkürler..allah hepinize yaşatsın Cook guzel bi diygu..

canımm, hep aklımdaydın.. kk girer girmez buraya baktım, gelmiş prenseslerinn
sana da onlara da maşallah, kuvöze de girmemişsiniz, harikaa
sağlıkla, mutlulukla büyüt kızlarını inşallah, darısı bize olsunn :))

Bence elini çabuk tutsan iyi olur derim 30 dan sonra ayaga kalksam mı kalkmasam mı diye dusuneceksin..

Cok sagol canım..allah razı olsun..sadece hastaneden çıkamadık sarılık olduk maalesef ins geçince cikariz kuzular yanımda ya cok sukur..sen nasılsın kuzuların nasıl masallah sizde büyüdunuz..

ikiz anneleri merhaba,

hamileliğinizde dörtlü test yaptırdınız mı? Ben 16. haftadayım doktor dörtlü test yaptırmak istediğini söyledi. Sizler arasında yaptıran oldu mu?

ikiz anneleri merhaba,

hamileliğinizde dörtlü test yaptırdınız mı? Ben 16. haftadayım doktor dörtlü test yaptırmak istediğini söyledi. Sizler arasında yaptıran oldu mu?

benden de istedi doktorum yaptırdm cnm...ama benm için bi önemi yokttu fazla güvenmiyorum o testlere.

Hayırlı olsun canım, tedaviyle mi oldu ikiZciklerin

merhaba,
Ben de bir ikiz annesi olacağım inşallah. bu
güne kadar hep takip ettiğim bu platforma ilk defa yazıyorum.
ben 36 yaşındayım,bundan üç yıl önce bir gebeliğim down sendromu nedeniyle sonlandırıldı,başka sorunlar da vardı. neyse,zaten pko da olunca üç sene çocuk sahibi olamadım,şimdi ilk aşılamada hamile kaldım.
bugün 12. haftanın ilk günü idi ve ben o kritik kontrole girdim. ultrasonda her şey iyi göründü ama bütün geçmiş tecrübe,yaş vs nedeniyle (yurt dışında yaşıyorum bu arada) combination test (sanırım türkiyede ikili teste denk geliyor) riskin yüksek çıkacak dedi. bunun için alternatifleri sıraladı. ben aslında direk amniyosentez yaptırmak istediğimi söyledim ama önce NIPT denilen şu yeni kan testini yapmak istediklerini sonuca göre diğerine karar vermemi söylediler. her ne kadar ikizler için tek bebek gibi ksün sonuç vermese de eğer pozitif çıkarsa hemen amniyosentez yağtıracağım. çünkü feçmişte böyle bir şey yaşamış olmak beni çok korkutuyor.
bu NıpT test sonuçları sa amerikaya gittiği için iki haftayı buluyormuş sonuç.
acaba aranızda ikiz gebelik yaşayıp bu nıpt testini yaptıran var mı? Çünkü tr.de de yapıldığını duydum,biraz da pahalı ama bebekler iyi olsun da gerisinin ne önemi var değil mi?
bir de entresan bir şekilde ,kesin olmamakla birlikte doktor üreme organlarını görüyorum,bir kız bir oğlan dedi,hayırlısı inşallah..

aynı gün aynı sorunları yaşamış olmamız çok enteresan... bende dün 21. haftamda detaylı ultrasona girdim... 11-14 . hafta arasında ense kalınlıkları normal çıkmıştı 21. haftada sınır üstü çıktı.. banada ya amniyosentez yada onıpt dediğin tr deki adı ile harmony testi dediler... 1950 tl imiş burda o test...
karar veremedim.. hangisi daha güvenilir hangisi daha az riskli hangisi hangisii..... sonuç ne olur ne yaparım hiç bilmiyorum kafayı yedim yiycem...

Merhabalar =))

Bebişlerine kavuşan annelere gözün aydın dilerim, Rabbim hayırlı uzun ömürler versin kuzucuklarınıza inşAllah =) Darısı da başımıza inşAllah hayırlı ve kolay bi şekilde

Yeni gelen anneler hoş geldiniz Rabbim kolaylıklar versin her aşamada

Bizde dün doktorumuza gittik, şükür kuzucuklar iyiler bi sıkıntımız yok Elh... Doktotrumuz 3. ay olduğu için folikasit kullanımını bıraktırdı ve ense kalınlığını ölçmemiz için test yaptırabileceğimizi söyledi. Benim bu tür testlere inancım olmadığı gibi tedavisi olmayan ve öğrensemde öğrenmesemde sonuçlarımın değişmeyeceği aynı zamanda doktorların yanlış ölçümleriyle tüm hamileliğimi sıkıntılı geçirmek istemiyorum... Yaptırmadım bu yüzden. Rabbim herkesi korusun! Kimseyi imtihan etmesin

Âmin Can'ıım ense kalınlığına Dr usg de bakıyo zaten ve ben de senin gibi düşünüyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…