2014 ikiz anneleri

Yalnızmı baktın sen bebeklere canım?zormu?allah sabrını veriyomu?

Dogal yolla olmus, 3 erkek 2 kiz, bide sezeryanda olamicakmis. Adam karisina nee kediler bile okadar yapmiyo demis, karisida mahcup benim ne sucum varki diyormus, takdiri ilahi iste yapacak bisey yok:-)

Evet canim kendim baktim, esim 3 vardiya eve gelince yardim etti sagolsun. Zorluklari var tabi ama Rabbim ikizi verince guzelligi ve sevgiyide iki kat veriyor, mukemmel bir duygu tarifi yok. Gozunuzu korkutmiyim yeri geldi wc ye gidemedim, dusa giremedim, yeri geldi ac kaldim, yeri geldi evim b..k goturdu ama yeterki canlari sagolsun, aralarindaki iletisim, anne babayla olan iletisim, bunlari gorunce, ve bir gulumsemeleri bir bakislariyla Allah im butun zorluklari unutturuyor.

Allah yardimciniz olsun sizi cok iyi anliyorum, oyle sorunlar yasadimki hamileligimde hep dualarla, ilaclarla Allah in izniyle 35 haftayi doldurduk. Kuzularim 26 ayliklar. Dogumdan sonra ilk 15 gun saglik problemleri oldu Allah kimseyi evladiyla sinamasin, hamilelik ve dogum hic bisey degilmis dedim ve hepsini unuttum. Rabbim sizlere ve yavrulariniza saglik sihhat afiyet versin, saglikli dogum nasip etsin.

Inşallah bende hayırlısıyla 35. Haftayıbulurum senin ne sağlık sorunları oldu 35. Hafta kötü bir hafta değil dimi hedefim o çünkü sıkıntıdan günler hiç geçmeyecek gibi sürekli dua okuyorum Allah'ın taktiri Tabiki herşey ama çok korkuyorum nasıl olacak diye günler inşallah su gibi akıp geçer.. Bu gaz hiç bitmeyecekmi

:KK28:
Dogal yolla olmus, 3 erkek 2 kiz, bide sezeryanda olamicakmis. Adam karisina nee kediler bile okadar yapmiyo demis, karisida mahcup benim ne sucum varki diyormus, takdiri ilahi iste yapacak bisey yok:-)

Evet canim kendim baktim, esim 3 vardiya eve gelince yardim etti sagolsun. Zorluklari var tabi ama Rabbim ikizi verince guzelligi ve sevgiyide iki kat veriyor, mukemmel bir duygu tarifi yok. Gozunuzu korkutmiyim yeri geldi wc ye gidemedim, dusa giremedim, yeri geldi ac kaldim, yeri geldi evim b..k goturdu ama yeterki canlari sagolsun, aralarindaki iletisim, anne babayla olan iletisim, bunlari gorunce, ve bir gulumsemeleri bir bakislariyla Allah im butun zorluklari unutturuyor.

40 ımız çıkınca bende yalnız başıma iyi kötü idare edebilmek istiyorum canım.inş bende beceririm ilk annelik tecrübem:)hiç bişey bilmiyorum.inş başa çıkarım

Tatlım gece 2-3 saat ancak uyudum 8 den beri ayaktayım ve yok böyle bir gaz midemde patlayacak gibiyim gazı çıkaramayınca kusma geliyor boş mideyle ve ben bunu 8. Haftamdan beri yaşıyorum şöyle huzurla oturup hareketlerini dinleyemiyorum allahım sabır versin ama hergün ağlıyorum isyan değil ama bu boğulacakmışım hissi beni öldürüyor psikolojik olduğunu düşünüyordum ama sende aynı olmuşun bende çok acile gittim bu yüzden herkesin bünyesi farklı hiç iştah yok herkes son aylarda kilo alır ben gittikçe zayıflıyorum:KK43: 27+4teyim bunları yazarken bile koridorda yürüyüp ağlıyorum 35. Haftama 54 gün kaldı allahım sabırlar versin çocuklarımada sağlık bu 54 günede dayanabilirim dimi kızlar çok kötü durumdayım ne olur yardım edin nefes alamamak çok kötü bağıra bağıra dua okuyorum annem dua okuyor ve bazen oda ağlıyor Halime dayanamıyor daha bunun yanında sizin yaşadınız ağrılar kramplar hepsini yaşıyorum inanın onlara katlanıyorum gezinmekten belime bıçaklar saplanıyor ama bunun yanında hiçte kalır siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ne olur bana bi yol gösterin....
canım öncelikle geçmiş olsun.ama bu sorunları geçiştirme acile gitme,donanımlı bir kadın dogum bölümüne git,bence birsüre kontrol altında olman lazım,bende bir iki defa duşta bayılacak gibi oldum.tansiyon sorunun,şeker sorunun,kan sorunun,kalp sorunun,enfeksiyon sorunu olabilir hepsi tek tek araştırılmalı evde gecer diye bekleme.belki de psikolojiktir sık sık tansiyonun ölçülmeli.soguk kanlı ol.kadın doguma gidip hepsini anlat.herkesin hamileligi kendine has.Allah tez şifalar versin.

Inşallah bende hayırlısıyla 35. Haftayıbulurum senin ne sağlık sorunları oldu 35. Hafta kötü bir hafta değil dimi hedefim o çünkü sıkıntıdan günler hiç geçmeyecek gibi sürekli dua okuyorum Allah'ın taktiri Tabiki herşey ama çok korkuyorum nasıl olacak diye günler inşallah su gibi akıp geçer.. Bu gaz hiç bitmeyecekmi
Evet 35 hafta cok iyi. İnsaallah sizinde bulur hatta gecer. İlk bir saat icinde sekerleri dusuk oldugu icin kuveze alindilar 3 gun kaldilar. Hep uyku mdundaydilar beslenmeleri zordu. Uyandiramiyorduk kolay kolay. Kuvezden ciktik, hastaneden ciktik. 3 gun evde kaldik. Oglumun p.p.si sorunlu suntayla baktilar enfeksiyon kapti. Kiziminda sodyumu dustu ciddi derecede, sekeride dustu. Beyinde hasar olabilir dediler. 5 gun daha kuvezde kalip 4 gunde serviste yattik. Taburcu olduk. Hasar varmi diye 18 ay kontrollerimiz surdu. 6-7 bolume gittik kontrole.
Cok aukur simdilik hasar teapit edilmedi.
Ben az ve mideden cok cektim 20 hafta sonra biraz yavasladi. Kusmaktan yemek borum yirtilmis dr lar mide kanamasi geciriyorum sandi.
4 ayim bitmisti ve 46kiloydum dusunun artik. Heralde midem telef oldu ve normale donemicem sandim. Kusmasamda agzima fokur fokur asit gelirdi elimde havlu kagitla dolanirdim.
Hepsi geciyor merak etmeyin.Allah im sifa versin enn kisa zamanda.

Evet 35 hafta cok iyi. İnsaallah sizinde bulur hatta gecer. İlk bir saat icinde sekerleri dusuk oldugu icin kuveze alindilar 3 gun kaldilar. Hep uyku mdundaydilar beslenmeleri zordu. Uyandiramiyorduk kolay kolay. Kuvezden ciktik, hastaneden ciktik. 3 gun evde kaldik. Oglumun p.p.si sorunlu suntayla baktilar enfeksiyon kapti. Kiziminda sodyumu dustu ciddi derecede, sekeride dustu. Beyinde hasar olabilir dediler. 5 gun daha kuvezde kalip 4 gunde serviste yattik. Taburcu olduk. Hasar varmi diye 18 ay kontrollerimiz surdu. 6-7 bolume gittik kontrole.
Ben az ve mideden cok cektim 20 hafta sonra biraz yavasladi. Kusmaktan yemek borum yirtilmis dr lar mide kanamasi geciriyorum sandi.
4 ayim bitmisti ve 46kiloydum dusunun artik. Heralde midem telef oldu ve normale donemicem sandim. Kusmasamda agzima fokur fokur asit gelirdi elimde havlu kagitla dolanirdim.
Hic korkmayin ben anksiyetem ve panik atagim var , 18 saat sanci cekip gule oynaya sezeryana gittim, ben oyle gittiysem siz Allah in izniyle hayli hayli basarirsiniz. Hepsine degiyor. Dunyaya yine gelsem yine ikiz isterdim:-)

ayyyyyy hiç sorma hiç sorma.dün nişan denen akıntım geldi,korkudan öldüm,altan muayene nst falan oh oh oh artık hayırlısı olsun lütfen lütfen

Biliyorum söylemesi kolay ama korkma:)bol bol dua et doğum sırasında.ayy çok heyecanlı ya:)yarın mutlu sona ulaşıyosun,aslında son değil başlangıç:)

Oooo kocaelide ikizler cogaliyor grur duydum sizlerle:nazar: bende kocaelideyim

Bide sunu dusunun kizlar kayinvaldem gecen gozlukcusuyle konusmus ve karisi besizlere hamileymis, yorumu sizlere birakiyorum :KK1:

Ohaa diycem ayıp olcak:)doğal yolla olmamıştır heralde?tüpse hakikaten abartmışlar embriyo sayısını

sedef emin ol senin kadar şaşırdımmm :)
kızlar drunuz kim hangi ilçedesinizzz?

Hic korkmayin ben anksiyetem ve panik atagim var , 18 saat sanci cekip gule oynaya sezeryana gittim, ben oyle gittiysem siz Allah in izniyle hayli hayli basarirsiniz. Hepsine degiyor. Dunyaya yine gelsem yine ikiz isterdim:-)

Canım benimmm sende çok zorluklar yaşamışın inşallah bende senin gibi sağ sağlim büyütürüm bebişlerimi gaz ve mide sorunu son aylarda azalmıyormu ben koca göbeğimle daha geçen haftaya kadar kustum allahım sabırlar versin hepimize... Bebişlerimizede sağlık....

Sanırım dün bende merak ettim onu yazmıştım.inş yoğunluktan gelememiştir.buz falan koysan kaşıntına iyi gelmşyomu:KK43:

işte ben hamileyim yemek yapamam sonra diye buzluğu bi ton şeyle doldurunca buz kabına yer kalmıyor ki:)
ince kıyafetlerle yatıyorum,kombiyi de kısıyorum biraz iyi geliyor,çok delirtirse banyoda soğuk su tutuyorum.
inşaallah yoğunluktandır,ben de öyle umuyorum..

Kızlar moralim hiç iyi değil yaa annem bi gecelik almış kullanışlı değil bunu söyleyince de suçlu ben oldum beğenmiyor muşum hiçbişeyi bilmem ne zaten bütün gece çileden cikardilar beni ani defteri yapma fikrimle dalga gectiler kardesimle birlikte bana 10dk yürüme mesafesinde oturuyorlar annem bana boş boş oturacagina bebeklerin eşyalarını yıka ütüle lazım olcak diyor. Bunları bi anne nasıl yapar yaa kasiklarim agriyor biliyor bana buz gibi mutfakta yemek yaptırdı ağlamak istiyorum yaaa:KK14::KK14: ay çok karışık yazdım yine kusuruma bakmayın nolur:KK43:(

canım ne olur üzme kendini,bak kuzularına zarar Allah korusun,yaptığı iyi olmamış,ama büyüğündür ne denir,biz şimdi yaşıyoruz zorlukları,onlar da bizi taşımış,yaş ilerleyince bazen çocuklaşılıyor ne yapalım idare edeceğiz canım.sakın ağlama sakın sakıııınnn...eve gitsin,gidene kadar aç değilim de girme mutfağa,birşey de isteme,gidince tlf.la sipariş filan ver,eşin gelince akşamdan biraz da o hazırlasın,canını sıkma kuzularını düşün.

Bu kuzular bizi ne hallere getirdi:) sükür Rabb'ime onlar iyi olsun da ben uykusuz da olurum..dün gece o kadar sıkıntımın icinde oynuyorlar içerde bütün acımı o an unutuyorum bu nasıl bi şefkat duygusudur Allah'ım kimseye bunu yapamazsın evladından baska..

evet öyle olmalı,ne farklı,ne güzel..Bir de Allah diyor ya " ben kullarıma bir annenin evladına olan şefkatinden daha şefkatliyim" diye,onu tahayyül edemiyorum işte,Rabbim bize nasıl bir nazarla bakıyordur kim bilir..Çok şükür bize bu sevgiyi yaşatmaya başladığı için,inşaallah doğumdan sonra zirve halini de yaşarız,şimdi tam kestiremiyoruz nasıl diye..

ayyyyyy hiç sorma hiç sorma.dün nişan denen akıntım geldi,korkudan öldüm,altan muayene nst falan oh oh oh artık hayırlısı olsun lütfen lütfen

Canım mutlu sona çok az kaldı,rabbim bir avazda sağ salim kurtarsın,al kuzularını hemen koynuna inşaallah..

Hepimize bebişlerimizle eşlerimizle mutlu huzurlu seneler olsun canım

amiiiiiiiiinnnn..

Herkese iyi hafta sonları:KK16:

Canım benimmm sende çok zorluklar yaşamışın inşallah bende senin gibi sağ sağlim büyütürüm bebişlerimi gaz ve mide sorunu son aylarda azalmıyormu ben koca göbeğimle daha geçen haftaya kadar kustum allahım sabırlar versin hepimize... Bebişlerimizede sağlık....

Mide sorunu azaliyor ama mide, safra, bagirsak ta daha onceden sorunu olanlar bu durumu daha uzun ve siddetli yasiyormus, dr um soylemisti. Mesela benim safra kesemde tas var.
Karaciger enzimlerimde yukseldi asiri basidan, karaciger ve safra gorevini tam yapamayinca 29 haftadan sonra deli gibi kasindim, taaa doguma kadar. Yani safra kana karisti, deri altindada tuz birikti. İlacta kullandim.
İkiz olunca annenin organlarina fazla basi oluyor ve hormonlarda iki kat yukselince, butun rahatsizliklara davetiye cikiyor, hatta iki kat rahatsizlik yasanoyor.
Sekerimde yukselmisti, diet yaptim. Daha saymiyimda korkmayin:KK1:

Ya kızlar butik bebe de moyra die pijamalar var orda en sonradikini begendim ben hem önü düğme li emzirme kolay olur sizde bi bakinda bana fikir verin kizlar yaa

X