2014 ikiz anneleri

kızlar merhaba
Bir aksilik olmazsa inşallah ben de temmuz başı ya da ortası gibi ikiz annesi olacağım. Şuan 9+1'iz daha çok yeniyiz :) Tüm tedavi sürecimi ve sonrasını bir blog tutarak kaydediyorum bunu da sizinle paylaşmak istedim. Umarım hepimiz bebeklerimize hayırlısıyla kavuşuruz. :)

Bambaşka Bir Yolculuk

Arkadaşlar gebeliğimin başından beri benimde tsh değerlerim hep oynaktı 8. haftada 8 lerdeydi mesela euthrox 25 ile başladım, şu an 100 kullanıyorum halende 3 ün altına düşmüş değil sabah ilacı almadan bakılınca 3 üstü çıkıyor ilacı aldıktan sonra öğlen ölçtürdüm birkaç kere ozaman 1.4 lere düşmüştü ... kadın doğum doktoru artık yapabilecek birşey yok dedi daha fazla yükseltme ilacını dedi dahiliyecide öyle dedi .... yalnız şunu unutmayın bebekler doğduktan sonra muhakkak tsh ölçümü yapılmıyorsa hastanede .bebekler için özel olarak isteyin ....yani bebeklere bakılsın önemli bu

verdiğin bilgiler için tşk ederim handecim,merak ettiğim birşey var,tsh 3 civarlarında çıkmasına rağmen kuzularında bir olumsuzluk tespit edilmedi di mi?

Aynı şey bende de oldu jeli bırakınca akıntım çoğaldı..vakit vakit değişiyor cok takmamalıydı gerekiyo kokusuz oldugu sürece..

Canım biz tek hamileler gibi değiliz biraz daha agır geçmesi bizim için normal..bende hala kan ilacı kullanmıyorum 16. Haftada bakıldı kanım iyiydi heralde ondan vermedi..decavit kullanıyorum hergün onda da az miktar kan destegi var..

doktorum bana başta elevit vermişti kullanamadım midemi altüst etti sonra multibionta verdi demir 5mg varmış içinde yetiyormudur bilemiyorum 15 ocaktan sonra tekrar randevu verdi detaylı ultrason için o zaman verir belki.ne ceviz ne süt faydalı hiçbirşey yiyemiyorum hep unutuyorum 2 kilo aldım toplamda 58 dim 60 oldum en son bebeklerin gelişimine iyi demişti baştan ayağa 16cm olmuslar heralde stoklardan kullanıyorlar 17. hatada sizin bebeklerin gelişimi nasıldı önerileriniz varsa açığım :KK70:

verdiğin bilgiler için tşk ederim handecim,merak ettiğim birşey var,tsh 3 civarlarında çıkmasına rağmen kuzularında bir olumsuzluk tespit edilmedi di mi?

yok cnm edilmedi Allaha şükür ... ama doktorum özenle üzerinde durdu TSHın gebelikte 2nin üzerinde olmasını istemeyiz dedi .. çok düzenli kullanmama rağmen napıyım düşmedi 3 haftada 1 kontrole gittim nodül falanda yok bakalım doğumdan sonra detaylı baktırcam

Kiiiz cok gecmis olsun..dikkat et tabi..hepimiz dikkat edicez artık..ben hamilelikten once kullandım onu idrar yolları için hamilelikte de kullanılıyor bildigim kadarıyla..doktor verdiyse vardır bi bildigi kullan sen onu..
Çok sağol canimm... Dikkat edelim tabi, dün gece içtim Canim...
bende idrarda 20-25 lökosit çıkmıştı ozamana kulandım çok işe yarıyor bidahaki ölçümde 2-3 e düşmüştü bol su iç gün içinde idararınıda hiç tutma
Canim sağol benim 5 gün önce lökosit Saglik ocaginda 14 çıkmışti bide kum döküyosun demişlerdi. Dün lökosit de kum da çikmadi ama yine de ilacı bi sefer kullan dediler ondan birazda kafam karışmıştı.
Kizlar merhaba acil bi sorum olacak size.saxlatimda cok beyazim var.normalde 3-4 haftada bir sac boyayan bir insanim sadece diplerini sacimla ayni renge boyuyordum.tup bebek surecinde hic boyamadim 5haftadir ama artik disari cikabilecek durumda degilim bugun boya aldim ama sormadan kullanmak istemedim.bebeklerime bi zarari olurmu acaba forumda okudugum bazisi kullanmamis bazisi kullanmis ama bilimsel bisy yok.calistogim icin beyazlarim cok goze batiyor ama meleklerime zarar vermek beni coook saha fazla uzer sizler ne yaptibiz bu donemde hic boyadinizmi acil cevap nolur
Canim ilk 3 ay boyatmasan iyi olur bence boyatacaksanda iyi araştir organik hangi boya tavsiye ediliyor... Doktoruna da sor mutlaka...
kızlar rahmimin altında ve vajinamın içinde hep sızı oluyor doktora söyledim ama pek önemsemedi sanki var mı benim gibi sızı geçiren aranızda sanki bebeklerim düşüvercek gibi geliyor
Yaa bende de oluyo dönem dönem daha fazla zonklama gibi çoğumuz yaşadigina göre normaldir inşallah yine de endişeleniyor insan...
o kadar çok endişeleniyorum ki en ufak bir sızı korkmama yetiyor.aslında hamileliğim cok rahat geçiyordu tedavi sürecinden beri hiç şikayetim olmamıştı bulantım bile yok denecek kadar azdı kendime nazar değirdim galiba :) kanamadan sonra korkuyorum artk.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.bu arada doktorum bana kan ilacı vermedi şu an sadece multibionta,coraspin ve progestan kullanıyorum kendim almalı mıyım sizce ?
Canim kaç çıkıyor kanın ? Ben 16 de falan başladım ama benimki hep düşük 9,5-10,5 arasi değişiyor. Ama nette baktigim kadariyla kan iyi çiksada demir hamilelikte yetersiz kalir hele bizimki ikiz o yüzden 20'den sonra kullanilmasi tavsiye ediliyor. Bi araştir öyle doktoruna danış derim...
Sağolasın kuzum:)darısı sizin bebeklerinize olsun hiçbiri küvöze girmez inş topikteki bebişlerimizin.sorduğun ilacı bilmiyorum tatlım bişey diyemiycem idrar enfeksşyonunmu var?sabahları uyanır uyanmaz bi bardak suya biraz limon sık iç canım

Ben annemden yola çıkarak söleyim:)en küçük kardeşime hamileyken hatırlıyorumboyardı hep.diğer hamileliklerindede boyamış.ama sen doktora danış bakalım ne dicek.benim doktor olsa boya bişi olmaz derdi:)

Normal canım korkma.o akıntı renkten renge giriyo her ay:)
Canim B sınıfı yaziyo kullandim o yüzden zaten bildiğim bi tek vitaminler A, yine en zararsızları B, yine gereksiz ilaç mı diye düşünüyor insan...
Sen nidilata hep mesafelesin biliyorum inşallah hiç gerek kalmaz, daha benim doktor magnezyum bile vermedi. Şimdilik bende almiyorum Salı detayli USG var perinatologa hem kasilmalari hem de magnezyum falan sorucam... (Yaaaa bu kisim EYLÜL'eeee :KK1: yanlis olmuş telden düzeltmek zor oluyooo)
Şimdi sedefe :KK1:
Sağol Canim yok çok şükür enfeksiyon görünmüyor, kültür çikmadi henüz ama. Kum vardi ağrida olunca ondan heralde verdiler...
Merhaba canım,Allah şifa versin,ilaç hakkında bilgim yok malesef,o yüzden birşey diyemeyeceğim,ama için rahat edecekse ilacın hangi sınıfa grdiğine bak en azından a mı b mi c mi..bana da nidilat yazdı mesela,c sınıfıymış,Allah mecbur bırakmasın ama şimdilik kullanmayı düşünmüyorum(çok zorlanmadıkça) ama gerçi uzman dr bunlar,öneriyorlarsa ilacın vereceği zarar erken doğum sebebiyle olabilecek zarardan daha azdır herhalde..

Sağol canım,bi gideyim de endokrine içim rahat etsin.kız 36 yazmışsın,bi an dedim beni 36da mı sanıyor diye:)) sonra düştü jeton:) evet dr inşaallah 36 görürüz diyor ama ben çalışabilir raporu almak istiyorum izin aktarabilmek için ve bu da beni biraz korkutuyor,ya kötü olursa diye,çünkü uzandığım dinlendiğim zamanlar iyiyim,çalışmayı bırak sadece otursam bile gün içinde daha çok kasılmam oluyor gibi geldi..sabah kayınvalidemlere kahvaltıya gittik,yol yürümedim doğru dürüst ama göbeğimi taşımakta zorlandığımı farkettim,çalışmak istemekle kötü yapmıyorumdur inşaallah.

tamam canım şimdi anladım:)

canım birkaç gündür gene başladı ama dr göz akların portakal gibi olur kolestaz olursa dedi,her yerini parçalarsın kaşımaktan dedi,böyle olmadığı için evham yapmamaya,üzerinde durmamaya çalışıyorum.senin çok yükselmişti değerler,istersen bi git gene aynı şey olmasın Allah koruusn.

canım psikologun kk.ya girme dememiş miydi,bak hepimiz birşey yazıyoruz kendimizle ilgili,sen onlardan da etkileniyorsundur belki.
bu arada Mrsbeyaz'a ben de katılıyorum,sana o lafları söyleyenler kaç kez ikiz doğurdu acaba? bana da geçen gün birisi akşama sabaha doğuracak gibisin dedi karnıma bakıp,ben de e 2 bebek var normal değil mi yani dedim..daha önce de bir iş arkadaşım ooo her an doğuracak gibisin dedi ben de gülerek evet her an doğurabilirim çünkü dedim.erken doğumdan korktuğumu 40 kez dile getirmeme rağmen bana bunlar söyleniyorsa artık ben gülüp geçiyorum,anlamıyorlar demek ki bir sıkıntı var! üstelik 2 bebek olduğunu bile bile saçma yorumlar gelebiliyor,pardon da başka neremize sığdırabiliriz bu bebekleri,elbet dışa doğru büyüyecek bu göbekler,onların zeki sözleri seni üzmesin o yüzden..dün kontroldeyken hastanede bir kadın vardı,ay doğurucam şimdi burda filan diyordu annesine,nst girdi,baktım karnımız aynı,hatta sanki benimki daha büyük,dr da 1-2 haftaya doğum olur demiş.yani bizim göbeklerimizin büyümesi,aşağıda veya yukarıda olması..bunlar doğal süreçler,dr sorun var demedikçe sen etraftakileri takma lütfen.

Caniiiim senin cevabin Sedefin altindaaa :KK1: yanlis olmuş bide ekleme yapayim eğer calistigin için kendini ağırlaşmış yada suçlu hissediyorsan çok zorlama derim. Allah korusun sonra keşke biraksaydim deme. Doğumdan öncesi daha önemli bence kuveze girmeden geçirmek, doğumdan sonrasini bir şekilde halledersin ... Rapor çok mecbur kalirsan ücretsiz izin... Maddi olarak belki zor olur ama telafisi olacak birşey... Tabi calisan güzel örnekler var önümüzde maşallah ama istiharat önemli deniliyor...

Kızlar 27. Haftadayım kaşıntılarım yine artmıştı biraz önce acilde kan testi yaptırdım alt ast değerlerim 144 ve 60 a çıktı moralim sıfır burnum çok tıkandığı için kortizonlu fıs fıs vermişti sanırım o yükseltti doktor vitamin dahil tüm ilaçları kesti şimdi nasıl nefes alcam değerler nasıl normale dönecek bilmiyorum kızlar halinize şükredin 35. Haftaya sağ salim gelebilsem sağ sağlim çocuklarımı kucağıma alsam başka birşey istemiyorum....

yok cnm edilmedi Allaha şükür ... ama doktorum özenle üzerinde durdu TSHın gebelikte 2nin üzerinde olmasını istemeyiz dedi .. çok düzenli kullanmama rağmen napıyım düşmedi 3 haftada 1 kontrole gittim nodül falanda yok bakalım doğumdan sonra detaylı baktırcam

İnşaallah sende de kuzularda da sorun çıkmaz.benim dr da aynı şeyii söyledi,ya aslında ilaçtan sonra sonuçlarım hep 2 küsür çıkıyordu,ilk kez 3 küsür oldu,testi yenileyeceğim bakalım..

Canim B sınıfı yaziyo kullandim o yüzden zaten bildiğim bi tek vitaminler A, yine en zararsızları B, yine gereksiz ilaç mı diye düşünüyor insan...
Sen nidilata hep mesafelesin biliyorum inşallah hiç gerek kalmaz, daha benim doktor magnezyum bile vermedi. Şimdilik bende almiyorum Salı detayli USG var perinatologa hem kasilmalari hem de magnezyum falan sorucam... (Yaaaa bu kisim EYLÜL'eeee :KK1: yanlis olmuş telden düzeltmek zor oluyooo)

Caniiiim senin cevabin Sedefin altindaaa :KK1: yanlis olmuş bide ekleme yapayim eğer calistigin için kendini ağırlaşmış yada suçlu hissediyorsan çok zorlama derim. Allah korusun sonra keşke biraksaydim deme. Doğumdan öncesi daha önemli bence kuveze girmeden geçirmek, doğumdan sonrasini bir şekilde halledersin ... Rapor çok mecbur kalirsan ücretsiz izin... Maddi olarak belki zor olur ama telafisi olacak birşey... Tabi calisan güzel örnekler var önümüzde maşallah ama istiharat önemli deniliyor...

ay çok tatlısın,tamam mesaj alındı:) detaylı usg vaktin geldi demek,inşaallah çook iyi haberler alırsın canım.
canım şu an çalışamaz durumda değilim çok şükür,doğumdan sonra da pek yardım edenim olmayacak,o yüzden ne aktarsam kardır diye düşünüyorum.ama tabi dediğin gibi zorlandığım,ağırlaştığım yerde bırakırım,hiçbir şey kuzularımızdan kıymetli değil ya..benim korkum kötü birşey oluyorsa bunu anlayamamak..ki bu durum evde dinlenirken de yatarken de olabilir.Rabbim hepimizin kuzularını korusun inşaallah.

Kızlar 27. Haftadayım kaşıntılarım yine artmıştı biraz önce acilde kan testi yaptırdım alt ast değerlerim 144 ve 60 a çıktı moralim sıfır burnum çok tıkandığı için kortizonlu fıs fıs vermişti sanırım o yükseltti doktor vitamin dahil tüm ilaçları kesti şimdi nasıl nefes alcam değerler nasıl normale dönecek bilmiyorum kızlar halinize şükredin 35. Haftaya sağ salim gelebilsem sağ sağlim çocuklarımı kucağıma alsam başka birşey istemiyorum....

canım bak geçen sefer de ilaçları kesmiştiniz düzelmiştin,yine düzelecek ama bak gerçekten çok stres yapıyorsun sen,yani var olan sorunun bir damla ise eğer,sen onu deryaya dönüştürüyorsun,yapmaaaaaa...:KK34:

kızlar 27. Haftadayım kaşıntılarım yine artmıştı biraz önce acilde kan testi yaptırdım alt ast değerlerim 144 ve 60 a çıktı moralim sıfır burnum çok tıkandığı için kortizonlu fıs fıs vermişti sanırım o yükseltti doktor vitamin dahil tüm ilaçları kesti şimdi nasıl nefes alcam değerler nasıl normale dönecek bilmiyorum kızlar halinize şükredin 35. Haftaya sağ salim gelebilsem sağ sağlim çocuklarımı kucağıma alsam başka birşey istemiyorum....

canım aynı sorun bendede var ursofalk ve allerset kullanıyorummm ....çokk zorrr AMA BEBİŞLER İÇİN DEĞER BENDE BİR AN ÖNCE ZAMAN GEÇSİN İSTYİYORUMMMM :KK43:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun cnm ilaçlari kesince düzelir inşallah... Tabi şükürler olsun halimize ama bence sende şükret Rabbim beterinden korusun...
İnşaallah sende de kuzularda da sorun çıkmaz.benim dr da aynı şeyii söyledi,ya aslında ilaçtan sonra sonuçlarım hep 2 küsür çıkıyordu,ilk kez 3 küsür oldu,testi yenileyeceğim bakalım..

ay çok tatlısın,tamam mesaj alındı:) detaylı usg vaktin geldi demek,inşaallah çook iyi haberler alırsın canım.
canım şu an çalışamaz durumda değilim çok şükür,doğumdan sonra da pek yardım edenim olmayacak,o yüzden ne aktarsam kardır diye düşünüyorum.ama tabi dediğin gibi zorlandığım,ağırlaştığım yerde bırakırım,hiçbir şey kuzularımızdan kıymetli değil ya..benim korkum kötü birşey oluyorsa bunu anlayamamak..ki bu durum evde dinlenirken de yatarken de olabilir.Rabbim hepimizin kuzularını korusun inşaallah.

Amiiin Canim... Çok heycanliyim Rabbimin izni ile bi sorun olmadan detayliyi atlatsak nasil mutlu olucam. Bide benim hoca en son kesin artik bi kız bi erkek demişti dünkü hastanedeki doktor sanki iki erkek gibi yapti kafami karıştırdı onun da heyacanı var :KK16: tabi sağlıklı olsunlar da herşeyden önce....

canım bak geçen sefer de ilaçları kesmiştiniz düzelmiştin,yine düzelecek ama bak gerçekten çok stres yapıyorsun sen,yani var olan sorunun bir damla ise eğer,sen onu deryaya dönüştürüyorsun,yapmaaaaaa...:KK34:

Kizlar herkese iyi geceler henüz geçmişi okuyamadim umarim herşey yolundadir. Ben bugün baya bi panik yaşadim, kum döktüğümü söylemiştim gece acile gidecek kadar ağrim oldu ama gitmedim. Bugün eşimin ısrarı ile doktorumu aradim. Anlattim ağrim oldu gece şimdi geçti idrarim da kum çıkmış dedim. Açikcasi sali gelince bakariz kumdan olmuştur ağri demesini beklerken hemen hastaneye gitmemi bazen başka ağrıların da doğumu vs tetikleyebildigini yada iki agriyi karistirabilecegimi, vajinal rahim boyuna da bakip nöbetçi doktor beni arasin dedi. Apar topar gittim ama çok korktuk, çok şükür bir sorun çıkmadı. Hatta bu sefer idrarda kum ve lökositte yok sadece orta bakteri demiş nasil oldu bu kadar ağrim oldu bilmiyorum. yine de 1 kullanimlik monurol saşe diye bir karisim verdi kendi doktoruma sorunca da içebilirsin dedi. Madem önemli bir sorun yok niye şimdi boş yere ilaç içi yorum :KK43:( bu ilacı kullanmış olan var mi aranizda?
Özellikle benim haftamda olan kizlar bu haftalarin riskli olduğunu fazla ağri vs olursa ciddiye almami söyledi doktorum sizinde bilginiz olsun :KK34:

canım eğer kum döküyorsun dedilerse sonrası idrar yolu enfeksiyoudur senelerdir yaşadığım için biliyorum artık..

Selam kızlar;

Bugün alışveriş merkezine gittim bi arkadaşıma hediye alırken ikizler gördüm :)daha 11 aylık 2 kız ay cok tatlılardı ama annesi aynı seyi söylemedi malesef :)Çok zor oluyorrr cok fenalar dedi kendim bakıorum arada kayınvalidem yada annem geliyor ama cok zorlanıyorum diyor 2 kızı daha varmış sonradan bunlar ikiz olmuşlar bana Allah yardımcın olsun felan diye bir sürü dua etti ..
Bu arada ikiz arabası kraft tandem kullanıyor ama cok kullanışsız kızlar alıcaklara tavsiye etmem bir birlerine tepiyorlardı yüzyüze çevirmiş annesi arka arkayada bir bebeğin cok sıkışacağını tahmin ettim kendimce bilmiyorum yinede..

1buçuk ay önce aynı durumdaydım elimi ayağımı kaşımaktan ağladım... sokak ortasında ayakkabı çıkarıp kaşıdığmı bilirim. geceleri 2 ursafolk verdi doktor düzenli kullanıyorum ne kaşıntı ne bişi kaldı ... bu kadar stres sıkıntı yapacak birşey değilki sakin ol .. ayrıca enzimleri burun spreyi yükseltmez ikiz gebelikte görülebilen gayet normal bir durumdur.... bebeklerin baskı yapıyor karaciğere çok fazla safra salgılanıp kana karışıyor dermansız dert değil.. 2 ilaçla normale döndü herşey... Sende şükretmelisin cnm bence Allah dermansız dert vermesin...

Kızlar kipada bebek eşyalarında yüzde 50 indirimli ürünler var..cok tatlı citcitli badyler aldım 5li set halinde 0-0, 0-3, ve 3-6 aylık birde yenidogan tulum aldım :) aventin kolik biberonu da indirimdeydi 125 ml ondan da aldım kuzularıma:) birde chicco kaucuk emzik aldım birer tane..tırnak makası da aldım:) birde 0-3 ay taytli badyli takım aldım ikisine birer tane :) cok tatlılar eve gelince actım hepsini bir an once doğurup giydiresim geldi:) allah o günleri görmeyi de nasip etsin ins..gerisini de buyudukce alırım artık kuzulara bunlar yeter şimdilik..birer tane hastane çıkışı da alıcam cunku daha:)

Kızlar kipada bebek eşyalarında yüzde 50 indirimli ürünler var..cok tatlı citcitli badyler aldım 5li set halinde 0-0, 0-3, ve 3-6 aylık birde yenidogan tulum aldım :) aventin kolik biberonu da indirimdeydi 125 ml ondan da aldım kuzularıma:) birde chicco kaucuk emzik aldım birer tane..tırnak makası da aldım:) birde 0-3 ay taytli badyli takım aldım ikisine birer tane :) cok tatlılar eve gelince actım hepsini bir an once doğurup giydiresim geldi:) allah o günleri görmeyi de nasip etsin ins..gerisini de buyudukce alırım artık kuzulara bunlar yeter şimdilik..birer tane hastane çıkışı da alıcam cunku daha:)

Taytlı takımın resmini atsana çok merak ettim:)

aksu'cum kız-erkek sağlıklı olsun önce,ama tabi haliyle merak vardır,bakalım ne çıkacak.kız-erkek'in güzelliği ayrı olmalı ikisini birden tadar insan ama aynı cinsiyet olunca da yavruşlar açısından mükemmel,çok iyi anlaşırlar,düşkün olurlar:) Önce sağlık,sonra hayırlı kul,ümmet,evlat olsunlar inşaallah.güzel haberlerini alırız inşaallah.

Selam kızlar;

Bugün alışveriş merkezine gittim bi arkadaşıma hediye alırken ikizler gördüm :)daha 11 aylık 2 kız ay cok tatlılardı ama annesi aynı seyi söylemedi malesef :)Çok zor oluyorrr cok fenalar dedi kendim bakıorum arada kayınvalidem yada annem geliyor ama cok zorlanıyorum diyor 2 kızı daha varmış sonradan bunlar ikiz olmuşlar bana Allah yardımcın olsun felan diye bir sürü dua etti ..
Bu arada ikiz arabası kraft tandem kullanıyor ama cok kullanışsız kızlar alıcaklara tavsiye etmem bir birlerine tepiyorlardı yüzyüze çevirmiş annesi arka arkayada bir bebeğin cok sıkışacağını tahmin ettim kendimce bilmiyorum yinede..

a.s canım,ama bak onun 4 çocuğu varmış,zordur mutlaka,çoğumuzun ilk 2 çocuğu rabbim nasip ederse..Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez,inşaallah altından kalkacağız canım ya,şimdi sağlıkları için endişelenip duruyoruz ya ne olacak ne bitecek diye,o yüzden sonrası sanki çok kolaymış gibi geliyor,inşaallah yine burdan birbirimize yardım ede ede aşarız hepsini:) ben de daha araba almadım,onu bebeişlerimiz sağlıklı doğduktan bir süre sonrasına erteleyelim diyorum,ilk zamanlar için portbebeler var,sağlık ocağına filan götürmeye iş görür yani.şimdilik aklıma yatan chicco liteaway ama öyle aman aman araştırdığım bir konu değil,bakarız zamanı gelince.

canım sağlıkla giydir inşaallah.Ben de 1 aydan biraz fazla zaman oldu sanırım,bir kipa şubesi kapanıyor diye bi gittik bi sürü şeyde indirim vardı:) ben eve deterjan stoklamaktan bebek eşyası fazla alamadım:) şaka bir yana aldım biraz ama bebek ürünleri bayağı tükenmişti,birkaç parça da olsa çook ucuza birşeyler aldım,sonradan netten baktım fiyatlara çok uçuk geldi,iyi denk gelmiş sana da:) şimdi gidemeyiz ama kipalar uzak bize.

Yaaa bunlar çok gzl ama:)bende oğlanlaramı giydirsem ne böyle:KK9:
Cok sagol teyzesi:) kız eşyaları cok guzel yaa hepsini alasim geldi ama tuttu kendimi:) Erkek bebekler için de cok guzel seyler vardı hem uygun hemde guzel olunca size de haber vereyim dedim tek sıkıntı herseyden iki tane bulmak zor:KK43: bi elbise buldum şahane ama 1 taneydi:KK43: almadım artık:)

Söylediklerin çok doğru canım ya daha öncede 360 lara çıkmıştı ursafolk ilaçla 20 lere düşmüştü Allah'ın izniyle yine düşecek ama aranızda en kaygılı ve dayanıksız benim yaşadığım çoğu sorunu hepiniz yaşıyorsunuz ama sadece ben böyleymiş gibi hergün ağlıyorum Allah anneme eşime sabır versin bu arada iyiki varsınız arkadaşlar psikoloğum buraya girmememi söylüyor ama psikologdan çok sizin yazdıklarınız beni rahatlatıyor :))

Cok sagol teyzesi:) kız eşyaları cok guzel yaa hepsini alasim geldi ama tuttu kendimi:) Erkek bebekler için de cok guzel seyler vardı hem uygun hemde guzel olunca size de haber vereyim dedim tek sıkıntı herseyden iki tane bulmak zor:KK43: bi elbise buldum şahane ama 1 taneydi:KK43: almadım artık:)

Ewet ya bende cok beğendiğim bişey eğer tekse almıyorm:)güzel günlerde giysinler inş fıstıkların

X