2014 ikiz anneleri

Amin inşallah canım.canım birini sen emzirrken,diğerini eşin beslesin,süt sağma aleti aldınmı,onla sağıp biberonla beslerdiniz diğerini.sanada kolaylık olurdu.yalnızmı bakıyosun bebişlere

Zaten suan sadece biri beni emiyor diğeri kucuk olduğu icin o daha beni emecek kuvveti yok alisicak insaalah zamanla eşim yardimci oluyor sağolsun evet tek basima bakıyorum ....

Ne bileyim canım ya,bariz gaz sesiydi işte,insan emin olamıyor dediğin gibi.dr.u aramaya utandım ne saçma şeylere kafasını takmış diyecek diye,msj attım bakalım ne diyecek. Annelik içgüdüsü seninki de işte..belki gaz sandığım şey kötü birşeyin ilk adımlarıdır,insan emin olamıyor ki.
Biz herseyi kötüye yormaya meyilli anneleriz zaten canım:KK9::KK9:
Ya benim de halime gülesim var,saçma geliyor biliyorum ama önemli birşeyse diye de çekiniyorum napim.

Ya 2 gündür yediğim yemek zaten bende gaz yaptı mahvetti beni,dedim acaba bebişlere de mi geçti,hani emziren annelerin yediklerinden bebişlerde gaz olabiliyormuş ya,onun gibi..daha birkaç gün önce gelen ark.larımız da su kesesi patlama olayını anlatınca korktum onun gibi birşeyler mi oluyor içerde diye.canım dedim ya aramaya çekindim valla,zaten bi gittiğimde bin tane soru soruyorum,tıbbi terimlerle konuşuyorum,adam şaşırıyor nerden buluyorsun bunları,nerden aklına geliyor ya da nerden öğreniyorsun diye,ço kurcalama çok takma diyor,buna da ne saçma şeye taktın demesin diye aramadım,msj attım dönmedi,ya gerçekten önemsiz birşey ya meşgul bilemiyorum.ama bir yakınıma sordum,tıp okuyor,hiç öyle şey duymadım dedi,en azından kötü durumlar arasında duymadım rahat ol dedi,kuzular da oynamaya başlayınca rahatladım,yarın kontrol var,pis adam niye cevap yazmadı bana kızdım ona!
Canım ama kum önemliymiş ya,kendi derdimden sana yazamadım,Allah hayırlı şifalar versin,yarın ikanın varsa git dr.a,benim de böbreklerde büyüme var,bu ara ağrılarım arttı,yarın gittiğimde daha da büyümüş olmasından korkuyorum:KK43:

evet bol su içmek lazım ama ben de yapamıyorum,3 lt civarı içebiliyorum en enn fazla,bazen daha az oluyor..
canım bana da surelere 20 yaz,esma'lar 100'er tane.
Adam o msji okuyunca kesin gulmustur:KK1:
Kizlar misafirim gelio simdi esimin is arkadaslari 2aile hadi bakalim kolay gelsin bana
Allah kolaylik versin canım bu ara kimse bize gelmiyor üzülüyorum aslında ama bi taraftan da iyi ki gelmiyorlar diyorum sanki altindan kalkamam gibi gelio:)))
Valla canım su içiyorum galiba:)hesaplamıyorum ama,19 lt damacana 5 günde bitti bu hafta.eşim sabah gidiyo akşam geliyo,akşamda 2 bardak ya içiyo ya içmiyo.ewdede yalnızım hep...4 litreye yakın içiyorum galiba:)
Helal sana ben 3 lt içeyim diye siseyle dolasiyorum yine de bitiremedigim günler oluyor:)))
Bizde Iyiyiz Allaha binlerce şükürler olsun bebeklerim hastahaneden cikti biraz bakımları zor kucuk oldukları icin ama alışıyor insan zamanla her 3 saatte bir besliyorum uyku düzeni alt üst oldu tabi ama olsun onlar saglikli olsunda kucuk oldukları icin beslenmeleri uzun sürüyor cok yavas emiyorlar ....
Hamilelikte cok kilo almadim ama galiba sut verirken kilo alicam sutum olsun diye bol bol yiyorum cokta şu iciyorum ama bakalım artik ne olacak halimiz:))
Rabbim insaallah sizlerinde bebeklerini sağlıkla kucaginiza almaya nasip etsin
Oy oy maasallah subhanallahh canım evde olmanıza çok sevindim:KK16::KK16:
Sen Lansinosh mu almistin canım memnun musun?
ya ama sen 31-32den sonra azalır demiştin,netten baktım 29-30 arası coştukları dönemdir diyordu,böyle olunca korktum.

Bu arada bir arkadaşa sordum,ona da olmuş,yani benim uydurduğum birşey değil kızlar,netten de baktım başkalarına da olmuş,bi daha gaz yapan yemekleri daha dikkatli yicem.
Ohh uyutmayacaklar annesi seni artik:)))
Iyi bari dr.dan da rahatlatici bir cevap vermiş sevindim guzelim:KK34:

ay maşallah onlara Rabbim ne tatlıdırlar şimdi:nazar::nazar::nazar:
Kengo ya ben bu ara herşeyi unutur oldum,32.haftada Doğum yapmıştın,kaç kg idi bebişler?
Sen süt sağma pompası da almıştın,çok alıştırmayın tabi ama çok yorgun düştüğünde sedef'in de dediği gibi bebeişlerden birini o şekilde besleyin,bu arada ben pompa almak üzereyim,hala memnun musun lansinoh'tan,2li şekilde mi sağıyorsun,çok acıtıyor mu?kaç saat uyuyor kuzular? ağrın-sızın var mı?çok sordum kusura bakma canım:)
Evet canim 32. Haftada dogdular biri 1700 diğeri 1380 idi yanlis hatırlamıyorsam Cunku hergun tartip not alıyoruz ama ilk hafta kilo kaybı oldu suan biri 1580 oldu diğeri 1850 oldu
Evet canim elektirikli sut sagma makinamdan memnunum 21 gündür her 2 saatte bir göğüslerini sagdim tabiki gogus
Uçların çatladı ama zaten bebekler emseydi bile yine göğüs uclarin catliyor onada krem kullaniyorum
Bebeklerimi en fazla 3 saat uyutuyorum saat kurdum her 3 saatte bir besliyorum onun icin uyandiriyorum altlarını değiştirip tekrar yatıyorlar
Agrim cok sukur kalmadı en geç bir haftada toparlaniyorsun
Ne kusuru canim merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz :)

Kızlaaar şu kum dökme olayını sormak için doktorlar sitesine yazdığımda öğrendiğim bir bilgiyi aktarmak istedim, belki bilginiz vardır ama...
biliyorsunuz sürekli bol su içmemizden bahsediliyor, su içmenin özellikle ikiz gebelik de önemli bir faydası da "kasılmaları azaltmasıymış" hani bahsediyoruz ya toplanmalar vs, erken doğum riskiyle, kasılmayla hastaneye gidenlere de ilk yapılan şeylerden birisi de hemen bol serum ile vücuda su vermekmiş. Ben bazen 1 bazen 2 litre içiyordum... 2 gündür 3 litre için zorluyorum. Siz ne kadar içiyorsunuz? doktorunuzun tavsiyesi daha doğrusu kaç litre... biz önlemlerimizi alalım da takdir Rabbimin...

Buarada gece DUA LİSTEMİZİ güncelliycem Allah nasip ederse... yazamayan varsa bekliyorummm... Allah kabul etsin Canlar :KK16: hepimizin yavrularını korusun... flufem ve orkide ye sabır versin... hastanedeki arkadaşlara kolaylık versin, bunvp bebişlerine sağlık versin (ben kaçırmadım değil mi çok merak ediyorum inşallah iyilerdir...) ayşe, kengo.... adını yazmadığım varsa bütün bebekleri kuvezde olan arkadaşların sağlıkla evlerine götürmesini nasip etsin.... bizlere de 36. haftaları görmek nasip olsun....

Canım bende de oldu kum dökme olayı ilk aylarda, bol su iç. Benim doktorum çok rahat vallahi bu tür konularda, son gidişimde sordum ne kadar su içmem lazım diye. İçebildiğin kadar iç, kendini kasma, vücudun seni uyarır zaten dedi...

aksucm bn laborantım bana sorarsan aciliyet konusunda sadece tit baktır.kültür zaten bakterin,yada bol lökositin yoksa üreme olmaz ve sana üreme yok die sonuç verirler.amorflar kültrde çıkmaz parana yazık derim,bi eksiğini al.suyunu bol iç,eğerki lökosititn artmıssa kültür yaptır.bnm 20 lökositle ilaç fln vermedi doktor bol su iç dedi o kdr.özel laboratuvarlar sadece para tuzağı içinde bulunduğum için söylüyorum.ama yinede sen bilirsin

Şu an için gereksiz olabilir canım ama benim doktorum her ay idrar kültürü yapacağız dedi. Geçen aydan itibaren başladık (20. haftadan itibaren) ikiz hamilelikte önemli dedi...

Valla canım su içiyorum galiba:)hesaplamıyorum ama,19 lt damacana 5 günde bitti bu hafta.eşim sabah gidiyo akşam geliyo,akşamda 2 bardak ya içiyo ya içmiyo.ewdede yalnızım hep...4 litreye yakın içiyorum galiba:)

Maşşallah canım, ben de şişeden içiyorum ne kadar içtiğimi bileyim diye ama 1,5-2 lt. anca içebiliyorum :KK43: Hoş doktorum kasma kendini diyor :)

Bizde Iyiyiz Allaha binlerce şükürler olsun bebeklerim hastahaneden cikti biraz bakımları zor kucuk oldukları icin ama alışıyor insan zamanla her 3 saatte bir besliyorum uyku düzeni alt üst oldu tabi ama olsun onlar saglikli olsunda kucuk oldukları icin beslenmeleri uzun sürüyor cok yavas emiyorlar ....
Hamilelikte cok kilo almadim ama galiba sut verirken kilo alicam sutum olsun diye bol bol yiyorum cokta şu iciyorum ama bakalım artik ne olacak halimiz:))

Kengocummm çok sevindim canım, darısı başımıza inşallah... :KK16: Sağlıklı olsunlar da herşeye katlanırız elbette, hiç takma kiloyu falan sakın, çok rahat verirsin sonra alsan da... Bebişler iyi olsun da gerisi boş...

Kızlar bişey soracağım ya: Sizin de cildinizde ağrı oluyor mu? Yani karın bölgesinde? Birkaç gündür ölüyorum ağrıdan, böyle sanki derim incelmiş gibi, ya da yanmış gibi hissediyorum :KK43: Beyaz tenli bir insanım ben, o yüzden cildim de hassas biraz, ondan mı acaba? Bol bol krem sürüyorum ama nafile... Gööğüslerimin altı o kadar kötü ki 3 gündür sütyensiz geziyorum:KK1: takamıyorum ağrıdan :KK43:( Sizde de oldu mu böyle bişey?

aksucm bn laborantım bana sorarsan aciliyet konusunda sadece tit baktır.kültür zaten bakterin,yada bol lökositin yoksa üreme olmaz ve sana üreme yok die sonuç verirler.amorflar kültrde çıkmaz parana yazık derim,bi eksiğini al.suyunu bol iç,eğerki lökosititn artmıssa kültür yaptır.bnm 20 lökositle ilaç fln vermedi doktor bol su iç dedi o kdr.özel laboratuvarlar sadece para tuzağı içinde bulunduğum için söylüyorum.ama yinede sen bilirsin
Çok sağol canım, 14 lökosit çok değil diyorsun yani, salı günü zaten doktor kontrolüm var o zaten bu testi gösterince yapar muhtemelen tit'te kültürde ben hani beklemeyip sonuçlarla mı gitsem diyodum. Senin dediğine göre o kadar acele etmeme gerek yok öylemi? Zaten o gün detayli 525 vericem 50 daha vermemiş olurum.
Canim bizde sizleri merak ediyorduk fırsat buldukça yazmaya çalış :KK16: gözün Aydin şükür eve gelmişiniz maşallah. Allah'ın izni ile hemen toparlarlar. Emmeyen kuzgun napiyo biberonla mi besleniyor? İnşallah en kisa zamanda o da emer güzel güzel annesini :KK16:
Ay kuzum bide onlamı uğraşcan.ama gebelikte çok rastlanan bi durummuş biliyomusun.düzen laboratuarında yaptır derşm ben,ordan daha güvenilir sonuç veren olmaz.

Tatlım yaa çok tatlısın:KK1:fazlamı yedin acaba.yada ağır şeyler yediysen.haa ayaklarınıda sıcak tut corapsız durma

Bence tiroid olabilir canım bende iki gündür hapımı ihmal ettim sesim benimde kısık bugün.aynen dediğin gibi ağrı falan yok sadece ses kısık

Yorma kendini kuzum.misafirler kusuruna bakmaz

Canım ben 16-17 haftadan beri yaşıyorum aynısını.kasılma diye diye bu haftaya geldim:)sancın yoksa ve toparlanma düzenli olmuyosa korkma ama doktora danış yinede
Sağol canım:KK16: bak şimdi ne yapsam ki :KK1: Saliyi bekleme mi diyorsun. Tabi sali yaptiricak olursak başkentte birkaç günü bulur çıkmasi sonucun.
Kızlar çok erken biliyorum ama sizce hastanede çikolata yerine şeker hamuru kurabiyeleri dağıtsak nasıl olur??
Çok güzel kurabiyeler oluyor olur bence :KK16: arkadaşim da cupcake dagitmişti :KK16: eve geçince çikolata dağitican mi?
Canım bende de oldu kum dökme olayı ilk aylarda, bol su iç. Benim doktorum çok rahat vallahi bu tür konularda, son gidişimde sordum ne kadar su içmem lazım diye. İçebildiğin kadar iç, kendini kasma, vücudun seni uyarır zaten dedi...

Şu an için gereksiz olabilir canım ama benim doktorum her ay idrar kültürü yapacağız dedi. Geçen aydan itibaren başladık (20. haftadan itibaren) ikiz hamilelikte önemli dedi...

Maşşallah canım, ben de şişeden içiyorum ne kadar içtiğimi bileyim diye ama 1,5-2 lt. anca içebiliyorum :KK43: Hoş doktorum kasma kendini diyor :)

Kengocummm çok sevindim canım, darısı başımıza inşallah... :KK16: Sağlıklı olsunlar da herşeye katlanırız elbette, hiç takma kiloyu falan sakın, çok rahat verirsin sonra alsan da... Bebişler iyi olsun da gerisi boş...
Çok sağol Canim, ilaçsiz geçti mi yani? Kaç günde geçti... Sinavlarimda var ağrim da artmasa bari :18:

Zaten suan sadece biri beni emiyor diğeri kucuk olduğu icin o daha beni emecek kuvveti yok alisicak insaalah zamanla eşim yardimci oluyor sağolsun evet tek basima bakıyorum ....

Maşşallah sana güzel anne:nazar:yalnız idare ediyosun.aynı anda uyandırıp besleyip uyutmak daha kolay olur diyolat öylemi yapıyosun?uyku düzenleri nasıl gaz sorunları varmı

Çok sağol canım, 14 lökosit çok değil diyorsun yani, salı günü zaten doktor kontrolüm var o zaten bu testi gösterince yapar muhtemelen tit'te kültürde ben hani beklemeyip sonuçlarla mı gitsem diyodum. Senin dediğine göre o kadar acele etmeme gerek yok öylemi? Zaten o gün detayli 525 vericem 50 daha vermemiş olurum.

Canim bizde sizleri merak ediyorduk fırsat buldukça yazmaya çalış :KK16: gözün Aydin şükür eve gelmişiniz maşallah. Allah'ın izni ile hemen toparlarlar. Emmeyen kuzgun napiyo biberonla mi besleniyor? İnşallah en kisa zamanda o da emer güzel güzel annesini :KK16:

Sağol canım:KK16: bak şimdi ne yapsam ki :KK1: Saliyi bekleme mi diyorsun. Tabi sali yaptiricak olursak başkentte birkaç günü bulur çıkmasi sonucun.

Çok güzel kurabiyeler oluyor olur bence :KK16: arkadaşim da cupcake dagitmişti :KK16: eve geçince çikolata dağitican mi?

Çok sağol Canim, ilaçsiz geçti mi yani? Kaç günde geçti... Sinavlarimda var ağrim da artmasa bari :18:

Evet canım ilaçsız geçti benim çok şükür, tabii kaç lökosit çıktığını hatırlamıyorum, kasıklarım çok ağrıyordu ama, 1 hafta-10 gün falan sürmüştü diye hatırlıyorum. İnşallah senin de ilaçsz ve erken zamanda geçer...:KK16:

Aksucm sadece tit baktir derim bn eerki lökosit yuksek zaten kültüre 1 damla bile yeter.bide direk kaba degil her zmn biraz disari sonra kaba :-)bnm 20lokosit sıkı bir su icme temposundan sonra 3-5loksite dusmustu.zaten tit yarim saate cikar ona gore yaptir derim bn :-)

Evet canim 32. Haftada dogdular biri 1700 diğeri 1380 idi yanlis hatırlamıyorsam Cunku hergun tartip not alıyoruz ama ilk hafta kilo kaybı oldu suan biri 1580 oldu diğeri 1850 oldu
Evet canim elektirikli sut sagma makinamdan memnunum 21 gündür her 2 saatte bir göğüslerini sagdim tabiki gogus
Uçların çatladı ama zaten bebekler emseydi bile yine göğüs uclarin catliyor onada krem kullaniyorum
Bebeklerimi en fazla 3 saat uyutuyorum saat kurdum her 3 saatte bir besliyorum onun icin uyandiriyorum altlarını değiştirip tekrar yatıyorlar
Agrim cok sukur kalmadı en geç bir haftada toparlaniyorsun
Ne kusuru canim merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz :)

Sağol canım cevapların için,yorgunsundur diye bi de aklında bebeklerin sağlıklı kilo alacak mı,nasıl olacak soruları vardır diye üzerine çok gelmek istemiyorum,sen ara sıra uğrayıp iyiyiz desen ve bir anne olarak bize de dua etsen yeter..
Ben de lansinoh alayım o zaman,2li olduğu için zamandan tasarruf olur.
Senin kuzularla da görmüş olduk ki kilodan daha önemli olan hafta,hayırlısıyla bizimkiler de uzun uzun dururlar içerde.
göğüs ucu için kremlerim hazır canım,ister istemez çatlıyomuş ama en aza indiririz inşaallah.
beraber uyandırıp beslemen de düzen oturtmak adına iyi olur sanırım,sana akıl verecek konumda değiliz elbet ama benim de forumlardan gördüğüm ve inşaallah uygulamak istediğim bu,bakalım biz ne yapıcaz o zamanlar geldiğinde..
He bu arada misafir gelmiyor diye üzülmüşsün,ne üzülüyorsun cnm,bu ilk şaşkınlıklarla,düzen oturtma çalışmalarıyla,yorgunlukla misafir mi ağırlayacaksın? biraz geç gelmiş olsunlar sorun değil,en azından alışırsın,elbet gelecekler doğum yaptın yani,ne yalan söyleyeyim,ben ilk zamanlar yani öyle ilk günden evime bi sürü insan dolsun istemiyorum,çünkü benim bazen bir duruma alışmam biraz sıkıntılı olabiliyor,bi de misafirle mi uğraşıcam ilk günden,biraz düzen otursun,sonra gelen gelsin bi yere kaçmıyoruz Allah'ın izniyle:)

Kızlar bişey soracağım ya: Sizin de cildinizde ağrı oluyor mu? Yani karın bölgesinde? Birkaç gündür ölüyorum ağrıdan, böyle sanki derim incelmiş gibi, ya da yanmış gibi hissediyorum :KK43: Beyaz tenli bir insanım ben, o yüzden cildim de hassas biraz, ondan mı acaba? Bol bol krem sürüyorum ama nafile... Gööğüslerimin altı o kadar kötü ki 3 gündür sütyensiz geziyorum:KK1: takamıyorum ağrıdan :KK43:( Sizde de oldu mu böyle bişey?

canım göbüş büyüdükçe gerginlikten ve bugünlerde yavrularım kemklerini dayayıp öylece beklediğinden biraz ağrım oluyor.sutyene gelince sen 3 gündür mü takmıyorsun sadece diyorum ve susuyorum anla yani:)) Dışarı çıktığımda mecburen takıyorum eve gelir gelmez.....:KK1:

Kizlar misafirim gelio simdi esimin is arkadaslari 2aile hadi bakalim kolay gelsin bana
Hadi yaa:) yorma kendini canım
slm anneler...hepiniz iyisinizdir inşallah.bnm kafama bişiler takıldı sizde yaşadınızmı die merak ettim.15. haftaya girdim gireli sırt üstü yattığımda bazen kasıklarımda bi ağrı ile sertleşiyo.sizdede olmuşmuydu yoksa bndemi erken başladı.bazende alttan bıçak saplanmış gibi ağrı hissediyorum.urfada iyi bi doktorum yok,prof desen burda çok zor arayıp sorsam sadece sizin tecrübeleriniz bni rahatlatıyo okudukça sağolun...
Canım normal oluyo bazen bizde de..düzenli aralıklarla olursa ve 20 sn den uzun sürerse doktora danış canım..
Ayy yerim ben onları.. Bize yaz ara ara kuzum..merak ediyoruz seni..
Yok canım kızmıyorum,netten biraz baktım daha önce benzer şeyler yaşayan olmuş ama kimse sorduğu soruya cevap alamamış,dr barsaklarından gelmiştir diye cevap yazdı:) şu dr milletine de zor soru sorunca hep böyle yapıyorlar:) Bana da okulda çocuklar hatırlamadığım birşeyler sorunca öyle yapmak zorunda kaldığım oluyor çünkü:) ya kızlar bugüün kuzularım önceki günlere göre daha az hareket ettiler de biraz da o yüzden korktum,Allah'ıma şükür başladılar oynamaya,rahatladım ben de..yarın kontrol var yine söylicem gaz sesi bağırsaklardan değil ayol kalple mide arası bir yerden geldi,kalbimden gaz çıkaramayacağıma göre:) bağırsaklarım oraya çıktıysa göstersin ultrasonda,ben de korkmayayım artık.
Ben de unutmazsam idrar testi isteyeceğim,bazen ağrım oluyor,böbrek büyümem mi sebep oluyor enfeksiyon mu var bilemediğim için korkuyorum,kültür yaptırmam şimdi,Allah korusun lökosit çıkarsa öyle yaparız sen de boşuna para harcama cnm,önce normal test yaptır.

Slm cnm,sırt üstü yatma,bebekler ve senin için zararlı bir durum,kan dolaşımına engel oluyorsun,beslenmelerine-oksijen taşınmasına engel oluyorsun,senin de tansiyonun düşüyor haberin olsun.sertleşme de kasılmadandır,çok fazla ve sık aralıkla olmuyorsa sorun etme,düzenli aralıklarla gelmesi tehlikeli.

hangi iğne olduğunu yazmamışsın??? ciğer geliştirici mi?

bizim evde de suyu ben bitiriyorum,dediğin gibi eşim akşamdan akşama 1-2 bardak anca içiyor.ne kadar sürede bitirdiğime dikkat edicem.

Biz iyiyiz çok şükür canım esas sen sizden haberler ver,nasılsınız?
Eylül gülmekten çatladım burda esim de neye gülüyosun diyo allah seni güldürsün emi :)) ultrasonda bağırsaklarını niye göstersin kızım midenin orda ne isi var bağırsağın :KK66:)) sen orda hissetmisdindir..cok gaz olmuştur da...alemsin kızım ya gözümden yas geldi..

Eylül gülmekten çatladım burda esim de neye gülüyosun diyo allah seni güldürsün emi :)) ultrasonda bağırsaklarını niye göstersin kızım midenin orda ne isi var bağırsağın :KK66:)) sen orda hissetmisdindir..cok gaz olmuştur da...alemsin kızım ya gözümden yas geldi..

Amin Allah hepimizi güldürsün.. Ya gül tabi de benim tam göğsümün altından geldi sesler bana bağırsak dedi,e ben de pek inanmadım haliyle:) o zaman mide gurultumuz da kolumuzdan gelsin yani..bence bilemedi işte hıh:emir_bebek: bakalım gittiğimde mantıklı bi açıklama gelicek mi..
hüleyn cadılar,sizin de başınıza gelicek birgün o zaman eylüüüüll,böyle miydi ay korktum filan yazarsanız gösteririm size:KK1::KK1:

Beyaz kızım kaldır şu muzları ya,ortalık hamile kaynıyor farkında mısın:KK1:

Bu arada deli kaşıntı tuttu kaç saattir yine ya:KK43:

KENGO canım. Ne güzel haberler bebeklerinle evdesin artık. Darısı bizlere inşallah canım Sedef canımmm hadi bakalım sona geldin sende ne güzel son kontroller Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ewttt kızlar misafirlerim gitti şimdi ama şükür ben çok yorulmadım sağolsunlar yardımcı oldular hep çayımı bile onlar verdi

Amin Allah hepimizi güldürsün.. Ya gül tabi de benim tam göğsümün altından geldi sesler bana bağırsak dedi,e ben de pek inanmadım haliyle:) o zaman mide gurultumuz da kolumuzdan gelsin yani..bence bilemedi işte hıh:emir_bebek: bakalım gittiğimde mantıklı bi açıklama gelicek mi..
hüleyn cadılar,sizin de başınıza gelicek birgün o zaman eylüüüüll,böyle miydi ay korktum filan yazarsanız gösteririm size:KK1::KK1:

Beyaz kızım kaldır şu muzları ya,ortalık hamile kaynıyor farkında mısın:KK1:

Bu arada deli kaşıntı tuttu kaç saattir yine ya:KK43:
ama o muzun da bizim gibi iki tane kuzusu var.. Yani vardı:) yedim onlari ben:) yemden once de bi olumsuzlestireyim demiştim.. saka bi yana canınız çekiyorsa kaldırayım..benim aklım fikrim yemede içmede bu aralar:)

Ya Eylül cok tatlısın ama bizim kuzular daha gaz cikarmiyo kızım ya:) buyumediler o kadar:)) daha bizimkiler amniyon sıvısında nefes alıyo da:) kızma bana sakın..bebekleri gaz çıkarırken düşünüyorum da cok tatlı olurlar ya:)

Son düzenleme:

Güzel fikir dimi canim cok şeker oluyorlar:)) hem farklı bir fikir eve geçince mecbur çikolata ikram ederiz gelenlere e bende makine değilim hem bebişler hem kurabiyeler yetismez bunye:))))

Aksucm sadece tit baktir derim bn eerki lökosit yuksek zaten kültüre 1 damla bile yeter.bide direk kaba degil her zmn biraz disari sonra kaba :-)bnm 20lokosit sıkı bir su icme temposundan sonra 3-5loksite dusmustu.zaten tit yarim saate cikar ona gore yaptir derim bn :-)

Aaa Tit'de demi biraz dışarı yapmak iyi... Benim o gün hiç yoktu tuvaletim söylemesi ayıp azıcık zorla resmen ıkınarak yaptım tamam az olsa da yeter dediler. Belki o da sonucu etkilemiştir çünkü yakin zamanda baktirmistim hiç sorun yoktu. Birde başkentte gazlı bezle bir sıvı veriyorlar onunla silip vajinayi öyle idrari yaptiriyorlar. Burada öyle birşey de yapmadılar... Çok sağol arkadaşım ilgin için :KK16:

Güzel fikir dimi canim cok şeker oluyorlar:)) hem farklı bir fikir eve geçince mecbur çikolata ikram ederiz gelenlere e bende makine değilim hem bebişler hem kurabiyeler yetismez bunye:))))

aaa sen kendin mi yapacaksııın?? süpeeer olur öyleyse, bol bol da foto çekersin hatta yapım aşamasını kameraya falan çek kuzulara çok güzel hatıra olur:KK16:
bende şu keçeden yapılan şekerlere hevesleniyorum malzeme alıp evde yapsam becerebilir miyim ki, daha ucuza gelmez pek de ama beni mutlu eder, hem de anlamlı olur :KK16:

aaa sen kendin mi yapacaksııın?? süpeeer olur öyleyse, bol bol da foto çekersin hatta yapım aşamasını kameraya falan çek kuzulara çok güzel hatıra olur:KK16:
bende şu keçeden yapılan şekerlere hevesleniyorum malzeme alıp evde yapsam becerebilir miyim ki, daha ucuza gelmez pek de ama beni mutlu eder, hem de anlamlı olur :KK16:
Evet canım kendim yapmak istiyorum hem zevkli hemde hoş bir anı olur diye düşünmüştüm ama videoya çekmek hiç aklıma gelmemişti hay aklınla bin yaşa çok hoş olur:)))
yaparsin niye yapamayasin çok hoş oluyor onlarda harika bi ani annecikleri evlatlarina yapıyor anlamlı olmaz mi:KK16:

X