2014 ikiz anneleri

Zayıflayacağımdan hiç şüphem yok benim:)zaten bacaklarım kalçam göğüsler aynı tek fark göbek onuda 3,4 ayda zayıflatırım:)çatlaklar çoğalmasın o bana yeter.bu arada akşam benimde misafirim var kızlar kalabalık değil 2 kişi ama misafir işte:KK43:

Canım ben de göbek dışında kilo almadım,ama yürürken göbüş benden önce gidiyor,eşim de arada takılıyor koca göbekli diye:)) (çünkü göbek benim hassas noktam, o yüzden uğraşıyo benle) Bi de sezaryen olursak mekikti,egzersizdi normal doğuma göre kolay kolay yapılmıyor sanırım,göbeğin kendini salma ihtimali daha fazlaymış,ya gitmezse diyorum bazen.İlla dümdüz olacak karnım,dümdüz olmayınca ben ona göbek diyorum malesef..

Evet dediğin gibi misafir misafirdir,biz haber verdik bekleriz diye ama ses çıkmadı,bakalım gelirler herhalde..eşin yardım ediyodur ama canım demi,herşeyi sana bırakmaz.

Canimm cok detayli yazmissin cook saol, cidden hepinize cok tesekkur ederim yardimci olmaya calistiginiz, rahatlattiginiz icin.
burun kemikleri, kalp fln herseyi normal tek sorun tek bebekte olan ense kalinligi :KK43:( doktor testi oneriyorum defi her ihtimali dusunmek lazim dedi, arastirma hastanesindeki "yaptirmayi dusunuyomusun" diye sordu 3-5 kez yaptir demedi net net.. sadece 3 mm bizde SINIR dedi.. prenatest icinn de randevu aldim cuma sabaha.. 1850 tl dediler.. tek duam temiz cikmasi yoksasini dusunemiyorum direk gozyasi nobeti :KK43:(( benimkiler tek yumurta bu arada :KK43:( su keseleri ayri...
Umarim ben de sen ve arkadasin gibi guzel sonuclar alirim :KK43:
Down sendromu olan bebeklerde burun kemiği 12 haftalıkken oluşmuyormus kuzum yani hep birlikte bakınca sadece ense kalınlığı cok da güven vermiyor bana..birde arkadaslar yazmışlar tek yumurta olup ta ikisinin ense kalınlıkları farklı çıkması da cabası..sen bosuna üzme tatlı canını bebislerin sapasaglamlar inan..

Canım ben de göbek dışında kilo almadım,ama yürürken göbüş benden önce gidiyor,eşim de arada takılıyor koca göbekli diye:)) (çünkü göbek benim hassas noktam, o yüzden uğraşıyo benle) Bi de sezaryen olursak mekikti,egzersizdi normal doğuma göre kolay kolay yapılmıyor sanırım,göbeğin kendini salma ihtimali daha fazlaymış,ya gitmezse diyorum bazen.İlla dümdüz olacak karnım,dümdüz olmayınca ben ona göbek diyorum malesef..

Evet dediğin gibi misafir misafirdir,biz haber verdik bekleriz diye ama ses çıkmadı,bakalım gelirler herhalde..eşin yardım ediyodur ama canım demi,herşeyi sana bırakmaz.

Hafiften ayva göbek kalsın boşver nolcak:)ben göbeğimin üstüne bardak koyuyorum duruyo düşmeden:))valla eşim yardım edermi görecez.hamişliğimden beri ilk defa akşam misafir gelcek:)görecez yardım etcekmi,insafı varsa eder:)

He heee onceden herkes bana göbekli gelirdi simdi millet tığ gibi olmuşlar ya :)
itiraf ediyorum herkes göbeğin dümdüz dese bile benim hep bi ayva göbeğim vardı.. Ama simdi anlıyorum göbekli olmak nasılmış benim ayva hakkaten küçükmüş ne buyuk gelirdi bana:)

Canimm cok detayli yazmissin cook saol, cidden hepinize cok tesekkur ederim yardimci olmaya calistiginiz, rahatlattiginiz icin.
burun kemikleri, kalp fln herseyi normal tek sorun tek bebekte olan ense kalinligi :KK43:( doktor testi oneriyorum defi her ihtimali dusunmek lazim dedi, arastirma hastanesindeki "yaptirmayi dusunuyomusun" diye sordu 3-5 kez yaptir demedi net net.. sadece 3 mm bizde SINIR dedi.. prenatest icinn de randevu aldim cuma sabaha.. 1850 tl dediler.. tek duam temiz cikmasi yoksasini dusunemiyorum direk gozyasi nobeti :KK43:(( benimkiler tek yumurta bu arada :KK43:( su keseleri ayri...
Umarim ben de sen ve arkadasin gibi guzel sonuclar alirim :KK43:

Canim ne demek.... Yalniz tek yumurta olduğuna eminsin değil mi? Çünkü bu kromozom bozukluğu ve iki bebekte sende ayni kromozomlari taşıyor. Yani Allah korusun birisi down diğeri normal olma gibi bir durum zaten olamaz, tek mi çift mi ayirmak bazen zor olabiliyormuş bilmem yaniliyorlar mi. Eğer tek yumurta ise prenaya daha da güvenebilirsin hangi sonucu alirsan al iki bebek için de geçerli olacak.
Tek yumurtaysa iyice rahat ol Canim diğer bebisin iyi ölçümleri bununkini de yanlis ölçmüş olabilirler. Ama doktorlarda öyle diyorsa testti yaptir için içini yemektense... Şimdi derse giricem aksam sorun olursa bakarim yine Canim...

Hafiften ayva göbek kalsın boşver nolcak:)ben göbeğimin üstüne bardak koyuyorum duruyo düşmeden:))valla eşim yardım edermi görecez.hamişliğimden beri ilk defa akşam misafir gelcek:)görecez yardım etcekmi,insafı varsa eder:)

Yok ya doğumdan sonra dümdüz olsun,bildiğin gibi değil hakikaten takıntılıyım göbeğe:) ama tabi kocamaaan gezmektense uzun süre,ayva göbeğe razı olurum(bir süreliğine) :KK1: ay bazen suçlu hissediyorum kendimi ya,amaaan! kuzularımız sağlıklı olsun da inat eder veririz Allah'ın izniyle,gerekirse bi topik açarız,herkes birbirine kızar niye onu yedin aa bu saatte mi yedin filan diye:) Geçen ben kızıyormuşum ya size:))

Eder canım eder,ben inanmıyorum rahat rahat oturacağına,içi elvermez.

Bu arada yakında ben de göbeğiyle yemek tabağı taşıyan kadın sıfatına nail olacağım sanırım:)

He heee onceden herkes bana göbekli gelirdi simdi millet tığ gibi olmuşlar ya :)
itiraf ediyorum herkes göbeğin dümdüz dese bile benim hep bi ayva göbeğim vardı.. Ama simdi anlıyorum göbekli olmak nasılmış benim ayva hakkaten küçükmüş ne buyuk gelirdi bana:)

Ay aynen,okulda herkes sıskacık geliyor bana,zamanında kilo fazlası olduğunu düşündüğüm insanlar bile..salaş giyinin,yanımda tığ gibi gezmeyin diyorum ben:) Olsun,biz Rabbim'izin güzel hediyelerini,emanetlerini taşıyoruz,Rabbim sen koru onları inşaallah.:nazar::nazar:yemişim göbeği!En Büyük KK

Hayırlı akşamlar arkadaşlar cumartesi saat 12.55 de miniklerim dünyaya geldi ben bugün taburcu oldum miniklerim hastanedeler kızım çok zayıf ikiside kuvezdeler dualarinizi esirgemeyin.ameliyatim cok zor geçti.hepiniz icin dua ettim rabbim yardımcımız olsun.
Allahım esirgesin inşallah sağ salim kucağına al
Kafami karistiran konu, doktor prenatest icin iki yerin trlefonunu verdi.. biri gayet olumlu konustu yaptirin fln diger lab. Aaaaa ikiz mi? Ikizlerde bu testi yapmiyoruz dedi.. sonuc vermiyo dedi.. gel de diger "ok gel yapariz" diyen yere guven :KK43:(
doktorlar bazen lab.şirketleriyle anlaşıyor ve ordan kar alıyor bunuda bilin benimde başka bi konuda başıma gelmişti başka doktorlara gittim alakası yok dediler ve diğer doktorun dediği adama gitmedim

Canim ne demek.... Yalniz tek yumurta olduğuna eminsin değil mi? Çünkü bu kromozom bozukluğu ve iki bebekte sende ayni kromozomlari taşıyor. Yani Allah korusun birisi down diğeri normal olma gibi bir durum zaten olamaz, tek mi çift mi ayirmak bazen zor olabiliyormuş bilmem yaniliyorlar mi. Eğer tek yumurta ise prenaya daha da güvenebilirsin hangi sonucu alirsan al iki bebek için de geçerli olacak.Tek yumurtaysa iyice rahat ol Canim diğer bebisin iyi ölçümleri bununkini de yanlis ölçmüş olabilirler. Ama doktorlarda öyle diyorsa testti yaptir için içini yemektense... Şimdi derse giricem aksam sorun olursa bakarim yine Canim...
bencede tek yumurta olduğu kesinmi banada 20 .haftaya kadar 2 kadındoğumcu 1 radyolog tek yumurta ikizi dedi 20.haftada ayrıntılıda perinatologa gittim çift yumurta dedi şuan çift diye biliyoruz inşallah tek yumurtadır ve ölçüm yanlıştır canım içini sıkma sonucta ultrasound ses dalgalarıyla yapılan görüntüleme doğadaki en hassas ölçüm aleti (kumpas)bile
fazla ölçebiliyor ha ama yinede 1 ölçüm daha yaptır ve sonucunu iyi düşün o testide ona göre yaptır o testi sonuç kötü çıktığında Allah korusun operasyonu kabul ediyorsan yaptır Allaha dua et içini ferah tut

kızlar doktordan geldik :nazar::nazar: 21.haftaymışız kız bebişim sol üstte, erkek sağ altta hiç değişmemişler kız 410 gr erkek 415gr doktor gelişimleri iyi dedi benim için 2 kilo ile bitirsek yeter tabiki doktorumun daha önceden 3 kiloyu geçen ikizleri varmış şaşırdım ikisi de sağlıkla doğmuşlar sol el uyuşmam geçmedi normalmiş hamilelerde olabilir dedi bi de bugün hapşurunca mendilde hafif burun kanaması gördüm bu da normalmiş sol kasığımda arada batma oluyor dedim o da normalmiş yanii kızlar doktora göre her şey normal :KK9:
24.haftamda gidecekmişiz şeker yüklemesi yapılacakmış aç gel dedi o gün için erken doğumu önleyen bi ilaç vermedi şimdilik gerek yokmuş bizden haberler bunlar rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah hayırlısıyla zamanında sağlıklı doğum yaparız :KK16:

Son düzenleme:
bi de kızlar aklıma bi şey takıldı benim bebekler 21.haftalık 22.haftama geldiğimde 5.ay bitiyor 6.ayıma gireceğimi zannediyordum :KK53: :KK53:bugün doktorum sen 5.aya yeni girdin 6.aya girmene 20 gün var dedi bi şey anlamadım şimdi biz size göre kaç aylığız ne zaman 6.aya giriyoruz :KK53:

bi de kızlar aklıma bi şey takıldı benim bebekler 21.haftalık 22.haftama geldiğimde 5.ay bitiyor 6.ayıma gireceğimi zannediyordum :KK53: :KK53:bugün doktorum sen 5.aya yeni girdin 6.aya girmene 20 gün var dedi bi şey anlamadım şimdi biz size göre kaç aylığız ne zaman 6.aya giriyoruz :KK53:

Canım valla bende anlamıorum haftaya göre ay hesabını kafam karışıyo kime ne diyecegimi şaşırdım :) bende şimdi 7ye girdim diorum dogrudur herhalde hehehe

kızlar doktordan geldik :nazar::nazar: 21.haftaymışız kız bebişim sol üstte, erkek sağ altta hiç değişmemişler kız 410 gr erkek 415gr doktor gelişimleri iyi dedi benim için 2 kilo ile bitirsek yeter tabiki doktorumun daha önceden 3 kiloyu geçen ikizleri varmış şaşırdım ikisi de sağlıkla doğmuşlar sol el uyuşmam geçmedi normalmiş hamilelerde olabilir dedi bi de bugün hapşurunca mendilde hafif burun kanaması gördüm bu da normalmiş sol kasığımda arada batma oluyor dedim o da normalmiş yanii kızlar doktora göre her şey normal :KK9:
24.haftamda gidecekmişiz şeker yüklemesi yapılacakmış aç gel dedi o gün için erken doğumu önleyen bi ilaç vermedi şimdilik gerek yokmuş bizden haberler bunlar rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah hayırlısıyla zamanında sağlıklı doğum yaparız :KK16:
Ne guzel haberlerle geldin masallah kuzuların kocaman olmuş kız :) nası beslerin sırlarını bize de söyle:) cok sevindim allah nazardan saklasın hep iyi haberlerle gel ins..
Sen 5 ayliksin 6. Aya 20 gun var demiş olmalı..mümkün degil cunku..5 ayın içindeyiz bitirmek uzereyiz..ama 6. Aya geçince 6 aylık olmuyoruz ya onu söylemiştir 6. Ayı bitirene kadar 5-5bucuk aylık oluyoruz..ne yoruyosun kafayı haftanı 7 ile carp 30 a bol çıkar ne oldugun:)

Mesela ben : 20+1 im su an..
20x7=140
140+1=141
141:30=4.7 çıkıyor
4.7 aylığım su an bu da demektir ki 4 ayım bitmiş 5. Ayın içindeyim hatta 5i tamamlamaya yaklasmisim..yani 5 aylık olucam 5. Ayı dolduRacam ve üstünden gun almaya başlıcam bu ay sonu:)
Aynı aşağıdaki takvim gibi 20+1 im yani 21. Haftanın içindeyim 20 bitmiş 21 ı yasıyorum..yani 20 haftalığım..

Son düzenleme:
4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

Doktorumun sitesinde aldım :)

Canım valla bende anlamıorum haftaya göre ay hesabını kafam karışıyo kime ne diyecegimi şaşırdım :) bende şimdi 7ye girdim diorum dogrudur herhalde hehehe
177 günlük hamileysen 6.9 aylık hamilesin yani 7. Ayın dolmak üzere..dolunca 7 aylikhamileyim diyebilirsin cunku 8. Aydan ilk günlerini alıcaksın..

Kizlar ya günlük sek marka sütün son kullanma tarihi 22siymiş yani 2 gün geçmiş ve ben yaklaşik 500 ml içtim :KK43:( yani 2 bardak aşagi yukari, birşey olur mu ki :KK43:( bu arada kapali kutuydu ben açtim ilk.... Herhalde olursa da sadece midem bozulur demi ? Amaan evde vardi hiç dikkat etmemişim tarihine bakmak lazim :KK43:(

Canım 21 haftan bittiğinde 5,5 aylığım de soranlara:))
Ohh gzl gzl haberler alalım hep böyle:))benşm doktora görede herşey normal:)çoğu doktor öyle heralde canım.2 kiloyu gecersinşz inş.bazı doktorlar risk görmeyince erken doğum iğnesi vermiyo seninkide öyle demekki rahat ol bi risk gördüklerinde hemen söylüyolar zaten.
Rahim agzı kaç cm olmalı kızlar bilgisi olan varmı.

Canım 2,5 cmin altına inmemeli diye biliyorum ben

Kizlar ya günlük sek marka sütün son kullanma tarihi 22siymiş yani 2 gün geçmiş ve ben yaklaşik 500 ml içtim :KK43:( yani 2 bardak aşagi yukari, birşey olur mu ki :KK43:( bu arada kapali kutuydu ben açtim ilk.... Herhalde olursa da sadece midem bozulur demi ? Amaan evde vardi hiç dikkat etmemişim tarihine bakmak lazim :KK43:(

2 günden bişy olmaz heralde canım.kokusu tadı normaldi heralde dimi..bende hiç bakmıyom tarihlere ama bakmak lazım.su iç sen şimdi bol bol,bulantın olursa acile gidin.

X