2014 ikiz anneleri

Eylulcum gelirim her zaman siz yeterki zamanında doğacaklarına inanın bence allah hepinize zamanında kolay doğumlar nasip etsin
Ben ilk hamile olduğumu öğrediyimde ikiz dedi dr lar allaha çok şükür dedim çok istiyordum ikiz olmalarını
Sonraki kontrolde üçüz olduğunu öğrendik ve şok olduk tabi kaç dr a gittim ve hepsi de birini sonladıralım dediler ama ben hiç düşünmedim veren allah alrsa alır dedim ben kıyamam dedim ve hep inandım en az 30 haftayı geçeceğime ve rabbime şükürler olsun 33 haftalık doğdular cadılarım çok sıkıntı çektim ama rabbimin mükafatı çok büyük oldu şükürler olsun.
Sizde inanin dua edin bende hep dua edecem size

Allah razı olsun canım duaların için,Rabbim sizi yavrularınızın başından eksik etmesin,onlarla sınamasın inşaallah.
Ben Rabbim'e inancımı kaybetmedim,hep iyi olacak diye düşünüyorum,ama işte ilk gebelik ve ikiz olunca her hafta her an farklı şeyler yaşamaya başlıyoruz,değişimleri daha hızlı yaşıyoruz(sen daha iyi bilirisin 3 bebişle tabi)e öyle olunca da normal mi diye kendi kendimizi yiyoruz,hani tekil gebeler gibi aradan birkaç hafta geçip yeni birşey çıksa neyse,neredeyse her gün bariz değişiklikler görüyoruz.Etrafta soracak kimsemiz de yok,kendi kendimizi yiyoruz burda işte:) her zaman bekleriz,inan senin gibi örnekleri görünce güvenimiz artıyor,rabbim nasip eder de biz de en son haftaları bile görürüz.(36-37)

Kaşınmadı ya hiç benim göbek:KK43:ansızın oluverdi.bebeklerin yukarda demekki canım.benimkiler hiç o kadar yukarda olmadı:)hep aşağıdaydı karnım

Nasıl anladın böyle birşeyi canım? Yani bazen yukarda gibi geliyor,bazen aşağıda gibi.Çok aşağıda değil ama. Bu arada göbeğim de kaşınıyor,ama en deli kaşınan yeri en alt kısım,yoksa göbek kaşınmıyor değil.

:KK16:bende sana bayılıyorum yawrum:KK9:

:KK54::KK54:

Aksucum canim sagolasin .ben ikiz istiyordum ondan doktor ve embriyogta izin verince iki koyuldu.ama doktorun umutsuz konusmasi ve bisey aciklamamsi uzdu beni olumsuz dusunmeye itti

Canım dr sen umutlanıp sonradan tekil çıkınca üzülme diye demiş olabilir.

Eylülcüğüm canım inşallah dediğin gibidir cnm. Ben 1hafta sonra devlet hastanesinede ölçtüreyim diyorum içim rahat etsin Allahın izniyle sağ salim kuzularımızı kucağımıza alsaydık. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın ..renkli ultrasonra çok belli oluyor canm bebeklerin yüzü tabi gösterirlerse:KK1:

Ölçtür canım ne olur ne olmaz.Ama her halde açıklık olsa belirtileri olurdu ne bileyim sancı gibi..İyiysen,dr kontrolünden iyi çıktıysan ve o dr seni eve yolladıysa emin ol birşey yoktur:)
Ya evet renklide görünüyor görünmesine de hani ben şuna benziyor filan diyemedim hiç:)
Dualarına da amin diyorum canım,inşaallah sağ salim alırız kucağımıza kuzularımızı:emir_bebek::emir_bebek:

Kızlar dün duşumu aldım pijamalarımı bi giydim göbeğim bi anda aşağı inmiş gibi geldi bugün okulda gören arkadaşlarda aaa göbeğin inmiş iyice dediler sanırım kızlar bende yaklaşıyorum ufaktan sona :)) göbek indiği için ne sola dönebildim ne sağa ... oturur vaziyette uyudum bütün gece... ama bi anda nefes darlığı karın ağrıları falanda gitti amaaa rahime baskı arttığından rahim ağrısı başladı :KK43: sanki bacağımın arasına top koymuş gibi yürüdüm durdum tüm gün :KK9:

Bir arkadaş burun spreyini sormuş otrivine veya illiadin ise çok zararlı 1 hafta neysede sürekli kulllansam demiş bağımlılık yapıyor bu ilaç... bunu lütfen doktorunuzla paylaşın bize sormak yerine .. ve hiç korkmayın zaman öyle bir geçiyorkiii..

Alexendra ( yanlış yazmadım inş :) 29. haftadaa ultrason kağıdıma baktım 1200 1300 iken 30. haftada 1500 görünmüş... yani seninkilerde anormal bir kilo farkı yok...

Kızlar lütfen ama lütfen kilo , boy, kafa çapı v.s kıyaslamalarına girmeyin başka bebeklerle kendi psikolojinizi bozmaktan başka bi işe yaramaz ... genetik faktörlerde önemli ... Doktorunuz normal standartlar içerisinde ise normal diyor zaten ciddi fark var ise bunuda söyler..üzmeyin bebeklerlinizi ve kendinizi..

Allah razı olsun canım duaların için,Rabbim sizi yavrularınızın başından eksik etmesin,onlarla sınamasın inşaallah.
Ben Rabbim'e inancımı kaybetmedim,hep iyi olacak diye düşünüyorum,ama işte ilk gebelik ve ikiz olunca her hafta her an farklı şeyler yaşamaya başlıyoruz,değişimleri daha hızlı yaşıyoruz(sen daha iyi bilirisin 3 bebişle tabi)e öyle olunca da normal mi diye kendi kendimizi yiyoruz,hani tekil gebeler gibi aradan birkaç hafta geçip yeni birşey çıksa neyse,neredeyse her gün bariz değişiklikler görüyoruz.Etrafta soracak kimsemiz de yok,kendi kendimizi yiyoruz burda işte:) her zaman bekleriz,inan senin gibi örnekleri görünce güvenimiz artıyor,rabbim nasip eder de biz de en son haftaları bile görürüz.(36-37)

Nasıl anladın böyle birşeyi canım? Yani bazen yukarda gibi geliyor,bazen aşağıda gibi.Çok aşağıda değil ama. Bu arada göbeğim de kaşınıyor,ama en deli kaşınan yeri en alt kısım,yoksa göbek kaşınmıyor değil.

:KK54::KK54:

Canım dr sen umutlanıp sonradan tekil çıkınca üzülme diye demiş olabilir.

Ölçtür canım ne olur ne olmaz.Ama her halde açıklık olsa belirtileri olurdu ne bileyim sancı gibi..İyiysen,dr kontrolünden iyi çıktıysan ve o dr seni eve yolladıysa emin ol birşey yoktur:)
Ya evet renklide görünüyor görünmesine de hani ben şuna benziyor filan diyemedim hiç:)
Dualarına da amin diyorum canım,inşaallah sağ salim alırız kucağımıza kuzularımızı:emir_bebek::emir_bebek:
Kaburgalarımın arasına girmeye calışıyo gibiler dedinya:)ordan anladım:)benim kaburga rahatsızlıklarım olmadı hiç.normalde göbek nerde durur bilmediğim için benşmki sanki aşağıda gibi geliyo bana.normali nasıl oluyo bilsem:)

kızlar lütfen bi yorum yapın kafayı yicem ptesi kontrolde doktorum neopenotran fitil ve flagyl antibiyotik verdi vajinit var tedavi gerekir dedi çok açık kahverengi sulu akıntı vardı fitil ve antibiyotik yeni bitti şimdi sabah uyandığımda bide bu saatte birden kıvamlı akıntı geliyor sarımsı açık yeşilimsi sizce fitilmi söküyor daha önce hiç kullanmadım bilmiyorum ilaçın etkisindenmi böyle içimimi temizliyor yoksa daha geçmemiş mi

kızlar lütfen bi yorum yapın kafayı yicem ptesi kontrolde doktorum neopenotran fitil ve flagyl antibiyotik verdi vajinit var tedavi gerekir dedi çok açık kahverengi sulu akıntı vardı fitil ve antibiyotik yeni bitti şimdi sabah uyandığımda bide bu saatte birden kıvamlı akıntı geliyor sarımsı açık yeşilimsi sizce fitilmi söküyor daha önce hiç kullanmadım bilmiyorum ilaçın etkisindenmi böyle içimimi temizliyor yoksa daha geçmemiş mi

Canım bence içerdeki enfeksiyon akıyo.korkacak bişey yok tahminimce:44:

Enfeksiyon bi şekilde akacak canım.intternettende bak yazıyo korkma.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar cumartesi saat 12.55 de miniklerim dünyaya geldi ben bugün taburcu oldum miniklerim hastanedeler kızım çok zayıf ikiside kuvezdeler dualarinizi esirgemeyin.ameliyatim cok zor geçti.hepiniz icin dua ettim rabbim yardımcımız olsun.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar cumartesi saat 12.55 de miniklerim dünyaya geldi ben bugün taburcu oldum miniklerim hastanedeler kızım çok zayıf ikiside kuvezdeler dualarinizi esirgemeyin.ameliyatim cok zor geçti.hepiniz icin dua ettim rabbim yardımcımız olsun.

Canım benim dün aklımdaydın yazayım dedim unuttum:KK43:allah analı babalı büyütsün canım.kaçar kilo doğdular.er geç çıkacaklar yanına gelecekler canım:)

Allah bağışlasın canım inşallah en kısa sürede taburcu olur onlarda güle güle büyüt..

gözün aydın canım hayırlısıyla kucağınada alırsın inşaallah kaç kilo doğdular kilolarına takılma drum kilodan ziyade haftalarının önemli olduğunu söylemişti sağlığı yerinde olsun tombişleşir onlar ......

Ewt kızlar uzun aradan sonra bugün kontrolümüz vardı şükürler olsun iyi bir doktor bulduk ıspartada prof.hakan kaya belki 40 dk inceledi bebeklerinizi. Bebeklerimin birisi 240 gr diğeri 220 gr olmuş teyzeleri görseniz okadar hareketliydilerki Allahıma şükürler olsunki gelişimleri iyi 1hafta öndeyiz şükürler olsun rabbime inş böyle gideriz.kasılmayı sordum kızlar. Sık sık oluyor ve beraberinde adet sancısı şeklindeyse erken doğum belirtisi dedi. Sırt üstü yatmamamı önerdi sağ ve sola yat artık dedi.ben çünkü sırtüstü yatınca daha çok karnım sertleşiyor dedim. Ayda 1,5kilodan fazla almanı istemiyorum dedi ve sadece demir ilacı içmemin yeterli olacagını söledi rahim ağzıma baktı gayet güzel dedi ama bana biraz düşük geldi 22 mm dedi. İnternetten bakıyorum düşük gibi ama doktor çok iyi dedi.boylarıda 14,5 cm olmuş.prof oldugu için detaylı ultrasonla kendi baktı heryerine kalplerinede 4hafta sonra bakacağını söyledi.genel olarak herşey yolunda dedi.Allahım bin şükür kızlar nasıl duygulandım onları öyle hareketli görünce renkli gördüm birde çok hareketliydiler kuzularım Allaha emanet.hepimize sağlıklı doğum nasip etsin inşallah Allahım
Maşallah canım, bugün bizim de kontrolümüz vardı... Rahim ağzını bir daha sor ama bence de...
Canım hemen moral bozma,bence de ikizdir,ben beta hcg.me 1 kez baktırmıştım hamile olup olmadığımı anlamak için,o yüzden hangi gün hangi değer ne olur bilemiyorum.mol gebelik filan getirme aklına,ben de kurup durmuştum,kabuslar görmüştüm.sonuçta değerin 2 katına çıkması lazım belli aralıklarla,Allah'a sığın,yakında seni de göreceğiz aramızda:)

Bayılıyorum sana ya:):KK1::KK1:

Vay anasını sayın seyirciler,hem prof hem 40 dk hem 43 tl! ben de istiyorum o dr.dan :KK1:kıymetini bil,yapış adama bırakma:)
Ya ben kuzularımın yüzüne bakınca kimseye benzetemiyorum,nasıl anlıyorsun ya..nasıl doğacaklarını çok merak ediyorum.

istanbul'dayım canım,bakarsın bir gün yollarımız kesişir:)

İnşallah canım, ben de nasıl olacaklarını, kime benzeyeceklerini çok merak ediyorum :emir_bebek::emir_bebek:

Maşallah yavrularının iyi olmasına sevindim,ama lütfen ağlama,kendini üzme..ben de bi ara ağla ağla mahvettim kendimi,sonrası vicdan azabı.onları düşün,kendini üzme.malesef erkeklerin fıtratı farklı,üzmek istemeseler bile bazı şeyleri atladıkları için ,biz de hassa olduğumuz için üzülüyoruz.Gene de birşeyler yap bence doğum gününü kutla en azından,bebişlere hamileyken başka doğum günü görmeyeceksiniz.hafif iğneleyici bi not yaz mesela,babacım sen annemizi üzünce biz de çok üzülüyoruz,biz mutlu bi aile olmak istiyoruz,böyle yaparsan doğunca görüşürüz filan gibi:) Eşim beni kızdırınca çocuklarla sana karşı birlik olucaz,kendi tarafımda yetiştiricem onları diyorum:)

Düşünceli erkek varmıki!binde bir...boşver canım aranızda her ne geçtiyse o üzülsün sen üç canlısın azıcık duygu sömürüsü yap vicdanı sızlasın:)

Kaşınmadı ya hiç benim göbek:KK43:ansızın oluverdi.bebeklerin yukarda demekki canım.benimkiler hiç o kadar yukarda olmadı:)hep aşağıdaydı karnım

Canim arkadasim ocak topiginde de tebrik ettim ama buradan da tekrar edeyim :KK16: hiiiç aklina kötü birşey getirme ben sana niye bu kadar yüksek olduğunu söyleyim değerinin "dondurulmuş" olmasi Allah'ın izni ile bak istersen forumlarda da yaziyor için rahat olsun. Muhtemelen ikiz :KK16: aramaza katilirsin inşallah (tabi gönlünden geçiyorsa ikiz:KK66:
Çarşamba kese için erken geldi bana inşallah görünür rahatlarsin...

Boylarimizda ayniymiş :KK1: inşallah ben de senin haftalarina gelir hatta geçerim :)) buarada benim haftalarimda kaç kilo almistin hatirliyo musun? 20 kilo alsam iyi de görümcem tek bebek de 24 kilo aldi... Bizim kilolara kimse çok demez:KK34:

Canım bak maşallah güzel sonuçlar almisin ya birde Allah korusun bebekler için üzülüyor olsaydin. Erkeklerin biz gibi düşünmesi anlamasi mümkün değil kendini de bebislerini de üzme olur mu :KK16:

Kızlar çok sağolun ya... Eylülcüğüm iğneleyici not süper fikirmiş :KK47: ama ben affettim bile, köpeğimiz hastaydı kaç gündür, meğer bugün öğle saatlerinde ölmüş, o da üzülmiyeyim diye bana söylememiş ama canı çok sıkkındı, istemeden kalbimi kırmış, çok özür diledi şimdi ben de affettim...
Sedefcim çatladın mı???? Daha geçen akşam yazışmıştık çatlamadık diye ama bence çok normal... Hiç kafaya takma canım, bebişler sağlıkla doğsun da çatlakların da çaresine bakarız... :KK16:

Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı büyütsün, tez zamanda kucağına alasın inşallah... Dualarımız sizinle xxx

Maşallah canım, bugün bizim de kontrolümüz vardı... Rahim ağzını bir daha sor ama bence de...

Kızlar çok sağolun ya... Eylülcüğüm iğneleyici not süper fikirmiş :KK47: ama ben affettim bile, köpeğimiz hastaydı kaç gündür, meğer bugün öğle saatlerinde ölmüş, o da üzülmiyeyim diye bana söylememiş ama canı çok sıkkındı, istemeden kalbimi kırmış, çok özür diledi şimdi ben de affettim...
Sedefcim çatladın mı???? Daha geçen akşam yazışmıştık çatlamadık diye ama bence çok normal... Hiç kafaya takma canım, bebişler sağlıkla doğsun da çatlakların da çaresine bakarız... :KK16:

Eweet:KK43:daha dün handeyle konuştuk çatlamadım demiştim kendime nazar ettim:)

Allah bağışlasın sağlık versin hepinize..

Evet Canim öyleymiş 2 boyutlu da olsa önemli olan uzman kişinin olmasıymış, hani daha uzun uzun bakılıyor ya ondan dedim daha çok pozisyon görmüşündür:KK1: 13. Haftada daha uzun görünce çok mutlu olmuştum ben :KK16: gerçi haftalar ilerledikçe bebekleri bütün olarak seçmek daha zorlaşıyormuş sanırım, hangisi hangisinin kolu bacagi zor ayirt ediliyormuş. Birbirlerine dokunuyorlar miydi ?
Canim Allah korusun 1 hafta aklina kötü şeyler getirme hiç belli olmuyor bi hafta önce oluyorlar bi hafta geri de genelde saniyorum iki bebek arasinda fark oluyo üsttekiler büyük oluyo sanki:KK1: seninkilerde altli üslü mü? Daha zayif olan plesantası biraz aşaği da olan mı? Maşallah kanama falan olmamis demek ki çok asagida değil...
Benim sag üst ve sol alt seklinde duruyorlar..bu hic değişmez dedi doktorum.ben sag usttekini farketmiştim zaten karnıma yatarken yukarıdan bakınca sag üst sis biraz:) .benim kuzulardan üstteki zayıf :KK43: aslında kolları bacakları karnı bası hepsini seçebildim bugun kaburgaları falan net görünüyo bütün halinde degil ama secebiliyosun bide doktorum her gösterdiği yeri söyledi tabi:) birisi digerinin sırtına kafasını koymuştu..sanırım bu haftadan sonra biraz daha zorlaşır bakmak baya doluydu karnımın ici yani:)
Kizlar merhaba 9 aralikta transferim oldu iki embriyo transfer edildi.doktor 12.gunden once test yapma dedi. Yaptirdim 2700cikti..cok yuksek dedi bugun tekrar yapildi..30saat sonra..5000cikti deger. Doktor cok yuksek dedi.carsamba gel usg ile bakicam dedi..olumlu bisry soylemedi ..cok yuksek iki tanrydi demi dedi.carsamba gorusurz dedi..netten baktim bi mol gebelikte boyle oluyormus bide down sendromunda..;((( nette bicok arkadasta var hicbir sikintisi olmayip doguran ama doktorun tavri beni olumsuza itti. Allahim sen yardim et..bu durumda olanniz varmi icim icimi yiyor;(
Canim 5. Gun embriyosu demişsin..benimde öyleydi ve 9. Gun testi 657 çıktı. 11. Gun testi 1176 çıktı..13. Gun yaptırsam 2500 civarı çıkacaktı yani seninki cok yüksek degil kuzum ikizdir muhtemelen.. Sıkma canını..
Moral bozsakta catlıyoz napalım:KK43:(163-165 galiba boyum:)bebekler yanyanaydı en son şimdi noldu bilmşyorum:)ewet zayıf kişilerin daha çok kilo aldığı bi gerçek

Kanamanda olmamış bak hiç:nazar:bundan sonasıda su gibi geçer inşallah..kız biz transferden beri ilişkiyi unuttuk:KK9:sizde unutun artık:)
Ins canım ya allah küçük kuzumı da büyütsün ins..kız bizde unuttuk zaten:) esim bana diyo ki bugun sordun doktora aldın ağzının payını diyo..o hic istemiyo zaten korkuyo bisi olacak diye:) dert benim:)
Mrsbeyaz. Canım doktora 43 tl para ödedik gerçekten çok iyi ilgilendi ayrıntılıya da kendi baktı 4haft. Sonrada kalplerine bAkıcak inşallah.bebeklerim erkek canm.benim bebeğin biride elini sürekli yüzüne götürüyordu kuzularım nasıl tatlılardı yüzünü net gördüm bu defa Allahım hepimizin kuzusunu korusun
Cok iyiymiş..ben daha fazladır diye tahmin etmiştim..hakkaten cok iyiymiş..sevindim senin adına..

Allah hayırlı uzun ömürlü eylesin canım üzülme büyür onlar hemencecik sen iyileşmeye bak kuzuların eve gelicek ins..

Bastan beri asagidaydi zaten plesenta :KK43: neyseki hic kanama falan yasamadım..ins öteki bebisim de büyür teyzesi..gecen gittiğimde 1 gun farkları vardı sadece..

Amin..Sagol canım ins hepimiz kavuşalım kuzularımıza..

Bastan beri asagidaydi plesenta.. 24 ten sonra çıkar yukarı muhtemelen dedi..sanırım cok aşağıda degil ama tehlike de arzetmiyor degil iliski falan yasak:KK43: su zamana kadar kanamam olmadı cok sükür ins olmaz bundan sonra da..bana 24. Hafta seker yükleme yapılacak..

Cok gecmis olsun canım..hemen iyileş iyi bak kendine..magnezyum kalsiyum falan vermedi multivitamine ve coraspirin e devam..p.depot da vermedi..iki hafta sonra küçük bebisime bakacak bi daha..büyümüş mu yoksa beslenmiyor mu geri kalmaya devam mı edecek diye kontrol amaçlı..dua edin:KK43: benim bi tanesi tam haftayla uyumlu bi tanesi bi haftaya yakın geride su an..

Canım ins allah sana da sürpriz gibi bi bebek verir ümidini kaybetme..

Ay ne guzel nihayet kavusabildin kuzularına..ne guzel olmuş..memnun kalmana sevindim.cinsiyetleri belli olmuş muydu senin?
Rahim ağzı iyi dediyse iyidir o merak etme..muayene için be kadar ödediniz? Merak ettim:) bugun bende gittim kasilmayi sormayı unuttum ben..bi dahakine sorarım artık..

aksucum ayrintili ultrason dediğimiz bebeklerin organ gelişimlerine ve özellikle kalbine ince ince bakılıyor..diger ultrasondan pek bi farkı yok organlarına bakarken söyledi ama kalbi midesi hariç pek anlamadım..böbreklerine safra bilmemne herseyini inceledi..bi tanesinin yüzü elleriyle kapalıydi birinin yüzünü gösterdi cok tatliydi kuzum benim..esim tutturdu bana benziyo diye:) önemli olan bebegi 4 boyutlu görmek degil yani bebegin uzman tarafından guzelce incelenmesi..
Inşallah olmasın zaten canimmm Allah korusun bu zamana kadar olmamış bundan sonra da olmayacak insallahhh:KK16:
Bugün kontrolümüz vardı canlar, herşey yolunda çok şükür... Erken doğum riski yok ama yine de ilaca başlattı bugün, ne olur ne olmaz önlemimizi alalım dedi... Adalat crono diye bir ilaç, kullanan var mı aranızda?
Bu arada eşim de canımı sıktı bugün, çok moralim bozuk, bütün gündür ağlıyorum :KK43: Bebeklerimi de üzeceğim diye de kendime kızıyorum... Çok düşüncesiz oluyor bu erkekler bazen, yarın da doğum günü ama içimden hiçbişey yapmak gelmiyor.. :KK47:
Maasallah subhanallahh canım inşallah hep böyle devam eder:KK16:
Canim ilk12.gun yaptim 2700.13.gun yaptik 5000.

5.gun embriyosu.dobdurulmus tedavisiydi.2 adrt embriyo
Canim arkadasim hosgeldin aramıza pardon hoşgeldiniiiz demeliydim nolur stres yapma ikizlerin belki ucuzlerin seninle insallahh dualarım seninle:KK16:
Eylulcum gelirim her zaman siz yeterki zamanında doğacaklarına inanın bence allah hepinize zamanında kolay doğumlar nasip etsin
Ben ilk hamile olduğumu öğrediyimde ikiz dedi dr lar allaha çok şükür dedim çok istiyordum ikiz olmalarını
Sonraki kontrolde üçüz olduğunu öğrendik ve şok olduk tabi kaç dr a gittim ve hepsi de birini sonladıralım dediler ama ben hiç düşünmedim veren allah alrsa alır dedim ben kıyamam dedim ve hep inandım en az 30 haftayı geçeceğime ve rabbime şükürler olsun 33 haftalık doğdular cadılarım çok sıkıntı çektim ama rabbimin mükafatı çok büyük oldu şükürler olsun.
Sizde inanin dua edin bende hep dua edecem size
Aminn inşallah hepimiz 30lu haftaları görüp ne kadar dayanabilirsek dayanacagiz desteginiz için teşekkür ederiz bana moral oldunuz...
Cok sağol canım bunu bilmiyordum normalde ben memleketimde yapıcam doğumu ama o haftaya kadar birşey olursa diye küvözden ötürü çapaya gitmek istiyorum hayırlısı olsun Allahım mecbur bırakmasın o günlere..

ben aldım canım gereksiz görüyordum ama hamilelikte cok boğaz kuruluğu ve burun kanaması yaşadım ucuz bişey aldım sınbo ama cok memnun kaldım söylemek isterim evde her peteğin üzerinde su kasesi var ama faydası olmuyo

benim transfer değil ama 4. haftamda 1113 dü bthcg hatta hemşire arkadaşım cok yüksek diye beni tedirgin etmişti ikiz hiç aklımıza gelmiyor.Ama 9.haftamda çift kese süprizi yaşadık :) inşallah öyedir sen gönlünü ferah tut...
Denk gelirsek tanisiriz belki canım çapada belli mi olur:KK34: inşallah gerek kalmaz da bebislerimiz bizimle birlikte eve gelir:KK16:
Canım burun kanamasini engelledi mi buhar makinesi bende hiç olmazsa 2 günde bir burun kanaması yasiyorum
Canim maasallah subhanallahh tez zamanda minişlerin de çıkacak ordan evinize gideceksiniz dualarım sizinle canim:KK16:
Allah razı olsun canimmm

Canimm adamcağız seni düşünmüş ama napacaksin erkek işte bizim kadar düşünceli olamiyor:KK1: köpeğin içinde üzüldüm evin bireyi gibi oluyorlar bi süreden sonra üzülme ama bebislerini de uzme:KK34:
Benim sag üst ve sol alt seklinde duruyorlar..bu hic değişmez dedi doktorum.ben sag usttekini farketmiştim zaten karnıma yatarken yukarıdan bakınca sag üst sis biraz:) .benim kuzulardan üstteki zayıf :KK43: aslında kolları bacakları karnı bası hepsini seçebildim bugun kaburgaları falan net görünüyo bütün halinde degil ama secebiliyosun bide doktorum her gösterdiği yeri söyledi tabi:) birisi digerinin sırtına kafasını koymuştu..sanırım bu haftadan sonra biraz daha zorlaşır bakmak baya doluydu karnımın ici yani:)

Canim 5. Gun embriyosu demişsin..benimde öyleydi ve 9. Gun testi 657 çıktı. 11. Gun testi 1176 çıktı..13. Gun yaptırsam 2500 civarı çıkacaktı yani seninki cok yüksek degil kuzum ikizdir muhtemelen.. Sıkma canını..

Ins canım ya allah küçük kuzumı da büyütsün ins..kız bizde unuttuk zaten:) esim bana diyo ki bugun sordun doktora aldın ağzının payını diyo..o hic istemiyo zaten korkuyo bisi olacak diye:) dert benim:)

Cok iyiymiş..ben daha fazladır diye tahmin etmiştim..hakkaten cok iyiymiş..sevindim senin adına..

Allah hayırlı uzun ömürlü eylesin canım üzülme büyür onlar hemencecik sen iyileşmeye bak kuzuların eve gelicek ins..

Benim bebislerde aynı ya erkek sağ on üst kız sol alt arka oğlum kaburgaları zorlamaya başladı şimdiden ilerde ne yapacağız bilmiyorum neresini dayiyorsa 2 adet kaburgami aldirmayi düşünür oldum:KK1::KK1:

Kızlar ilk çatlağımı gördüm kasıklarımda:KK43:

canım olsun o kadar nazarlık boşver..senin haftana göre ilk çatlak diyosun gene iyi bile..benimde henüz çatlagım yok inşallah böyle gider son haftalarda çatlarsada napalım..benim oglumda hiç çatlagım yoktu ama bunlar iki tane fark olur mutlaka..

Kızlar dün duşumu aldım pijamalarımı bi giydim göbeğim bi anda aşağı inmiş gibi geldi bugün okulda gören arkadaşlarda aaa göbeğin inmiş iyice dediler sanırım kızlar bende yaklaşıyorum ufaktan sona :)) göbek indiği için ne sola dönebildim ne sağa ... oturur vaziyette uyudum bütün gece... ama bi anda nefes darlığı karın ağrıları falanda gitti amaaa rahime baskı arttığından rahim ağrısı başladı :KK43: sanki bacağımın arasına top koymuş gibi yürüdüm durdum tüm gün :KK9:

Bir arkadaş burun spreyini sormuş otrivine veya illiadin ise çok zararlı 1 hafta neysede sürekli kulllansam demiş bağımlılık yapıyor bu ilaç... bunu lütfen doktorunuzla paylaşın bize sormak yerine .. ve hiç korkmayın zaman öyle bir geçiyorkiii..

Alexendra ( yanlış yazmadım inş :) 29. haftadaa ultrason kağıdıma baktım 1200 1300 iken 30. haftada 1500 görünmüş... yani seninkilerde anormal bir kilo farkı yok...

Kızlar lütfen ama lütfen kilo , boy, kafa çapı v.s kıyaslamalarına girmeyin başka bebeklerle kendi psikolojinizi bozmaktan başka bi işe yaramaz ... genetik faktörlerde önemli ... Doktorunuz normal standartlar içerisinde ise normal diyor zaten ciddi fark var ise bunuda söyler..üzmeyin bebeklerlinizi ve kendinizi..
Moral kaynağımız gelmiş :KK16: Canim normaldir artik inmeleri top koymuş gibi demek :KK1: ben yürümeyi düşünemiyorum o haftalarda Maşallah maşallah sana:nazar:
Canim çok fikrim yok ama ben antibiyotik kullanincada akintim biraz sariydi herhalde enfeksiyon atıyordur...
Canim gözün Aydin :KK16: Allah anneli babali uzun saglikli ömürler versin... İnşallah en kısa zamanda eve gelirler, haftan iyiydi Canim kilodan öte o gelişim haftalarini senin karninda geçirmiş olmalari güzel hemen toparlar inşallah :16;

Benimkilerde öyle sağ üst ve sola doğru alt, benim doktorum yer değiştirmek değilde büyüdükçe ister istemez alt alta gibi olurlar dedi. Ben hareketlerini de hep sağ üst ve alt şeklinde hissediyorum. Maşallah bu ara dediğin gibi artti hareketleri, alttan vurulursa kızım üstten vurursa oğlum diyorum :KK1: doktora detaylida sorayim hangisinin hareketini nasil ayiririm...
Canim demek ki plasenta aşağıda olan da güzel besleniyor maşallah hem plesanta aşagida deseler hem o zayif olsa daha tedirgin olurdun. Rabbim korusun güzel prenseslerini :KK16:
Inşallah olmasın zaten canimmm Allah korusun bu zamana kadar olmamış bundan sonra da olmayacak insallahhh:KK16:

Canim arkadasim hosgeldin aramıza pardon hoşgeldiniiiz demeliydim nolur stres yapma ikizlerin belki ucuzlerin seninle insallahh dualarım seninle:KK16:

Aminn inşallah hepimiz 30lu haftaları görüp ne kadar dayanabilirsek dayanacagiz desteginiz için teşekkür ederiz bana moral oldunuz...

Denk gelirsek tanisiriz belki canım çapada belli mi olur:KK34: inşallah gerek kalmaz da bebislerimiz bizimle birlikte eve gelir:KK16:
Canım burun kanamasini engelledi mi buhar makinesi bende hiç olmazsa 2 günde bir burun kanaması yasiyorum

Canim maasallah subhanallahh tez zamanda minişlerin de çıkacak ordan evinize gideceksiniz dualarım sizinle canim:KK16:
Allah razı olsun canimmm

Canimm adamcağız seni düşünmüş ama napacaksin erkek işte bizim kadar düşünceli olamiyor:KK1: köpeğin içinde üzüldüm evin bireyi gibi oluyorlar bi süreden sonra üzülme ama bebislerini de uzme:KK34:

Benim bebislerde aynı ya erkek sağ on üst kız sol alt arka oğlum kaburgaları zorlamaya başladı şimdiden ilerde ne yapacağız bilmiyorum neresini dayiyorsa 2 adet kaburgami aldirmayi düşünür oldum:KK1::KK1:
Canim bana da kız daha arka erkek ön gibi birşey dediler de kafam basmamişti nasil oluyor diye :KK1: sen kızını mı oğluşunu mu daha çok hissediyorsun?ikisini ayirt edebiliyor musun?

Allah razı olsun canimmm

Benimde mideme bastiriyo şimdiden azıcık bisi yesem tıkanıyorum..:)

X