2014 ikiz anneleri

Kizlar ben sabak kahvaltida bir muzu dogruyorum üstüne biraz az ama bal gezdiriyorum üstüne ceviz kırıyorum oyle yiyorum .bu sekilde herikisinide yemis oluyorum tavsiye ederim

Canim dun senle yazistiktan sonra esim geldi yanima biliyorum uzuluyorsun dedi belli bir doktorun yok diye ama ben sana ispartada doktor bulcam dedi ..tabi ben bu arada nasil agliyorum.sabahta konustuk bu sekilde benimde icim rahat degil dedi bakalim
Yazık kız bak içine batmış.inş bulursunuz iyi bi doktor canım
Sağol canım Allah razı olsun.turşu suyu bu kadar etkili miymiş ya,bilmiyordum,ama tansiyonu zıplatmasın??
Viks de hiç kullanmadım desem:) Nasıl birşey olduğunu bile bilmiyorum,krem gibi mi?
Balık konusunda da şöyle birşey var canım ben küçüklüğümden beri sevmem,kokusu filan kusturur beni,eşim de kokusundan hoşlanmaz,o yüzden evde hiç yapmadık şimdiye kadar,kayınvalidemlerde veya dışarda yedik,hamile kaldığımda da pek canımın istediği bir besin olmadı balık,eksiği ceviz ve semizotuyla kapamaya çalıştım,2 hafta önce ilk defa evimizde balık pişti oğluşlar için:) inşaallah düzenli yerim ya yoksa dediğim gibi birkaç ayda bir anca geliyor aklıma..

günaydın canım Allah şifa versin,dr.un dediklerini yap bakalım inşaallah iyi gelir.Benim dr da geçen gün,anne yoğun bakımda bile olsa bebek bir şekilde gelişir beslenir korkma demişti,Allah'ın izniyle birşey olmaz canım.

20 veya 25.haftalarını geçen annecikler,günde kaç yumurta yiyorsunuz?her gün yiyebiliyor musunuz ve kahvaltı yapıyor musunuz? canım uzun zamandır kahvaltı istemiyor ya,yapamıyorum..Et-tavuk gibi ürünleri kaç günde bir yersiniz?Gün içinde olmazsa olmazım dedikleriniz neler? (şu kadar su içerim,bunu mutlaka yerim,uzanırım vb vb gibi) Eksiklerimiz varsa fikir olsun,haftası küçük ark.lara da yardımcı olsun..

O kadarcık turşu suyu tansiyona bişi yapmaz heralde kuzum ya.ben rahat rahat içmiştim çokta severşm:)viks krem gibi canım eşin alsın eczaneden ucuz bişi zaten.yumurta hiç yemedim kendimi bildim bileli:KK43:sadece haşlayıp sarısını yiyom ama beyazını yemek lazım.onun yerine fındık yiyorum.canım arkadaşım flufeö sölemişti yumurta yiyemiyosan fındık ye diye

geçmiş olsun canım ,senin kaşıntın ne zamandır var?bende de 1 ay önce vardı kaşıntı elim ayağımda başladı, bazen butün vücudum kaşınıyodu özellikle geceleri oluyodu 1 hafta sürdü kendiliğinden geçti,bugün geçer yarın geçer diye doktora gitmedim ,sorduğum kişilerde hiç böyle bişey duymadım diyolardı. dr sana ilaç vermiş bende endişelendim şimdi keşke gitseydim doktora, ben bişey dokundu sanmıştım ondan önemsemedim..inşallah bebeklerim etkilenmemiştir.pazartesi randevum var ilk işim bu konuyu sormak...

bu öyle bir kaşıntı ki dayanmak çok zor bugün 3. gün daha geçmiş değil ihmal etme kan değerlerine bir baktır istersen...

Herkeze günaydınnnn.

Kızlar geceden beri cok kötüyüm mide ve karın agrısı ishal ve kusma var.gece 3 te beri kıvranıorum doktorumu aradım sabah gıda zehirlenmesi olmuşsun dedi.ilaçlarına ara ver princ lapası patates haşlaması yogurt ye bütün gün dedi eger şikayetin gecmezse haber ver serum baglatalım dedi :S sizdede böyle bişey oldumu benim başıma ilk defa gelio panik oldum ama allahtan bebeklere bişey olmazmış
Canım çok geçmiş olsun muz da iyi gelir bide mutlaka bol su içme gerekiyor giden minerallerin yerine maden suyu da iç, patatesi de tuzlayıp yer tuz kaybı da oluyormuş vücutta. Geçmese de ihmal etme serum çok rahatlatır...
Sağol canım Allah razı olsun.turşu suyu bu kadar etkili miymiş ya,bilmiyordum,ama tansiyonu zıplatmasın??
Viks de hiç kullanmadım desem:) Nasıl birşey olduğunu bile bilmiyorum,krem gibi mi?
Balık konusunda da şöyle birşey var canım ben küçüklüğümden beri sevmem,kokusu filan kusturur beni,eşim de kokusundan hoşlanmaz,o yüzden evde hiç yapmadık şimdiye kadar,kayınvalidemlerde veya dışarda yedik,hamile kaldığımda da pek canımın istediği bir besin olmadı balık,eksiği ceviz ve semizotuyla kapamaya çalıştım,2 hafta önce ilk defa evimizde balık pişti oğluşlar için:) inşaallah düzenli yerim ya yoksa dediğim gibi birkaç ayda bir anca geliyor aklıma..

günaydın canım Allah şifa versin,dr.un dediklerini yap bakalım inşaallah iyi gelir.Benim dr da geçen gün,anne yoğun bakımda bile olsa bebek bir şekilde gelişir beslenir korkma demişti,Allah'ın izniyle birşey olmaz canım.

20 veya 25.haftalarını geçen annecikler,günde kaç yumurta yiyorsunuz?her gün yiyebiliyor musunuz ve kahvaltı yapıyor musunuz? canım uzun zamandır kahvaltı istemiyor ya,yapamıyorum..Et-tavuk gibi ürünleri kaç günde bir yersiniz?Gün içinde olmazsa olmazım dedikleriniz neler? (şu kadar su içerim,bunu mutlaka yerim,uzanırım vb vb gibi) Eksiklerimiz varsa fikir olsun,haftası küçük ark.lara da yardımcı olsun..

Canım çok geçmiş olsun. Hapşururken mümkün olduğunca cenin pozisyonunu almaya çaliş yani yatiyosan falan en azından bacaklarini çek ben ayaktaysam bile öne eğilim hafif çömelir gibi yapıyorum.

SEDEFcim viksi doktoruna sormuştun değil mi ? Sanirim o da krem ilaç muhtemelen o kullaniliyordur ama beni hamileliğin başında uyarmışlardı sakın ilaç olunca zararlı krem olunca zararsız sanma uçuk kremi antibiyotikli kremler alerji kremleri kesinlikle kafana göre kullanmıyorsun dediler de merak ettim canım...

Aşağı yukarı hatırlıyor musunuz? TSH düşüklüğü kilo almaya en gelmiş de, hatta zayıflatabilirmiş. Ben ilk 3-4 ay için normal olduğunu düşünmüştüm. 50 ile başladım 48,5'a düştüm bir ara (çok aşırı bulantım m yoktu ama iştahım da yoktu yada tshdan verdim) şimdi 50,800 (51 değil:KK1:) az mı sizce ? Bende seviniyordum nasılsa daha çok alırım bundan sonra bu aylarda az aldığım iyi diye...

CANSUUUU:KK1: sende de oldu mu kilo alamama?

Aşağı yukarı hatırlıyor musunuz? TSH düşüklüğü kilo almaya en gelmiş de, hatta zayıflatabilirmiş. Ben ilk 3-4 ay için normal olduğunu düşünmüştüm. 50 ile başladım 48,5'a düştüm bir ara (çok aşırı bulantım m yoktu ama iştahım da yoktu yada tshdan verdim) şimdi 50,800 (51 değil:KK1:) az mı sizce ? Bende seviniyordum nasılsa daha çok alırım bundan sonra bu aylarda az aldığım iyi diye...

Canim ben 4kilo verdim 10 gůn oncesine kadar suan aldimmi bilmiyorum ama ben surekli kustum 4ay bende iskence gibi gecti

en son 22. haftadaydı kontrolüm canım. o zamana kadar kemik ağrım ya da kramp hiç olmamıştı. sanırım o yüzden vermedi. bi dahaki kontrol 28. hafta yani gelecek hafta. benim doktorum 6 hafta ara verdi kontrole, bana mı çok güveniyo kendine mi anlamadım :KK52::KK52:
ama son bir haftadır yerimden kalkarken, yürürken çok zorlanıyorum.. kuyruk sokumum ayrılacak gibi ağrıyor. bu defa verir sanırım. vermesini ben de çok istiyorum hem kabızlığıma da çözüm olur belki :KK17::KK17:
böbrek ağrım 3-4 gündür yok çok şükür canım. 5 lt su faydalı oldu sanırım. bi de sıcak tutmaya özen gösteriyorum.
inşallah katater sıkıntısını yaşamayız. doğumdan sonra geçiyormuş zaten. canım bu arada sen kaçıncı haftadaydın?

canım benimde 23. haftada kuyruk sokumum deli gibi agrıyodu yerimden kalkerken yürürken çok acı çekiyordum calsiyum ilacı ve magnezyumdan sonra geçti şimdide sag kasıgım çok agrıyor haftaya kontrolüm var ne der bilmiyorum

canımmm benimmmmmmmmmmmm aradım aradım buldum seni. yanlış anlamadıysam hamilesin, hem de ikiz. Tebrik ederim, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canımmmmmmmmm. ben de yeni doğum yaptım. 10 günlük kızım var. bir soru olursa sorabilirsin herzaman. özelden falan yazarsan daha iyi olur, pek giremiyoruö, girsemde mesajların hangi topikte olduğunu bulamıyorum :) öpüyorum çok, ne zaman ikinci denemeyi yaptın maşallah sana, sanıyorum ilk denemeden hemen iki ay sonra falan yapmış olmalısın. cinsiyetleri nedir?

kızlar dün akşamdan beri sag kasıgım agrıyor agrıdan adım atamadım doktoru aradım pregestan iğnesi yaptı nts ye bagladı sancım çıkmadı ama çok agrım var nedeni ne doktor bişey demedi hayırlısıyla bişey olmasın kızlarıma ..

Canım çok geçmiş olsun muz da iyi gelir bide mutlaka bol su içme gerekiyor giden minerallerin yerine maden suyu da iç, patatesi de tuzlayıp yer tuz kaybı da oluyormuş vücutta. Geçmese de ihmal etme serum çok rahatlatır...

Canım çok geçmiş olsun. Hapşururken mümkün olduğunca cenin pozisyonunu almaya çaliş yani yatiyosan falan en azından bacaklarini çek ben ayaktaysam bile öne eğilim hafif çömelir gibi yapıyorum.

SEDEFcim viksi doktoruna sormuştun değil mi ? Sanirim o da krem ilaç muhtemelen o kullaniliyordur ama beni hamileliğin başında uyarmışlardı sakın ilaç olunca zararlı krem olunca zararsız sanma uçuk kremi antibiyotikli kremler alerji kremleri kesinlikle kafana göre kullanmıyorsun dediler de merak ettim canım...

Sormamıştım doktora:KK17:krem olunca zararı olmaz demiştim.olmadıda allaha şükür,ama dediğin gibiyse doktorlara danışmakta fayda var.valla canım yanlış hatırlıyo olabilirşm ama 18. haftalarda 5,6 kilo almıştım sanırım.

kızlar dün akşamdan beri sag kasıgım agrıyor agrıdan adım atamadım doktoru aradım pregestan iğnesi yaptı nts ye bagladı sancım çıkmadı ama çok agrım var nedeni ne doktor bişey demedi hayırlısıyla bişey olmasın kızlarıma ..

Canım haftanı göremşyorum.ama benim 18-20 haftalarda rahim büyümesinden dolayı sağ kasığım feci ağrıyodu.yürüyemiyodum bende

Ewett oldu cnm 61ile tedaviye basladim vevsuan 65olmusum normalde alirdim bu kadae yatmaya yemeye ama kilon iyi bence alma ikizlerde sorun oluyomuss..bugun ayrintiliya girdim adam masallahh isin ehlidee pek suratsiz oluyo bu bilgi adamlar az konusuyolarr..neyse bobreklerde genisleme varmis oglanin bu kapanadabilir dedi da erken dedi kafada bosluj gordu doktor dedim yok oyle bisi dedi..kisa ve oz konusma sonrasi eve donduk bilmiyorum dua ediyorumm insallahh hersey guzel olur

Kizlarr bebeklerin birinde bobreklerde genisleme varmis daha erken belkide gecer dedii..bide kordon bagi damaru normal uc adet olurmus bizimki iki adetmis buda dedi olabiliyo dedi brlki benimkide iki damarliydi dedi yani bu bulgular cocugun engelli olcagi anlamina gelmez ama kesin sonucta vermez dedi kafamm allakk bullakkkkk

arkadaşlar idrarda 10-12 lökosit enfeksiyon belirtisimi 2 hafta önce 20-25 di monurol kullandım simdi bu değere düşmüş.birde protein karşısında trace yazıyor.lökosit +1 doktorumu akşam arayabilirim ancak çünkü bugün çok yoğundu ameliyatları vardı tahlili beklemeden eve geldik

Kizlarr bebeklerin birinde bobreklerde genisleme varmis daha erken belkide gecer dedii..bide kordon bagi damaru normal uc adet olurmus bizimki iki adetmis buda dedi olabiliyo dedi brlki benimkide iki damarliydi dedi yani bu bulgular cocugun engelli olcagi anlamina gelmez ama kesin sonucta vermez dedi kafamm allakk bullakkkkk

Kordona takılma canım olabilir demiş doktorunda zaten.diğer konu hakkında bilgim yok ama bazen bazı organlarda böyle şeyler oluyo.benimde oğlumun birinde kist vardı kafasında doktor kaybolur büyğk ihtimal dedi.2 hafta sona ultrasonda kaybolduğunu gördük.içini rahat tut sen doktorunada güven

X