2014 ikiz anneleri

canım yazdığın şey, bugün tecrübe ettim malesef,kaşınıyorum,karaciğer enzimlerim yüksek olabilir korkuyorum diyordum ya,test yaptırdım birçok değerim yüksek,beslenmeme dikkat etmeme,herşeye dikkat etmeye çalışmama rağmen değerler yüksek,gece hüngür hüngür ağladım,aklım da hep flufem'de zaten..bugün dr gittim,adamın kafasını şişirdim sorularla,ya öyleyse ya böyleyse ya şu varsa diye,e haliyle masada uzun zaman sırt üstü yatmış oldum,birden fenalaştım,bayılıyorum sandım,konuşamıyorum filan,sonra dr beni soluma yatırdı,uzun süre sırt üstü yatınca damarlara baskı olup tansiyon düşüyormuş,sakın öyle yatma dedi,gece farkında olmadan sırt üstü yattığım oluyor dedim,önlemek için bacaklarının arasına yastık koy dedi..

Bu arada kızlar böbrek büyümesi olan var mı,her gittiğimde kötüye gitmiş oluyor,ilerlerse katater takılacakmış,korkuyorum,sizin dr.lar ne öneriyor?

Hoşgeldin Zeynep,başın sağolsun,çok şükür ki Rabbim yeniden nasip etmiş anneliği,inşaallah sağlıkla alırsın kucağına,tam anlayamadım bu seferkiler de ikiz mi?Çok sevindim,Rabbim flufem'imize de nasip eder inşaallah tez zamanda.adını görüyordum aşağıda ama yazdığını hatırlamıyorum,sen de katıl canım aramıza.
Galiba bi arkadas kimdi hatırlamıyorum ikiz hamilelikte karaciğer degerlerinin yükselmesinin normal oldugunu yazmıştı buraya..hatta ona da risk var demişlerdi Ankara'ya gitmişti falan..gecmis olsun canım ya hepimiz evham olduk resmen.. Bol bol dua edicez yapacak bisi yok..bu arada ben sırt üstü bazen yatıyorum ama fenalık gelince donüyorum hemen yetiyo zaten o kadar:)
Merhaba arkadaşlarım. Nazar mi takdiri ilahi mi bilemedim. Sabah tuhaf bir kasilmayla doktora gittim. NST girdik. Doktorum şok oldu, kızım sen doguruyosun. 5 dk da bir düzenli sancin var dedi. Bendeki suratı düşünün artık. Seni birakamayiz böyle giderse dogurursun dedi. Düşünün ki daha şeker yüklemesi yapılmadı. Ciğer gelistirici olmadım. Sok oldum resmen. Neyse, Doktorum beni Zekai Tahir Burak doğum hastanesine yönlendirdi. Apar topar geldik. Aynen sancılar devam. Çok şükür ki serviks kapalı... Hemen ciğer Gelistirici yapıldı. Serum, iğne, fitil derken sancılar azaldı. Şimdi yatıyorum hastanede, durumumuz henüz belli değil. Yarın belli olur herşey inşaallah... Sabah bi şok önce ağladım sonra dedim ki kızım kimin için ağlıyorsun, onların sahibi sen değilsin, Yüce mevlam. Hiç ummadigin anda sana iki tane can nasib etti, kendine gel. Veren de alan da o. Yaşatacak olan yine o. Kendime geldim anlayacağınız. Kendi kendimin psikologu oldum;-) Her neyse, diyeceğim o ki. Kendinizi strese sıkıntıya sokmayın boş yere canlar. Ben ki ilk denemem de hamile kaldım hem de ikiz, ne bir tedavi ne bir sıkıntı, Rabbimin takdiri işte. Hamilelik belirtisi olarak bile en ufak kanamam olmadı. Hastane ye sadece rutin kontrollerime oglanları görmeye gittim güle oynaya. Ama bakın şimdi 24+3 te 620 ve 650 gramcik ogullarimla erken doğum riskiyle hastanedeyim. Neymiş, bütün tedbirlerimizi alıyoruz, bol bol dua ediyoruz ama unutmuyoruz ki Rabbim ne derse o olur. Şimdi de bizim tek duamiz hayırlı bir şekilde önce 28 haftayı görmek. Dualarinizi bekliyorum bol bol... Eğer yarın yatış verirse doktorlar kısa kısa da olsa sizi haberdar etmeye çalışırım durumumuz dan. Telefondan girdiğim için bu destani yazmak 45 dk mi aldı. :-D Hepiniz yüce Rabbime emanet olun... Önce DUA sonra TEVEKKÜL...
Canım ya ins bisi olmaz bekler kuzuların daha..orkide ve durudenizderya ne kadar dayandılar bak.. Bisi sorucam zahmet olmazsa kasilmayi nası anladın da doktora gittin? Benimkiler bazen içerde toplanıyo gibi oluyolar icim bi tuhaf oluyo ama hemen geçiyo acaba oyle bişey mı? Yani sancın var miydi nası doğuruyorsun ki haberin olmadan?

canım yazdığın şey, bugün tecrülesef,kaşınıyorum,karaciğer enzimlerim yüksek olabilir korkuyorum diyordum ya,test yaptırdım birçok değerim yüksek,beslenmeme dikkat etmeme,herşeye dikkat etmeye çalışmama rağmen değerler yüksek,gece hüngür hüngür ağladım,aklım da hep flufem'de zaten..bugün dr gittim,adamın kafasını şişirdim sorularla,ya öyleyse ya böyleyse ya şu varsa diye,e haliyle masada uzun zaman sırt üstü yatmış oldum,birden fenalaştım,bayılıyorum sandım,konuşamıyorum filan,sonra dr beni soluma yatırdı,uzun süre sırt üstü yatınca damarlara baskı olup tansiyon düşüyormuş,sakın öyle yatma dedi,gece farkında olmadan sırt üstü yattığım oluyor dedim,önlemek için bacaklarının arasına yastık koy dedi..

Bu arada kızlar böbrek büyümesi olan var mı,her gittiğimde kötüye gitmiş oluyor,ilerlerse katater takılacakmış,korkuyorum,sizin dr.lar ne öneriyor?

Hoşgeldin Zeynep,başın sağolsun,çok şükür ki Rabbim yeniden nasip etmiş anneliği,inşaallah sağlıkla alırsın kucağına,tam anlayamadım bu seferkiler de ikiz mi?Çok sevindim,Rabbim flufem'imize de nasip eder inşaallah tez zamanda.adını görüyordum aşağıda ama yazdığını hatırlamıyorum,sen de katıl canım aramıza.

Canım yanılmıyorsam kuzeyde böyle bir sorun vardı, ne yapılıyodur bilmiyorum ama... Çok geçmiş olsun. Nasıl fark edildi Canim? Hiç böbreğime falan bakmıyorlar benim. Çok ağrın olmuyodur inşallah kötüdür böbrek ağrısı :KK43:(

Merhaba arkadaşlarım. Nazar mi takdiri ilahi mi bilemedim. Sabah tuhaf bir kasilmayla doktora gittim. NST girdik. Doktorum şok oldu, kızım sen doguruyosun. 5 dk da bir düzenli sancin var dedi. Bendeki suratı düşünün artık. Seni birakamayiz böyle giderse dogurursun dedi. Düşünün ki daha şeker yüklemesi yapılmadı. Ciğer gelistirici olmadım. Sok oldum resmen. Neyse, Doktorum beni Zekai Tahir Burak doğum hastanesine yönlendirdi. Apar topar geldik. Aynen sancılar devam. Çok şükür ki serviks kapalı... Hemen ciğer Gelistirici yapıldı. Serum, iğne, fitil derken sancılar azaldı. Şimdi yatıyorum hastanede, durumumuz henüz belli değil. Yarın belli olur herşey inşaallah... Sabah bi şok önce ağladım sonra dedim ki kızım kimin için ağlıyorsun, onların sahibi sen değilsin, Yüce mevlam. Hiç ummadigin anda sana iki tane can nasib etti, kendine gel. Veren de alan da o. Yaşatacak olan yine o. Kendime geldim anlayacağınız. Kendi kendimin psikologu oldum;-) Her neyse, diyeceğim o ki. Kendinizi strese sıkıntıya sokmayın boş yere canlar. Ben ki ilk denemem de hamile kaldım hem de ikiz, ne bir tedavi ne bir sıkıntı, Rabbimin takdiri işte. Hamilelik belirtisi olarak bile en ufak kanamam olmadı. Hastane ye sadece rutin kontrollerime oglanları görmeye gittim güle oynaya. Ama bakın şimdi 24+3 te 620 ve 650 gramcik ogullarimla erken doğum riskiyle hastanedeyim. Neymiş, bütün tedbirlerimizi alıyoruz, bol bol dua ediyoruz ama unutmuyoruz ki Rabbim ne derse o olur. Şimdi de bizim tek duamiz hayırlı bir şekilde önce 28 haftayı görmek. Dualarinizi bekliyorum bol bol... Eğer yarın yatış verirse doktorlar kısa kısa da olsa sizi haberdar etmeye çalışırım durumumuz dan. Telefondan girdiğim için bu destani yazmak 45 dk mi aldı. :-D Hepiniz yüce Rabbime emanet olun... Önce DUA sonra TEVEKKÜL...

Canım çoook geçmiş olsun biran gr falan görünce Allah korusun doğum oldu sandım. Şükür şuanda kontrol altina alınmış, o şekilde hastaneye yatip haftalarca bekleyen arkadaşlarimiz var Rabbimin izni ile vakti zamanında gelsin kuzular. Bu arada hangi hastanedeydin de Zekai tahire gönderdiler, Zekai Tahir risk geçmeden kolay kolay çıkartmaz Canim, bu konularda çok tecrübeli bir hastane. Rabbim yardımcı olsun, dualarımız senin için , güzel haberlerini bekliyoruz...

Bugun gece uyanmadım cok sükür namaza uyandım her zamanki gibi ve gece niye erken uyandığımı çözdüm..esim havalar soğudu diye kombiyi oyle bi acmış ki masallah ben sıcaktan uyuyamamisim resmen cunku ben kalkıp su icince tuvalete gidince bi daha uyuyamıyorum e sıcak olunca 3,5 ta su icmeye uyaniyodum bi daha uyku yok..bugun 6 da uyandım cunku dün gece farkedince kombiyi kısmistim :) eşimde ben ne bileyim sen hasta olma diye actım hava cok soguk diyo.benim icimde iki minik petek var yanıyo haberi yok:).. 2 gun uykusuz gezdim Leyla Leyla resmen ya:)

Kızlar bisi sorcam ya benim arada karnım toplanıyo gibi ortaya sanki bebekler dönüyo veya kayiyo gibi hissediyorum içimden dista bi belirti yok ve icim bi tuhaf oluyo tansiyonum düşüyo gibi oluyo bu normal mı sizde de oluyo mu? Ve En fazla 5-10 sn sürüyor bi durum ve geçiyo..gunde 1-2 kez yasıyorum bunu..

Son düzenleme:
günaydin kizlar bugun ruyamda doktorum dogum baslamis diyor ama bebekler daha 200 gr diyor sonra bana rahime dikis atiyorlar ya neden boyle olduk biz.Allahim hepimizin kuzusunu korusun inşallah

Kızlar bisi sorcam ya benim arada karnım toplanıyo gibi ortaya sanki bebekler dönüyo veya kayiyo gibi hissediyorum içimden dista bi belirti yok ve icim bi tuhaf oluyo tansiyonum düşüyo gibi oluyo bu normal mı sizde de oluyo mu? Ve En fazla 5-10 sn sürüyor bi durum ve geçiyo..gunde 1-2 kez yasıyorum bunu..
Bendede oluyor canim .ozellikle sirt ustu yatinca olunca sanki tas gibi oluyor karnim ama ben bisey hissetmiyorum doktorum donuyorlar icinde ondan oluyor dedibana

günaydin kizlar bugun ruyamda doktorum dogum baslamis diyor ama bebekler daha 200 gr diyor sonra bana rahime dikis atiyorlar ya neden boyle olduk biz.Allahim hepimizin kuzusunu korusun inşallah
Amiiiin..Günaydın canım..hamile kaldım kalali bende garip garip rüyalar görüyorum galiba normal bu..bende hep tek bebek görüyorum ikincisini arıyorum rüyada...sanırım günlük endişelerimiz bizi buluyo..hep derdim cok rahat hamilelik geciricem herkes gibi yapmicam kendimi nazlamicam derdim ama Rabbim bin sükür ikiz gebelik nasip etti istersen nazlama:)

Bendede oluyor canim .ozellikle sirt ustu yatinca olunca sanki tas gibi oluyor karnim ama ben bisey hissetmiyorum doktorum donuyorlar icinde ondan oluyor dedibana
Ya döndüklerini tahmin ettim ama dışarıdan belli olmayınca emin olamadım ama icimin bayılması cok müthiş ya:) resmen organlarım oynuyo gibi:)

canım yazdığın şey, bugün tecrübe ettim malesef,kaşınıyorum,karaciğer enzimlerim yüksek olabilir korkuyorum diyordum ya,test yaptırdım birçok değerim yüksek,beslenmeme dikkat etmeme,herşeye dikkat etmeye çalışmama rağmen değerler yüksek,gece hüngür hüngür ağladım,aklım da hep flufem'de zaten..bugün dr gittim,adamın kafasını şişirdim sorularla,ya öyleyse ya böyleyse ya şu varsa diye,e haliyle masada uzun zaman sırt üstü yatmış oldum,birden fenalaştım,bayılıyorum sandım,konuşamıyorum filan,sonra dr beni soluma yatırdı,uzun süre sırt üstü yatınca damarlara baskı olup tansiyon düşüyormuş,sakın öyle yatma dedi,gece farkında olmadan sırt üstü yattığım oluyor dedim,önlemek için bacaklarının arasına yastık koy dedi..

Canım bu soruna bişey diyemşycem bi bilgim yok ama BELGÜZAR diye bi arkadaş vardı hatırlarsan o yaşamıştı sanırım.
Yatış pozisyonları ve uykudan bahsedilmiş de merak ettim. Her tarafi çevreleyen tipleri de var sadece ay seklinde göbek altı için olanlar da var. Peki kullanan var mı:KK1: Şimdilik erken ama özellikle küçük ay seklinde olanlar göbeği desteklemek için mantıklı geldi...
Ben almadım canım ya gereksiz geldi açıkcası.zaten benim haftalarıma gelince yastık bile fayda etmeyecek:)eymenimin yastığını kullanıyorum karnımın altına:))doğunca söyleyecem yastığını bi süre kullandım oğlum haberin olsun diye:KK66:)
Ya kizlar bisey sorucam bebeklerin hareketlerini tam olarak kacinci haftada hissettiniz...
Ben 16 da hissetmiştim canım...değişiyo ama takılma bunlara
Çok geçmiş olsun tatlım nazar nazar:nazar:önlemleri almışlar ama bak.30 lu haftaları görürsün inş.gzl düşün.ne kadar dikkat etsekte olacağın önüne geçilmiyo bi kaç gündür bunu iyice anlıyorum...rabbim zamanında ve sağlıklı doğumlar nasip etsin hepinize
Bugun gece uyanmadım cok sükür namaza uyandım her zamanki gibi ve gece niye erken uyandığımı çözdüm..esim havalar soğudu diye kombiyi oyle bi acmış ki masallah ben sıcaktan uyuyamamisim resmen cunku ben kalkıp su icince tuvalete gidince bi daha uyuyamıyorum e sıcak olunca 3,5 ta su icmeye uyaniyodum bi daha uyku yok..bugun 6 da uyandım cunku dün gece farkedince kombiyi kısmistim :) eşimde ben ne bileyim sen hasta olma diye actım hava cok soguk diyo.benim icimde iki minik petek var yanıyo haberi yok:).. 2 gun uykusuz gezdim Leyla Leyla resmen ya:)

:KK9:sıcağı bende sevmiyorum bide dikkat ettim sıcak olduğu zaman el ayaklarım dahada şişiyo.

Canım o toplanmalar 16.haftadan beri var bende.ama hala kasılmamıdır değilmidir anlamadım:))diye diye 30 lara geldim:)karnım yamuk yumuk oluyo göbek deliğim sivriliyo.

Canim sen benim doktorculuk oynadığıma bakma:KK1: tabiki en doğrusunu o bilir, aslinda kültürden bakılmadan ciddi bir enfeksiyon değildir belki demekti birazda istediğim:KK34:

Canım belki yapılmıştır sorun çıkmayinca söylememişlerdir. Bi idrarda bakılan kültür var, birde vajinal bakilip alinan kültür var (alttan bakılıyor) bunlar yapildiysa bakilmistir... Yoksa da yaptırmanı tavsiye ederim. Enfeksiyon önemli çünkü hamilelikte...

Hoşgeldiin :KK16: Rabbim kızlarını hayırlısı ile sağlıkla kucağına aldırsın, güzel paylaşımları için hep bekleriz...

Canım ya bugün eşlere birşey olmuş:KK20: hastaneden yeni çıktım daha da ilgi bekliyorsundur ama hiç takmamaya çalış kuzularından daha önemli değil hiç birşey...

Aksu'cum ya, benim doktroa kültür mevzusunu sordum, biz burada alttan bakmayı pek istemiyoruz. Genelde hastalar kendilerini çok rahatsız hissediyorlar, biz de bakmıyoruz alttan. sen haftada 1-2 ılık sirkeli suyla yıka, hiç bişey kalmaz dedi. bu enfeksiyondan korkuma söylicem doktora, idrar testi yapsın ama vajinal kültür vermesem eksik mi kalır????

Bir de ben 10 tane okumuştum canım bu hafta. Daha da okuycam inşallah bu gece. Umarım 50'ye tamamlarım. Haber veririm yine okursam. öptüm

Yatış pozisyonları ve uykudan bahsedilmiş de merak ettim. Her tarafi çevreleyen tipleri de var sadece ay seklinde göbek altı için olanlar da var. Peki kullanan var mı:KK1: Şimdilik erken ama özellikle küçük ay seklinde olanlar göbeği desteklemek için mantıklı geldi...

Canım o yarım ay olanlar mantıklı değil. uyurken o taraftan bu tarafa döndüğünde yastığı da taşıman gerekecek. ben almayayım demiştim ama artık kocamanım, olacak gibi değil. ben de kayınvalideme diktiriyorum bu en büyük olanlardan. dikecek biri varsa diksin, çok pahalı 100 lira bu benim beğendiğim, o yüzden diktiriyorum bak şöyle bişi:

Eki Görüntüle 893100

Günaydıııın kızlar :KK3::KK3::KK3:
bir süre raporluyum evdeyim... ama evde vakit geçmiyooooor :KK53::KK53: işyerindeyken evde olup yatsam diyordum, şimdi ise evde sıkılıyorum...ama olsun raporum bitince moralli işe giderim :KK1:

Ya kizlar bisey sorucam bebeklerin hareketlerini tam olarak kacinci haftada hissettiniz...

ben sanırım 18-19 civarı hissettim, içimde baloncuk ya da mısır patlıyormuş gibi bi histi :KK34:

baştan okurken korktum ama şükür ki durdurmuşlar sancılarını. ama tevekkülün teslimiyetin de çok güzel. psikolojik olarak rahatlamak da bence bu durumlarda sancıların durdurulmasına yardımcı oluyor. bu haftalarda kasılma yaşayan arkadaşlar yakın takiple atlatabildiler. inşallah sen de 30lu haftaları görebilirsin canım. dualarımız seninle :KK16:

Ah canım benim kıyamam sana!!! Bak çok şükür farketmişsin ki hastaneye uçmuşsun. ya bi de farketmeseydin!!! Ama seni çok iyi gördüm, çok güçlü gördüm. dediğin gibi duadan, tevekkülden ötesi yok maalesef. insanız, bu kadarcık yapabileceklerimiz. çok şükür ki durdurmuşlar, ben sana söyliyim, 28 i değil, 32 yi görürsün inşallah. canım ya Allah oğullarını sapasağlam kucağına almayı nasip etsin.

Aksu'cum ya, benim doktroa kültür mevzusunu sordum, biz burada alttan bakmayı pek istemiyoruz. Genelde hastalar kendilerini çok rahatsız hissediyorlar, biz de bakmıyoruz alttan. sen haftada 1-2 ılık sirkeli suyla yıka, hiç bişey kalmaz dedi. bu enfeksiyondan korkuma söylicem doktora, idrar testi yapsın ama vajinal kültür vermesem eksik mi kalır????

Bir de ben 10 tane okumuştum canım bu hafta. Daha da okuycam inşallah bu gece. Umarım 50'ye tamamlarım. Haber veririm yine okursam. öptüm

Sirkeli suyu bende yapıyım canım o zaman:)son haftalarda korkar oldum enfeksşyondan:KK43:okuduğumuz şeylerden sonra.haftada bir iki kere yapılcak demi

X