2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
annemde aynı şeyi söyledi dogum yapıcaksın alış bunlara artık dedi :KK1: ben alttan muayeneyi açıklık meselesi yüzündende istemiyorum.bakalım doktora istemediğimi söylicem ama çok mecburi bir durumsa baktırırm tabiiki

ben hiç öyle bişey duymadım okumadım,sen nerden duydun kız? :26:

kızlar bir bakar mısınız...

Canım ben alttan muayene olmadım henüz. Ama çatı kontrolü vs için zaten muhakkak olmak zorundayız. Sırf uyandığın için çekiniyorsan böyle düşünebilirsin. Sonuçta hiç birimiz şalvarının içine doğuruvermeyecek. Doğumhanede hele de bir de Üniversite hastanesi ise gelen giden bakıyormuş stajyerler falan... Hem Dr a ayıp olmaz canım hiç sıkıntı yapma sağlık için sonuçta... Ama Dr gerekli diyorsa tabii. Çünkü genelde Dr lar da çok tercih etmiyor gerekmedikçe diye biliyorum. Benim kanamam oldu mesela Dr yine de bakmamıştı. Sonra bir ay boyunca kesilmeyince normalde çok tercih etmiyorum ama alttan bakalım mı diye bana sordu. Ben de eğer gerekli diyorsanız olur dedim. Önce ultrasondan bakalım kanamanın nedenini göremezsek alttan bakalım dedi. Ben kabullenmiştim açıkçası ama ultrasonda çıktı kanamanın nedeni. Öyle işte canım yaa smear testi vs için alttan muayene yaptırmamış mıydın?

kızlar bir bakar mısınız...

Canım acile gidersen alttan bakmak istiyorlar ama karındanda bakılıyor rahim ağzı ölçüsüne.Eğer karından ölçümde hafif riskli bir değer görürlerse emin olmak için alttan da bakıyorlar.Utanmana gerek yok canım sadece biraz soğukluk hissedeceksin okadar.

Canım ben alttan muayene olmadım henüz. Ama çatı kontrolü vs için zaten muhakkak olmak zorundayız. Sırf uyandığın için çekiniyorsan böyle düşünebilirsin. Sonuçta hiç birimiz şalvarının içine doğuruvermeyecek. Doğumhanede hele de bir de Üniversite hastanesi ise gelen giden bakıyormuş stajyerler falan... Hem Dr a ayıp olmaz canım hiç sıkıntı yapma sağlık için sonuçta... Ama Dr gerekli diyorsa tabii. Çünkü genelde Dr lar da çok tercih etmiyor gerekmedikçe diye biliyorum. Benim kanamam oldu mesela Dr yine de bakmamıştı. Sonra bir ay boyunca kesilmeyince normalde çok tercih etmiyorum ama alttan bakalım mı diye bana sordu. Ben de eğer gerekli diyorsanız olur dedim. Önce ultrasondan bakalım kanamanın nedenini göremezsek alttan bakalım dedi. Ben kabullenmiştim açıkçası ama ultrasonda çıktı kanamanın nedeni. Öyle işte canım yaa smear testi vs için alttan muayene yaptırmamış mıydın?

ben hiç alttan muayene yaptırmadım.ilk gebeliğim ve kadın doktoruna bile gebeliğimde ilk kez gittim o yüzden çok utanıyorum galiba :26: bebekle ilgili hiçbi sıkıntı yok çok şükür zaten acildeki doktorda bişey bulamadı.eminim özeldeki doktorum anlayacaktır sebebini..

$1604565_10151989654923043_1978054345_n.jpg

biraz ufak oldu galiba ama.. resme tıklayıp bakın,biraz daha büyüyor :KK34:

Canım acile gidersen alttan bakmak istiyorlar ama karındanda bakılıyor rahim ağzı ölçüsüne.Eğer karından ölçümde hafif riskli bir değer görürlerse emin olmak için alttan da bakıyorlar.Utanmana gerek yok canım sadece biraz soğukluk hissedeceksin okadar.

içimi rahatlattın canım yaa.ultrasondan da görünüyo dimi.ultrasonda hiçbi sorun yoktu zaten off inşallah bakmaz yarın doktorum :)

dktorum bayan tabii.ayy bayana utanıyorum erkek olsa napardım :KK50: ultrasonda bi sıkıntı yok çok şükür bebek çok iyi fakat sancımın sebebini anlayamadı doktor.alttan muayene çok iyi bişey de değil sonuçta.açıklık yapıyomuş rahimde o yüzden 38. haftadan önce bakmıyolar pek.bilmiyorum napıcam...özel doktorlar pek bakma taraftarı değil zaten

canım utanacak bişi yok ya stres yapma kendine.bebeğin ve senin için gerekliyse yapsın doktorun tabi ki.kendi kendini rahatlat korkacak bişi olmadığını göreceksin.:KK16:

günaydın tatlım ben aşı oldum 2 doz bişeyim yok sadece çok ağır kaldırma ve biyerlere çarpma acımaz. Ben çok şükür hiç bişey yaşamadım ağrı anlamında. Sadece dün bir arkadaşım kolumu sıktı severken o zaman biraz acıdı.[/QUOTE]

2 DOZ YERKEN İKİSİİNİ AYNI GN MÜ VURDULAR CANIM. BENİM 2. DOZU ŞUBAT SONUNA VERDİLER.

içimi rahatlattın canım yaa.ultrasondan da görünüyo dimi.ultrasonda hiçbi sorun yoktu zaten off inşallah bakmaz yarın doktorum :)

Hakkında hayırlısı ne ise o olsun canım.İnşalllah karından ölçümünde değerin iyi çıkar ve alttan bakılmasına gerek duyulmaz.Kendini strese sokma canım.

Kızlar sizlerde göbek deliğinizin hemen kenarlarında ara ara gerilmeler hissediyormusunuz.Çatlayacakmı derim yoksa bebişmi geriyor anlamadım.Yardımcı olursanız sevinirim canlarım.

Canım aynı durumu dün akşam bende yaşadım sağolsun arkadaşlar cvplayınca rahatladım rahmin genişlemesinde yada gazdan kaynaklanıyormuş ben yatmadan önce bi magnezyum aldım şuan bi şey yok çok şükür..sende rahat ol geçer cicimm :KK54:

X