2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
patates kızartmasını da neden yemıyorsunuz bn yıyorum kolada canım ıstedıgınde içiyorum çok az

canım ben uzun zamandır kola içmiyorum hem çok zararlı hemde içinde az mikarda alkol var.bu tarz durumlara dikkat ediyorum işallah.bu kadar zararlı bi içeceği hamileyken en azından tüketmemenizi tavsiye ederim:KK34: patates kızartmasına gelince bende çok seviyorum patatesi enrdeyse çiğ yicem:KK1: ama hamilelikte şeker çıkabilior ondan korkuyorum birazcık o yüzden az tüketmeye çalışıyorum:KK34:

kızlaaaaar Çilek'te bi bebek odası takımı buldum..
baya hoşuma gitti..
kesin marka yaa,pahalıdır ama bi bakın derim :KK34:

http://cilek.com/bebek_odalari/softy

Eki Görüntüle 937824 Eki Görüntüle 937825 Eki Görüntüle 937826 Eki Görüntüle 937827 Eki Görüntüle 937828 Eki Görüntüle 937830 Eki Görüntüle 937831

veeeee buda Allah'ın izniyle nasip olursa inşallah, hastanede ve evde takacağım lohusa tacım.. bi arkadaşım buldu bana internetten hemde köftemin birebir ismi :KK1: tabi ben kendim yapıcam..keçe ile :KK34:

Eki Görüntüle 937832

oda muhteşem gerçekten ben de çok beğendim ama ben tayinci olduğumdan oda yapmıycam..
ayyy ne şirin bi taç öyle yaa çok orijinal hiç görmedim daha önce böyle bişi:))) ben de geçenler de bebişimin ismine uygun yastık gördüm çok şirin karakterle yazılmıştı ama tükenmişti sitede:KK43:(

Ben 3 sene once oldum sezaryeni. Ama senin dedigini anlamadim canim ya. Sezaryen ameliyat sonucta anesteziden ayildiktan sonra agrilarinin olmamasi imkansiz.

valla yaşamadığım için bilemiyorum ama birebir gözlerimle şahit olduğum için bu kadar netim.. doğumun başından sonuna dek gözlerimle gördüm arkadaşımı.. damar yolu açılıyor ya zaten ordan da ağrı kesici yapıldı gerektiği kadar, belki onla belki hastaneyle kullanılan cihaz alet yapıştırıcı herşeyle ilgisi vardır bilmemki..

ben bugün bi model baktım çilekte sadece dolabı 1800 şifonyeride 1000 liraydı.direk malını sordum sunta dedi ! hem o kadar pahalı hemde sunta gereksiz pahalı.ağaç olması lazım dayanıklı olması için arkadaşım.sen bilirsin yine de :KK34:

pahalı olacağına adım gibi eminim zaten :KK34: marka ya..
ama aynısını yaptırabilirsin yada başka yerde bulabilirsin bile..

bnm tacımda ıkı tane olacak canım bıtanesın de ECE yazacak bebegınkı olacak o bnkıde ECENIN ANNESI YAZACAK AYYYY o gunler gelse inş:KK1:

hııımmmm buda iyi fikirmiş,,, tuttum bunu :KK34:

$untitled.png

kızlar sağlık ocagından geldım şimdi asımı oldum felan bebegın harekeketlerını hıssetmıyorum dedım dınledı bı aletle gayet hareketlerı ıı dedı kalp atıslarıda guzel dedı 2 hafta sonra felan duyarsın dedı 11 nısan da bıdahakı kontrolum ama kolum agrıyor:KK52:

11 Nisan mı bi daha ki kontrol yanlışın olmasın canım??

oda muhteşem gerçekten ben de çok beğendim ama ben tayinci olduğumdan oda yapmıycam..
ayyy ne şirin bi taç öyle yaa çok orijinal hiç görmedim daha önce böyle bişi:))) ben de geçenler de bebişimin ismine uygun yastık gördüm çok şirin karakterle yazılmıştı ama tükenmişti sitede:KK43:(

kendin alıp istediğin şekilde,renkte,desende yapabiliyosun zaten bu taçlardan..
beğenen herkes yapsın :KK34:

Ben 3 sene once oldum sezaryeni. Ama senin dedigini anlamadim canim ya. Sezaryen ameliyat sonucta anesteziden ayildiktan sonra agrilarinin olmamasi imkansiz.

bncede en guzelı normal doğum bn normla yapmak ıstıyorum rabbım ızın verırse ama sezeryana karsıyım soncta o bı amelıyat gerekmedıkce anne olmanın en guzel duygusu bnce normal doğumda daha guzel anlıyorsun çatır çatır doğuracaz kızlar başka çare yok:KK9:

Cnm 40 gunu tek seferde kullanamazsin zaten tek hekim en fazla 20 gun verebilir. Parca parca alirsin cnm goreve baslamanda gerekmez tabi idarene bagli ama sorun cikarmiyorlar genelde ya da en kolay yolu rapor bitimini cmtesi ne getirmek boylece araya gunde giriyor rapor ustune rapor gorunmuyor... ama olmazsa mecburen bitince yenisini alacaksin ki ben 5 +5+5 seklinde almayi dusunuyorum

Kızlar Ben eşimle 7 buçuk yıldır evliyim ve sürekli en büyük sorunumuz bu sigara oldu çocugu ben çok istedim sigarayı bırak dedi
bırakamadım ama çok şükür mevlam nasip etti hamileyim
Sizlerden yardım istiyorum ben bugün kesin karar aldım bu son sigaram olsun dedim ve birdaha içmek istemiyorum
çünkü meleğimden değerli değil o duman benim için sizden ricam bırakanlar nasıl bıraktı neler YAPTINIZ ne tavsiye edersiniz
Birde ben nisan ayına kadar daha çalışmak zorundayım ve işyerimde herkes içiyor bu zıkkımı görünce dayanamıyorum bana yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum
destekleriniz için teşekkür ederim şimdiden

Herkese merhaba kızlar. Sizi uzun zamandır takip ediyordum. Bugünkü Facebook muhabbeti itibariyle artık ben de konuya dahil olayım dedim:) tabii aranıza kabul ederseniz.. Ankara'da oturuyorum ilk bebeğim 30 yaşındayım kızım olacak inşallah 5haziran da tahmini doğum tarihimiz. Alıntı vs yapmayı bilemiyorum umarım pufpuff görür msjımı ve beni de listeye ekler... Normalde çalışıyorum ama şu sıra raporluyum evde takılıyorum yaklaşık bir aydır. Kanamam oldu plasenta aşağıdaymış biraz o yapıyormuş kanamayı. Allah'tan sorun ortaya çıktı da ben de rahat bir nefes aldım. Allahım kimseye göstermesin çok sıkıntılı bir süreç.. Plasenta previa mı neymiş rahatsızlığımın adı. Bu arada bu rapor sayesinde herkesin yazdığını neredeyse satır atlamadan okuyorum. Inanılmaz keyifli. Ama doğrusu çok vakit alıcı. Gündüz çok yazıyorsunuz yahu:KK1: ben işe gitmemesine rağmen sabah erken kalkan arkadaşlara imreniyorum doğrusu. Hayatım boyunca hiç öyle olamadım. Keşke erken kalkabilsem azıcık. Işe başlayınca çok zorlanıcam kesin:KK1:
Sizin de gördüğünüz gibi gayet geveze bir insanım ilk günden korkutmayayım sizi:KK17:
Ayy inşallah arada kaynamaz yazdıklarım. Sabah olsun bi an önce de hoşgeldin yazılarınızı göreyim istiyorum hihhi
Ha bi de ben hala tekme hissetmiyordum. Bakıyordum foruma benim dönemde olup hissetmeyen kimse kalmadı diye hayıflanıyordum. Ama sanki dün geceden beri bi şeyler hissediyorum. Bilemiyorum gaz gibi de geliyor ama inşallah tekmedir. Tekmedir artık değil mi nerdeyse 5 aylık olucaz yani tembel kızım Nazlı kızım narin kızım..

hani Allah korusun,düşünmüyorum ama olurda mecburi bi şekilde normal doğuma maruz kalıcak olsam valla ben direk orayı düşünür ve tüm acıları hissederdim öyle eminim ki...
Allah'ım yaşatmasın inş,kolaylıkla kurtarsın :KK76:

Vallaha pufpuf seninle cok benziyoruz...sende herseyi yiyorum diyorsun, elevite devam diyorsun, ve sezeryan konusu. Benimde aci esigim cok dusuk, hatta dis dolgusunda 3 igne yapildigi halde hissetmistim. Ben tam sezeryan istiyorum.... :KK66::KK52:gerci Dr. la hicbirsey konusmadik.

valla yaşamadığım için bilemiyorum ama birebir gözlerimle şahit olduğum için bu kadar netim.. doğumun başından sonuna dek gözlerimle gördüm arkadaşımı.. damar yolu açılıyor ya zaten ordan da ağrı kesici yapıldı gerektiği kadar, belki onla belki hastaneyle kullanılan cihaz alet yapıştırıcı herşeyle ilgisi vardır bilmemki..

Eki Görüntüle 937839
ben diğer topiğe yüklemiştim canım dolap ve yatak hatırlarsın.ikisi 2600 lira ve malı da sunta değil kayın ağacı.dediğin gibi marka olunca insanlar kandırılıyor maalesef.yaptrma meselesini de düşünmüyor değilim ama yaptırmada pahalıya geliyor.çok araştırıp öyle almak niyetindeyim ama o yüklediğim yatak ve dolabı alıcam inşaallah hem çok şık hemde malı kaliteli ve açıkcası daha uygununu görmedim...

kızlaaaaar Çilek'te bi bebek odası takımı buldum..
baya hoşuma gitti..
kesin marka yaa,pahalıdır ama bi bakın derim :KK34:

http://cilek.com/bebek_odalari/softy

Eki Görüntüle 937824 Eki Görüntüle 937825 Eki Görüntüle 937826 Eki Görüntüle 937827 Eki Görüntüle 937828 Eki Görüntüle 937830 Eki Görüntüle 937831

veeeee buda Allah'ın izniyle nasip olursa inşallah, hastanede ve evde takacağım lohusa tacım.. bi arkadaşım buldu bana internetten hemde köftemin birebir ismi :KK1: tabi ben kendim yapıcam..keçe ile :KK34:

Eki Görüntüle 937832

bayıldım bende böyle beyaz mobilya istiyorum ama dediğin gibi çilek isminin verdiği bi fiyat farkı! olucak oyüzden o yerelere bakamıyorum bile

Vallaha pufpuf seninle cok benziyoruz...sende herseyi yiyorum diyorsun, elevite devam diyorsun, ve sezeryan konusu. Benimde aci esigim cok dusuk, hatta dis dolgusunda 3 igne yapildigi halde hissetmistim. Ben tam sezeryan istiyorum.... :KK66::KK52:gerci Dr. la hicbirsey konusmadik.

al benden de o kadar..
bende hiç konuşmadım daha doktorla :KK1:
ama zaten o çooook sevdiğim,şu an gittiğim doktorumun hastanesinde doğum 7.000 tl ve muhtemelen orda olamıcak doğum..ama orda olsa bile,doktor sezeryan olmaz derse anında düşünmem değiştiririm o kadar sevdiğim halde..düşüncem net ve sabittir,o kadar :KK34:

bayıldım bende böyle beyaz mobilya istiyorum ama dediğin gibi çilek isminin verdiği bi fiyat farkı! olucak oyüzden o yerelere bakamıyorum bile

evet canım,aynen..
beyaz mobilya tercihim.. beyaz ve şık..
renklendirmeyi objelerle,perde halı falan onlarla yapıcam inş..

ben diğer topiğe yüklemiştim canım dolap ve yatak hatırlarsın.ikisi 2600 lira ve malı da sunta değil kayın ağacı.dediğin gibi marka olunca insanlar kandırılıyor maalesef.yaptrma meselesini de düşünmüyor değilim ama yaptırmada pahalıya geliyor.çok araştırıp öyle almak niyetindeyim ama o yüklediğim yatak ve dolabı alıcam inşaallah hem çok şık hemde malı kaliteli ve açıkcası daha uygununu görmedim...

2600'de pahalı gibi canım ama :26: bu arada ben gördüm mü acaba kaçıncı sayfada diğer topikte?bakiyim bi..

2600'de pahalı gibi canım ama :26: bu arada ben gördüm mü acaba kaçıncı sayfada diğer topikte?bakiyim bi..

38. sayfada canım.pahalı gibi ama aslında değil..ben bi dolabı 2600 e sordugum yerlerde var.önemli olan malı.sakın sunta almayın benden tavsiye...

Eki Görüntüle 937839

Pufpufum bende bunu hic duymadim ya. Hatta cevremde sezaryeninden en cok memnun kalanlar arasindayim. Sifir agriyla sezaryani ilk senden duydum. Belki arkadasinin agri esigi yuksektir:44:

al benden de o kadar..
bende hiç konuşmadım daha doktorla :KK1:
ama zaten o çooook sevdiğim,şu an gittiğim doktorumun hastanesinde doğum 7.000 tl ve muhtemelen orda olamıcak doğum..ama orda olsa bile,doktor sezeryan olmaz derse anında düşünmem değiştiririm o kadar sevdiğim halde..düşüncem net ve sabittir,o kadar :KK34:

yok ya gerçekten sezeryan öyle abartıldığı gibi korkacak bişey değil ben 2010 kasımda doğum yaptım çok şükür
18,30 ameliyathaneye girdim 19,10 da odamdaydım (genel anastezi oldum)epidurala pek sıcak bakmıyorum bu arada!saat 23.00 da yaklaşık 4 saat sonrada merdiven çıktım hatta sabah 9 da dr taburcu ediyordu ben nolur nolmaz diye bir gün daha kaldım ama iyiydim
yani bence insan nasıl rahat hissedecekse kendini! olay odur bana göre
çünkü normalde biliyorumki kasıcaktım ki!allah korusun dr boğarsın dedi bebeği bana bıraktı tercihi!

X