2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canım bende senle aynı durumdayım.Allaha sığınıp dua ediyorum.Randevum 3 Şubatta.İyi şeyler düşünmeye çalışıyorum elden başka birşey gelmiyor çünkü.ben normalde çok sabırsız bir insanımdır ama Rabbim hamileliğimde bana sabrı öğretiyor.Bende sabrediyorum inşallah herşey yolundadır ve bebeğim sağlıklıdır.

canım ben de öyleyim ve ben de 3 şubatı bekliyorum. Hatta arada bir niyeti bozuyorum.. özel muayenehanesi olan çok övülen bir doktor var ona mı gitsem acaba diyorum. ama bir yanım da sabret boşuna para verme keyfi yerindedir sıpanın diyor içim içimi yiyorum..:18::18::18::18:

kızlar sanırım biz oğlumuza isim bulamıcaz ,Eşime hangi ismi söylersem hep huyunu suyunu beğenmediği arkadaşlarının isimleri çıkıyor :KK70:
tutturdu Kuzey olsun diye , oda benim içime sinmiyor .. Doruk yada Melih istiyorum yada ne istediğimi hala bilmiyorum =) İsimlerin anlamları kişiyi yansıtırmış buna inanıyorum o yüzden daha da zorlaşıyor işimiz. Benim adım Belma ve tıpkı anlamı gibi iyimser, sakin bir yapım var , kız annelerine tavsiye ederim :) Yazdığım isimlerle ilgili fikri olan varmı canlarım :82:

Mrb. caniş bende erkek annesi olacağım allah nasip kısmet ederse. İsim konusunda aynı durumdayız. Bir sürü isim öne sürüdm ama hiç biri kaul görmedi :KK70: Onu bulduğu isimlerde benim hoşuma gitmiyor isimsiz koysak iismlerini ne :KK70: Doruk ismini ben ve eşim beğendik ama kayınvalidem beğenmedi onu da :KK70:

Ben başkente gidiyorum canım, Filiz hoca ve Göğşen hoca çok iyiler. Başkentte muayene 122.50 tl. Tahliller içinde genelde para almıyorlar, sadece 2 li 4 lü taramada ek ücret yatırıyorsun, çok sıra beklemiyorsun. Genelde 9.00 gibi gidiyorum, 10 gibi her işim bitmiş oluyor.artı hafta sonu veya akşam şikayetim olursa aciline gidiyorum, temiz ve güzel hastane. Öncekilerde hep özel muayeneye gidiyordum, tamam dr. Çok iyi olabilir ama kendimi güvende hissetmiyordum. Şimdi biliyorumki bana birşey olsa aciline gittiğim an beni takip eden dr. Oraya gelecek ve benimle ilgilenecek.

teşekkür ederim cevabın için :) grup mailini gördüm ama yeni üye olduğumdan yanıtlayamıyorum. bu yüzden listeye ismimi de yazdıramadım.
sen filiz hanıma mı gidiyorsun canım? normal doğum konusunda ne düşünüyorlar acaba? doğum normal olursa doğumuna giriyorlar mı? birde bu doktorlarda daha önce doğum yapan arkadaşın filan var mıydı canım?[/QUOTE]

Vallaha Filiz hocada, Göğşen hocada ikiz olmadıkça normal doğumdan yanalar, ama Filiz hoca genelde riskli gebeliklere baktığından onun hastalarının hep özel durumu oluyor, belki o yüzden sezeryan yapıyormuş gibi görülebilir. Ama başkentte doğum yapan ark. Vardı memnun kaldıklarını söylediler

Benimkide ters C şeklinde gözüküyordu ultrasonda, şuanda da rahmim tam anlamıyla yuvarlak değil tabi ama bebek içerde rahatmış, inşaallah sen de iyi olursun canım benim... senin kanamaların hala devam ediyor mu tatlım, benim kanamam 8. haftada oldu devamında 2-3 hafta azar azar arada bir gelmişti, 13. haftadan sonra rahatladım çok şükür... benim şuanda kilo problemi olduğundan ileride tansiyon çıkmasından endişeleniyor doktorum... 6. ayda falan tansiyon çıkma ihtimalim sözkonusu, Rabbim korusun... Hayırlısı artık az yemeye çalışıyorum da hareketsizlik kilo yapıyor bana, çok hareket etmem de yasak olduğu için düşük ihtimalimden dolayı, günde 10 dakika düzenli yürüyüş verdi doktorum zamanla 20 dakikaya çıkarabilirmişiz eğer bebek de iyiyse... kiloyu kontrol etmemiz için bu düzenli yürüyüş şartmış... Kilolu hamile kalıp da üzerine 10 kilo da alan bir ben varım heralde bu forumda :KK5:

Benim 15 inci haftada başladı kanamam. Bir aydır oluyordu adetimin son günü gibi. Yeni yeni kesiliyor. Evet yürüyüşe çıkamamak kilo yapıyor. Ama Dr bana evde çok zorlanmadıkça hareket edebilirsin dedi. Ben de 7 kilo aldım. Boğazım iyi canım istiyor napim:) kendimizi kısıtlamadan yemek yiyebileceğimiz tek dönem bu dönem. Hamile olmasam mesela dünkü yediğim pastalardan sonra uzun bir yürüyüş yapmadan yatamazdım mesela ohh iyi ki hamileyim:)

Vallaha Filiz hocada, Göğşen hocada ikiz olmadıkça normal doğumdan yanalar, ama Filiz hoca genelde riskli gebeliklere baktığından onun hastalarının hep özel durumu oluyor, belki o yüzden sezeryan yapıyormuş gibi görülebilir. Ama başkentte doğum yapan ark. Vardı memnun kaldıklarını söylediler

çok teşekkür ederim yardımın için :KK16:

ciciannecik ....

canım yaaa "alıntı" larda msj geliyor yaaa alışkanlık onları silmekten gına geldi.. :KK47: senin msj ı son anda farkettim ama okuyamadan o da silindi.. tekrar atar mısın??

merhaba canım benim doktorum da 12.haftada plesanta aşağıda dedi aynen senin gibi uç kısmı rahim ağzındaymış ve benim de kanamam olmuştu ben bilmiyordum neden olduğunu sonradan öğrendim bunu doktorum bir ay bekleyeceğiz yukarı çıkabilirr dedi ağır iş yapmak yürüyüş yapmak ve ilişkiyi yasaklamıştı bir ay sonra gittiğimde ise doktor yukarı çıkmış yürüyüş yapabilirsin ilişkinize devam edebilirsiniz dikkatli olmak şartıyla dedi Allaha şükür şimdi yürüyüş yapıyorum gayet hareketliyim bir problem yok geçti inşallah senin ve diğer arkadaşında normale döner dikkat et canım

Inşallah seninki gibi olur bizimki de canım. Dışarı çıkıp yürüyüş yapasım var:)

Benim 15 inci haftada başladı kanamam. Bir aydır oluyordu adetimin son günü gibi. Yeni yeni kesiliyor. Evet yürüyüşe çıkamamak kilo yapıyor. Ama Dr bana evde çok zorlanmadıkça hareket edebilirsin dedi. Ben de 7 kilo aldım. Boğazım iyi canım istiyor napim:) kendimizi kısıtlamadan yemek yiyebileceğimiz tek dönem bu dönem. Hamile olmasam mesela dünkü yediğim pastalardan sonra uzun bir yürüyüş yapmadan yatamazdım mesela ohh iyi ki hamileyim:)

ben de 29 yıllık ömrü hayatımda ilk kez tartıda 50 rakamını gördüm ya ölsem de gam yemem :KK1:
şuan 52 kiloyum 60 ı görsem düşer bayılırım galiba şaşkınlıktan :KK1:

kızlar görmediniz sanırım, ne dersiniz? fikirlerinize ihtiyacım var,gerek varmı böyle bir şeye...

Canım ben 1.5 ay önce aldım ve hiç memnun değilim.Gece bi uyanıyorum bacağım uyuşmuş,boynum tutulmuş şekilde.o yüzden kullanmıyorum artık.Ama belki sen rahat edersin.

hoş geldin aramıza canım :KK34: evet gündüz yazılar yogun oluyor e bizde kalabalıız az kişi yok burda maşallah :KK1: bu arada çok geçmiş olsun dinlenmene bak keyfini çıkar bende çalışan bayanlardanım 2 ay daha çalışmayı planlıyorum eşim çık çık diyor ama dinlemiyorum :KK1: benimde kızım olucak sen benden 10 gün öndesin.hareketlerini hisssetmek için erken bikaç haftası daha var sanırım.ben 10 gü önce hissettim bebeiğimi :KK16: ama daha da hissedemedim :KK34: endişe etmeye gerekte duymuyorum cuma kontrolüm var bakalım.tekrar hoşgeldin canım :KK9:

Hoşbuldum canım. Üye olmadan önce yazılarınızı okuyordum ve çok hoşuma gidiyordu. Ama yazmak ve birebir muhabbet daha keyifliymiş:KK66: benim gibi olan arkadaşlar varsa bir anönce üye olsunlar tavsiye ederim:)

Aynıyız seninle benim de Sat 1 eylül. Banada bebeğin ultrason ölçümleri önde gidiyor bana da 5 ile 8 haziran arası doğum dedi. Ama ben hala 8 ine göre takvime giriyorum. Çünkü başka dr gittiğinde o da sana son adet tarihini soruyor ve ultrason ekranına giriyor.

Hmm anladım canım. Bu Takvim'den girdim 9 Haziran gösterdi. Bakalım yine de Dr a sorarım önden mi gidiyoruz azıcık diye. Bu arada beni az önce sağlık ocağından aradılar yarın gel bakalım dediler.

Kızlar iyi dilekleriniz için cok saolun Dr dan geldim cok şükür Allah a iyiymiş bebeğim hemşire boşa telaşlandrms her hareketini hissedemeyebilirsin yorgun oldugunda da hissetmezsin dedi Dr ...354 gr ve 23 cm olms bzmki haftaya da detaylı ultrasona giricm inş

hoşbuldum canım. üye olmadan önce yazılarınızı okuyordum ve çok hoşuma gidiyordu. Ama yazmak ve birebir muhabbet daha keyifliymiş:KK66: benim gibi olan arkadaşlar varsa bir anönce üye olsunlar tavsiye ederim:)

teşekkür ederim canım :) bence de üye olsunlar hemen ben olmuştum :KK34:

Kızlar iyi dilekleriniz için cok saolun Dr dan geldim cok şükür Allah a iyiymiş bebeğim hemşire boşa telaşlandrms her hareketini hissedemeyebilirsin yorgun oldugunda da hissetmezsin dedi Dr ...354 gr ve 23 cm olms bzmki haftaya da detaylı ultrasona giricm inş

yaaa bak gördün müüü? bitek kalp atış hızından öyle şey mi denir, tövbe tövbe yaaa uyuz :KK47:
bebek büyüdükçe kalp atış hızı yavaşlar zaten..

İnşaallah canım, hiç birimiz yaşamayalım. Kız benimki 20. Haftadayız. Bende öyle sürekli haraket hissetmiyorum. Gece yatağa yatınca gaz sancısı hissediyorum, onun dışında tekme nasıl oluyor bilmiyorum, belki benim gaz sancısı dediklerim tekme :) çokda önemli değil zaten dr.um 22. Haftadan sonra sık sık hissedecen korkma o zamanda uyku uyuyamıyacan, şimdi tadını çıkart diyor :)

Sen kime gidiyorsun Ankarada, hadi bakalım detaylı sonuçların iyi çıkar inşaallah.

merhaba, ben yeni üyeyim, 20 haftalığım ve benimki kısmetse kız olacak. hepimizin bebişi hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

ben doktor konusuna hala karar veremedim :KK14:, gittiğiniz doktorları ve memnun olup olmadığınızı benimle paylaşabilir misiniz? çok sevinirim tavsiyede bulunursanız. bu arada kısmet olursa normal doğum istiyorum ve normal doğum taraftarı iyi bir doktor arıyorum.[/QUOTE]

Hoşgeldin canım.Bende Ankaradayım.Ankara üni.cebeci tıpa gidiyorum özeline.doktorumdan memnunum.Doğum konusunda konuşmadık hiç ama ben nüfusçuyum onun doğumuna girdiği bebekleri yazıyorum genelde normal doğum yaptırıyor.Bu arada benim bebiş de kız.

canım doktorlar tam tarih söylemiyorlar genelde 3 gün söylüyorlar banada mesela 19/20/21 haziran arası dedi
ama bunlar net tarihler değilmiş zaten son 2 ayda kontrol lerimiz sıklaşacakmış bu tarihten 15 gün öncesi olma ihtimalide varmış yani
doktorun verdiği tarihten 10 gün önce veya sonra olabiliyor

örnek yengem doktor 12 mart dedi yengem 15 inde doğum yaptı hemde kızımız oldu :)

Annem de hiç 40 haftayı tamamlayamamış Abim de ben de 36 civarı doğmuşuz:) erken olacaksa da çok erken olmasın boğa burcu olmasın kızım :) tembel olurmuş gibi geliyo yoksa bişey bildiğimden değil de:)

kızlar az önce iş yerimizin hemen karşısındaki marketten 5 lt lik su aldım. Gelirken belimin yanında taşıdım (çocukları taşırlar ya o şekilde) büromda girişin hemen üstü. Anam getirene kadar kolum koptu şişeyi yere atmamak için zor tuttum kendimi. Düşün ki bu bebek diye teselli ettim kendimi. Anacım kollarda hiç derman yok ya. Bebek 3 buçuk kilo doğacak çantası benim çantam derken onca eşyayı nasıl taşıyacak bu çiroz kollar. Kocama 1 lt lik şişeler alıp içine kum doldurup çalışıcam dedim dambıl alırız onla uğraşma dedi. Kızlar kol kası yapmaya başlayın yoksa baya zorlanıcaz inanın :KK1:

ben geldim a dostlar bir erkek anası olarak :) sonunda öğrendik ilk gündern beri babamızın ve bütün ailelerin tek kız tahmini olmamasından mütevellit oğlum varlığını ispatladı bugün :KK9: pek ilgisiz bi doktordu sağlığı iyi dedi üçlü test içn kan verdik ultrasona taaaa 6şubata randevu aldık :KK53: ne olursa olsun musmutlu işimize döndük küççük herifimle çalışmaya devam şimdiden aa sünneti aa askerliği aaa gelin aması diye evhamlandıkça annem gülme krizlerine girdi :)

pufpufcumm listeye eklermisin küççük erkekimi isim rıfat yazabiliriz diğer adı kesin değil daha :KK49:

oğluşun hayırlı,sağlıklı olsun canım.

kızlar az önce iş yerimizin hemen karşısındaki marketten 5 lt lik su aldım. Gelirken belimin yanında taşıdım (çocukları taşırlar ya o şekilde) büromda girişin hemen üstü. Anam getirene kadar kolum koptu şişeyi yere atmamak için zor tuttum kendimi. Düşün ki bu bebek diye teselli ettim kendimi. Anacım kollarda hiç derman yok ya. Bebek 3 buçuk kilo doğacak çantası benim çantam derken onca eşyayı nasıl taşıyacak bu çiroz kollar. Kocama 1 lt lik şişeler alıp içine kum doldurup çalışıcam dedim dambıl alırız onla uğraşma dedi. Kızlar kol kası yapmaya başlayın yoksa baya zorlanıcaz inanın :KK1:

aneeeey sen niye taşıyosun deli..nolur nolmaz..
ben çay dolu çay tepsisini bile taşımıyorum (abartıyo olsamda) :KK1:

Hoşgeldin canım.Bende Ankaradayım.Ankara üni.cebeci tıpa gidiyorum özeline.doktorumdan memnunum.Doğum konusunda konuşmadık hiç ama ben nüfusçuyum onun doğumuna girdiği bebekleri yazıyorum genelde normal doğum yaptırıyor.Bu arada benim bebiş de kız.

adı ne canım? ben orada doç. batuhan özmenle görüştüm. doğuma girip giremeyeceğini sordum. mesai saatlerine denk gelirse ve burada olursam girerim dedi. :KK53:
ama ben doğuma kesin girecek bir doktora devam etmek istiyorum. senin doktorunun adı ne peki? doğum konusunu sorarsan bana da haber verir misin?

X