2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Fıstığım yok yuzde 60 a küçültsem 4 sayfaya bölünecek bu şekilde de hiç bir işe yaramaz.Excelolarak ekleyebilmeliyim pufpuff bilir mi acaba

yok canım malesef bilmiyorum..
excel şeklinde bu platformda atılan bi dosyayada hiç rastlamadım olmuyordur belki..
resim çekme şeklinde ekle, olmaz mı? Yani excel'i aç print scren ile resmini çek paintte kaydet buraya yükle (biraz uğraştırıcı belki ama bu geldi aklıma) :KK1:

Son düzenleme:
Canim bende israrla normal dogum isteyenlerdendim. Drmda adananin sayili drlarindan normal dogumu savunuyordu. Ama sezaryen olmam gerektigini soyledi amniyon sivisi eksikliginden dolayi. Mecbur sezaryen oldum sezaryenimden de cok memnun kaldim ama yinede normal dogum taraftariyim. Adi ustunde NORMAL. Benim ninem 12 cocuk dogurmus hastane yuzu gormemis. Benden daha saglam valla :)

Banada sezeryan dediler erken dogum kesin olur dediler....
Ama sukur bagimiz kaybolmak uzere yani normal icin tekrar bir isik yandi bana :KK16:
Ninene kocaman bir masaallah :nazar:
Ahhh eski topraklar iste dogumlari bilem bir baska :KK9::KK16:

arkadşlr ıyı akşmlar ya sizlern afp sonucu kaç bnm duzeltlmiş mom olrk 0.48 yazıyo nasıl acabaaa

Sonucun çok iyi.

yok canım malesef bilmiyorum..
excel şeklinde bu platformda atılan bi dosyayada hiç rastlamadım olmuyordur belki..
resim çekme şeklinde ekle, olmaz mı? Yani excel'i aç print scren ile resmini çek paintte kaydet buraya yükle (biraz uğraştırıcı belki ama bu geldi aklıma) :KK1:
Tamamdır pufpuffçum dacanka ile halledicez sanırım.

özelden mesajını aldım ama cevap veremiyorum... zira gönderdiğim toplam mesaj sayısı 50 olmadan özel mesaj gönderemiyormuşum :KK43: ne şaçma

ve özel mesaja ekleyebiliyorsan gönder lütfen yada gulsumgelen@Hotmail.com adresine de mail atabilirsin

Yolladım:)

İhtiyaç Listesi...

$kk.jpg

İhtiyaç Listesi...

eyvah çok küçük olmuş

Bakım

Bebek bezi:
Kullan-at alt açma bezleri
Islak mendil:
Küvet & Kova/Maşrapa
Banyo termometresi:
Tırnak makası seti:
Tarak ve fırça seti:
Banyo süngeri:
Saç ve vücut şampuanı:
Bebe yağı:
Pişik Önleyici Krem
Banyo havlusu:
Deterjan:
Ateşölçer:
Burun açıcı:

Beslenme

Emzik:
Biberon:
Biberon fırçası
Biberon ısıtıcısı
Sterilizatör

Oda

Mobilya:
Beşik:
Nevresim Takımı-Uyku Seti:
Yan yatma yastığı:
Pike-Battaniye:
Yatak:
Telsiz:
Dönence:
Oda termometresi:
Kirli sepeti
Halı
Perde-Duvar Kağıdı
Aydınlatma

Taşıma

Bebek arabası:
Ana kucağı-puset:
Ana kucağı-evde kullanılan:
Anne çantası:
Portbebe:

Emzirme

Emzirme sütyeni:

Göğüs pedi:
Göğüs pompası:

Süt saklama poşeti:
Göğüs Kalkanı:

Göğüs kremi:
Emzirme yastığı:

Kıyafet ve diğer tekstil ürünleri

Hastane çıkışı
Zıbın
Çıtçıtlı body
Tulum
Pijama takımı
Alt pijama
Uyku tulumu
Önlük
çorap,eldiven,şapka
Penye yelek
Örgü yelek
Penye battaniye
Pazen-polar battaniye
Peluş battaniye
Ağız silme mendili
Alt açma bezleri/ seti
Bebek Havlu
Bebek Bornozu
Altın yastığı

Kizlar pasta tariflerine bakinirken gordum.....
Alintidir....
Domuz katkılı ürünlerle alakalı bu pazartesi çok yıkıcı bir şey öğrendim. Bayer firmasının ürettiği “elevit” adlı özellikle hamile kadınlara verilen vitamin ilacında domuz katkısı olduğunu öğrendim twitterden. Tam olarak inanamadığım için firmayı arayıp bizzat kendim sordum. görevli bana aynen şunları söyledi.“evet, elevit adlı ilacın içindeki E vitaminin kaynağı domuzdur”Bunu duyduktan sonraki sorum ” Peki prospektüste böyle bir açıklama var mı?” oldu. onlarda olmadığını belirttiler. kullanılan vitaminin nereden elde edildiği yazmazmış.

Alintidir....
Domuz katkılı ürünlerle alakalı bu pazartesi çok yıkıcı bir şey öğrendim. Bayer firmasının ürettiği “elevit” adlı özellikle hamile kadınlara verilen vitamin ilacında domuz katkısı olduğunu öğrendim twitterden. Tam olarak inanamadığım için firmayı arayıp bizzat kendim sordum. görevli bana aynen şunları söyledi.“evet, elevit adlı ilacın içindeki E vitaminin kaynağı domuzdur”Bunu duyduktan sonraki sorum ” Peki prospektüste böyle bir açıklama var mı?” oldu. onlarda olmadığını belirttiler. kullanılan vitaminin nereden elde edildiği yazmazmış.

bn doktoruma özellıkle sordum oyle bısey yok dedı ordan geldım sağlık ocagındakı ebeye sordum bn cocuklarımın ıkısınde de yuttum dedı bılemıyorum

Alintidir....

bu konu burda çok tartışıldı oraları görmediniz sanırım bütün doktorlar kabul etti bunu hatta çoğu kişi ilacını değiştirdi

bn doktoruma özellıkle sordum oyle bısey yok dedı ordan geldım sağlık ocagındakı ebeye sordum bn cocuklarımın ıkısınde de yuttum dedı bılemıyorum

firma bile yalanlamıyorken bunu öyle birşey yok nasıl diyor bu doktorlar anlamıyorum hala nasıl veriyorlar bu ilacı.ben burda aylardır her elevit içiyorum diyene yazdım içmeyin decavit alın onun muadili diye...

Firmalarin birbirini ezme taktiklerinden biri de olabilir diye dusunuyorum ben canim....
Saglik Bakanliginin onayi olmadan eczanelerde yer almiyor ilaclar diye biliyorum....
Muslumanligin egemen oldugu bir toplumda yasiyoruz sonucta.. .
Bu pis hayvanin ve urunlerinin satisi kolay kolay olmaz sanirim....
Iste bir dedikodudur dondugu icin sahsen doktorum eleviti yazdiginda istemedim....
Decavit yazdirdim bende....
Acaba var midir diye icinden gecirmeden edemiyor insan....
Tabi bunun icinde ne var Allah (c.c.) bilir ....

firma bile yalanlamıyorken bunu öyle birşey yok nasıl diyor bu doktorlar anlamıyorum hala nasıl veriyorlar bu ilacı.ben burda aylardır her elevit içiyorum diyene yazdım içmeyin decavit alın onun muadili diye...

rakıp fırmanın yapmış oldug bişey dedı bılemıyorum kı ya sınır oluyorum boyle konulara madem oyle bısey var neden kaldırmıoylar

bu konu burda çok tartışıldı oraları görmediniz sanırım bütün doktorlar kabul etti bunu hatta çoğu kişi ilacını değiştirdi
Tatlim emin ol buradaki cogu sayfayi okuyorum ve cogu sayfada da yorumum var.....
Kesinlik hakim degil ayrica eminim yine bilmeyenlerimiz azda olsa vardir aramizda.....
Burada gecmis konu gelecek konu diye birsey yok.....
Herkes istedigi zaman istedigi konu hakkinda yazdiklarini paylasir.....
Ve bende bu hakkimi kullaniyorum tatlim....
Sen konuya dahil olmayip yorum yazmak gibi bir zorunlulugun yok rahat ol....

Kızlar yardımcı olabilecekvar mı? Geçen ay saglık ocagına hamilelik kaydı yaptırdım. Oradan d vitamini verdiler bilmem kaçıncı haftada başla dediler ama ben hangi hafta unuttum.Içenler kaçıncı haftada başladı? Cevaplarınızı bekliyorum

rakıp fırmanın yapmış oldug bişey dedı bılemıyorum kı ya sınır oluyorum boyle konulara madem oyle bısey var neden kaldırmıoylar

firmalarin birbirini ezme taktiklerinden biri de olabilir diye dusunuyorum ben canim....
Saglik bakanliginin onayi olmadan eczanelerde yer almiyor ilaclar diye biliyorum....
Muslumanligin egemen oldugu bir toplumda yasiyoruz sonucta.. .
Bu pis hayvanin ve urunlerinin satisi kolay kolay olmaz sanirim....
ıste bir dedikodudur dondugu icin sahsen doktorum eleviti yazdiginda istemedim....
Decavit yazdirdim bende....
Acaba var midir diye icinden gecirmeden edemiyor insan....
Tabi bunun icinde ne var allah (c.c.) bilir ....

müslüman bir ülke olması bunları değiştirmiyor maalesef.domu eti de tüketiliyor bu ülkede alkolde.yani engel değil dolayısıyla ilaçlarda bulunmasına engel olcaklarını ya da o ilaçları satmayı bırakıcaklarını sanmıyorm.her ne olursa olsun böyle bir şaibe varken ilacı kullanmamk lazım :KK34:

kızlar yardımcı olabilecekvar mı? Geçen ay saglık ocagına hamilelik kaydı yaptırdım. Oradan d vitamini verdiler bilmem kaçıncı haftada başla dediler ama ben hangi hafta unuttum.ıçenler kaçıncı haftada başladı? Cevaplarınızı bekliyorum

başlayabilirsin canım ben 15. Haftadan sonra başladım

müslüman bir ülke olması bunları değiştirmiyor maalesef.domu eti de tüketiliyor bu ülkede alkolde.yani engel değil dolayısıyla ilaçlarda bulunmasına engel olcaklarını ya da o ilaçları satmayı bırakıcaklarını sanmıyorm.her ne olursa olsun böyle bir şaibe varken ilacı kullanmamk lazım :KK34:

Satiliyor tabi ki tatlim ama en azindan uzerinde kesin belirtilse ne guzel olur....
O pis hayvanin ve katkilari bulunuyor diye....
Neyse ilactan tassak o ooooo tuketilmeyen illet yok yok maaleseff:KK19:

Kızlar 1 aydır annecim yanımdaydı bugün onu gönderdim gittiğinden beri ağlıyorum..Oğluşumla kaldık yine başbaşa.Onu da çok üzdüm bugün ama dayanamıorum hala ağlıyorum :KK14: annem benim elim kolum herşeyim :KK43: Allah sağlık versin başımızdan eksik etmesin annelerimizi :KK43:

X