2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ay ozaman iyi cesaret ediyosunuz ya ben tirtir titriyorum doğum lafını duyunca korkuyorum açıkçası benimde ilk fakat ben arayı bayaaa açmak istiyorum 5-6 yıl sonra tekrar belki diye:18::18:

acı eşiğim öyle düşük,öyle yerlerde ki görsen şaşarsın..
ben gibisi varmıdır bilmem yani o derece :KK1:
ama deli gibi çocuk istiyorum,çocukları çok seviyorum..inan bana hiçbişey gözümü korkutmuyor,ne bakımı ne uykusuz geceleri osu busu..
normal doğum ASLAAAAA! sezeryan olcam kısmetse..ama ondan bile korkuyorum aslında..
Allah'ım yardım eder inş..

ay ozaman iyi cesaret ediyosunuz ya ben tirtir titriyorum doğum lafını duyunca korkuyorum açıkçası benimde ilk fakat ben arayı bayaaa açmak istiyorum 5-6 yıl sonra tekrar belki diye:18::18:

şuan bir korku yok içimde yüzyıllardır insanlar doğuruyor bu kadar zor olsa ınsanlar cıfter cıfter yapmazdı dımı tabıkı acıycaz agrıycak ama gecıcek unutucaz hepsini böyle düşünme cnmmm hem yavrunla arkadaş gibi büyürler...:KK9:

yani rabbim ne zaman ol derse o zaman olur ama ben spral ne bilim d.kontrol bunlara bıraz karsıyım sonradan hiç olmama tehlıkesı var gıbı gelıor o yuzden 2. yide yaparım ondan sonr allah kerim onlar büyüsün once beraber derim :KK51::KK52:

ben de o tip korunma yöntemlerine karşıyım.zaten hiç öyle korunmadıkta.en iyisi eşlerin korunması yoksa riskli :KK34: ya ilk bebeğim oldugu için 1 yıl ara bana çok akın geliyor.ne bilim herşeyini tatmak istiyorum.mesela bir sene sonra hamile kalsam tekrar bebek yürümeye başladığı zamanlar konuşmaya başladığı zamanlar en tatlı zamanlar.o dönemleri bulantılarla geçirmek istemiyorum :KK43:

5-6 yil cok degil mi :KK53:
Ben Yasin im dogduktan 2 sene sonra baslarim calismalara sut hakkini elinden almayim yavrumun :KK55:
Sut hakki dolar dolmaz gelsin Allah (c.c.) in izni ile bir kardes daha :KK16:
Ikinci kiz olu ins. Da birde kiz icin 3. Yu deneme dusuncesi sarmasin 2 cocuk cok cok ideal bence :nazar:

benimde ilk bende dogumdan korkuyorum ama normal dogumdan değil sezaryenden korkuyorum,istemiyorum sezaryen :KK43: inşallah rabbim normal dogum nasip eder...

ama deli gibi çocuk istiyorum,çocukları çok seviyorum..inan bana hiçbişey gözümü korkutmuyor,ne bakımı ne uykusuz geceleri osu busu..
normal doğum ASLAAAAA! sezeryan olcam kısmetse..ama ondan bile korkuyorum aslında..

benimde aynen canım acı eşiğim düşük ve sanırım canımda biraz tatlı sezeryanda 1 yıl beklemek gerekmiyomu dikiş kaynaması için canım:44:

Ben Yasin im dogduktan 2 sene sonra baslarim calismalara sut hakkini elinden almayim yavrumun :KK55:
Ikinci kiz olu ins. Da birde kiz icin 3. Yu deneme dusuncesi sarmasin 2 cocuk cok cok ideal bence :nazar:

bende aynı fikirdeyim canım ama çocuk sayısı konusunda değil :KK1: ben 3-4 tane istiyorum ya biz 4 kardeşiz ve ailece çok düşkünüz birbirimize bi 3 tane daha olsaydık ne iyi olurdu :KK1: bende kalabalık hayırlı güzel bi aile istiyorum inşaallah :KK16:

merhaba annişleeeerrr oohhhh herkesler burda ben bebeğimi gördüm geldim sabah çok şükür kızım eliyle gözünü kapatmış bize ceeee yapmaya hazırdı 203 gr olmuşuz okul yolu beni bekler hepinizi öpüyorum doktora gidecek anneler hayırlı haberlerinizi bekliyorum :KK1:

şuan bir korku yok içimde yüzyıllardır insanlar doğuruyor bu kadar zor olsa ınsanlar cıfter cıfter yapmazdı dımı tabıkı acıycaz agrıycak ama gecıcek unutucaz hepsini böyle düşünme cnmmm hem yavrunla arkadaş gibi büyürler...:KK9:

bilmiyorum canım ben biraz fazlaca korkuyorum sanırım hiç doğurmadım ki başıma nası bişe gelecek bilmiyorum eşim doğum sahneleri olunca bi film veya dizide kanal değişiyo biliyo huyumu:KK43:

Tedirgin olma canim....
Rabb'im in izni ile guzel haberlerle geleceksin :KK16:
Ins. Cinsiyetide ogreniirsin :nazar:

Hosgeldiniz canim :KK19:
Gel sende bizim kaynanalar kulubune :KK37::KK9:
Hayirli olsun :nazar::nazar::nazar:
hihihiihih gelirim kızzzz :KK51:
benim acı eşiğim düşük değil sanırım o yüzden normal olsun istiyorum
ben de o tip korunma yöntemlerine karşıyım.zaten hiç öyle korunmadıkta.en iyisi eşlerin korunması yoksa riskli :KK34: ya ilk bebeğim oldugu için 1 yıl ara bana çok akın geliyor.ne bilim herşeyini tatmak istiyorum.mesela bir sene sonra hamile kalsam tekrar bebek yürümeye başladığı zamanlar konuşmaya başladığı zamanlar en tatlı zamanlar.o dönemleri bulantılarla geçirmek istemiyorum :KK43:

aynen eşlerin korunması en mantıklısı :KK9: ya ben tou topu 5 kere kkustum kusmadım cok rahatım şimdilik :KK51:belkide ondan hemencık ıstıorum aralarında 2 yas olsun dıorum :KK34: bakalım tabi kısmet rabbim ne yazıcak alnımıza :KK49: şuanlık ben herşeyin tadını cıkarıyorum :KK54:

bende aynı fikirdeyim canım ama çocuk sayısı konusunda değil :KK1: ben 3-4 tane istiyorum ya biz 4 kardeşiz ve ailece çok düşkünüz birbirimize bi 3 tane daha olsaydık ne iyi olurdu :KK1: bende kalabalık hayırlı güzel bi aile istiyorum inşaallah :KK16:

Bizde 5 kiz kardesiz canim kalabalik evet super oluyor ama ben bire bir cocuklarimla ilgilenmek ve en iyi sekilde egitimlerini almalarini istiyorum.....
Cok sukur durumumuz fena degil fakat 2 cocugu ozel okullara gonderebilmek kolay 4 cocuk olursa zannetmiyorum.....
Neyse su an 21 yasindayim ileride dusuncelerim ne olur bilemem buyuk konusmak istemiyorum tabi.....
Bakalim o gunleri Rabb'im nasip edebilecek mi :KK16:

Çok sevindim canım.Oğlun hayırlı olsun maşallah bebişine.:nazar:
Bende bugün saat 3 te görücem inşallah bebeşimi.

Canım nasıl oldun? Başın sağolsun tekrar inşallah iyisindir. Hadi güzel haberlerle gel inşallah seninki de erkekse hiiiç şaşırmam valla :)

yani rabbim ne zaman ol derse o zaman olur ama ben spral ne bilim d.kontrol bunlara bıraz karsıyım sonradan hiç olmama tehlıkesı var gıbı gelıor o yuzden 2. yide yaparım ondan sonr allah kerim onlar büyüsün once beraber derim :KK51::KK52:

Ben de aynı şeyi düşünüyorum canım kısmetse 1 sene sonra yapacağım sütten kesilmesin diye bebeğim. O arada da ne zaman kısmet olursa o zaman verir rabbim. Zaten ben bu sene içinde iki kez hamile kalmış oldum biri düşük biri de şimdi devam ediyor alıştım gibi hamilelik sürecine ya resmen bütün seneyi hamile geçirdim :)))) :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: ama eşim fenalarda fazla yaklaşamıyor eski günlerimizi özledim diyo sürekli doğumu dört gözle bekliyor resmen her seferinde soruyo ne zaman normal hayatımıza geri döneceğiz diye :) :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Canım seni korkutmak istemem ama yengem de 5-6 yıl ara verdi sonra ikincisi çok zor oldu sonra da bidaha olmadı hala uğraşıyor. Doğal yöntemle korunacaksan ok ama ilaç iğne vs sıkıntılı bence iyi araştır.

bilmem biraz korku birazda bebek özleyeyim sonra diyorum hem ozaman 30 yaşında olcam o yaştada tatmak istiyorum o duyguyu 2 tane düşünüyorum bebiş ama korkmasam inan benimde niyetim 4 tane çünkü kalabalık aile gibisi yok ben şuan gurbetteyim bana kardeşlerim ve anne babam destek ve düşkünüz birbirimize ama tabi kısmet bunlar rabbim en başta sağ salim kucağımıza almamızı nasip etsin kızlar :KK49:

Kizlar ne guzel paylasimlarda bulunmussunuz. Hepinize tek tek cevap yazasim var ama cok zor.
Kayinvalide dra gitmis. Bizde ciktik kizimla dedemize kahvalti hazirladik yedik birlikte. Sonra kizim dedesiyle babasinin yanina gitti. Simdi ev isi beni bekler. Bi goz atayim dedim kalkamadim valla. Hic ayrilasim da yok ama aysenazin dedigi gibi isler bizi bekler.
Sizde yavas olun bizi bekleyin ne oluuuuurrr. Ucurmayin sayfalari...

merhaba annişleeeerrr oohhhh herkesler burda ben bebeğimi gördüm geldim sabah çok şükür kızım eliyle gözünü kapatmış bize ceeee yapmaya hazırdı 203 gr olmuşuz okul yolu beni bekler hepinizi öpüyorum doktora gidecek anneler hayırlı haberlerinizi bekliyorum :KK1:

masaallah kizina :nazar:
Son gittigimde benimde oglum iki eliyle yuzunu kapatmisti :KK16:
Annelerinin merak etmelerini istiyorlar sanirim :KK52:

en adaletli çözüm, bir anne bir baba istediği ismi koyucak budur bence..

valla rabbim bize sabır versin sende artık 2 isim koyucan neyapcan :26:

Canım. Allah kolaylık versin 7 görümce ühüüüü😏bu konuda en şanslı olan benim sanırım. Iki dedenin ismi de Mustafa. Eşim daha cinsiyet belli olmadan Mustafa diyordu. Ama o asıl kendi dedesinin isminî koyuyo oda mustafaymuş. Ve her sey onun sayesinde oldu minnet borcunu ödemek için bende haklı buldum onu ve Mustafa'ya karar verdik.

canım 7 görümce mi :KK53: bende de 3 tane var Allah kolaylık versin.isme kimse karışmıyor.ben zeynep ismini çok seviyorum zpnep istiyoruz kayınvalidemler de çok seviyo o ismi onlarında gönlü olucak.bu kadar karışılması isim meselesine insanın sinirine doknuyor ya.bana karışmadılar ama zeynep olsun deselerdi ben sevdiğim halde istemeyebilirdim.zor iş kızlar Allah kolaylık versin.ama ikinizz karar verin eşinle kimseyi karıştırmayın.görümcelerini de çok takma kafana brn öyle yapıyorum ciddye almıyorum kendi kendine söylediğiyle kalsınlar :KK34:
Evet canlarım maalesef biraz zor 7 görümce:-( kafama takmamaya çalışıyorum bakalım neler olacak. Annelik, hamilelik o kadar zor ve güzel bir sey ki, onların çocugumun ismine müdahale etmesine dayanamıyorum. Eşime anlattım görümcelerin dediklerini.Bana " bunları kafana takıp, canını sıkmaya değmez.Ne söylerse söylesinler.Madem çok istiyorlarmış neden kendileri koymamış.Kendi kızlarına erkek tarafı karışınca kızıyorlar sana neden karışıyorlar o zaman" dedi.(Görümcelerin de ogulları var) Umarım bu fikri degişmez. Çünkü genelde ailesine laf söyletmez ama bu konuda beni şaşırttı.Şu an beni sinirlendirmek istemiyor olabilir dogum yaklaşınca belki koyarsak olur mu falan diyebilir.Bilmiyorum yani.
Çok da ısrar ederse ismi çocugumun kulağına okutmayı, fakat nüfusa yazdırmamayı düşünüyorum.Bunu da son koz olarak kullanırım:-)

ne 1 yılı en kısa 3 yıl

yoook daha neler :KK53:
zaten kısmet olursa doğurunca olcak yaşım 27 hatta 28'e yaklaşmış olucam..
3-4 yıl beklersem yaş olcak 31 falan..
yaş ilerledikçe herşey daha zor, herşey yaşında güzel + ben genç anne olmak isteyenlerdenim.. :KK34: o yüzden max 1 yıl diyorum ekstra bi durumum çıkmazsa inş..

yoook daha neler :KK53:
zaten kısmet olursa doğurunca olcak yaşım 27 hatta 28'e yaklaşmış olucam..
3-4 yıl beklersem yaş olcak 31 falan..
yaş ilerledikçe herşey daha zor, herşey yaşında güzel + ben genç anne olmak isteyenlerdenim.. :KK34: o yüzden max 1 yıl diyorum ekstra bi durumum çıkmazsa inş..

Maşaallah sen hızlı anne olacaksın.Ben de 28 yaşındayım, 29 da dogurmuş olacağım ama 3 yıl sonra başlarım. Oldu olmadı dogdu dogmadı derken aralarındaki yaş 4 olur hesabını yapıyorum rabbim verirse.Allah herkesin gònlüne göre versin

X