2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar merhaba herkese iyi bir hafta diliyorum göbüşlerinin resmini paylaşan arkadaşlar çok güzel gözüküyorsunuz hamilelik hepinize çok yakışmış pufpuffcum gözün aydın canım oğluşunu hissetmene çok sevindim azerikızı çok geçmiş olsun canım devam ederse ihmal etme hastaneye git bol bol sıvı almayı unutma kızlar ben çok hastayım kafamı toparlayıp buraya zor yazdım grip+boğaz iltihabı üç gündür beni çok yordu bugün şeker sonucumu almaya gidecektim aynı zamanda tetanoz aşımın ikinci dozu yapılacaktı aradım sonra gel dedi aşı için sonuçlarım da Allaha şükür iyi çıkmış öyle söyledi hemşire şimdilik böyle dinlenmedeyim

kızlar aranızda devlet hastanesinde doğum yaacak var mı
ya aslında arkadaşım bişey diimmi en mantıklısı devlet ama annelik evhamından yok güzel ilgi alaka olsun falan die özel düşünüorum ama bilemeyiz allah göstermesin bebekte doğum sonrası bi komplikasyon gelişirse çoğu özelde yeni doğan yoğunbakımı yok özelde doğum yapsanda bebeği devlete gönderiolar bilemiorum her hastane aynımı ama bende şuan için kararsızım kontrollerimide özel ve devlet olarak yaptırıorum hamileliğimden beri ama nasip bakalım :26:

19 kilo alsam da takmam ki senin gibi olsam:KK1: maşallah size ya, doğum sonrası hiç kilo derdin olmayacak,:nazar: göbiş,toto büyüdü derken bizim fotolara da bak istersen nasıl büyüyolar gör:18::KK1:

Allah saglik sorunlari vermesin canim hepimiz fistik gibiyiz.
Bebislerin pesinde kosarken eririz heralde.bende 65im.

ablam 14 kg almıştı hamileliğinde ama kardeşim 9 kgda kaldı..hamilelikten hamileliğe fark oluyor canım..kimseyi kimseyle mukayese etmemek lazım...tuzu sevmem ve genelde yemeklerim tuzsuza yakındır ama bende acayip ödem var..akşam oldumu elim ayağım şiş duruyor kalkıyorum yürüyorum ılık bir duş alıyorum ama..yarın doktoruma sorucam artık neden böyle oluyorum...dediğin gibi bebekler sağlıkla doğsunda canım gerisi halledilir...:KK49::KK49:

canım ben dün bir saat boyunca hamilelik platesi yaptım ebru şallı nın videosu var youtube da ordan bakabilirsin ödemler için özellikle çok güzel ekzersizler var tavsiye ediyorum..

Şekerden de olaiblir o canım. Şeker yüklemeni yaptırdın mı?

ayy olabilir mi..olmasın....olmasın..haftaya canım şeker yüklemem..inşallah bir aksilik çıkmaz...:26:

maşallah maşallah fıstık gibisin sende....:nazar::nazar::nazar::nazar:

saol çilekçim sende çok tatlı bi hamiş olmuşsun allah kucağımızda görmeyi nasip etsin
:emir_bebek:

dediğin gibi kucağımızda bebişlerimizle çekiliriz inşallah :):KK16:

canım ben dün bir saat boyunca hamilelik platesi yaptım ebru şallı nın videosu var youtube da ordan bakabilirsin ödemler için özellikle çok güzel ekzersizler var tavsiye ediyorum..

işten eve gittiğimde bir bakayım.yoksa böyle olmaz bu iş :)) şiş şiş yarım dünya gez etrafta :)

iyi olmana sevindim canım. iyi ki gitmişsin doktora yoksa bu kadar rahatsızlıkla bir ay kendine gelemezdin çok şükür çabuk atlatmış oldun. Allah şifalar versin canım

Âmin canım çok sağol un desteğiniz için çok şükür çabuk atlattım doktora gitmeseydim mahvolurdum dayanamadım zaten Allah'a şükür geçtiii

Âmin canım çok sağol un desteğiniz için çok şükür çabuk atlattım doktora gitmeseydim mahvolurdum dayanamadım zaten Allah'a şükür geçtiii

:26::26:çok geçmiş olsun arkadaşım..bu hafta bölük pörçük girdim..tam takip edemedim...kusura bakma iyisindir şimdi inşallahh..geçmiş olsun canım tekrar tekrar..önemli bir sorun yoktu dimi..:KK17:

işten eve gittiğimde bir bakayım.yoksa böyle olmaz bu iş :)) şiş şiş yarım dünya gez etrafta :)[/QUOTE]

Bi bak cnm haftada iki kere bile yapsan iyidir.. bu arada gecmise bi baktim da sen ve bi kac arkadas gobislerini cekmis kocaman masallah diyorum cok tatlisiniz heppiniz♤♡♡♧
PUFPuFF canimmm gozun aydin diyorum bundan sonra seni bolll tekmeli gunler bekliyo iste simdi hamileligin keyfi basladi cook guzel bi duygu bebegini hissetmek♡♡

AZERICIM gecmis olsun canim enfeksiyon felan mi kaptin hayirdir cnm allah sifa versin..

ayy olabilir mi..olmasın....olmasın..haftaya canım şeker yüklemem..inşallah bir aksilik çıkmaz...:26:

dediğin gibi kucağımızda bebişlerimizle çekiliriz inşallah :):KK16:

işten eve gittiğimde bir bakayım.yoksa böyle olmaz bu iş :)) şiş şiş yarım dünya gez etrafta :)

Bende bakayım bi gidip zaten yürüyüş hak getire yapamıyoruz ki zaman bulup.

Kızlar kaç gündür yükleyeceğim ama bi türlü fırsat bulamıyordum.

Eki Görüntüle 980441

Bacilarrrr sabahtandir 3-4 kere cikardim.....
Simdilerde ise ishal basladi :KK5:
Usuttugumden mi acaba ? Zehirlenme falan degildir degil mi ?
Offfff ne yapacagimi bilmiyorum.. .Esimde hastaneye git serum al deyip duruyor :KK43:

Oooo çok şıksın canım. Göbişinde baya önden önden gidiyor. Ama kilon çok ideal görünüyor.

baya belirginmiş senin karnışın da canım. maşallah, çok sevimli :KK1:

wuhuuuuuuu süper görünüyorsun kesinlikle:nazar:

bu konu benim için de önemli bu hafta fırsat bulursam personel dairesi ile görüşücem bakalım oradaki memurlar bilir herhalde... benim de geç yumurtlamadan dolayı 32. hafta sat a göre 13 nisan, yumurtlamaya göre 20nisan... ama sat a göre değil usg kayıtlarına göre işlem yapar sanırım dr, bana verdiği ultrason fotolarında hep 09.09.2013 sat diye geçiyor,halbuki 30.08.2013 asıl sat....

aaa bu arada doğum fiyatlarını öğrendim gittiğim hastanenin... hastane önümüzdeki ay yeni binasına taşınacak muhteşem bir bina ve bu sebeple çok mutluyum, çünkü şu anki durumu devlet hastanesinden kötü... zamlar gelebilir dendi ama şu an fiyatlar şöyle...

normal doğum; 500 tl
sezaryen; 650 tl
epidural olursa her ikisi de artı 400 tl
bu fiyata bir gece konaklama dahil:KK1:

bana çok uygun geldi fiyatlar...

hepiniz çok şık ve güzelsiniz ve fit duruyorsunuz ben hala gömleklerin large bedenini alıp hamile kıyafeti yapıyorum..hamile taytı aldım 3 tane değiştire değiştire giyiyorum ...buda ben ve göbişim :) çok kilo aldım ben :KK43:((

Eki Görüntüle 980713 Eki Görüntüle 980712

Ayyy.... Birsürü göbecik olmuş....:) Hepinize koooccaaaammaaaannnnn bi maşallah diyorum :nazar: :nazar: :nazar:

yaşasın göbişler:KK1: göbek stayla yapıcam az sonra hepimizinki tek karede:nazar:

yakın plan 22+4 bizz:KK1:

Kizlar guzel hamisler,gobislerle cok sevimlisiniz.
Azerikizi cok gecmis olsun,bol su ic
pufpufcum gozunaydin cok sevindim.
Diger arkadaslar bol tekmeli gunler,hasta arkadaslar
allah sifa versin.Eki Görüntüle 980812
bu arada buda benim gobis,toto fazla buyudu galiba.
23+3 um.oh be becerebildim yuklemeyi galiba:)))
tam 9 kilo aldim ama takmiyorum.

mujjum sen de çok şıksın şekerim, çok hoş olmuşsun.

arkadaşlar yüklemeye çalıştım bnde ama olmuştur umarım şişioruz anacım yavaş yavaş:21:

bu da benim göbüş:
Eki Görüntüle 980911
tek başıma çekmesi zor oldu. ondan biraz yarım :KK1:

bu arada kızlar, son gittiğim doktor bana doğumda ABO uyuşmazlığı olabileceğini söyledi. ben hiç bilmiyordum. bu uyuşmazlık olunca bebekte hafif sarılık olabiliyormuş... aklınızda bulunsun aşağıdaki bilgiyi okuyun: :KK34:

Kan uyuşmazlığına bağlı sarılık:
Anne ve bebek arasında kan uyuşmazlığı olduğunda annenin bebeğin kan grubuna karşı geliştirdiği antikorların plasenta yoluyla bebeğe geçmesi, bebeğin bilirubin miktarını etkiler ve sarılığa neden olur. Söz konusu uyuşmazlık Rh uyuşmazlığıysa (anne Rh-, bebek Rh+ ise) sarılık oldukça tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Diğer bir kan grubu uyuşmazlığı yani ABO uyuşmazlığında (annenin kan grubu 0, bebeğinki A, B veya AB ise) sarılık Rh uyuşmazlığına nazaran daha hafif seyreder. Doğum yapacak annelerin kan gruplarına bakılarak Rh (-) ve 0 grubu annelerin belirlenmesi ve bebeklerin kan uyuşmazlığı yönünden takip edilmesi son derece hayati bir konudur.

Bebeğinizi doğumundan itibaren sarılık açısından sık sık kontrol edin. Sarılığın ilk 24 saatte görülüp görülmemesi tanı açısından çok önemlidir. Bebeğinizi soyup gün ışığında bir pencere kenarında çıplak gözle kontrol edin. Ateş yükselmesi, susuzluk belirtileri, halsizlik ve sarılık belirtileri gördüğünüz an acilen doktorunuzla görüşün. Bilirubin seviyesi riskli düzeydeki bebekler; özellikle de kan uyuşmazlığının bulunduğu sarılıklarda ışın, özel ilaç tedavisi ve hatta kan değişimi gerekebileceğinden mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır.
Kizlar gobuskeriniz ne tatli kimisinin ki benim gibi onden giden karinlar.kimisininki minik ama herkesin bebisi "burda bir bebek var ona gore "diyor sanki.Dunyanin en guzel gobekleri bence. Kilo hic farketmez boru degil o gobekte bebek var kim ne derse desin umrumda degil.sisersem de siserim.plesibit ve lahesis cok şiklar.karadenizki ve minikkizim oyyy cok tatli gobeklerrr.aysenazim ve kubtun sizi minisler ne tatli duruyorsunuz ve cilegim yuzun ne ay gibi parliyor dupduru bir cilt masallah ayriyetten kizmazsan gidindan yiriiiiimmmm.Sıklik konusuna gel8nce tesekkur ederim kizlar nisan olduğu icin ozenmeye calistim.sagolun ve guzel gonul ve sozleriniz icin

Azerikizi arkadaslar haklilar doktora gozuksen iyi okur arada bicak saplanmasi gibi bir sey hissediyorsan mideni bozmus olabilirsin

Son düzenleme:
Kizlar gobuskeriniz ne tatli kimisinin ki benim gibi onden giden karinlar.kimisininki minik ama herkesin bebisi "burda bir bebek var ona gore "diyor sanki.Dunyanin en guzel gobekleri bence. Kilo hic farketmez boru degil o gobekte bebek var kim ne derse desin umrumda degil.sisersem de siserim.plesibit ve lahesis cok şiklar.karadenizki oyyy cok tatli gobek.aysenazim ve kubtun sizi minisler ne tatli duyorsunuz ve cilegim yuzun ne ay gibi parliyor dupduru bir cilt masallah ayriyetten kizmazsan gidindan yiriiiiimmmm.Sıklik konusuna gel8nce tesekkur ederim kizlar nisan olduğu icin ozenmeye calistim.sagolun ve guzel gonul ve sozleriniz icinAzerikizi arkadaslar haklilar doktora gozuksen iyi okur arada bicak saplanmasi gibi bir sey hissediyorsan mideni bozmus olabilirsin

kızmam kızmam... ye hepsini bana kalmasın :)) güzel sözlerin için teşekkür ederim canım :) :KK16::KK16:

Bacilarim Allah (c.c.) razi olsun hepinizden :KK16:
Bariz bir sekilde usutmusum dun koca bardak soguk milkshake icince boyle oldum iste ...
Serum icin gidecektim misafirleri gelecegi tutttu....
Ama sukur cok iyiyim istahim normale dondu en ufak bir belirti tekrarlamasinda aksam babamizla gideriz artik ...
Sizleri ve minnoslarinizi opuyorum bacilarim.....
Alintilayamadigim icin kusuruma bakmayin .....
Resimlerini koyan arkadaslarim hepinize koca bir masaallah :nazar::KK16:

Hep yazdınız ben özendim.. Hep okudum,iç geçirdim.. Bazen taktım kafaya bazen ise zamana bıraktım.. Ama sonuçta sabrettim,bekledim ve inandım..

Evet doğru okuyorsunuz, köftemi artık hissediyorum.. 😁
Hemde az önce o kadar uzun süre oldu ki bu, eminim artık.. Belki 5 dk'ya yakın.. Bilemiyorum, heyecan yaptım çünkü.. Pıtpıttanda fazlasıydı bu sanırım, belkide tekme.. 😁

Aslında size yazmamıştım, 2 hafta oldu galiba pıtpıt olayını damar atması gibi hissediyordum ama kısa süreli olduğu için emin olamıyordum ve o yüzden boşa kafa bulandırmayım dedim.. Ama şimdi eminim 😉 Allah'ıma şükür bunuda yaşadım sonunda..

Eeee ne demişler? Geç olsun güç olmasın..
Sizi seviyore anneler 💛

Kızlar kaç gündür yükleyeceğim ama bi türlü fırsat bulamıyordum.

Eki Görüntüle 980441

:KK1: Çok utanıyorum söylemeye :KK1: 86 kiloyum.

Canım ben hamileliklerimi diktiriyorum. Kilolu hamile kaldığım için pantolon-tunik tarzı giyemiyorum çünkü çok kilolu gösteriyor.

Bu sabah işe giderken eşim çekti.

Günaydın Anneler ve kızımın arkadaşları
çok güzel bir İzmir gününden sizlere sıcacık selamlar... :KK16:

bizler hafta sonu şeker yüklemesi yaptırdık şükür Rabbime sıkıntımız çıkmadı herşey normal çok mutluyuz kızımla....:KK36:
Hafta sonu kızımı amcasına götürdük Denizliye gezdik o yüzden pek giremedim hepinizi opüyoruz..
bugün doktora gideceklerden iyi haberler bekliyoruz hastalara şifa versin Rabbimmm....
ve öğlenden sonra toplantım var Alsancak' a gidecem biraz gezelim bu güzel havada kızımla

Çok şıksın cnm :KK76:

Merak etme Bende öyleyin 85 le hamile kaldım şimdi 87 yim ama mutluyum:21:

kıyamam cnm ben izmirdeyim artık opak çorap bile fazla geliyor hele bugünkü hava anlatılmaz...

Bacilarrrr sabahtandir 3-4 kere cikardim.....
Simdilerde ise ishal basladi :KK5:
Usuttugumden mi acaba ? Zehirlenme falan degildir degil mi ?
Offfff ne yapacagimi bilmiyorum.. .Esimde hastaneye git serum al deyip duruyor :KK43:

Kizlar kardesimin nisanindan bu da benim hamilelik fotografim.:)

hepiniz çok şık ve güzelsiniz ve fit duruyorsunuz ben hala gömleklerin large bedenini alıp hamile kıyafeti yapıyorum..hamile taytı aldım 3 tane değiştire değiştire giyiyorum ...buda ben ve göbişim :) çok kilo aldım ben :KK43:((

Eki Görüntüle 980713 Eki Görüntüle 980712

Kizlar guzel hamisler,gobislerle cok sevimlisiniz.
Azerikizi cok gecmis olsun,bol su ic
pufpufcum gozunaydin cok sevindim.
Diger arkadaslar bol tekmeli gunler,hasta arkadaslar
allah sifa versin.Eki Görüntüle 980812
bu arada buda benim gobis,toto fazla buyudu galiba.
23+3 um.oh be becerebildim yuklemeyi galiba:)))
tam 9 kilo aldim ama takmiyorum.

arkadaşlar yüklemeye çalıştım bnde ama olmuştur umarım şişioruz anacım yavaş yavaş:21:

Ben de böyle bir terziye rastlamamış olsaydım ne yapardım bilmiyorum. Bu kiloyla kendime hamilelik de bulamazdım.

kızlaaarrr biz geldiiiikkk. ayrıntılıdan çıkar çıkmaz yazıyorum buraya.. artık kesin kızım olacakmış belli oldu.. :KK12::KK12::KK12: kilomuz 427 gr boyumuz 22 cm. her durumumuzla normaliz.. kalbimizi beynimiz her ölçümümüz normal. ama çok utangacız.. elimiz sürekli yüzümüzde. bi düzgün poz vermedi eliyle sakladı. bi tane fotomuz var ama arabada kalmış çekicektim yoksa yarın çeker koyarım.. hepinizi çoook öpüyoruz kızımlaaa:KK54::KK54::KK54::KK54:
ben o göbüşleri yerimmm.. herkeslerinkiniiiii yerimmmm göbüşün içindekileri zaten yerimmmm:KK52::KK52::KK52: ama hala en kilolunuz benim bu ebe'den de azar yedim 94 olmuşum. sanırım 100'le giricem doğuma.. :KK53::KK53::KK53:
ama vücut orantılı gittiğinden sanırım hala eski kıyafetlerimi giyebiliyorum. 80'den itibaren aynı kıyafetler oluyo. ve LCW pantolonu ve hamile taytım ve 3 hamile gömleğim ile XL kazaklarımla idare edebiliyorum :KK52::KK52::KK52:
azerii naaptın çok önce yazmışsın gittin mi doktora habersiz bırakma.. üşütmüşsün gibi sanırım .. umarım zehirlenme değildir. gitmediysen çabuk koş bi doktora:KK53::KK53::KK53:
puffpuffum hayırlı olsun.. sözde kız sakin olur derler benim kızım içimde pırpır sürekli kıpırdanıyo. umarım sen de o müthiş hareketleri hissedersin süreklii:KK52::KK52::KK52:
bi şeker testimiz kaldı onu da 3 martta hayırlısıyla hallettik mi çoğu gitti azı kaldı dicez :KK76::KK76::KK76::KK76:

hepinizi çooooookkk öpüyorum tekrarrrr:KK54::KK54::KK54::KK54:

Kizlar gobuskeriniz ne tatli kimisinin ki benim gibi onden giden karinlar.kimisininki minik ama herkesin bebisi "burda bir bebek var ona gore "diyor sanki.Dunyanin en guzel gobekleri bence. Kilo hic farketmez boru degil o gobekte bebek var kim ne derse desin umrumda degil.sisersem de siserim.plesibit ve lahesis cok şiklar.karadenizki ve minikkizim oyyy cok tatli gobeklerrr.aysenazim ve kubtun sizi minisler ne tatli duruyorsunuz ve cilegim yuzun ne ay gibi parliyor dupduru bir cilt masallah ayriyetten kizmazsan gidindan yiriiiiimmmm.Sıklik konusuna gel8nce tesekkur ederim kizlar nisan olduğu icin ozenmeye calistim.sagolun ve guzel gonul ve sozleriniz icin

Azerikizi arkadaslar haklilar doktora gozuksen iyi okur arada bicak saplanmasi gibi bir sey hissediyorsan mideni bozmus olabilirsin

ayyyyy cok teşekkürler hayatım, ne tatlı seyler yazmışsın sen öyle...

X