2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canim ben inanirim...:KK9:
Benim oglanda babasini duyunca ellerini koyunca duruyor :KK1:
Hatta gecen cok hareketliydi babasi ellerini koydu hafi oglum at babaya bir tekme dedi...
Ve sonuc benim sipadan ses seda yoktu :KK9:
Babasi ellerini cekince basladi tekmelere bende esime ssss ses cikarma dedim sessizce ve onun ellerini karnima koydum bu sefer tekmelere devam etti ...
Kandirdik bizim sipayi :KK52:

:KK1: Yok benim kız benim elime vuruyor ama babası elini koyunca nazlanıyor. Benim kız babaya aşık belli :) Naz da yapıyor :)

Evet öyleymiş, annem de öyle söylemişti...
Ama şöyle bir şey var ki, eşim bu ay sürekli mesaiye kalıyor e eve geliş saati hep değişken :)

Bebekler sese tepki verirler demek ki babasının sesi ilgisini çekiyor... Bizde de tam tersi hiç kımıldamıyor... :KK1:

Bebekler sese tepki verirler demek ki babasının sesi ilgisini çekiyor... Bizde de tam tersi hiç kımıldamıyor... :KK1:

Demek ki :) Ben de eşim konuşurken uyuyakalırım bazen hatta uyuyamazsam sen konuşsana havadan sudan ninni gibi geliyor derim :) Karizmatiktir sesi, kızı da öyle düşünüyor demek ki :)

guzel anneler sizin mesajlardan alintiladim ama genel olarak anlatiyorum:bana doktor seker yuklemesi icin ac gelmeme gerek olmadigini soyledi ben de sasirdim bugun yine burda konusulunca tekrar bir arastirma yaptim iki tip seker testi varmis biri ac tok farketmiyor digeri ise ac yapiliyor. tok karina olan yuksek ise ac karna tekrar bakiliyor.belki bazi doktorlar benimki gibi yapabilir bunu da hep birlikte ogrenmis
olduk
Bu arada konu ile ilgili bir link var daha detayli anlatiliyor :

http://www............./dosyalar/haftalar/hafta24.html
Alinti********
Doktorunuz size bu haftalarda "şeker yükleme" ya da "şeker tarama testi" şeklinde bir test yapılmasını önerebilir. Hiçbir belirti vermeden de gelişebilen gestasyonel diyabet (gebelikte görülen şeker hastalığı, "gebelik şekeri") 24-28. gebelik haftaları arasında yapılan iki farklı testle araştırılır. Diyabet açısından daha yüksek risk altında olanlara 100 gram glikoz yüklemesi ile OGTT adı verilen tanı koydurucu test, riski düşük olan anne adaylarına ise 50 gram glikoz ile PPG adı verilen tarama testi uygulanır. OGTT'de birer saat aralıklarla toplam dört kez kan şekeri ölçümü yapılırken PPG'de yalnızca 1. saat tokluk kan şekeri ölçülür.
PPG bir şeker hastalığı tarama testidir ve bu testte kan şekeri değeri yüksek çıkanlarda diyabet şüphesi doğduğundan esas tanı koydurucu OGTT testi uygulanır. PPG yapılması için tok veya aç olmanız önemli değildir. Şekerli suyu içtikten kanın alınacağı bir saat sonraya kadar hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

Yok canım ben özellikle aradım ve aç gel dediler, onun için aç gitmenizde fayda var, zaten birşey yer giderseniz şekeriniz normal çıkar ve gizli şekeriniz varsa bu ortaya çıkmaz ilerisi için özellikle bebek için tehlikeli olabildiğini anlattı diyetisyen. Ben bugün gittim, ve özellikle sordum, aç karnına verdim dedim o anlattı uzun uzun... 'Gizli şekerin çocuğun şişman doğmasına ve erken doğuma yol açtığını söyledi. 3.5 kilo ve üzeri doğan çocuklarda ileride şeker çıkması muhtemeldir' diyerek uzun uzun anlattı. Ve direk şekerden sakının dedi, çaya şeker atmayın, hamurlu ve direk basit şeker konulan tatlılardan uzak durun dedi.

Feyza m tam olarak bilmiyorum ama bir ornek vereyim....
Esimin arkadasinin karisi 9 aylik hamile...
Oda bizim aylarimizdayken bir iki hafta onden gidiyormus son aylara dogru bebek normal haftasina esit gelmis....
Yani yavastaslamis gelisimi o sekilde dengeyi bulmus....
Doktoruda genelde oyle oldugunu soylemis....
Bakalim bizde neler olacak :26:

Anladm canm saol bu işler com karışık :)

Hu huuuuu teyzeler oglunla biz geldikkkkkkk :KK16:
Cok sukur seker yuklememizi de yaptirip kurtulduk darisi basiniza ♥♥♥
1 saat bekledim kolayca atlattik cok sukur :nazar:
Veeeee Ali Yasin im delikanli olmus teyzeleri :KK1:
Kilomuz : 836 gr. Ve 33 cm (yanlis hatirlamiyorsam) boyumuz ile karsinizdayiz efendim :KK42:
26 +3 gunluk olmusuz :nazar:
Sonuclarimizida arayip ogrenecegiz bakalim hayirlisiyla temiz cikar ins. :KK16:
Ohhhh be rahatladim ve doktorumuda kesinlestirdim :21:

maşallah Ali Yasine delikanlı olmuş ya. önde gidiyor maşallah cnm. şeker yüklemende temiz çıkmıştır umarım. yüklemede miden bulandımı nasıldı :KK53::KK53::KK16::KK16:

kizlar bu ayrintili usgnin onemini biriniz aciklayabilir misiniz. ben kizimda nami olan bi profa gidiyodum ve cok guveniyodum o ne derse biz uyuyoduk. ama simdiki drum icin ayni seyleri soyleyemiyorum. ayrintiliyi kendisinin yapacagini soyledi yapti mi yapmadimi onu da bilmiyorum. ayrintili usg deki amac ne yapilmasi sart mi buna gore baska bi dra gitmek istiyorum zaman kaybetmeden. siz ne dusunuyorsunuz bu konuda

Kızlar kafam çok karıştıııı:KK50: ayın 20 sınde seker yuklemem yapılacak ve ben o zaman 21+6 haftalık olucam. ayrıca doktorum ne aç ne tok olacaksın dedı hafıf bı kahvaltı yap üzerinden bıraz zaman geçmiş olsun yapılır dedı. sızın yazdıklarınızla benım durumun hıc tutmuyo:KK50:

Kızlar kafam çok karıştıııı:KK50: ayın 20 sınde seker yuklemem yapılacak ve ben o zaman 21+6 haftalık olucam. ayrıca doktorum ne aç ne tok olacaksın dedı hafıf bı kahvaltı yap üzerinden bıraz zaman geçmiş olsun yapılır dedı. sızın yazdıklarınızla benım durumun hıc tutmuyo:KK50:

Benım doktorumda aynı şeyleri söyledi canım. 50 gramlık yüklemelerde o şekilde olabılıyor galıba. :KK53:

canım ben de dijital avent aldım. araştırmalarımda en iyi onu duydum..

pompaların biberonları genelde içinde oluyor. bu marka değil ama bebedorunkini almıştım ben. oğlum ilk doğduğunda süt için çok zorlanmıştım. manuel pompa ara sıra kullanmak için belki olabilir ama sonra işe başlayınca iş yerinden eve süt götürebilmek için digital pompa çok rahat ve harikaydı çok memnun kaldım. manuel pompa biraz yoruyordu beni ellerimi ve eğildiğim için sırtımı. ama sürekli kullanmak için kesinlikle digital derim. markası medela benimkinin. inşallah bu bebek gelince tekrar kullanmaya başlayacağım.:KK34:

Bn de çalısmaya başladığımda lazım olcak o yüzden şimdıden alıyım diyorum işime yaramaz mı yani sizce o zaman Bn de dijital bakıyım madem öyle canlar..

benim doktorum da hafif bi kahvaltı yap, çikolata falan yeme 1 saat geçsin üzerinden öyle yapalım testi dedi.

maşallah Ali Yasine delikanlı olmuş ya. önde gidiyor maşallah cnm. şeker yüklemende temiz çıkmıştır umarım. yüklemede miden bulandımı nasıldı :KK53::KK53::KK16::KK16:

Sagol canim :KK16:
Seker yukleme sonuclarimda temiz cok sukur ♥♥♥
Darisi basiniza :nazar:
Ben ac karnima ictigim icin cikartirim diye dusunuyordum ama iyi dayandim bir saat....
Fazla agir gecmedi yani yaninda limon gotur istersen tafini seyreltmek icin izin veriyorlar....
Ben siktigim limon suyunu evde unutmusumda :KK9:

Acaba aramızda hem kan sulandırıcı hemde balık yağı kullanan varmı... internette ikisini bir arada kullanmayın diyorda... :44:

kizlar bu ayrintili usgnin onemini biriniz aciklayabilir misiniz. ben kizimda nami olan bi profa gidiyodum ve cok guveniyodum o ne derse biz uyuyoduk. ama simdiki drum icin ayni seyleri soyleyemiyorum. ayrintiliyi kendisinin yapacagini soyledi yapti mi yapmadimi onu da bilmiyorum. ayrintili usg deki amac ne yapilmasi sart mi buna gore baska bi dra gitmek istiyorum zaman kaybetmeden. siz ne dusunuyorsunuz bu konuda

neden kimse cevap vermiyo :KK19::KK19::KK19:

X