2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ay kızlar çok tuvaletim geliyor benim hala ya, sizin de böyle mi. Su içmek istemiyorum sırf bu yüzden zırt pırt tuvalete gidiyorum diye. yarım saatte bi gidiyorum sanırım. Tuvaleti de hiç sevmem, bi de iş yeri pek temiz değil nolcak böyle ya:KK5:

gel bacım gel biz senle napak ne edek bilmem ki :KK1:

Senin çocuk çok sakin olcak demek =) Haftasonu yeğenime gittik onlarda kaldık 1 ay kaldı onun doğumuna , Kızı resmen karnında geziyo :KK70: dalga dalga oluyor göbiş. izlerken heycan bastı valla :) Bu arada Ruyamda oğlumu gördüm, Çağlar ismini vermişiz. bi değişiklik olmassa ismimiz belli oldu canım , Listeye eklersin.

8 saatlik açlık istiyorlar canım, kesinlile birşey yemeyin, sonuçlarınız hatalı çıkar. an geç gece 12 de yiyebilirsiniz. limonuda yanınızda götürebilirsiniz. orada verecekleri bardağın içine bir iki damla sıktırıyorlar, çok değil. eğer çok koyarsanır yine şeker testiniz yüksek çıkabilirmiş. ben söyleyimde.

Konuyu kacirdim ama cuma gunu seker yukleme testi icin gitcem ne yapmam gerktigini bilmiyorum rica etsem beni bilgilendirirmisiniz
guzel anneler sizin mesajlardan alintiladim ama genel olarak anlatiyorum:bana doktor seker yuklemesi icin ac gelmeme gerek olmadigini soyledi ben de sasirdim bugun yine burda kinusulunca tekrar bir arastirma yaptim iki tip seker testi varmis biri ac tok farketiyor digeri ise ac karnina tok karna olan yuksek ise ackarna bakma yontemi de varmis belki bazi doktorlsr benimki gibi yapabilir bunu da hep birlikte ogrenmis
olduk
Bu arada konu ile ilgili bir link var daha detayli anlatiliyor :

8 saatlik açlık istiyorlar canım, kesinlile birşey yemeyin, sonuçlarınız hatalı çıkar. an geç gece 12 de yiyebilirsiniz. limonuda yanınızda götürebilirsiniz. orada verecekleri bardağın içine bir iki damla sıktırıyorlar, çok değil. eğer çok koyarsanır yine şeker testiniz yüksek çıkabilirmiş. ben söyleyimde.

Konuyu kacirdim ama cuma gunu seker yukleme testi icin gitcem ne yapmam gerktigini bilmiyorum rica etsem beni bilgilendirirmisiniz
guzel anneler sizin mesajlardan alintiladim ama genel olarak anlatiyorum:bana doktor seker yuklemesi icin ac gelmeme gerek olmadigini soyledi ben de sasirdim bugun yine burda konusulunca tekrar bir arastirma yaptim iki tip seker testi varmis biri ac tok farketmiyor digeri ise ac yapiliyor. tok karina olan yuksek ise ac karna tekrar bakiliyor.belki bazi doktorlar benimki gibi yapabilir bunu da hep birlikte ogrenmis
olduk

http://www............./dosyalar/haftalar/hafta24.html
Alinti********
Doktorunuz size bu haftalarda "şeker yükleme" ya da "şeker tarama testi" şeklinde bir test yapılmasını önerebilir. Hiçbir belirti vermeden de gelişebilen gestasyonel diyabet (gebelikte görülen şeker hastalığı, "gebelik şekeri") 24-28. gebelik haftaları arasında yapılan iki farklı testle araştırılır. Diyabet açısından daha yüksek risk altında olanlara 100 gram glikoz yüklemesi ile OGTT adı verilen tanı koydurucu test, riski düşük olan anne adaylarına ise 50 gram glikoz ile PPG adı verilen tarama testi uygulanır. OGTT'de birer saat aralıklarla toplam dört kez kan şekeri ölçümü yapılırken PPG'de yalnızca 1. saat tokluk kan şekeri ölçülür.
PPG bir şeker hastalığı tarama testidir ve bu testte kan şekeri değeri yüksek çıkanlarda diyabet şüphesi doğduğundan esas tanı koydurucu OGTT testi uygulanır. PPG yapılması için tok veya aç olmanız önemli değildir. Şekerli suyu içtikten kanın alınacağı bir saat sonraya kadar hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

Son düzenleme:
$Screenshot_2014-02-10-20-05-40.jpg
selam kızlar bu ürünü kullanan ya da bilen var mı merak ediyorum alıcam da emin değilim kullanışlı mı değil mi bir de biberonu içinde mi bilemedim sizce?

ay kızlar çok tuvaletim geliyor benim hala ya, sizin de böyle mi. Su içmek istemiyorum sırf bu yüzden zırt pırt tuvalete gidiyorum diye. yarım saatte bi gidiyorum sanırım. Tuvaleti de hiç sevmem, bi de iş yeri pek temiz değil nolcak böyle ya:KK5:

Kadraj im sorma bende o yonden cok sikintiliyim....
Cocuklugumdan beri okul tuvalatleri bile dahil hic yabanci kullanmam.....
Arada bir kullanmadim degil o zamanda mundarlanmisim hissi oluyor bende :KK53:
Ve hoooop hemen iltihap kapiyorum :KK19:
Siviyida bolca icmek gerek doktorum bugunde baya uyardi bunun icin :KK31:

Canim su icmeyi inan bilmiyorum....
Arayip sor bir istersen....
Sende kolayca atlatirsin ins. :nazar:

Canim Icirdikleri sabah ac karna bulanti yapabilir cinsten....
Cok sekerli geliyor insana onun tadini seyreltmek icin icine limon sikmana izin veriyorlar....
yaninizda goturebilirsiniz.... Ben hazirladim ama goturmeyi unuttum :KK9:

saol bacım sorucam artık yoksa hakkaten dayanamam :KK53::KK53::KK53:

Aclik kan sekeri Sonuc: 85 R.Araligi : 74-106
Glukoz Tolerans Testi Sonuc : 99 R.Araligi: - < 145

Sukur sonucumuz cok guzel cikti bacilar &#9829;&#9829;&#9829;
Darisi basiniza :KK16:

guzel anneler sizin mesajlardan alintiladim ama genel olarak anlatiyorum:bana doktor seker yuklemesi icin ac gelmeme gerek olmadigini soyledi ben de sasirdim bugun yine burda konusulunca tekrar bir arastirma yaptim iki tip seker testi varmis biri ac tok farketmiyor digeri ise ac yapiliyor. tok karina olan yuksek ise ac karna tekrar bakiliyor.belki bazi doktorlar benimki gibi yapabilir bunu da hep birlikte ogrenmis
olduk

http://www............./dosyalar/haftalar/hafta24.html
Alinti********
Doktorunuz size bu haftalarda "şeker yükleme" ya da "şeker tarama testi" şeklinde bir test yapılmasını önerebilir. Hiçbir belirti vermeden de gelişebilen gestasyonel diyabet (gebelikte görülen şeker hastalığı, "gebelik şekeri") 24-28. gebelik haftaları arasında yapılan iki farklı testle araştırılır. Diyabet açısından daha yüksek risk altında olanlara 100 gram glikoz yüklemesi ile OGTT adı verilen tanı koydurucu test, riski düşük olan anne adaylarına ise 50 gram glikoz ile PPG adı verilen tarama testi uygulanır. OGTT'de birer saat aralıklarla toplam dört kez kan şekeri ölçümü yapılırken PPG'de yalnızca 1. saat tokluk kan şekeri ölçülür.
PPG bir şeker hastalığı tarama testidir ve bu testte kan şekeri değeri yüksek çıkanlarda diyabet şüphesi doğduğundan esas tanı koydurucu OGTT testi uygulanır. PPG yapılması için tok veya aç olmanız önemli değildir. Şekerli suyu içtikten kanın alınacağı bir saat sonraya kadar hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

Tesekkur ederim ya doktor hicbisey demediki gecen ay gittim bi ay sonra gel seker yukleme testi yapcaz dedi hic ayrintili anlatmioki sonucta ilk bebek oldugu icin bizde tecrubesiziz ben yinede ac gidiyim en iyisi :44:

slm kızlar nasılsınız...benim içimde hep bi sıkıntı var,atamıyorum..:KK37::KK37:
puffpuff senin köfte hala sessız mi? bi tekmelemedi annesini kıyamıyo heralde:emir_bebek::emir_bebek:
hanımlar bişi sorcam sben bebeğim için bebek arabası araştırıyorum ve çok pahalı..bu aralar 2. el arabalara bakıyorum..siz hiç düşündünüz mü 2. el bebek arabası almayı

Senin çocuk çok sakin olcak demek =) Haftasonu yeğenime gittik onlarda kaldık 1 ay kaldı onun doğumuna , Kızı resmen karnında geziyo :KK70: dalga dalga oluyor göbiş. izlerken heycan bastı valla :) Bu arada Ruyamda oğlumu gördüm, Çağlar ismini vermişiz. bi değişiklik olmassa ismimiz belli oldu canım , Listeye eklersin.

ooooov rüyada görülen isim hee :KK34: tamam cnm

slm kızlar nasılsınız...benim içimde hep bi sıkıntı var,atamıyorum..:KK37::KK37:
puffpuff senin köfte hala sessız mi? bi tekmelemedi annesini kıyamıyo heralde:emir_bebek::emir_bebek:
hanımlar bişi sorcam sben bebeğim için bebek arabası araştırıyorum ve çok pahalı..bu aralar 2. el arabalara bakıyorum..siz hiç düşündünüz mü 2. el bebek arabası almayı

sessiz canım sessiz..benim köftenin keyfi yerinde heralde,tıklatmıyor :KK1: bu arada ben aldım araba canım,daha doğrusu babaannem aldı :KK34: ama 2.eli temiz kullanışlı ve içine sinen bulursa alabilirsin tabiki nolcakki :KK42:

Eki Görüntüle 974873
selam kızlar bu ürünü kullanan ya da bilen var mı merak ediyorum alıcam da emin değilim kullanışlı mı değil mi bir de biberonu içinde mi bilemedim sizce?
pompaların biberonları genelde içinde oluyor. bu marka değil ama bebedorunkini almıştım ben. oğlum ilk doğduğunda süt için çok zorlanmıştım. manuel pompa ara sıra kullanmak için belki olabilir ama sonra işe başlayınca iş yerinden eve süt götürebilmek için digital pompa çok rahat ve harikaydı çok memnun kaldım. manuel pompa biraz yoruyordu beni ellerimi ve eğildiğim için sırtımı. ama sürekli kullanmak için kesinlikle digital derim. markası medela benimkinin. inşallah bu bebek gelince tekrar kullanmaya başlayacağım.:KK34:

Son düzenleme:

Su içmezsende olmaz mecbur gidicen canım... :KK1: Bende çok sık çıkıyorum ileriki aylarda dahada sıklaşıcakmış doktorun söylediğine göre... Hem bak tuvalete gitmek yine iyi ben sürekli günlük ped kullanıyorum çünkü hapşırınca kötü sürprizler olabiliyor malesef... :KK17:

Eki Görüntüle 974873

Ben baya bi araştırıp avent aldım...

yardım çağrılarıma kimse kulak vermese de son bir kez şansımız deneyeyim istiyorum...
haftasonu bebek arabası bakacağız.
alanlar ve almaya yakın olanlar önerilerini paylaşabilir mi?

Kısmet olursa İnşaalah hafta sonu bizde bakmaya gideceğiz çünkü habire bişey çıkıyor bi türlü gidemiyoruz... :KK53: neyse ben bu ikisinden birini alıcam ama yerinde görmek lazım... :44:
$Casual Pasific Çift Yönlü Bebek Arabasý 400 tl 8 kg.JPG Casual Pasific Çift Yönlü Bebek Arabası
$Graco Fusio.jpg $Graco Fusio..jpg Graco Fusio Çift Yönlü Baston Bebek Arabası

saol bacım sorucam artık yoksa hakkaten dayanamam :KK53::KK53::KK53:

canım ben de sabah karkar kalkmaz iki bardak su içiyorum. uyanınca dilim damağım birbirine yapışmış gibi hissediyorum.
ben aslında randevumu alırken görevliye sordum ama aç geleceksin dedi peki su içebilir miyim dedim. ona tam net konuşmadı. aç diyorlar herhalde su içebilirsin vs dedi. eğer sen net öğrenirsen bana da haber verir misin? ben bir de sabah karkar kalkmaz demir ilacımı alıyordum. şimdi onu da almayayım sonucumu etkiler m acaba diye düşünüyorum...

Eki Görüntüle 974873

Ben baya bi araştırıp avent aldım...

canım ben de dijital avent aldım. araştırmalarımda en iyi onu duydum..

canım ben de sabah karkar kalkmaz iki bardak su içiyorum. uyanınca dilim damağım birbirine yapışmış gibi hissediyorum.
ben aslında randevumu alırken görevliye sordum ama aç geleceksin dedi peki su içebilir miyim dedim. ona tam net konuşmadı. aç diyorlar herhalde su içebilirsin vs dedi. eğer sen net öğrenirsen bana da haber verir misin? ben bir de sabah karkar kalkmaz demir ilacımı alıyordum. şimdi onu da almayayım sonucumu etkiler m acaba diye düşünüyorum...

aynen ben de sabah demir hapım var.. dur detaylıdan sonra doktoru aricam o zaman sorayım bunları yazayım da :KK52::KK52::KK52: buraya da yazarım.. senin ne zaman randevun canım

ooooov rüyada görülen isim hee :KK34: tamam cnm

sessiz canım sessiz..benim köftenin keyfi yerinde heralde,tıklatmıyor :KK1: bu arada ben aldım araba canım,daha doğrusu babaannem aldı :KK34: ama 2.eli temiz kullanışlı ve içine sinen bulursa alabilirsin tabiki nolcakki :KK42:

markası modeli nedir canım arabanın..bide ayıp olmazsa fiyatı :KK17::KK17:

canım ben de dijital avent aldım. araştırmalarımda en iyi onu duydum..

aynen ben de sabah demir hapım var.. dur detaylıdan sonra doktoru aricam o zaman sorayım bunları yazayım da :KK52::KK52::KK52: buraya da yazarım.. senin ne zaman randevun canım

cumartesi sabahı gidicem canım ben
bakalım senin cevaplar bana yetişecek mi :)

Bebişlerinize isim düşündünüz mü. Ben bekarlıktan beri kızım olursa adı Yaren olacak oğlum olursa babası düşünsün diyordum.
Nasipse kızım olacak Yarenim olacak.
Kısmetse salı günü detaylı ultrasonda göreceğim meleğimi. 21 + 3 haftalık olduk ama henüz tekme atmaya başlamadı.
Sadece kıpırtılarını hissediyorum sizinkiler başladı mı tekmelemeye.

X