2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Günaydın güzel annişler ve bebişleriii:KK16::KK16::KK16::KK16:

Iyi bari bu yorucu gunden kurtulmussun gecmis olsun canim.

canım vallahi dün eve nasıl attım kendimi bilemedim. yemekten sonra baygın gibi uyumuşum hemen. hala da uykum var:KK53::KK53:

Kızlaar zeytinyağının bebeğin vücuduna iyi geldiğini biliyordum özelliklede pişiğe birebir.Ama zeytinyağını ısıtıp kullanmak gerekiyormuşki asidi gitsin ama bir cam şişenin içerisinde kaynayan suda ısıtmak gerekiyormuş yağın yanmaması için.Bunu öğrendim şimdi hemen paylaşayım dedim :KK1: Ben egeli olduğumdan zeytinyağıyla çok haşır neşirim o yüzden içinde ne olduğunu bilmediğim pişik kremlerini falan kullanmak istemiyorum..

canım bizim burda da yanığa dahi zeytinyağı sürülür ki iyileştirir de iz falan kalmaz. ama asitinin alınması gerektiğini bilmiyodum bak güzel fikir oldu teşekkürler..:KK52::KK52::KK52:

Selam kızlar,
sayfaları takip etmenin gerçekten çok zor olduğunu bir de ben yazayım, eksik kalmayayım dedim :)
Cuma ayrıntılımız var, inanılmaz heyecanlıyım, dualarınızı bekliyorum.

Bu sıralar etrafımda çoğalan ve benim gebeboğan adını verdiğim kitleden çok rahatsızım! Özellikle de genç olanlarından! Sürekli Daha dur bunlar iyi günlerin temalı nasihatlerinden bunaltı geldi! Ben de bloğuma yazdım, eminim sizlerin de birçoğunun hislerine tercüman olacak :)

Bir gebelik buhranı olarak : "Genç kocakarı/ GEBEBOĞANLAR!!!"
http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/02/bir-gebelik-buhran-olarak-genc-kocakar.html

off hiç sormaaaaa çok güzel bir tanım bulmuşsun onlar için. ha bi de bunların küçük kadın modelleri var yaş daha 8-10 kaç defa doğum yaptıysa ablaaaa sen böyle zorlancakmışın şöyle kötü olcakmış doğumun analarından öğrenip gelip söylenip duruyolar. ben de sinir olduğumdan sen kaç defa doğum yaptın da biliyosun bakiyim diye gönderiyorum bi daha yanıma yaklaşamıyolar :KK52::KK52::KK52::KK52: diğerlerine de yani büüyk versiyonlarına da herkes bir değil hallederiz diyorum :KK52::KK52::KK52::KK52:

Günaydın kızlar sonnda ben de bebek arabasına karar verdim eşim eczacı olduğu için firmadan gelenler en cok chicco
Lite way plus travel i önermiş benm de hoşuma gitti hem kullanışlı oto koltuğu ile beraber de kullanılıyor hem de hafif olması acısından iyi tavsiye ederim size de

günaydın hanımlar uzun zamandan beri takibinizdeyim harikasınız dayanamayıp üye oldum benide aranıza kabul ederseniz sevinirim kızımla hepinize tekmecikli günler :KK16:

günaydın annişler50 günlük raporun ardından bir haftadır tekrar işe adapte olmaya çalışıyorum... ya acayip uykum var.:2:dün karnım ağrıdı ki nasıl. doktora gitmeyi düşündüm. karnım sertleşti baya. bebeğim hiç hareket etmedi korktum. zaten işe korka korka başlamıştım. ama akşam biraz dinlenince geçti galiba gaz sancısıymış:KK1: sonra kızım da hareketlendi de rahat bir nefes aldım. bu defa da gece ani bir krampla uyandım. bacağıma öyle bir kramp girdi ki uykunun arasında resmen inleyerek uyandım... acaba bebeklerimiz büyüdüğünden mi oluyor yoksa bi vitamin falan mı eksildi ki vücudumda? size de oluyor mu?offf haber geldi toplantıya girecekmişim. artık orda uyanık kalmayı başarırım inşallah :KK1:

Merhaba, bacak krampları mineral eksikliğinde oluyor bildiğim kadarıyla. Doktorum bir hafta önce magnezyum verdi bana krampları engellemesi için. Ayrıca mineral içeriği yüksek olduğu için maden suyu da içebilirsiniz, ben gazını uçurup normal su gibi içmeyi planlıyorum böylece midem rahatsız olmayacak...

günaydın annişler50 günlük raporun ardından bir haftadır tekrar işe adapte olmaya çalışıyorum... ya acayip uykum var.:2:dün karnım ağrıdı ki nasıl. doktora gitmeyi düşündüm. karnım sertleşti baya. bebeğim hiç hareket etmedi korktum. zaten işe korka korka başlamıştım. ama akşam biraz dinlenince geçti galiba gaz sancısıymış:KK1: sonra kızım da hareketlendi de rahat bir nefes aldım. bu defa da gece ani bir krampla uyandım. bacağıma öyle bir kramp girdi ki uykunun arasında resmen inleyerek uyandım... acaba bebeklerimiz büyüdüğünden mi oluyor yoksa bi vitamin falan mı eksildi ki vücudumda? size de oluyor mu?offf haber geldi toplantıya girecekmişim. artık orda uyanık kalmayı başarırım inşallah :KK1:

:) hoşgeldin çalışan hamilelerin arasına tekrar :) uyursan rüyanda meleğini gör :):111:

Ben de dünden beri bildigin tepikleniyorum oglum tarafından. Darısı inşallah senin başına, topikte dert oldu içimize valla senin hissetmemen:-(

Ohh ne güzel haberler gelmiş bize kocaman bir oglun olmus ya senin:-) Ama bi de şu yazı rengi iyi olaydı iyiydi. Çok zor okudum valla:-)

Yerim ben bunu yerim ne güzel yakalanmış bir poz öyle bu maşallah

Allah iyiligini versin kız senin :-)
Hissediyorsundur belki kaçıncı hafta oldu senin?

Geçici diyip, aldırmamak lazım. Biz hamileler çok hassasız, onlar da malum biraz odun. Ben de burnundan getiriyorum adamın bazen, onların da doldugu zamanlar oluyor. Biraz sessiz kalın bakalım, sonra ufak ufak laflar atarsan düzelirsiniz eminim:-)

Ohhh hadi bakalım güzel günlerde kullanın. Artık gider gider bakarsın sen ona:-)

Beeeen de aynen, 0-3 ay, 3-6 ay ve 6-9 ay karışık aldım hep. Çok çabuk büyüyormuş bebişler:-)
hihihi büyüdük teyzesiiii bayada hareketli oldukkk masalalh hepıcımıze:21:
Iyi aksamlar kizlar.. aslinda bugun bizim ayrintlimiz vardi ama ben 2 gundur hastaydim. Fmf hastasiyim ve gece 5 e kadar zor dayandım. Mecbur acile geldik yatis verdiler..cok sukur sancilarimi kestiler ama atesim düşmüyor. Anlayacaginiz takipteyim.. ne zaman cikacagim belli degil.. ama cok sukur ki bebegimiz iyi. Fakat ayrintili ultrasona giremedik. 22 haftaligim. Taburcu olunca girmemi soylediler ama ayrıntılı en son kacinci haftada yapiliyor?
cnm haftaya olursun 20-24 hafta arası zaten gec kalmıs sayılmazsın
Günaydın kızlar sonnda ben de bebek arabasına karar verdim eşim eczacı olduğu için firmadan gelenler en cok chicco
Lite way plus travel i önermiş benm de hoşuma gitti hem kullanışlı oto koltuğu ile beraber de kullanılıyor hem de hafif olması acısından iyi tavsiye ederim size de

biz bebek arabası bakmıyoruz yaaa :44: eşim tuturdu bir doğsun yeni doğan bebek bebek arabasınamı konur demeye uyuzzz uyuzzzz :KK36:

evet bende şu nefes olayına takılmış durumdayım fazla konuştuğumda hızlı yürüdüğümde nefes nefese kalıyorum acaba diyorum çok mu yiyorum çokmu hareketsiz kaldım diyorum ama sizlerde yaşadığınıza göre demekki gebelikle ilgili ....aslında mantıklı rahim büyüyor büyüdükçe diyaframa kadar sıkıştırıyor tabii ama işte insan hamile olmadığı günlere göre kıyaslıyor...:KK9:

günaydın herkese..acayip değişik bir hava var sanki bahardan kalma..insanın hiç işte durası gelmiyor (sanki normalde geliyorda :KK9:) bebeğimle çıkıp dolaşsak alışveriş yapsak..bir kitap alsam elime bir cafeye gidip kahve ve tatlı eşliğinde kitabımı okusam nefes alsam ...:KK31::KK31:.
ama yok oturup pc başında velileri öğrencileri bekle gelsinler gitsinler..:KK47:

ahhh aaaahhh aynı hayali ben de kuruyodum biraz önce. Antalya'da neredeyse denize girilecek hava var.. o kadar güzel ki.. şöyle denize nazır otursam güneşlensem kitap okusam diye hayallere daldım gittim :KK31::KK31::KK31: pofff ama nerdeeee anca karşı fabrikanın inşaat manzarasında bilgisayar başında pturayım günü de kaçırayım:KK14::KK14::KK14:

benim de aklımda o var.. kullanışlı olduğunu söyledi herkes.. :KK76::KK76::KK76:

biz bebek arabası bakmıyoruz yaaa :44: eşim tuturdu bir doğsun yeni doğan bebek bebek arabasınamı konur demeye uyuzzz uyuzzzz :KK36:[/QUOTE]

Bzmkiler haziranda doğcak ya aslında kışın doğsa sırf oto koltuğu yeterdi belki de ama Bayram var seyran var yaz gezmeleri var illaki gerekli de ikna edrsin canm:KK66:

ahhh aaaahhh aynı hayali ben de kuruyodum biraz önce. Antalya'da neredeyse denize girilecek hava var.. o kadar güzel ki.. şöyle denize nazır otursam güneşlensem kitap okusam diye hayallere daldım gittim :KK31::KK31::KK31: pofff ama nerdeeee anca karşı fabrikanın inşaat manzarasında bilgisayar başında pturayım günü de kaçırayım:KK14::KK14::KK14:

benim de aklımda o var.. kullanışlı olduğunu söyledi herkes.. :KK76::KK76::KK76:

Evet canım bz ilk olarak kraft twist e baktık ancak cok ağır ve erkek bebekler en fazla 9ay kullanabilir dedi çalışanlar sonra int yorunlarını da okudm herkes o arabanın ağırlığından ,zor katlanmasından ve cok az süre kullanılabilmesindn şikayetçi olms ben de vazgeçtim iyiki almamsm

canım aynı şey bende de oldu ben de gece ani bir krampla uyandım ağlayacaktım nerdeyse hala bacağm ağrıyor. ne kadar incittiyse kalsiyum eksikliğinden mı acaba ben hiç süt içmiyorum yogurt da fazla yıyemıyorum

evet bende şu nefes olayına takılmış durumdayım fazla konuştuğumda hızlı yürüdüğümde nefes nefese kalıyorum acaba diyorum çok mu yiyorum çokmu hareketsiz kaldım diyorum ama sizlerde yaşadığınıza göre demekki gebelikle ilgili ....aslında mantıklı rahim büyüyor büyüdükçe diyaframa kadar sıkıştırıyor tabii ama işte insan hamile olmadığı günlere göre kıyaslıyor...:KK9:

günaydın herkese..acayip değişik bir hava var sanki bahardan kalma..insanın hiç işte durası gelmiyor (sanki normalde geliyorda :KK9:) bebeğimle çıkıp dolaşsak alışveriş yapsak..bir kitap alsam elime bir cafeye gidip kahve ve tatlı eşliğinde kitabımı okusam nefes alsam ...:KK31::KK31:.
ama yok oturup pc başında velileri öğrencileri bekle gelsinler gitsinler..:KK47:
Ben de ayni şeyi dusunuyirum ve yapabilicem sanirim ogle arasi yemegimi alip deniz kenarina gidecegim hava cok guzel 21 derece vuhuuuuuuuu!

günaydın hanımlar uzun zamandan beri takibinizdeyim harikasınız dayanamayıp üye oldum benide aranıza kabul ederseniz sevinirim kızımla hepinize tekmecikli günler :KK16:
Hosgeldin sekeriimm , bizden de sana tekmecikli gunler:KK42:

Kizlar benim minuk baligim dun aksamdan beri sag legen kemigimin 1 cm solunu tekmeliyor gece de bu yuzden tam saga donuyorum hop tekme ben yine sola:106:

hihihi büyüdük teyzesiiii bayada hareketli oldukkk masalalh hepıcımıze:21:

cnm haftaya olursun 20-24 hafta arası zaten gec kalmıs sayılmazsın biz bebek arabası bakmıyoruz yaaa :44: eşim tuturdu bir doğsun yeni doğan bebek bebek arabasınamı konur demeye uyuzzz uyuzzzz :KK36:

eşimde bakmıyor bebek arabası hiç..gerçi ben almasam birşey alacağımız yok :) daha erken diyor ..ah bu erkekler..gerçi bizim bebek arabasına kesin biri sponsor olur ama dede ama babaanne ama hala ama amca bilmiyorum :) anneanne yatağını alacak.. bende ses çıkarmıyorum bakalım yaklaşsın biraz daha o zaman :)

canım aynı şey bende de oldu ben de gece ani bir krampla uyandım ağlayacaktım nerdeyse hala bacağm ağrıyor. ne kadar incittiyse kalsiyum eksikliğinden mı acaba ben hiç süt içmiyorum yogurt da fazla yıyemıyorum

canım günlük almamız gereken kalsiyum miktarını maalesef tam anlamıyla ne süt ne yoğurt ne peynir karşılamıyor...mutlak içmemizde faydası var ama genelde doktorlar veriyor kalsiyum hapını , kan hapını..bende geçen hafta bağıra bağıra uyandım ayağıma kramp girdi ama sanki biri bıçağı döndürüyor bacağımda...

bizimde inşaat var :) bakıyoruz birbirimize :) :KK53:

kızı olacak anneler iclal aydın lal kızıma şiirini bi dinlemenizi tavsiye ederim çok duygulandım 'canım kızım meğer sanaymış yolculuğum'diye başlayan bi şiir herşeye ağlayan ben bunuda dinledikten ağladım hızlaca geçsin günler kucagımıza alalım inşallah..:KK49:

eşimde bakmıyor bebek arabası hiç..gerçi ben almasam birşey alacağımız yok :) daha erken diyor ..ah bu erkekler..gerçi bizim bebek arabasına kesin biri sponsor olur ama dede ama babaanne ama hala ama amca bilmiyorum :) anneanne yatağını alacak.. bende ses çıkarmıyorum bakalım yaklaşsın biraz daha o zaman :)

canım günlük almamız gereken kalsiyum miktarını maalesef tam anlamıyla ne süt ne yoğurt ne peynir karşılamıyor...mutlak içmemizde faydası var ama genelde doktorlar veriyor kalsiyum hapını , kan hapını..bende geçen hafta bağıra bağıra uyandım ayağıma kramp girdi ama sanki biri bıçağı döndürüyor bacağımda...

bizimde inşaat var :) bakıyoruz birbirimize :) :KK53:

bana kalsiyum hapı vermedi decavit içinde var ya o da 125 mg o da yetmez zaten1000 olması gerekıyor bir de demir hapı içiyorum

Selam Güzeller , Çok özledim sizleri uzun zaman oldu siteye girmeyeli , Çok sinir bozucu olaylar yaşadık.. hırsızlık vs.. Detaylara girip canınızı sıkmak istemem. Atlattık çok şükür , Bebişim de bende çok iyiyiz .. Sizlerde iyisinizdir inşallah :KK16:

Selam Güzeller , Çok özledim sizleri uzun zaman oldu siteye girmeyeli , Çok sinir bozucu olaylar yaşadık.. hırsızlık vs.. Detaylara girip canınızı sıkmak istemem. Atlattık çok şükür , Bebişim de bende çok iyiyiz .. Sizlerde iyisinizdir inşallah :KK16:

aaa geçmiş olsun allah korumuş sizi buralar bildiğin gibi, gittikçe büyüyen göbeklerimiz vari detaylı usg ler , aşılar yuvarlanıp gidiyoruz:emir_bebek:

bana kalsiyum hapı vermedi decavit içinde var ya o da 125 mg o da yetmez zaten1000 olması gerekıyor bir de demir hapı içiyorum

bende decavit içiyorum .... kan hapım bitti..özeldeki doktorum sadece decavit verdi..devletteki kan hapı ..kan hapının içindede folik asit+b12 vitamini +demir vardı ..onu kullandım hep...ama bitince decavite devam ettim...kontrole gideceğim bakalım bu hafta ..bıraktım devleti artık..kafam karışıyor çünkü..

hoşgeldin ve geçmiş olsun canım...size bir zarar gelmesinde..bebişinin iyi olmasınada sevindik :)

Son düzenleme:
X