2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
evet ya ohepguzelim :KK34: bu hic aklima gelmemisti. bu benim ikincu hamileligim ve ilkinde hic boyle bisey olmamisti. aspirinde kullanmamistim zaten. butun ilaclari eledim ben o yapmaz bu yapmaz diye ama aspirin gelmedi aklima :KK28: hemen prospektusu okuyorum.. gerci dr artik birakabilirsin dedi ama... ondansa eger bu iskence bitecek demektir:KK1::KK1:

Aspirin hem solunum hem cilt alerjisi yapabilir beni doktorum uyarmıştı canım...

Son düzenleme:
slm kizlar size hastane odasindan yaziyorum malessef. 4gundur yatiyorum plasentam ssagidaydi rahim agzini tam kapatmiyordu sorun olmaz demisti doktor ama sabah uykudayken bi anda biseyler akti ne geldi diye uyku sersemi elimle bi baktim elim kan olmustu ayaga kalktim panikle ic camasirim kan icindeydi sok gecirdim acil esimi uyandidim hastane yolu tuttuk doktor ultrasyona aldi ve plasentam tamamen total duruma gelmis asagiya kaymis rahim agzini kapatmis hastane yatisi verdi kanamam suan kesildi kahve leke geliyor ve doktor tamamen lekelerin kesilene dek cikis yok tekrar baslayabilir kanama dedi. Ama kizlar bu durumda erken dogum riskim varmis ve bebegimi kaybedebilirmisim cok kotuyum psikolojim tamamen alt ust oldu uyku uyamiyorum kabusla uyaniyorum gozlerim aglamaktan sisti ruhum daraliyor rabbime sigindim bir bebegim gitti bunu bana bagislasin rabbim doktor yatacaksin ama heran olabilir tekrar kanama cok siddetli olmazsa kontrol altina alabiliriz allah bilir dedi kizlar ne olur benim icin dua edermisiniz cok ihtiyacim var cok kotuyum dunya basima yikilmis gibi gercekten psikolojim mahvoldu ben zaten bastan beri kanama ne yuzunden hep yattim bebegim dogsun saglikla ben 4ay daha yatmaya raziyim. Allah im cumlemizi korusun tum belalardan saglikla gelsin yavrularimiz.

Çook çokkk geçmiş olsun canım... Dua etmezmiyiz... Yatarak geçirmen gerekiyor anladığım kadarıyla bu şekilde istirahatle gebeliklerini tamamlayanlar vardı okuduğum kadarıyla... Sen moralini biraz daha yüksek tutmaya çalış buda çok önemli... İnşaallah herşey yoluna girer...

Kızlar selaammm; Evime geldim bugün. Içim biraz buruk ailemden ayrıldım. Belki de dogum yaptığımda gorebilecekler beni bir daha. Otobüse bindikten sonra dudagımı tamamen kaplayan kocaman bir uçuk çıktı. Çok da aglaştık ayrılırken:-( Diger yandan da yalnız gitmiştim, eşime kavuştum.
Ogluma bir sürü ciciler aldık teyzesiyle. Bir de kocaaman bir koliyle yegenimin kıyafetlerini getirdim. Hepsi gıcır gıcır, çoğu daha hiç kullanılmamış. Yegenim daha 1,5 yaşında o yuzden de hepsi taze. Kıyafet faslını kapatmış bulunmaktayım:-) O yüzden oğlum çok şanslı.

Hosgeldiniz canim :KK16:
Ohhhhh oglun oldukca sansliymis desene....
Guzel gunlerde giyinsin :emir_bebek::nazar:

kızlar ayrıntılı ultraskonunuz kaç dakika sürdü doktor neler hakkında bilgi verdi

Yarım saat civarı sürdü canım...Benim böbreklerim, rahim ağzı mesafesi, rahmim... Bebeğin iskelet yapısı, kemikleri, omurgası, kafa tası, yüzü, parmakları, cinsel organı, iç organları, akciğerleri, kalbi,beyni, kan dolaşımı v.s. aklıma gelenler bunlar ama en ince ayrıntısına kadar bebekle ilgili her şeye bakıyor doktor. Zaten var olabilecek bütün sorunlar anlaşılıyormuş sadece Allah göstermesin burun delikleri kapalıdır kulağı kapalıdır v.s. bu tip şeyleri göremiyoruz ki bunlarda doğum sonrası halledilebilecek şeyler demişti doktorum...

Son düzenleme:
Kizlar randevudan ciktik plasentam yukari cikmis.:KK52: problem yokmus su an demir hapina yeni basliyoruz bir suru bir seyler verdi 1 ay sonra şeker yuklememiz var .ultrasonda yuzunu yakindan gorduk doktor burnu cok guzel dedi. Gercekten o kadar tatliudi ki allahima sukurler olsun her sey cok guzeldi.Allah diger benim gibi olan arkadaslarin ve forumdaki tum arladaslarimin yuzunu guldursun , saglicakla yavrularimizi kucagimiza aldigimizo gostersin:emir_bebek::nazar:

Kizlar randevudan ciktik plasentam yukari cikmis.:KK52: problem yokmus su an demir hapina yeni basliyoruz bir suru bir seyler verdi 1 ay sonra şeker yuklememiz var .ultrasonda yuzunu yakindan gorduk doktor burnu cok guzel dedi. Gercekten o kadar tatliudi ki allahima sukurler olsun her sey cok guzeldi.Allah diger benim gibi olan arkadaslarin ve forumdaki tum arladaslarimin yuzunu guldursun , saglicakla yavrularimizi kucagimiza aldigimizo gostersin:emir_bebek::nazar:

Senin adina cok sevindim canim masaallah size :KK16:
Darisi diger arkadaslara olsun ins. Plasentalari ciksin yukariya ♥♥♥

Hadi gözün aydınnnnn :KK16::KK16::emir_bebek:canım, diğer arkadaşlarımıza da bu bir ümit olsun. Herkesinki yukarı çıksın, allahım büyük, hepimize güzellikler versin :emir_bebek::nazar:

hehehe şimcik şööle oluyor canımcım. İnternetten baktım şimdi hangilerini söylüyorsun diye gidince de gezmiştim zaten şu şekilde yardımcı olayım:

Hensvik karyola: 2 kademeli oluyor hatırladığım kadarıyla. Bebek küçükken üst kademede büyüyünce de en alt kademede kullanabilirsin.. gayet şık bende bunu düşünüyorum şimdilik..
Hensvik gardrop: Bu gardrop gayet güzel ve kullanışlı. Hem kaba değil çok yer kaplamıyor hem de bebeğin eşyalarının bir çoğunu alır.. İçinde askı sistemi var alt katlarda da bölmeler..
Hensvik alt değiştirme: Buna bayıldığımı söyleyebilirim. yüksekliği oldukça güzel bebeğin altını çok rahat değiştirebilirsin.. Birde pano gibi sanırım daha sonra üzerindeki minderi alıp içeri de katlayabiliyorsun (bundan çok emin değilim öyle görünüyordu).. Gayet dekoratif ve şık bir ürün..
Cibinlik: Cibinliği 2 tane beşiğe asmışlardı orda inceledim. Beşiğe takmak için bir aparatı var ve bayağı yüksek oluyor taktığın zaman.. Ama çok şık ve gösterişli..
Gullunge bakım minderi: Kumaşı terletmeyen cinsten keten gibi ve ne çok yumuşak elyaf gibi ne de sert sünger gibi. Orta kararda.. Alt değiştirme masasından kayacak bir yapısı yok.. Kullanışlı görünüyor..
Ektorp Jennylund koltuk: yani sıradan bir koltuk işte :KK70: Geçerken gözğme çarptı ama açıkcası oturup rahatlığını denemedim..

Umarım yardımcı olabilmişimdir canım... :KK34:

Gayet yardımcı oldun canım daha ne olsun bundan ıyısı şamda kayısı :KK1: yalnız 2 sorum daha olacak. eğer bırdaha gıdecek olursan benım ıcın ogrenebılır mısın?
1. gullıver karyolanın soyle bır ozellıgı varmıs cocuk buyuyunce ondekı parmaklıkları cıkartabılıyormussun boylece kendı yatıp kalkabılıyormus. Acaba benım alacak oldugum hensvık karyoladada bu ozellık var mı?
2. koltugu nasıl kargoluyorlar ? montajı benım ıcın sıkıntı yaratır mı?
eğer oraya gıttıgınde aklına gelırse benım ıcın sorarsan memnun olurum. verdıgın bılgıler ıcımı rahatlattı cok ıncesın sağol.:KK1:

Gayet yardımcı oldun canım daha ne olsun bundan ıyısı şamda kayısı :KK1: yalnız 2 sorum daha olacak. eğer bırdaha gıdecek olursan benım ıcın ogrenebılır mısın?
1. gullıver karyolanın soyle bır ozellıgı varmıs cocuk buyuyunce ondekı parmaklıkları cıkartabılıyormussun boylece kendı yatıp kalkabılıyormus. Acaba benım alacak oldugum hensvık karyoladada bu ozellık var mı?
2. koltugu nasıl kargoluyorlar ? montajı benım ıcın sıkıntı yaratır mı?
eğer oraya gıttıgınde aklına gelırse benım ıcın sorarsan memnun olurum. verdıgın bılgıler ıcımı rahatlattı cok ıncesın sağol.:KK1:

Gördüğüm kadariyla senin dusundugun model sabit canim. Ama ben yinede bakarim yine..koltugu sorarim canim ama sanirim monte derdin olmaz tek parcadir buyuk ihtimalle..

Kızlar selaammm; Evime geldim bugün. Içim biraz buruk ailemden ayrıldım. Belki de dogum yaptığımda gorebilecekler beni bir daha. Otobüse bindikten sonra dudagımı tamamen kaplayan kocaman bir uçuk çıktı. Çok da aglaştık ayrılırken:-( Diger yandan da yalnız gitmiştim, eşime kavuştum.
Ogluma bir sürü ciciler aldık teyzesiyle. Bir de kocaaman bir koliyle yegenimin kıyafetlerini getirdim. Hepsi gıcır gıcır, çoğu daha hiç kullanılmamış. Yegenim daha 1,5 yaşında o yuzden de hepsi taze. Kıyafet faslını kapatmış bulunmaktayım:-) O yüzden oğlum çok şanslı.

canımmmmmm hoşgeldin evind o zaman hoşgeldin bilez daha ailemize :KK34: yeni cicilerinizde hayırlı olsun..

iyi akşamlar sevgili annişler şu ürün hakkında görüşlerinizi merak ettim bizim bebekler yaz bebeği ya kalın mı gelir acaba ne dersiniz bi göz atın http://www.bebekhouse.com/?urun-2306-sevibebe-yenidogan-bebek-yatagi cvplrınzı bekliyorum

ilk başlarda istiyor gibiydim bundan ama sonra vazgeçtim .. Daha doğrusu vageçtirildim :KK1: ama iknada oldum almıcam bundan..

tatlım çok güzel bi haber bu.. Çok sevindim valla,Allah'ım hep böyle güzel haberler almayı nasip etsin inş..

Gördüğüm kadariyla senin dusundugun model sabit canim. Ama ben yinede bakarim yine..koltugu sorarim canim ama sanirim monte derdin olmaz tek parcadir buyuk ihtimalle..

Tamam canım ben senden haber beklerım artık. beşigin önü cıksaydı ıyı olurdu aslında. kafama takılan yonu bu. :KK43:

X