2014 Aralık Anneleri

oh ohh bi sürü hamiş katılmış aramıza. hoşgeldinizzz :KK9:
bendede çok kötü mide bulantısı var. acaba şu yazdığınız premisis etkilimi? vinalac kullanıyorum zencefil özlü midene iyi gelir dedi doktorum ama çok farketmedi :44:

bende yeni katıldım canım :)
o üşüme bende de vardı ilk öğrendiğim hafta şimdi azaldı.
kasık ağrım şiddetli birde bel ağrım var onun dışında herşey yolunda..
rabbim bebeklerimiz sağ salim kucağımıza almayı nasip eder inş canım

Bizim doğumlar aynı günlerde olacak gibi :)) O kasık ağrıları bende de vardı ama şimdi bayağı azaldı. Tek problemim diş ağrısı!!:KK52::KK52: mahvoldum resmen.:KK43:

arkadaşlar tahmini olarak 6. haftamın içindeyim ve dişim inanılmaz ağrıyor. bir önerisi olan var mı acaba?

arkadaşlarımdan bazıları bu durumu yaşadı. gerçi senin için çok erken ama bol bol kalsiyum içeren ürünler ye iç. bide ağız içini temiz tut. hamilelikte değişen hormonlar dişleri yıpratır ve sarartır. hele bide bebek bizden beslenmeye başlayınca yeteri kadar kalsiyum almazsan bizim kemiklerimizden ve dişlerimizden çözerek alacak bebiş :KK1: ilaç kullanamazsın zaten. dişçide bişey yapamaz anestezi vermeden. geçmiş olsun.

arkadaşlarımdan bazıları bu durumu yaşadı. gerçi senin için çok erken ama bol bol kalsiyum içeren ürünler ye iç. bide ağız içini temiz tut. hamilelikte değişen hormonlar dişleri yıpratır ve sarartır. hele bide bebek bizden beslenmeye başlayınca yeteri kadar kalsiyum almazsan bizim kemiklerimizden ve dişlerimizden çözerek alacak bebiş :KK1: ilaç kullanamazsın zaten. dişçide bişey yapamaz anestezi vermeden. geçmiş olsun.

Gebelik planlmadan önce hemen diş tedavisi oldum. Kaplama yaptı doktor. Birkaç ay sorun yoktu sadece hassasiyet vardı. 1-2 aydır hafir hafif ağrımaya başladı. 2-3 gündür de geceleri uyutmuyor. ne yapacağım bilmiyorum :KK43:

lütfen çalışanların bel ağrısınıda duana ekle canım şuan koltuğumda bel destekleyici yastık var ama rahat değilim hala belim ağrıyor ya, midemden genelde rahatım ama bel ağrısı beni bitiriyor

Bebiş büyüyor annesi, rahmin genişliyor :) Bel ağrısı çok normal :)

Gebelik planlmadan önce hemen diş tedavisi oldum. Kaplama yaptı doktor. Birkaç ay sorun yoktu sadece hassasiyet vardı. 1-2 aydır hafir hafif ağrımaya başladı. 2-3 gündür de geceleri uyutmuyor. ne yapacağım bilmiyorum :KK43:

hay allah. sana dişçi yolu göründü o zaman. en iyisi uzmanına sormak :KK50:

Cok farklı hemde canım

2. Ultrasonda yani 6. Ayında cinsiyet öğrenirsin dedi ya ee o zamana kadar durmusum hiç söylemeyin de süpriz olsun dedim bende :))

İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz

hay allahım yaaa biz her gittiğimizde görüyoruz yetmiyor. hala sağlıklı mı nasıl diye düşünüp duruyoruz. cinsiyete gelince nasıl sabredicem diye düşünüyorum. :KK1: allah yardımcın olsunnnnn :KK49:

Bizim doğumlar aynı günlerde olacak gibi :)) O kasık ağrıları bende de vardı ama şimdi bayağı azaldı. Tek problemim diş ağrısı!!:KK52::KK52: mahvoldum resmen.:KK43:

vayyyyyyyyyyyyyyy ne mutlu oldum şimdiiiiiii :KK9::KK9::KK9::KK9:
ayyy sorma sıpa sabah çok sancı çektirdi bana..aman o sağlıklı olsunda ben çekerim acıyı
sen keseni gördün mü canım..
çok geçmiş olsun ne yapılabilir hiç baktınmı int.yada dr.na sor bi .çok fena diş ağrısı

hay allahım yaaa biz her gittiğimizde görüyoruz yetmiyor. hala sağlıklı mı nasıl diye düşünüp duruyoruz. cinsiyete gelince nasıl sabredicem diye düşünüyorum. :KK1: allah yardımcın olsunnnnn :KK49:

Âmin bende öyle gözü kapalı ilerliyorum Türkiye'de olsam bende sizin gibi sürekli giderdim

Neyse hayırlısı olur inşallah

vayyyyyyyyyyyyyyy ne mutlu oldum şimdiiiiiii :KK9::KK9::KK9::KK9:
ayyy sorma sıpa sabah çok sancı çektirdi bana..aman o sağlıklı olsunda ben çekerim acıyı
sen keseni gördün mü canım..
çok geçmiş olsun ne yapılabilir hiç baktınmı int.yada dr.na sor bi .çok fena diş ağrısı

Ben henüz dr. gidemedim yarın gideceğim inşallah. Kasıklarım ağrıdığında babamız elini karnımın üzerine koyuyor ve ağrı hafifliyor. psikolojik büyük ihtimalle ama işe yarıyor haberin olsun. ee herşeyi anneler çekecek diye bir şey yok, babalar da alışsın şimdiden :KK66:

Yarın olsa da şu pıt pıtları duymaya gitsem... Duysam... Rahatlasam.....

Hiç dr a gitmek için bu kadar can attığımı hatırlamıyorummm :KK52::KK52:

kesinlikle tost ii geliyor eet canım , buarada annemden öğrendiğim kadarıyla peygamber efendimiz hamile kadınların ayva,hurma ve kavun yemelerinin iyi olacağını söylemiş. ben ayva bulamadım bikaç yere baktım sora buldum çok şükür :KK16: inşallah hepimiz sağlıklı kolay bi hamilelik geçiririzzzzz :KK31:

evet ayva yerken yanaklarına bastır bebişin gamzeli olsun öyle derler tutar mı bilmiyorum :KK1:

merhabalar..bende aralık annesi olacağım nasip olursa..2. hamileliğim..3 yaşında oğlum var..inşallah sağlıklı kolay hamilelik geçiririz. ilk biraz zor olmuştu benim..

Ben henüz dr. gidemedim yarın gideceğim inşallah. Kasıklarım ağrıdığında babamız elini karnımın üzerine koyuyor ve ağrı hafifliyor. psikolojik büyük ihtimalle ama işe yarıyor haberin olsun. ee herşeyi anneler çekecek diye bir şey yok, babalar da alışsın şimdiden :KK66:

bende kan tahlili için gittim muayene olmadım kısmetse bende yrın gidicem dr.:KK34::KK34:
aaaaaaaa deneyelim o halde mutlaka etkisi vardır..babamız çekicek yahuuu zaten ben 9 ay ne yapcam diyip duruyo bazen gergin oluyorum da :KK1::KK1:

Kızlarrr,anne adayları yarın sabah ilk randevuma gidiyorum dua edin ne olur herşey yolunda gitsinn :KK16::KK16::KK16:

bende kan tahlili için gittim muayene olmadım kısmetse bende yrın gidicem dr.:KK34::KK34:
aaaaaaaa deneyelim o halde mutlaka etkisi vardır..babamız çekicek yahuuu zaten ben 9 ay ne yapcam diyip duruyo bazen gergin oluyorum da :KK1::KK1:

:21::21: Çeksinler boşver. Senin de ilk bebeğin mi?

bence hemen dişçiye git... diş problemin varsa bebiş bundan çok etkilenirmiş... olaki iltihaplanmıştır diş kökün bence hemen önlem al...

benimde geçenlerde dolgumun ucu kırıldı bir panik oldum ki anlatamam şimdi çok dikkat ediyorum yerken gerisi de kırılacak dişçiye gidicem tedavi diyecek diye ödüm kopuyor

X