2014 Aralık Anneleri

Hosbulduk canım sagol ınsallah hepımızın bebıslerı hayırlı olur rabbım saglıkla hayırlısı ıle kucaklarımıza almayı nasıp etsın ınsallahh

kaybını okudum canım çok üzüldüm Allahım sabır versin diğer yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah.

Seninle ayni durumdayiz allahtan bugün işim yok koydum başımı masaya uyukluyorum masa altindan midemi bastirsin diye habire tuzlu erik yiyorum, bu gidisle tuz tavan yapip tansiyon yapacak bende yada odem

geçmiş olsun canım. Allah korusun olmaz inşallah tansiyon ödem vs. geçici bir durum sonuçta. 8 haftalık olduk bak 3-4 hafta kaldı inşallah. inşallah kızındaki gibi 7 ay sürmez bu sefer.. erik canım istiyor ama mideme gaz ya da ekşime yapar korkusundan yiyemiyorum. elma bile midemi ekşitiyor ilkinde bu derece olmamıştı sanırım hatırlamıyorum

ben bugün acayip üşüyorum kızlar elektrik sobası yaktım

Seninle ayni durumdayiz allahtan bugün işim yok koydum başımı masaya uyukluyorum masa altindan midemi bastirsin diye habire tuzlu erik yiyorum, bu gidisle tuz tavan yapip tansiyon yapacak bende yada odem

Tuz Kullanımı

Yıllar boyu anne adaylarına hekimler tarafından tuzsuz diyet önerilmiştir. Bunun altında yatan düşünce de preeklampsi gelişiminde vücutta tuz ve su tutulmasının birincil mekanizma olduğu, tuz alımı durdurulduğunda bu normaldışı durumun gelişmeyeceği varsayımıydı. Günümüzde bu uygulama artık kabul görmemektedir.

Gebelikte vücutta sıvı tutulması gebeliğin normal seyrinin bir parçasıdır ve bu sürecin kesintiye uğraması sakıncalıdır.

Preeklampside ani kilo alımı ve sıvı tutulması tuz alımıyla ilgili değildir. Bu yüzden anne adaylarının yemeklerine yeterince tuz katmalarında bir sakınca yoktur.

Preeklampsi gelişimini engellemek için önceleri anne adaylarına hekimler tarafından diüretik (idrar söktürücü) ilaçlar neredeyse rutin olarak verilmekteydi. Ancak bu ilaçlar da sıvı ve elektrolit dengesini bozduklarından gelişmesi muhtemel problemleri önlemek bir yana, tümüyle normal seyreden bir gebelikte bile sıvı-elektrolit dengesizlikleri oluşmasına neden olabilirler.

Anne adaylarının gebelikte artmış iyot ihtiyacını karşılamak amacıyla iyotlu tuz kullanmaları önerilir..

aşırı olmamak kaydıyla tuzun zararı yokmuş iyotlu tuz hatta himalaya tuzu bulursan onunla ye eriklerini :)

Ya olamaz tabi ama aklım almıyor bir türlü ne alaka diye. Dünyanın dört bir tarafında aç ser sefil kadınlar, yedikleri bizden tamamen farklı topluluklar kabileler var. Bunları tamamen bir kenara atalım, avrupada binlerce kadın bu söylentilerden bi haber yaşıyorlar. Bir çok kadın, herhangi bir yerde gördüğü meyveyi kopartıp yiyiyor. Şimdik bu insanların hepsinde lekeler mi oluşuyor. Bunun bilimsel tek bir açıklaması olabilir bence o da psikolojik olması. Yani ona inanırsan öyle olur gibime geliyor. Yine de sizlerin de görüşlerinizi almak istedim. Başa düşünceleri de olan varda lütfen yazsın. Sevgiler..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Umarım sürmez ama bu isler biraz ırsi herhalde benim annemde bizde surekli 9 ay boyu ca cekmis bulantiyi, tuzsuz bisey yiyemiyorum inanirmisin hicbirsey bulamasam tuz yiyorum agzımın icindeki o tat beni olduruyo yoksa, mide yanmadi bendede oluyo ama erik de sıkıntı yok daha ck mayali seylerde yanma oluyor. Bizim isyerinde 15 nisan itibari ile kalorifer yanmadigi icin ben butun gun ısıtıcı yakiyorum malesef

Merhaba benıde eklermısınız nıck meryemsare yas 26 3.gebelık sat 20 mart tahmını dogum tarıhı 27 aralık

Sagol cnm verdigin bilgi icin esime aldiriyim aksam himalaya tuzunu

Yasadıgım sehır bursa

Merhaba benıde eklermısınız nıck meryemsare yas 26 3.gebelık sat 20 mart tahmını dogum tarıhı 27 aralık

Not aliyorum cnm yeni katilanlarda var aramiza onlarda yazsinlar bilgilerini aksama dogru guncelliycem tabloyu

Son düzenleme:
Not aliyorum cnm yeni katilanlarda var aramiza onlarda yazsinlar bilgilerini aksama dogru guncelliycem tabloyu
Merbaba grup yöneticisi sizsiniz herhalde. Ben de katilmak istiyorum. yasim 26, adanadayim, 2 dogum yaptim, bu 4. hamileliğim, bir tane kizim var. Biraz karisik ama, durum bu :) su an hesapllamama gore 5+3 günlük hamileyim. sat : 14 mart

Merbaba grup yöneticisi sizsiniz herhalde. Ben de katilmak istiyorum. yasim 26, adanadayim, 2 dogum yaptim, bu 4. hamileliğim, bir tane kizim var. Biraz karisik ama, durum bu :) su an hesapllamama gore 5+3 günlük hamileyim. sat : 14 mart

Hayırlı olsun :)

Ben bugun cok ilginc bir ruya gordum. Coook guzel, pembis suratli bir kiz cocugu dogurmusum. Ama nasil dogurdugumu falan hic hatirlamiyorum. Sanki bebegi dogurup bir kac haftaligina bir yerlerde kalmisim gibi. Bebegi goruyorum, benim bebegim olduguna inanamiyorum, cok yabanci geliyor. Annem ben dogurttum torunumu diyor. Ama evi dolasinca her yerde bebek kakasi goruyorum. Neden cocugun altini baglamadiniz diyorum. Bez bitmisti alamadik gbi bir sey soyluyor ablam ve ben o pislikleri camasir suyuyla temiziyorum her yeri. Boyle ilginc bir ruyaydi. Hayirlara gitsin insallah

Selam arkadaşlarrrrr
en son adet tarihim 16 mart .yaş 30 takvimle kan tathlili arasında biraz farkımız var..
5 haftalık gözüksede 3-4 haftalıkmış daha pıtırcığım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…