2014 Aralık Anneleri

Gunaydin.benimde kasiklarim cok agriyor.ilk cocugumda daha cok agridigini hatrliyorm ve hafta da bir kullandigim ignem vardi progestan tarzinda.bu gebeligimde daha dr ye gitmedim.yarin bi baska dr gidip haftaya kendi dr me gidicem nasipsr. Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin ins.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim ben tüp bebek yaptirdim biraz endisem ondan sanirim...tüp bebek bolumundekiler haftaya ptesi gebe poliklinigine muayene olmamı söyledi kesenin daha erken goruncegini bilsem erkenden gidip ogrencem...anladimki tüp bebegin her donemi stresmis

Anladim canim Allah yardimcin olsun beklemek zor

Prof. Dr. Mocan, anne adaylarına hem kendi hem de bebeklerinin sağlığını koruyacak şu önerilerde bulundu: ''Portakal suyundaki fruktoz direk bebeğe geçebilir bu da bebeğin kilolu doğmasına sebep olabilir, şeker hastalığına yol açabilir. Portakal yerine günde 1 porsiyon elma, armut (1adet) gibi diğer meyvelerden yenmeli.''
Kizlar DİKKAT

kızlar kalp atışını duymaya gidenler özellikle sorum size doktorunuz o gün sizden hangi tahlilleri istedi ? özel hastane olduğu için doktor bana söylemedi tahlillerin isimlerini ben de gidip devlette yaptırmak istiyorum.

Benim de bugun itibariyle 6+5 oldu canım aynı gidiyoruz senle :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Slm sinem bende yeni hamileyim ama hoc bisey hissetmiyorum,5 haftalik faln benimki, arada belim agriyor o kadar normalmi sen neler yasiuorsun

Tsh.anti CMV İgG.rubella.toxoplazma testlerini istems benden dr ilk cocugumda.yarin bende devlette bunlari yaptirip ozeldeki drme goturecegm

İlk cocugumda ne kadar test ne kadar ultrason goruntusu vs varsa saklamistim simdi tarihe gore bakiyirum ii oluyor

Son düzenleme:
Slm sinem bende yeni hamileyim ama hoc bisey hissetmiyorum,5 haftalik faln benimki, arada belim agriyor o kadar normalmi sen neler yasiuorsun

Merhaba canım herkesin hamileliği farklı geçiyo genellikle annenin nasılsa kızın da öyle oluyomuş kimi kadın 9 ay boyunca ne ağrı ne bulantı hiçbişi çekmiyo hatta hamile olduklarını bile belirti olmadığı için geç farkediyo kimisi de sürekli bulantı çekiyo gayet normal yani sıkıntı etme bunu sakın kendine.
Ben 7. haftadayım Benim durumum şöyle halsizliğim var yorgun hissediyorum kendimi bulantım var kusmam yok şimdilik ama öğürüyorum sadece bişi yiyemiyorum doğru düzgün demir vitamin eksikliğim de var ama bnm ondan bu kadar halsizliğim
Sen sıkıntı etme sakın kendine bebeğin iyiyse sn iyiysen illa miden bulancak fln diye bişi yok hatta böyle olman çok daha iyi bnce :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Saymaya son adetinden başla :) 5 haftalık bebek 1 mm oluyor benimki 1.5 mm idi :) ekranı iyice büyütünce gördük noktayı yoksa zor gözüküyor :)

canım bnm hcgm adet tarihimden iki gün gectikden sonra yukseldi 3 haftalık oldugu kesin yani yeni dorduncu haftaya girdik benmki mercimek büyüklügünde falan var masaallah amaa doktor o halde az gelişmiş dedi kafam karıstı son adet tarihime göre 5 haftalık olması lazım kii doktorumda prof yanılma payı oldugunu sanmıorumm kii ins yanılmıstrda bu sefer buyumus olarak görürüz( ins ikimiz içinde hayır olsunn rabbim kucagımıza almayı nasip eylesinn.. ne zaman gideceksn kntrole? beni 28 ne cagırdı gelisatını kontrol etmem lazım dedi

bu sabah itibariyle butun yediklerimi cikardim bu kadar erken normal degil ama hadi hayirlisi insallah uzun surmez

merhabalar bende yeni hamisim alti yillik hasretten sonra inci tanem geldi. 6 +2 yim biraz gec dollenme olmus sata gore sekiz haftalik olacaktim. ben keseyi ve kalbi karindan ultrasonla gordum on gun sonra kontrol um var. nazar nazar nazar: yalniz drum bana sadece folbiol verdi onuda uc aydir.aliyorum zaten baska bisey vermedi.vitamin falan vermesi gerekmezmi kizlar siz vitamin aliyomusunuz ben de dun her yedigimi cikardim herseye raziyim bebegom saglikla gelsinde. sizlerin ve tum bebek bekleyenlerin allahim yardimcisi olsun kucagimiza almayi buyutmeyi nasip etsin aminnn

canım ben doktora sordum ama üç aydan önce verilmez dedi bana da sadece folik verdi çünkü şuan bebek bizim yediklerimizde beslenmiyor depolarımızı boşaltıyor o açıdan daha erken diye düşünüyorum

Ben de 25 inde gidicem kalp atışı için inşallah

Canım seni diğer topicten hatırlıyorum öncelikle hayırlı olsun :) ben de progestan fitil kullanıyorum ve karnım davul gibi şiş.. gazdan patlamak üzereyim üstelik benim gaz giderici ilaçlarım vardı onlar da yasak.. yapacak hiçbirşey yok ( çok hareket edemediğimiz için o gazlar bizde kramp yapıyor ( ben kıyafetlerimin belini falan kapatamıyorum çok kötü

Hangi topicten canim klomen asilama tuptenmi :)
Aynen bende oyleyim zaten gobegim vardi simdi maşallah uç aylik gibi sistim su kalp atisini falan duyup hamile pantolonu almam lazım

merhabalr ben de aralık annesi olcam inş.sat 23 şubat.en son doktora gittiğimizde 6 hafta 6 günlük dedi.kalp atışı aldık dakikada 80 di.önümüzdeki günlerde bu 150-200 arasını bulur dedi

su gaz problemi bendede var pantolon baktim ama hamile pantolonlari su an cuval gibi duruyo beli lastikli pantolonlar esofman gibi isyerinde giyemiyorum.
havalar birazdaha isinsa elbise giywcegim ferah ferah

Sent from my GT-I8160 using Kadınlar Kulübü mobile app

Ben lcwnin lastikli pantalonunu almistim gobusumden dolayı onla rahat ediyordum simdi o bile rahatsiz ediyor....bende bol bol elbise alicam inşallah eskiden beri hayalimdir elbise giymek koca göbeğinden hamile gibi durdugum için giyemiyodum ohhhh simdi rahat rahat giyecem :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…