2014 Aralık Anneleri

evet kardeşcanlarım doktordan geldim gittik sıra beklemedik tamam girdik o zamana kadar güzeldi
içeri girdim hemen geç geç arkaya neyse zar zor üstümü toparlayıp uzandım adam tam 5 sn baktı ve ne dedi biliyor musunuz ?
hamilesinnnnnn inanmıyorum diye çığlık atsaydım keşke sonra da kalkıp gitti hayretler içinde evin yolunu tuttuk çocumuu görmeden eve geldim hala adapte olamadım nasıl yani diye rabbim maddi durumu olmayan insanlara sabır nasip eylesin devlet mi illallah :KK43:

onlar da çay kesmek veya çay kırmak diyorlar, ben de bilmediğimden işte onlar ne derse öyle diyorum :) sen rizeli misin? karadenize bayılırım ben, rizeye de gitmiştik ayderde kalmıştık, çoook harika oralar :)

Bende burda duydum canim.benim esim rizeli bende evlenince buraya yerlestim ic anadolu kiziyim ben :KK70:.aydere bizde piknik icin gideriz genelde.nisanliyken kar yagdiginda kalmistik esimle cok guzel bende cok seviyorum.

evet kardeşcanlarım doktordan geldim gittik sıra beklemedik tamam girdik o zamana kadar güzeldi
içeri girdim hemen geç geç arkaya neyse zar zor üstümü toparlayıp uzandım adam tam 5 sn baktı ve ne dedi biliyor musunuz ?
hamilesinnnnnn inanmıyorum diye çığlık atsaydım keşke sonra da kalkıp gitti hayretler içinde evin yolunu tuttuk çocumuu görmeden eve geldim hala adapte olamadım nasıl yani diye rabbim maddi durumu olmayan insanlara sabır nasip eylesin devlet mi illallah :KK43:

şokdayım şu an.. ne sevinmişsindir bu haberi alınca bilmion ya hamile olduğunu ne saçma yaa hamile olduğunu orda öğrenmiş olsan bile insan gösterir şu kadar derdi :KK52:, bizde anlamış olduk gitmeden devlete yaşanacak durumları:KK20:

Hey Allah'ım yaaaa!!! inanmıyorum ikinci adet geçikmem bu deseydin adama kapak olurdu:)) dün dedim ya canım hakikaten devletde çok zor....mecburiyetten gidenlere Allah sabır versin...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

amin canım :KK43:
devletin öyle bir dezavantajı var işte, çünkü doktorlar günde 60-70 hastan bakıyorlar en az ama özeldeki doktorlar en fazla 20 hasta. ve o yüzden seninle ilgilenebiliyorlar, güler yüzle karşılıyorlar. ben de önce yakınımdaki bir devlet hast polikliniğine gittim birkaç defa ama dediğin gibi soru sormana bile fırsat olmuyor çoğu zaman ama şimdi özelde doktor neredeyse yarım saat benimle ilgileniyor. senin zaten başka doktorun vardı değil mi?

DEvlette gerçekten çok zor ama doktoruna denk gelememişsin canım. Gerçekten bazı doktorlar çok iyi oluyor onlar gayet güzel anlatıyorlar. Tabiki yine de özeldeki gibi değil. 10 dk falan anca anlatır. Ama çoğu evet dediğin gibi gerçekten. Benim arkadaşımda hamile benden 5 hafta önce. Özele gücü yetmiyor. Devlete gidiyor. Cinsiyetini öğrenme zamanı geldi. Yazık kız sorsam terslerler belki diye sormadım. Sırf cinsiyet için özele gidip bir kereye mahsus muayne oldu. O kadar tırsmış devlet doktorlarından. Allah sabır versin gerçekten gücü yetmeyenlere.

şokdayım şu an.. ne sevinmişsindir bu haberi alınca bilmion ya hamile olduğunu ne saçma yaa hamile olduğunu orda öğrenmiş olsan bile insan gösterir şu kadar derdi :KK52:, bizde anlamış olduk gitmeden devlete yaşanacak durumları:KK20:

Öok şaşkınım hala kendime gelemedim eşimi almadı içeri zaten ben bile görmedim ne diyeceğimi bilmiyorum

Ya Settar

:KK47: yok artık.:KK53: dr. bari şu kadarlık,sağlıklı görünüyor gibi insanı bilgilendirmesi gerekir. özellikle hamile bi kadını.

DEvlette gerçekten çok zor ama doktoruna denk gelememişsin canım. Gerçekten bazı doktorlar çok iyi oluyor onlar gayet güzel anlatıyorlar. Tabiki yine de özeldeki gibi değil. 10 dk falan anca anlatır. Ama çoğu evet dediğin gibi gerçekten. Benim arkadaşımda hamile benden 5 hafta önce. Özele gücü yetmiyor. Devlete gidiyor. Cinsiyetini öğrenme zamanı geldi. Yazık kız sorsam terslerler belki diye sormadım. Sırf cinsiyet için özele gidip bir kereye mahsus muayne oldu. O kadar tırsmış devlet doktorlarından. Allah sabır versin gerçekten gücü yetmeyenlere.

Kendime üzülmedim hemen aklıma oraya gitmek zorunda olanlar geldi ağlayamadım da tıkandım resmen :-(

Ya Settar

mustela kullanıom bende :KK52:
çıkan sonuç diğerlerindende alıcam :KK53: herkes bişiy yazmış aklımda kalmasın :KK1:
Vaseline 15 tlymis alicam bende nemlendirici niyetine surerim bol bol.sabahlarida lierac surerim miss
Kızlar ben bu lieracı doktoruma sordum ilk 12 hafta önermiyorum dedi:what::what:

Dogru canim benim 12 haftam bitti zaten :KK66:

:KK70: Koptum yaaa.senki cevap veremedin sasirdim.evet gununude soyleyeyimmi deseydin keske.ben sana onun icinmi geldim deseydin.yerin dibine soksaydin o doktoru.devlet bile olsa insanlara hakettigi gibi davranilmali bence maddi durumu olmayan kadinin hakki yokmu yabrusunu gormeye.cok kizdim.simdi:mad:

Öok şaşkınım hala kendime gelemedim eşimi almadı içeri zaten ben bile görmedim ne diyeceğimi bilmiyorum

Ya Settar

Normalde almıyorlar ben ilk gebeliğimi öğrendiğimde kendi doktoruma gitmiştim. Keseyi gördük Kalp atışı için acele etme 1 ay sonra gel dedi. Ben dayanamadım devletten randevu alıp gittim. Doktora sordum annemde gelebilir mi diye ilk bebeğimiz merak ediyoruz falan diye. Eşim işteydi o zaman. Tamam kimseye çaktırmadan girsin demişti. Adam gibi doktoru denk getirmek önemli. Benim şu anda gittiğim doktorda devlet Kadın doğum hastenesinde yıllarca çalıştı özel muaynanesini kapatıp özel hastaneye yeni geçti. Devletteykende buna gidiyordum. Yine çok ilgileniyordu. Muaynanesine gitsende gitmesende. İnsanın yapısı ile alakalı bazı şeylerde aslında. Gerçi neticede özel gibisi yok ...

Ahaha şaka gibi..Yok cnm hepsi öyle değil sen ii bi dr a denk gelmemişsin..Şikayetçi olsaydın ya da tersleseydin keşke.

yazının ilk başını okuyunca öldüm gülmekten sonunu okuyuncada çok haklısın cnm allah herkesin yardımcısı olsun. özelde naz naz ölücez bebeğimizi göstermek için drlerde ne kadar caba sarfediyor uzun uzun göstermeye çalışıyor bize.

amin canım :KK43:
devletin öyle bir dezavantajı var işte, çünkü doktorlar günde 60-70 hastan bakıyorlar en az ama özeldeki doktorlar en fazla 20 hasta. ve o yüzden seninle ilgilenebiliyorlar, güler yüzle karşılıyorlar. ben de önce yakınımdaki bir devlet hast polikliniğine gittim birkaç defa ama dediğin gibi soru sormana bile fırsat olmuyor çoğu zaman ama şimdi özelde doktor neredeyse yarım saat benimle ilgileniyor. senin zaten başka doktorun vardı değil mi?

Canım özele gittiğim doktorum burda çok popüler kadının başı da kalabalık onunla da maksimum 10 dk bahtsızım ben doktordan yana

Ya Settar

Ya Settar

heehh eş neden içeri alınmıyo ya nasıl bi mantık, adı üzerinde eşi...özele demekk şükretmek gerek

İçerde bir hasta varken başka hastada alıyorlar genelde. Özelde ki saygı yok ki. O yüzden erkeklerde hem kalabalık yapmasın hemde diğer bayan daha toparlanamadı ise falan görmesin diye heralde. Ordan bakınca da haklı oluyor. elin adamı beni niye görsün :)
Devlet hastaneleri seri üretim gibi hasta bakıyor ve o hastalar hiç bitmiyor yaa.
Gerçekten oralara gitmek zorunda olanlara Allah sabır versin. Yeni oluşmaya başlayan bebişinin her bişeyini merak ediyon koca ay bekliyosun göreceksin diye shimarik'a olduğu gibi görmeden dönmek çok kötü ya.

Canım özele gittiğim doktorum burda çok popüler kadının başı da kalabalık onunla da maksimum 10 dk bahtsızım ben doktordan yana

Ya Settar

Bende ozele gidiyorum hastane oyle yogun oluyorki devlet hastanesi gibi bende 10dk da cikiyorum bide doktor cok tutulmus yigun oluyor. Ben sormam gerekenleri soruyorum ama daha cok ilgilnsin isterim.

:KK47: yok artık.:KK53: dr. bari şu kadarlık,sağlıklı görünüyor gibi insanı bilgilendirmesi gerekir. özellikle hamile bi kadını.

Hamile olduğumu öğrenmek beni o kadar mutlu etti ki hehehe son 47 gündür bilsemde :p

Ya Settar

Hey Allah'ım yaaaa!!! inanmıyorum ikinci adet geçikmem bu deseydin adama kapak olurdu:)) dün dedim ya canım hakikaten devletde çok zor....mecburiyetten gidenlere Allah sabır versin...

Ayy size yazdım ya içim ferahladı dolmuşum resmen

Ya Settar

X