2014 Aralık Anneleri

Günaydın kızlar :) "Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı" konusunda biri paylaşmış. Aynen size aktarayım :)

"Doktor bir arkadaşım kendi hamileliği için (kendisi doğuma yaklaştı) hocalarla hatta hocaların hocalarıyla görüşerek aşağıdaki tavsiyerleri almış, bana da iletti (ben de 17. haftadayım);
1- Sabahları Lierac çatlak önleyici
2- Akşamları johnson's baby (cansın bebe) veya badem,fındık,kakao,kayısı yağlarının karışımı
3 ile 5. ay arası sadece duştan sonra lierac sürmemi, 5. aydan itibaren yukarıdaki şekilde uygulamamı söyledi. (karın, kalca, göğüs çevresi (ucuna sürülmemeli), basen bölgelerine).
Ayrıca, Güneş kremi olarak Neutrogena 15 faktör yağsız güneş kremi kullanmamı önerdi. (Hem güneş lekelerinin önlenmesi, hem cildin korunması ve nemlenmesi, hem de cildin yaşlanmaması için)
32. haftadan sonra sebamed'in meme ucu kremi.
Bu bilgileri paylaşmak istedim, inşallah doğumdan sonra çatlaklar bize hatıra kalmaz."

Suan sanki sevgilimde bulusmaya gidiyrm hazrlanırken bile sanki oda beni görecek gibi ne giysemki diye düşündüğümü farkettim:KK66: ne heycanlı tatlı bi duygu bu Allahım herkese yaşatsın..

13.hafta

Onlar bizim tek aşkımız olacak :)

Çok komik ya :KK9::KK9::KK9:

meraba arkadaşlar.dün kontrolüm vardı.ikili testimizi olduk ve cinsiyet tahminimizi öğrendik.veeeee topiğimiğimize bir kızçe daha gelecek inşallah.kesin değil tabi daha.
ikili testi yüksek risk çıkan bi arkadaşımız vardı.canım arkadaşların da dediği gibi benim de çok duyduğum tanıdığım var ikili testi yüksek risk çıkıp sağlıklı bebişleri olan.içini ferah tutmaya çalış canım.Allahın izniyle sağlıkla alırsın inşallah kucağına.

Bir kız daha. Hadi hayırlı olsun o zaman.

kızlarr bugün şişli etfalde ikili test yaptırdım sonucumu 3 haziranda alıp doğru kendi doktoruma gideceğimm
inşallah hersey yolunda gider vee cinsiyetini de öğrenirizz :KK31::KK31:

İnş allah sorunsuz test sonuçlarını duyururuz burda.

tesekkurler :p

bende bi kactir bebek yagi suruyorum.en kisa zamanda lierac alicam nette 200 ml 85 tlydi gunde 2 defami suruyosun canim.benim gobekte buyuk olacak zaten catlamaya musaitim korkuyorum.

Bende oyle dusunuyorum canim rengarenk giydircem.

Mustella ne kadar canim uzun surecte kullanan varmi acaba ben.lierac alicam ama pahali birazda.sendemi gunde 2 defa kullaniyosun canim.

Cay kirmakmi :d
senin esin rizelimi canim?

Tesekkurler tatlimmmm

lierac 120 tl falan galiba mustelayı 75e falan aldım günce birkere sürüyorum 2 sürende varmış ama havalar sıcak şuanda akşam evde sürmekte fayda var yoksa işyerinde vıcık vıcık oluyor insan evde rahat rahat giyinilince rahatsız olmuyorsun

Lierac alıcam bende canım benim çevremdekilerde hep ondan memnun:) kuzenim mustelayla çatır çatır çatladı inanın:KK43: tabi vücut tipi diyolar ama cok kötü bi görüntü hic olmasın inşallah:KK43: hele bide beyaza dönene kadar kırmızı kırmızı kalması cok fena... Hiç bi anne çatlamasın😜 :KK70:

13.hafta
Amin canim.banada doktorum lierac dedi bende lierac alayim bari
benim annem ablam harita. bende de ergenlikten kalma basenlerde kedi tırmığı gibi 3-4 beyaz çizgi olunca ilk gebeliğimde çok korktum. lierac aldım. bir tüp bana 4 gün yetti:))) karın, göğüs, kalça, baldırların iç kısımlarına, sabah-öğle-akşam sürüyordum. 4 günde 1 tüp ayda eder 7,5 tüp :)
bir arkadaşımın tavsiyesiyle vaseline kakao krem aldım. sürdüğümde cildimi lieractan daha nemli hissettim. gebeliğimin sonuna kadar kakao kremi kullandım ve bi milim çatlamadan doğurdum. ama sadece kreme bağlı değil. günde 3 litre su içtim. 3 dilim kepek ekmek dışında ekmek yemedim. pirinç bulgur patates kızartması hamurişi türü bebeğe faydasız şeyler yemedim. ve istisnasız her gün 1 saat yürüdüm. eve misafir de gelse yarım saat müsaade istedim, gidip yürüyüp geldim. anneme kvye gitsem spor ayakkabımı eşofmanı çantaya attım gittim orda da yürüdüm. tatilde eşim sabah uyurken kalktım 6da yürüdüm geldim vs vs. risk yoksa yürüyüş gerçekten çok rahatlatıcı tavsiye ederim.
Sendeki azmin yarisi bende olsa fistik gibi olurdum valla :KK70:
Bu arada yedim çikolata öncemi oldu:) bide dr ye girerkenmi atsam agzıma:KK70: iyi oynasında göstersin cinsiyetini diye:KK66:

13.hafta
Ben cikolata yiyemiyorum yaa.benim bebik hareket eder insallah cumartesi :KK43:
Eki Görüntüle 1135290 kızlar buda benim hamile kıyafetim:KK66:

13.hafta
Cok tatliii.ama uzerinde gorelimde gobekleri kiyaslayalim dimi:)
Trabzon hayatım :)
Olsun cok yakin burda cay kesmek yada cay bicmek deniyoda :)
Baska yerde cay olmadigina gore sorayim dedim :KK70:

Kizlar yataktan kalkamiyorum. Hep uyku modundayim. Hamilelikle alakali sanirim. Kafam hic kalkmiyor gozumu zor aciyorum :KK43: sizde durumlar nasil?

Suan sanki sevgilimde bulusmaya gidiyrm hazrlanırken bile sanki oda beni görecek gibi ne giysemki diye düşündüğümü farkettim:KK66: ne heycanlı tatlı bi duygu bu Allahım herkese yaşatsın..

13.hafta

:)) canim doktordan gelince yaz mutlaka bakalim cinsiyetini ogrenecek misin merak ettim :))

lierac 120 tl falan galiba mustelayı 75e falan aldım günce birkere sürüyorum 2 sürende varmış ama havalar sıcak şuanda akşam evde sürmekte fayda var yoksa işyerinde vıcık vıcık oluyor insan evde rahat rahat giyinilince rahatsız olmuyorsun

N11 de 200 ml 85 tl canim degismediyse tabi.ben calismiyorum nasilsa her sabah surerim.vaselin kakao yagidami alsak acaba aralarda surmek icin onun fiyatinada bakayim.bebek yagida surersem duslardan sonra faydasi olur insallah :\

benim annem ablam harita. bende de ergenlikten kalma basenlerde kedi tırmığı gibi 3-4 beyaz çizgi olunca ilk gebeliğimde çok korktum. lierac aldım. bir tüp bana 4 gün yetti:))) karın, göğüs, kalça, baldırların iç kısımlarına, sabah-öğle-akşam sürüyordum. 4 günde 1 tüp ayda eder 7,5 tüp :)
bir arkadaşımın tavsiyesiyle vaseline kakao krem aldım. sürdüğümde cildimi lieractan daha nemli hissettim. gebeliğimin sonuna kadar kakao kremi kullandım ve bi milim çatlamadan doğurdum. ama sadece kreme bağlı değil. günde 3 litre su içtim. 3 dilim kepek ekmek dışında ekmek yemedim. pirinç bulgur patates kızartması hamurişi türü bebeğe faydasız şeyler yemedim. ve istisnasız her gün 1 saat yürüdüm. eve misafir de gelse yarım saat müsaade istedim, gidip yürüyüp geldim. anneme kvye gitsem spor ayakkabımı eşofmanı çantaya attım gittim orda da yürüdüm. tatilde eşim sabah uyurken kalktım 6da yürüdüm geldim vs vs. risk yoksa yürüyüş gerçekten çok rahatlatıcı tavsiye ederim.
Bende vaseline in kakao kremini aldim lierac cok nemlendirmiyor gibi geldi. Sabahlari lierac gun icinde vaseline suruyorum insallah catlamam bende ama tabi su cok onemli o da bende yok

Olsun cok yakin burda cay kesmek yada cay bicmek deniyoda :)
Baska yerde cay olmadigina gore sorayim dedim :KK70:

onlar da çay kesmek veya çay kırmak diyorlar, ben de bilmediğimden işte onlar ne derse öyle diyorum :) sen rizeli misin? karadenize bayılırım ben, rizeye de gitmiştik ayderde kalmıştık, çoook harika oralar :)

Kizlar yataktan kalkamiyorum. Hep uyku modundayim. Hamilelikle alakali sanirim. Kafam hic kalkmiyor gozumu zor aciyorum :KK43: sizde durumlar nasil?

ben ilk birkaç gün yaşadım o durumu, bir de geçen hafta bir gün ve benimki tamamen mide bulantısı ilaçlarındanmış onu anladım. ilacı aldıktan yarım saat sonra bacaklarım tutmaz hale geliyordu ve sürekli uykum oluyordu. doktoruma söyledim o da dedi zaten o ilaçlar uyku ve halsizlik yapar diye. sen de kullanıyor musun öyle bir şey? bol su içmeye çalış canım, bulantın varsa çok zor biliyorum ama su vücudu kendine getiriyor.

ben ilk birkaç gün yaşadım o durumu, bir de geçen hafta bir gün ve benimki tamamen mide bulantısı ilaçlarındanmış onu anladım. ilacı aldıktan yarım saat sonra bacaklarım tutmaz hale geliyordu ve sürekli uykum oluyordu. doktoruma söyledim o da dedi zaten o ilaçlar uyku ve halsizlik yapar diye. sen de kullanıyor musun öyle bir şey? bol su içmeye çalış canım, bulantın varsa çok zor biliyorum ama su vücudu kendine getiriyor.

Benimde ilk baslarda oluyordu gene basladi o durum esimi ise yollafiktan sonra uyumuodum bugun yattim yeni kalktim daha. Bulnti ilaci iciyorum bide elevite basladim omu yapiyor anlamafim. Bulantiyi bastan beri iciyorum. Zofran ilacin adi.

benim de odunum var , bazen tam bi kütük oluyo ama bazen de kürdan oluyo :KK16::KK16: kütük haliyle bile aşığım ona:KK16::KK16::KK16::KK16: dün boş yere bağırdım bende bugün ona üzülüyorum.:26:

biz mi çok agresifiz adamlar mı bilemedim :KK43:

aynen giyecek bir şey bulamıyorum resmen, 3 makine çamaşır beni bekliyor. temizlikçi alayım diyorum ama o da ütü yapmayacak ki yine bana kalacak :) dediğin gibi canım bunlar gelip geçer, hep güllük gülistanlık omuyor yine de şükür halimize.

ya gece gök gürüldeyince uyandım, gök gürüldüyor korkuyorum dedim, sırtımı sıvazladı bir şey olmaz dedi ve dönüp yattı. güler misin ağlar mısın :KK53:

beni işe bıraktıktan sonra hemen aradı gittin mi diye, zaten binaya girdiğimi görüyor yani gelmemem mümkün değil :) ama farkında işte kırıldığımın. onu da anlıyorum çok yoruluyor ama ben de çalışıyorum yani bir farkımız yok ki. biz can taşıyoruz azıcık saygı azıcık anlayış ya hu :KK16:

çok doğru söylüyorsun canım ama üst üste gelince bunaldım :KK43: bir de kayınvalidem geliyor haftasonu ve evim toplu olsun istiyorum. gerçi dağınık bıraksam da bu kız iş yapamıyor yazık günah deyip bütün işlerimi yapıverse daha güzel olur ama olmuyor işte yapamıyorsun öyle :)

sıvazlaması da iyi kujum :)

aşağıdaysa in kız hemen:) benimde karşımda. okadar çok şey alıyorumki ordan insanlar artık aa bunu nerden aldın die sormuyolarda,bunuda mı a101 den aldın die soruyorlar:KK1:

ben yeni evlendiğimizde neler aldım yaa şimdi çok takip etmiyorum o zaman sabah uyanıp gidiyordum :)

N11 de 200 ml 85 tl canim degismediyse tabi.ben calismiyorum nasilsa her sabah surerim.vaselin kakao yagidami alsak acaba aralarda surmek icin onun fiyatinada bakayim.bebek yagida surersem duslardan sonra faydasi olur insallah :\

mustela kullanıom bende :KK52:
çıkan sonuç diğerlerindende alıcam :KK53: herkes bişiy yazmış aklımda kalmasın :KK1:

Kızlar ben bu lieracı doktoruma sordum ilk 12 hafta önermiyorum dedi:what::what:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X