2014 Aralık Anneleri

gerçekdenmi ben figen hanıma gidiyrm ...bilmiyrm bunlar kafalarına göremi fiyat veriyor anlamadm...
benden 425 tl istediler hatta çok şaşırdm emnmisinz diye sordm çokmuş dedm.. böyle dedi...

Bilmiyorum can im ama bana 250 bile çok geldi ben de ikili testi yunus emre de yaptiracagim orda 185 dediler.hastaneden de doktorumdan da çok memnunum 2 sene önce kizimi da orda doğurdum ama bu sene fiyatlar çok uçuk

geçmiş olsun canım ama hiç bir şey yiyemiyorsan halden düşersin, serum aldın mı hiç :KK43:

gecen haftalarda cok aldım artık gitmiyorum bıktım hastanedende..5 kilo verdim 5 haftada...bakalım bitmezse bulantı dahada vercem heralde:KK43:((
gece uykularım da yok bulantı yüzünden..gündüz günler uzun yat yat geçmiyor..bir geçse sadaka vercem inş..bu arada ikimizde 19 aralıkta doğurcak görünüyoruz:) senin ilk ti galiba ..benim ikinci bebek..ilki kız 3 yasında

ayyyyy kızlaaar bebeğime kitap aldımmmm çok heycanlandım mutlu oldum çok:KK52:

baya araştırdıktan sonra ''Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler'' ve ''mahallenin en mutlu bebeği'' ni satın aldım gelir gelmez okumaya başlamalıyımmmm :KK68:
inşallah içindeki bilgileri kullanmayı nasip eder Rabbim:KK16::KK16:

gecen haftalarda cok aldım artık gitmiyorum bıktım hastanedende..5 kilo verdim 5 haftada...bakalım bitmezse bulantı dahada vercem heralde:KK43:((
gece uykularım da yok bulantı yüzünden..gündüz günler uzun yat yat geçmiyor..bir geçse sadaka vercem inş..bu arada ikimizde 19 aralıkta doğurcak görünüyoruz:) senin ilk ti galiba ..benim ikinci bebek..ilki kız 3 yasında

canım Allah sabır,güç versin...ben gümde 1-2 defa çıkartıyorum o bile mahvediyor beni :KK43: sabırla geçmesini beklyiroum:KK25: senn ikinci gebeliğinm,iş bu canım ilki de mi aynı böyle ağır mıydı???

Bilmiyorum can im ama bana 250 bile çok geldi ben de ikili testi yunus emre de yaptiracagim orda 185 dediler.hastaneden de doktorumdan da çok memnunum 2 sene önce kizimi da orda doğurdum ama bu sene fiyatlar çok uçuk

şimdi telle tekrar arayıp sorucm fiyatı .. doğm fiyatlarıda çok uçuk benm arkadşm geçen yıl doğm yapmış o tavsiye etti ama soylediği fiyatlarn 2 katı şu anda hepsi...

canım merhaba üsküdar ı düşünürsen ben yunus emre ye gidiyorum doktorları gerçekten kaliteli ve fiyatları da uygun doğumlar 1000-1500 gibi ikili test 185 tl..[/QUOTE

hmm olablr orasıda drları nasıl hangısı ıyı

canım benimki nazife ergen micozkadıoğlu , daha önce kontrole ona gitmiştim rahim agzı yaram vardı yaklaşımlarını beğeniyorum o yüzden yine doğum için ona devam ediyorum bazı testleri devlette yaptırıyorum ama buarada kızlar asm lere gidiyor musunuz aile sağlığı merkezleri yani onlar da sizi takip etmek zorundalar sisteme gebeliğimiz otomatik düşüyormuş zaten bazı kan testlerimi orada yaptırdım eve de yakın oluyor genelde bi araştırın isterseniz..

Annelik hikayesi ...

1. Okudum ki: Doğduğunda mutlaka sadece anne sütü verilecek. Yoksa biberona alışabilir veya "emzik karıştırma sorunu" yaşayabilirmiş.
Yaşadım ki: Bebişin kilosu önemli miktarda azalır ve doktor formula ver derse, aynen formula takviyesini dayıyormuşuz.

2. Okudum ki: Sallayarak uyutmaya alıştırmamak lazımmış.
Yaşadım ki: İlk 3 ay bebişin uyuması için her yol mübahmış.

3. Okudum ki: Bebeğimizi memede veya biberonda uyutmamak lazımmış.
Yaşadım ki: Bebiş uyuyacaksa uyusunmuş, ister memede, ister biberonda, ister bacakta sallanırken...

4. Duydum ki: Aman her gak guk dediğinde bebeği kucağa almayın; kucağa alışırmış, şımarırmış.
Yaşadım ki: Kucağa alışma diye birşey yokmuş. bebişimizi bol bol kucaklayıp, sarılıp öpecekmişiz. Güven duygusunun gelişmesi için ağladığında cevap verecekmişiz. Sonra çombak zaten kucaktan kaçmak için solucan gibi kıvranacakmış.

5. Okudum ki: 6-7 aylıktan sonra gece beslemelerini kesecekmişiz.
Yaşadım ki: Bu lafi edenler yavrularımız gece uyanıp ağladığında mıçlarında pireler uçuşarak beşinci uykularını uyuyorlarmış. Biz ise gidip güzelce beslemeye devam ediyormuşuz.

6. Okudum ki: İlk dişler ortalama 6. ayda çıkarmış.
Yaşadım ki: İlk dişler 11. - 12. ayda da çıkabilirmiş.

7. Okudum ki: Bebeklere TV seyrettirilmemesi gerekirmiş.
Yaşadım ki: Yavruya yapılacak başka animasyon kalmadığında ve yavru sıkıntıdan sınır küpü olduğunda (az da olsa) TV imdadımıza yetişirmiş.

8. Okudum ki: 1 yaşını geçtiğinde biberonla süt/su vermeyi bırakmak gerekirmiş.
Yaşadım ki: Başka türlü süt içmeyi kabul etmiyorsa biberonla vermeye devam edilirmiş.

9. Duydum ki: Çocuklar 1 yaşından evvel tuvalete alıştırılabilirmiş. (Ya da: annem, ben, kardeşim vs)
Yaşadım ki: Yavru hazır olmadan hiçbirşeyi zorla yaptıramazmışsınız.

10. Düşündüm ki: Biyoloji bilgilerime dayanarak ailede çoğunluk sarışın ise ben de kabak kafalı bebish bekleyebilirim.
Yaşadım ki: Çocuğun kesinlikle sana benzemeyebilir hatta uzak atalarından birine bile çekebilirmiş.

11. Düşündüm ki: Sonsuza kadar yavruşumu emzireceğim.
Yaşadım ki: Sütüm tahminimden evvel azalabilirmiş, hatta kesilebilirmiş.

12. Düşündüm ki: Bunların hepsini ben tek başına yaparım. Kimseye ihtiyacım yok.
Yaşadım ki: Annem olmasa bu çocuk 2 aylık olmazmıs. Belki olurmuş ama o zaman ben böyle olmazmışım.

13. Duydum ki: Ooooo onların zamanında onlar yokmuş, bunlar yokmuş, annelik çok zormuş.
Yaşadım ki: Annelik hala zor.

mrb arkadaşlar bende aralık annesi olacağım inş :) Allah hepimize sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin :)

kuzucuğunu Allah bağışlasın canım, benim ilk olacak inşallah :KK16: 3 gün geriden gidiyormuşum ben aslında ama inş yine o tarihlerde olacak doğum :)

benim de bulantım var sürekli ama çıkarmıyorum her seferinde, sabah kusmaları dışında günde 1-2 defa çıkarıyorum. buna da şükür dedim seni duyunca, Allah yardımcın olsun :KK43: inşallah en kısa zamanda toparlanırsın, en azından yemek yiyebilecek duruma gelsen bile çok çok iyi olur. ilk bebişte de aynı mıydın bu arada?

benim eşim kaçıyor valla başka odaya, öyle zorlanırken sesini duymaya dayanamadım çok üzüldüm dese de ben inanmıyorum kıyameti koparıyorum ben kusarken sen nereye gidiyorsun diye :KK9:

Ben kusarken benimkide geliyo bazen oyle gormesini istemiyorum ama geliyor. Tam tersi olsa ben gidemem. Kusan birini gorunce bende baslarim cunku :))

şimdi aradm sordm tekrr 425 dedi ..dedim arkadşa 250 demişsnz sadece ultrason 250 kan tahlılı ile 425 dedi canm ... kan tahlılı de şart ikili de zaten biliyrsn... ben drmdan memnun olmasm haytta gitmem oraya ama işde

Kızlar bu gün ikili taramam vardı. Sat'a göre 13+2 yim. Ultrason kağıdınsa 12+5. Bu güne kadar ultrasonla hep uyumluydum. Niye böyle oldu ki. O anda farkına da varmadım. Şimdi farkediyorum. Bu gün CRL 62 mm Ama ayaklarda dahil (kıvrılmış ayaklarıda almış Allah'ım ya. Baş popoya baksana sen) NT : 2 çıktı. 3' e kadar normal kabul edildiği varsayılırsa iyiyiz çok şükür. Ellerini, kollarını hareket ettiriyordu. Merhaba demek istedi heralde. Birde oğlan gibi geldi bana dedi ama bana güvenme diye de ekledi. İkili tarama usg lerini doktorların kendisi çekmiyor ya ultrason uzmanları çekiyor. o yüzden heralde benzettim ama güvenme dedi :KK1::KK1: Kısmet bakalım.

Arkadaslar kusma koku geçen varsa ne kadar zamanda geçti yazar mısınız bize de umut olsun

Ya Settar

Kızlar bu gün ikili taramam vardı. Sat'a göre 13+2 yim. Ultrason kağıdınsa 12+5. Bu güne kadar ultrasonla hep uyumluydum. Niye böyle oldu ki. O anda farkına da varmadım. Şimdi farkediyorum. Bu gün CRL 62 mm Ama ayaklarda dahil (kıvrılmış ayaklarıda almış Allah'ım ya. Baş popoya baksana sen) NT : 2 çıktı. 3' e kadar normal kabul edildiği varsayılırsa iyiyiz çok şükür. Ellerini, kollarını hareket ettiriyordu. Merhaba demek istedi heralde. Birde oğlan gibi geldi bana dedi ama bana güvenme diye de ekledi. İkili tarama usg lerini doktorların kendisi çekmiyor ya ultrason uzmanları çekiyor. o yüzden heralde benzettim ama güvenme dedi :KK1::KK1: Kısmet bakalım.

bebeişinin iyi olmasına çok sevindim cnm hadi bakalım bundan sonrada haberlerimiz iyi olur inş. :KK16::KK16:

Arkadaslar kusma koku geçen varsa ne kadar zamanda geçti yazar mısınız bize de umut olsun

Ya Settar

etrafımdaki annelerin hepsinden duyduğum ''12 de biter biter''....sabırla 12yi bekliyorum inşallah biter bizimde 2 hafta sonra :KK66: sonra gelsin yemekler gitsin tatlılaaaarr :KK56::KK56::KK33:

Allahımm, bu kusma muhabbetleri bitince takip edicem grubu :KK1: ben zaten kötüyüm, burda da bunları okuya okuya iyice geçtim kendimden....güzel şeylerden bahsedeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum....

X